Jump to content
agavrailov

Надъхващи цитати на известни хора

Recommended Posts

Репутацията е това което хората знаят за теб, а честта е това което ти знаеш за себе си.

Японска мъдрост

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само онзи който не гребе, има време да клати лодката.

 

Жан Пол Сартр

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интелигентността не е това което можеш и знаеш, а това което правиш, когато не знаеш.

Жан Пиаже

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"По-лесно се свиква да се къпеш с топла вода отколкота със студена."

 

Мисълта е на мой приятел по повод на автомобилите с автоматични и ръчни скорости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В реда на мисли,от горе...

FB_IMG_1696397474591.thumb.jpg.1491e57f367fdfd56ae3c57db3269a2f.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти липсва, за да си честит?

Що още искаш, лакомнико смъртен?

Тъй малко ти е нужно да си сит-

отвънка- залък хляб, мечта- отвътре!

И нищо друго. Другото е смърт,

лъжовна лакомия, празна жажда.

Мечтата да е мека, хлябът- твърд!

Такива само ще ти се услаждат.

Не искай нищо повече! Помни:

човекът е устроен толкоз жалко,

че колкото и земни благини

да има, вечно му изглеждат малко!

...

Дамян Дамянов.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да успееш, си избери нови пътеки, защото старите са вече доста амортизирани.

 

Джон Рокфелер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Величието идва не, когато ти върви, а когато си подложен на изпитания, удари и разочарования, на тъга и болка; защото само ако си бил в най-дълбоката бездна можеш да видиш истинската красота, когато изкачиш върха!”

Фридрих Ницше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“За да се наречеш “Майстор”, първо трябва да надминеш учителя си, след това да обучиш ученик, който да надмине теб.”

Японска поговорка

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност.

Рей Бредбъри

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мълчиш,търпиш,преглъщаш…...
И когато всичко това свърши,отиваш и даваш на всеки,каквото си е заслужил!

Дон Вито Корлеоне

 

  • Харесвам 2
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И обратната страна:

Няма път към мира - мирът е пътят.

Махатма Ганди

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеизвестно е че светлината се движи по-бързо от звука.

Затова някои изглеждат блестящо, докато не заговорят.

Алберт Айнщайн

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слушайте страховете си, а надеждите и мечтите си. Не мислете за разочарованията си, а за потенциала си, който не сте използвали. Нека ви е крижа не в какво сте се провалили, а какво още можете да направите.

 

Папа Йоан ХXIII

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„Никога не бих заменил страхотните си приятели, прекрасния си живот, любящото си семейство за по-малко бели коси или по-плосък корем.

С напредване на възрастта станах по-дружелюбен и по-малко критичен към себе си.Станах мой приятел...

Не се укорявам, че съм изял допълнителна бисквитка, не съм оправил леглото или съм купил нещо глупаво, което не ми трябва.

Имам право да бъда разхвърлян и екстравагантен.

Виждал съм много скъпи приятели да напускат този свят твърде рано, преди да осъзнаят голямата свобода на остаряването...

Кой ще ме вини, ако реша да чета или да играя на компютъра си до четири и да спя до обяд?..

Кой ще ме направи по-щастлив, ако си стоя в леглото или пред телевизора колкото си искам?..

Ще танцувам на тези прекрасни хитове от 70-те и 80-те години и в същото време ще искам да плача за изгубената любов...

Ако искам, ще се разхождам по плажа по къси панталони, които ми прилепват на отпуснатото тяло и ще се гмуркам самоотвержено във вълните, въпреки неодобрителните погледи на околните...

Знам, че понякога забравям неща, но има някои неща в живота, които просто трябва да забравиш!..

Помня важни неща. Разбира се, през годините сърцето ми е било разбивано много пъти. Но разбитите сърца ни дават сила, разбиране и състрадание.

Сърце, което никога не е страдало, е безупречно и безплодно и никога няма да познае радостта да бъде несъвършено.

Имах късмета да живея достатъчно дълго, за да останат завинаги запечатани на лицето ми сивата ми коса и младежкият смях.

Мнозина никога не се смееха, много умряха, преди косите им да станат сребристи.

С напредване на възрастта е по-лесно да бъдеш позитивен.

Не ви пука какво мислят другите за вас.

Вече не се съмнявам в себе си.

Спечелих си правото да правя грешки. И така, за да отговоря на въпроса ви, харесва ли ми да съм стар?

„Харесвам човека, в който се превърнах.“

Няма да живея вечно, но докато съм все още тук, няма да губя време да съжалявам за това, което е могло да бъде или да се тревожа за това, което ще бъде.”

Габриел Гарсия Маркес

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно ниво на зрялост.Когато достигнеш това ниво,не ти се занимава с никой.Отдалечаваш се от недоразвити,подли, двулични хора.Преставаш да бъдеш с хора,които те разболяват.
Когато достигнеш това ниво,се научаваш да цениш себе си.


Зигмунд Фройд

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Оо, "бащата" на психоанализата е казал толкова много неща.

Само трябва да поживеем достатъчно, за да узреем за тях.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свободата не е за прости хора!

Да си свободен, означава сам да си налагаш ограничения.

Зигмунд Фройд

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оголели от грижи
за стомаха и джоба.
Ослепени от завист, злоба.
Оглупели,онемели от страх.
Озверели
от крясък.
В крайна сметка ще станем на пръст и на пясък.

За това да запазим,в това време тежко,малко нещо от Бога и нещо човешко.


Недялко Йорданов

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„Не приемай нищо лично. Хората не правят нищо заради теб. Ти не си център на тяхната Вселена. Ти си център единствено на собствения си живот. Това, което хората казват или правят, е проекция на собствената им реалност.

Когато не приемаш нищо лично, когато проумееш, че животът на другите е резултат от техния избор, тогава ти имаш имунитет срещу мнението и действията на другите и няма да станеш жертва на ненужно страдание...!”

Дон Мигел Руис

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато видиш чужд недостатък, поправи го - в себе си.

Японска мъдрост

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Истински ужас е да се събудиш една сутрин и да откриеш, че твоите съученици от гимназията управляват страната."

Кърт Вонегът

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИСТИНАТА ЗА ДЯДО КОЛЕДА

Синът:

- Татко, мисля, че вече съм достатъчно голям. Има ли Дядо Коледа?

Таткото:

- Добре, съгласен съм, че си достатъчно голям. Но преди да ти кажа, имам въпрос към теб. Виж, „истината“ е опасен дар. Щом знаеш нещо, не можеш да не го знаеш. След като разбереш истината за Дядо Коледа, никога повече няма да го разбираш и да се свързваш с него, както сега. Та въпросът ми е: сигурен ли си, че искаш да знаеш?

Кратка пауза...

Синът:

-Да, искам да знам.

Таткото:

- Добре, ще ти кажа: да, има Дядо Коледа.

Синът:

- Наистина ли?

Таткото:

- Да, наистина, но той не е старец с брада в червен костюм. Точно това казваме на децата. Виж, децата са твърде малки, за да разберат истинската природа на Дядо Коледа, така че ние им го обясняваме по начин, който те могат да разберат. Истината за Дядо Коледа е, че той изобщо не е човек – той е идея. Помисли за всички онези подаръци, които Дядо Коледа ти даде през годините. Всъщност аз ги купувах. Гледах те как ги отваряш. И притесни ли ме, че ти не ми благодари? Разбира се, че не! Всъщност това ми достави голямо удоволствие. Разбираш ли: Дядо Коледа е ИДЕЯТА ЗА ДАРЯВАНЕ ЗАРАДИ ДАРЯВАНЕТО без мисъл за благодарност или признание. Когато видях онази жена да колабира в метрото миналата седмица и се обадих за помощ, знаех, че тя никога няма да разбере, че аз съм извикал линейката. Бях Дядо Коледа, когато направих това.

Синът:

- О!

Таткото:

- Така че сега, когато знаеш, ти си част от това. Ти също трябва да бъдеш Дядо Коледа сега. Това означава, че никога не можеш да кажеш тайната на малките деца и трябва да ни помагаш да избираме подаръци на Дядо Коледа за тях и най-важното е, че трябва да търсиш възможности да помагаш на хората.

Разбра ли?

 

П. П.

Чудото е следствие без видими причина и извършител. ;)

За това чудесата са ежедневие. Деда ви Коледа има безброй служители-последователи.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

"Убежденията са по-опасни врагове на истината от лъжите."

Фридрих Ницше

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

412165057_736620855170386_390779115879399250_n.jpg

П.П. пълно е с "НАДЪХВАЩИ ЦИТАТИ"!

Вчера“ е български игрален филм от 1987 година на режисьора Иван Андонов, а сценарият е на Владо Даверов.

Не вярвам някой да не го е гледал, но все пак има и хора дошли на тая планета по-късно. ;)

Тези които сме го гледали, периодично пак го правим.

https://www.vbox7.com/play:25ff30d9fa

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Аз съм вкусил глада, зная какво значи да бъдеш без покрив! Нещо повече! Аз съм изпитал унизителната болка на скитника шут, в чиито гърди бушуваше цял океан от гордост, а трябваше подхвърлените монети да го пресушават! 
Но въпреки това аз съм жив, а за живота обикновено малко се говори. По-добре да говорим за теб. След твоето име, Жералдин, е моето – Чаплин. С него повече от четиридесет години съм разсмивал хората на земята. Но аз съм плакал повече, отколкото те са се смели, Жералдин! В света, в който ти живееш, не съществуват само танци и музика! 
В полунощ, когато излизаш от големия салон, ти забрави богатите почитатели, но не забравяй да попиташ шофьора на таксито, който те отвежда у дома, за неговата жена. И ако е бременна, ако няма пари да купи дрешка на детето, ти сложи пари в ръката му. Казал съм в банката да изплащат тези твои разходи. Но за другите – ти трябва да изпращаш точната сметка! От време на време с метрото или с автобус ти разглеждай града, разхождай се. Гледай хората! 
Вдовиците и сираците гледай! 
И най-малко по един път на ден си казвай: 
“И аз съм една от тях!”
Да! Ти си една от тях, моето момиче! Нещо повече! Изкуството, преди да даде на човека крила, за да излети във висините, обикновено му счупва краката. И когато дойде момент, в който ти почувстваш себе си над публиката, веднага напусни сцената. Иди с първото такси в околностите на Париж. Аз много добре ги познавам. Там ще видиш танцьорки като теб – даже и по-красиви от теб, и по-горди от теб. Там от ослепителния блясък на прожекторите на твоя театър няма и следа! За тях прожектор е луната. Погледни! Добре погледни! 
Не танцуват ли по-добре от теб? Признай си, моето момиче!
Винаги има някой, който танцува по-добре, който свири по-добре! 
И знай – в семейството на Чарли никой не е бил толкова груб, за да може да наругае един файтонджия или да подиграе просяка, седнал край Сена..."

Това е писмо на Чарли Чаплин до дъщеря му Жералдин

На Коледа, на 25 декември 1977 година, светът губи най-смешния, най-великия и най-тъжния актьор – Чарли Чаплин. Той си отива на 88 години в съня си в швейцарския град Веве. Чарли Чаплин е висок 165 см. , левичар, научил се да чете на 14 години, с майка от цигански произход, с 4 брака и 11 деца.

Ето и няколко негови размисли 😊
 (1) Нищо не е завинаги на този свят, дори нашите проблеми.
 (2) Обичам да ходя под дъжда, защото никой не може да види сълзите ми.
 (3) Най-изгубеният ден в живота е денят, в който не се смеем.
 (4) Шест най-добри лекари в света ...:
 1. Слънцето,
 2. Почивка,
 3. Упражнение,
 4. Хранене,
 5. Самоуважение
 6. Приятели.
 Останете с тях на всички етапи от живота си и се насладете на здравословен живот ...
 Ако видите луната, ще видите красотата на Бог ...
 Ако видите слънцето, ще видите силата на Бог ...
 Ако видите огледало, ще видите най-доброто творение на Бог.  Така че повярвайте.
 Всички сме туристи, Бог е нашият туристически агент, който вече е определил нашите маршрути, резервации и дестинации ... доверете му се и се наслаждавайте на живота
 Животът е просто пътешествие!  Ето защо, живейте го днес!
 Утре може да не е така!

FB_IMG_1703516969162.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е интелигентността все пак?

Когато бях войник, изкарах 160 точки на един тест за пригодност, вместо обичайните 100. Никой в базата не беше виждал подобен резултат и за около два часа около мен се вдигна голям шум.

В общ план не настъпиха никакви промени – на другия ден си бях общ работник в кухнята, най-високата длъжност, до която се издигнах в армията.

През целия си живот съм отбелязвал подобни резултати, така че определено се имам за високо интелелигентен, а очаквам и другите да ме смятат за такъв. Макар че всъщност, не означават ли тези постижения, че просто ме бива да отговарям на въпросите на хората, които измислят тестовете и чиито интелектуални наклоности са близки до моите?

Имам например един автомонтьор, който според мен не може да е изкарал повече от 80 точки. Винаги съм смятал за разбиращо се от само себе си, че от нас двамата по-интелигентният съм аз. Само че като се повреди нещо по колата ми, търча при него – гледам го трепетно как ѝ разглежда вътрешностите и чакам да се произнесе, сякаш е свещен оракул. И той винаги ми поправя колата.

Ами да си представим, че моят монтьор състави въпросите на тест за интелигентност. Или пък ги състави някой дърводелец, или фермер – който и да е извън университетските среди. Всеки от тези тестове би ме охарактеризирал като пълен идиот. И то съвсем основателно. В един свят, където не бих могъл да използвам моята академична подготовка и уменията да си служа с езика, а се налага да правя нещо сложно и трудно с ръцете си, аз бих се провалил. Моята интелигентност следователно не е абсолютна, а е функция на обществото, в което живея, както и на факта, че една малка група от това общество си е присвоила правото да се произнася по въпросите за интелигентността.

Да вземем пак моя автомонтьор. Той винаги се шегува като се видим. Веднъж си измъкна главата изпод колата и каза: „Докторе, един глухоням влязъл в една железария да си поиска гвоздеи. Сложил си двата пръста на тезгяха и показал с другата ръка, сякаш чука върху тях. Продавачът му донесъл чук. Той поклатил глава и посочил пръстите си. Продавачът донесъл пирони. Човекът ги взел и си отишъл. Следващият обаче, който влязъл в магазина, бил сляп. И искал да си купи ножица. Как мислиш ти, докторе, че си я поискал?“

Аз най-простодушно вдигнах дясната си ръка и изобразих с два пръста рязане на ножица. На което моят автомонтьор се изсмя язвително и каза: „Ех, ти, лапнишаран. Ами той просто му казал какво иска“. После прибави снизходително:

„Цял ден пробвам клиентите с тая история“.

„И хвана ли много?“ – попитах аз.

„Само няколко. Ама знаех, че ти ще се хванеш.“

„Че защо?“

„Ами, защото, докторе, си дяволски образован. Знаех, че не може да си много умен.“

Имам неприятното чувство, че думите му не са лишени от основание.

 Айзък Азимов

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

416713259_922076442778560_4353955701926048495_n.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Христо Ботев - роден на 06.01.1848 г. в Калофер!
Поклон!

FB_IMG_1704568645760.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На народ, който си забравя историята, винаги ще се намери някой, който да му поправи географията!"

 

Мартин Карбовски

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„Хората казват, че трябва да оставим по – добра планета за децата си. Истината е, че трябва да оставим по – добри деца за нашата планета.“

 

Клинт Ийстууд

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...