Jump to content
Miramax

Истинско ли е маслото или не ?

Recommended Posts

Здравейте !

Бихте ли дали съвети как да се разбере дали едно масло за двигател е оригинално или не ?

Тъй като е ясно, че се продават доста реплики ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от мястото на купуване, опаковката и най-вече марката.

Фалшифицират се най-вече масла които са особенно популярни и се ползват масово.

Иначе рядко срещани масла нема кой да фалшифицира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е .. говоря за  Motul , Castrol , eLF, Mobil, Total и подобни . Съвсем не говоря за нечувани марки

Редактирано от Miramax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал още за фалшив Elf, Yacco, Bardahl, Mobil.

 

За Мотул и Кастрол съм виждал фалшификати, основно от арабския сектор.

Маслат на шел са помия в БГ, няма защо да ги фалшифицират!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти може и да не си  ,но точно с Елф и Бардал е пълно 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А, как да ми обясни някой идентичноста на тези 2 различни марки?

 

и

Редактирано от tosco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма как да разбереш оригинално ли е по опаковката - ментетата ще се постараят да имитират етикета и шишето 1:1. Поне за сега не съм виждал масло запечатано с холограма и код за проверка на сайта производител, както е с фалшифицирани лекарства например.

 

Най-сигурно си купувай масло само от официалния вносител или от чужбина (с общите поръчки). Не разчитай ма масла от "разни сайтчета", "разни магазинчета" и "разни сервизчета" дето са много на оферта. Отделно, че знам за случаи от познат майстор в голям сервиз дето плащаш за каквото си избереш, а сипват каквото имат, с горе долу вискозитета дето си поискал.

 

Има лаборатории, които измерват вискозитета, съдържанието на сулфур и тн характеристики на маслото и може да се види колко близко е до спецификациите от стандартите, които даденото масло покрива (неоригиналното масло вероятно ще е най-евтино минерално масло продавано за висококачествена синтетика с издръжливи естери), но цената на такъв тест ще ти е колкото да си налееш в колата най-хубавото масло на пазара :)

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тубата има клипове на някои по-известни марки масла как да се разпознават ментетата.На мотул до скоро се говореше че няма ментета ,но явно никога не е късно някой да се сети и на него да прави менте.Аз се отклоних от правилото си само Мотул да сипвам миналото лято ,и купих кастрол магнатек от един от търговците във форума,не съм доволен от това масло-още от наливането двигателя много бучеше,едвам го карах 3хил км и го смених с Мотул 8100 от общите поръчки на Izanagi !Не знам кастрола дали е бил менте или не ,обаче с мотула друга песен пее мотора-маслото е същия вискозитет и си правих десетки експерименти дали не си въобразявам ама явно не .При извънградско с 90-100км  на 5-та с кастрола не се чуваш думата в колата ,пък с мотула няма такова нещо-въпреки това при различните двигатели всяко масло може да им се отрази по различен начин.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверил ли си колко точно ще спестиш с това масло дето си решил да купуваш, в сравнение със смяна на маслото в официалния сервиз? Предвид, че се съмняваш колко е оригинално, едва ли го смяташ за по добро, а сервизите свалиха осезаемо цените за коли извън гаранция.

http://www.honda.bg/service.php

Цените започват от 75лв, включва цялостен преглед (друга тема е нивото на цялостния им преглед...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още по-друга тема е дали и там маслото е истинско ;) От хонда само MTF :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейй , до там ли закъсахте от Бултрако :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 3та година само масла от Петър и филтри от него и проблеми нямам. Не само че цената е добра, ами и произхода е гарантиран :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...