Jump to content
Sign in to follow this  
agavrailov

Надъхващи цитати на известни хора

Recommended Posts

Човекът е съставен от 80% вода.

Ако няма мечти и цели, е просто една вертикална локва!

• Like 1

Понякога трябва много пот за да се свърши определена работа, а за да се критикува е достатъчна само малко слюнка.

китайска поговорка

Неизвестен автор, но е надъхващо:

"Петър караше към близкия град. Едва виждаше пътя от проливния дъжд.
Изведнъж погледът му се спря върху скъп джип, спрян встрани от пътя.
Една жена махаше за помощ, беше спукала гума.
За миг си помисли да подмине, но в последния момент реши да отбие и да й помогне. Паркира колата, която беше на повече от 15 години, до джипа (съвременен модел).
Докато сменяше спуканата гума, се измокри до кости, целия беше кален и мръсен, но след половин час успя да приключи.
Жената беше изключително благодарна.
– Какво Ви дължа?
– Нищо. Помогнете на някой друг в беда и му предайте и той да продължи да предава нататък. И когато помогнете, си мислете, че сте помогнали на мен. – усмихна се Петър.
– Мога ли поне да науча името Ви?
– Петър. – отговори той и се усмихна. След това се качи в автомобила и потегли.
Жената продължи по пътя си.
Беше измръзнала и се вмъкна в едно крайпътно кафене да изпие нещо топло и да се посгрее малко, преди да продължи.
Седнала на масата в кафенето, не можеше да избие мисълта си за случката и за Петър.
До масата се приближи сервитьорка. Беше бременна в седмия или осмия месец. Жената си поръча един чай и когато сервитьорката й го донесе, тя я попита:
– Защо работите в тази напреднала бременност?
– За съжаление със съпруга ми не сме добре финансово, а бебето само ще усложни нещата.
Нещо в погледа на жената проблесна за миг. Ето на кого ще помогне. Поиска сметката с жест. Отдалечи се бързо и когато сервитьорката погледна парите и бележката на масата, очите й се напълниха със сълзи.
Там имаше достатъчно пари, за да не й се налага да работи до края на бременноста й.
Бележката гласеше: "Имам само една молба, не прекъсвай веригата. Помогни на някой, който има нужда."
Бременната жена се прибра, седна на дивана и си мислеше за тази загадъчна жена, която се беше появила в живота й.
Входната врата прекъсна мислите й.
Няма да повярваш какво ми се случи днес? – каза Петър, докато целуваше бременната си жена по челото, прогизнал от дъжда.
– Ти няма да повярваш!"

П.С. Нека не прекъсваме веригата!

• Like 8

Искаш да помогнеш на новак - прави го с него.

Искаш да помогнеш на старец - направи го вместо него.

Искаш да помогнеш на майстор - дръпни се и не пречи.

Искаш да помогнеш на глупак - самият ти се превръщаш в такъв.

китайска мъдрост

• Like 2

"Ако не промениш нещо от това, което правиш днес, твоето утре ще е като вчера."
Джим Рон

• Like 2

Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване", ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол

• Like 2

Човекът
Веднъж попитали Далай Лама какво го изумява най-много от всичко.
- Човекът! – отговорил той. – Най-напред жертва своето здраве, за да изкара пари. После харчи тези пари за възстановяване на здравето си. През цялото това време той толкова се безпокои за бъдещето си, че никога не се наслаждава на настоящето. В резултат на това не живее нито в настоящето, нито в бъдещето. Освен това човекът живее така, сякаш никога няма да умре, а умирайки съжалява за това, че не е живял.

• Like 4

Будда заедно с учениците си седял край една река и всички чакали лодкаря да ги преведе на другия бряг.
Появил се един йога, който преминал по водата няколко пъти и накрая се спрял пред групата и с патос запитал Будда:
— Е, просветлени, ти можеш ли така?
На което Будда отговорил:
— Колко време ти отне да се научиш на това?
— Почти целия ми живот премина в аскетизъм, подготовка и усъвършенстване, за да постигна всичко това.
В този момент пристигнал лодкарят и Будда го попитал:
— Колко струва да ни преведеш на другата страна?
— Три гроша.
Будда се обърнал към йогата и му рекъл:
— Е, чу ли колко струва целия ти живот?

• Like 2

Човек без врагове е човек без характер.

Пол Нюман

• Like 2

Ако вие не допускате грешки, значи решавате твърде прости задачи за вас, а това вече е голяма грешка.

Франк Уйлчек

• Like 1

Най ми е тежко, и най ми е болно, кога ме почерпят с безалкохолно... 

- брат ми 

• Haha 1

Не осъждайте решенията на жена си!

Вие сте едно от тях.

• Like 2

Обръщам се и на витрината се залепили трудови гражданки, а на вратата малки патриотчета стоят и ме зяпат. В следващия момент чувам как децата викат: “Бате, Серго! Гледай, мамо, той е! Той е!”, а аз все едно цял живот това съм чакал и високо им отвръщам: “Ми аз съм бе!”. Това са върховни изживявания и радостни мигове, които никой и по никакъв начин не може да ми отнеме.

В живота винаги ще има някой, който ще иска да те смачка, но много повече хора ще срещнеш, които ще ти подадат ръка.

Запомни от мен - всички сме грешни, но достойните хора ходят изправени.

Не забравям, че доверието е най-непостоянният капитал, който човек може да е трупал с десетилетия, а после само с един жест да го срине за дълго време.

Стефан Данаилов

Поклон!

• Upvote 2

Когато говориш, просто повтаряш неща които вече знаеш.

Но когато слушаш, може да научиш нещо ново.

Далай Лама

• Like 2

Никога не сядай на една маса, на която не можеш да платиш цялата сметка".

..... Стефан Данаилов -поклон и от мен........ 

Edited by zlobar4e
  • Like 1

"Без компютри няма напредък, но без изкуство няма живот."

"Или си енергичен, или не. Не можеш да си такъв нарочно или насила."

"Да запазиш детското в себе си е да запазиш вкуса си към живота…"

"Понякога се чувствам много млада, много малка даже. Някои пъти като дете. Нещо детско си нося в себе си. Не се чувствам възрастна. Не нося това, което много хора имат много рано – едно такова достолепие добиват в поведението си – така може, пък така не може. Както искам, така си живея."

– Как искате да Ви запомнят?

– А, много ми е зор! Както искат, така да ме запомнят!

Стояна Мутафова

Поклон!

• Upvote 1

Когато напълно се доверяваш на друг човек има два възможни резултата – Приятел за цял живот, или Урок за цял живот.

И двете са много ценни.

Не се чувствай зле, ако някой те отхвърли. Хората обикновено отхвърлят скъпите неща, защото не могат да си ги позволят...

• Like 3

Понякога отварям папката със спам и чета бавно. Незабравимо лято в Сицилия или Тоскана. Дао курс. Спомени от утробата. Are you looking for an affair, пита някоя си Sabrine. Тъкмо навреме, защото току-що разбирам, че мейлът ми е спечелил 1 милион паунда.

Прескачам за малко в официалната поща: Чакаме вашия доклад. Застраховката на колата изтича. Последно напомняне. Ще отделите ли малко време за ръкописа на непознат автор?

А, не, върщам се в спама. Два свята.

В единия ме канят в Сицилия, жените си умират по мен, мейлът ми печели милиони, катарски наследници искат да ми прехвърлят нечии пари… утроби… ашрами… дао…

Другият – работа, неплатени застраховки и чакащи ръкописи.

Подозирам, че като умрем, отиваме директно в спама. Което вероятно е другото име на рая.

Георги Господинов

Или светът те моделира, или ти моделираш света.

Не искам да бъда продукт на околната среда. Искам околната среда да бъде мой продукт.

Хората, които говорят с метафори, могат да ми сапунисат скротума.

Джак Никълсън