Jump to content
Rebo_Lude

Малко питане за amazon...

Recommended Posts

След като се регнах в http://www.amazon.com/ и заявих адреса си , някои обяв са с free shiping , а други с нереално евтина. Някой от колегите , дали е пазарувал от сайта и ако има инфо , би ли сподели малко инфо за доставките от този сайт?  Благодаря предварително :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тоя free shiping-a не е за България ;). Гледай item-a да се ship-ва/dispatch-ва от амазон, че иначе таксите за packaging и shipping са бая големи.  Никога не съм имал проблеми, поръчките пристигат на време и всичко е ок. Имай предвид, че ако поръчаш от американския и стойност-а е по-големичка, може да го спрат на митницата и да плащаш ддс :), три пъти вече са ми губили времето  :rant:  :rant:

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, преди да платиш ще видиш колко ти е "free shipping"-a :D .

Пазарувай от Amazon.de или amazon.co.uk, там цените са доставка до България са по-ниски. Ако си харесаш някоя по обемиста част и има фрий шипинг до Англия , може да посочиш склад на фирма която доставя до БГ . Така ще ти е доста , доста по евтино

 

Ето ти сайта на една от многото фирми с които може да си докараш нещо от Англия. http://www.gabco.org/index.php

 

С Америка , както е казал колегата не се занимавай, плаща се мито (само книгите и някои други неща са освободени от мито)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колеги , а с тези фирми как се работи , смисъл ако си харесам нещо поръчвам от сайта и как да дам на дадения куриер поръчката да ми я докара , а и продавача да знае на кой да даде поръчката ? Съжалявам , че разпитвам толкова , но наистина съм малко бос :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Избираш си фирма в ЮК, която вози багаж до БГ. Фирмите са български, и обикновено са базирани в Лондон. Уговаряш се с фирмата (тел.или мейл), че ще купуваш нещо от Амазон, и искаш това нещо да пристигне на техния адрес в Лондон. При плащането на нещото в Амазон посочваш адрес за доставка, адреса на фирмата в Лондон. Те ти го доставят в БГ.

 

Когато купуваш нещо от Америка, обаче през английския Амазон, нещото пристига в Англия,  и обикновено НЕ СЕ ПЛАЩАТ МИТА И ДДС И Т.Н. Същото важи и за стоки от Китай, например. Не знам, явно имат някакви договорки с Англия. Това се отнася , и когато пазаруваш и от английския ebay. Пробвал съм го многократно.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това, което Krasi-mir казва е единия вариант (фирма през UK дето ти докарва нещата). Такива има много.

 

Другия вариант е да пазаруваш от ebay.co.uk/ebay.de/amazon.co.uk/amazon.de и да поръчваш на адреса си. Ако поръчваш с най-евтината доставка (Standard/Economy International Shipping) или съответно Royal Mail от Англия или EMS от китай, те ползват стандартните пощенски услуги и нещата ти идват в пощенския клон. По пощата ти идва бележка, че те чака пратка, отиваш и си я взимаш.

 

За неща пратени от ЕС, никога няма да платиш ДДС/мито и ще си ги вземеш от пощата. За неща пратени извън ЕС ползвай ВИНАГИ най-евтиния шипинг (както съм писал по-горе), пратките почти никога не се задържат на митница. Последната година не съм ходил до митница, а пазарувам глупости онлайн всяка седмица. Ако ползваш DHL/Fedex обаче, те декларират пратките и изискват фактура от продавача за стойността. А всички стоки над 25 долара подлежат на ДДС, а над 150 долара и на мито (още 10%). Така че със скъпата бърза доставка можеш да си го набиеш голям.

 

Типично неща от ЕС идват между 5 и 10 работни дни. Неща от Щатите за 10-15 работни дни. Неща от Хонг Конг/Кореа/Китай идват за между 20-40 работни дни. Хубавото за нещата от Азия е, че ако поръчваш често - винаги се чувстваш като малко дете, получаваш изненада и си забравил какво е то :D Веднъж буквално ми се случи да чакам 2 месеца преди да си получа някакво зарядно.

 

Успех, за всякакви електроники, навигации, телефони, таблети и тн бих ти препоръчал aliexpress.com, за книги, дрехи и маркови стоки цъкай през ebay/amazon. Имай предвид, че и там има "вендори", тоест търговци ползват платформите, за да си продават стоките и винаги можеш да случиш на кофти търговец или боклучава стока (Амазон поне ограничава стоките, Ebay позволява да пускаш всичко).

 

ПП: Тази тема е за другите "Общи"

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само един път ходих до митницата и то беше заради едно дъно за 200$ :lol: Там нещата стават за 5 минути,защото няма никакви опашки  ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колеги информацията , наистина , ще ми послужи положително , само , ше видиме , че съм харесал едни джандета , а в amazon.uk i de няма никакви от тази марка и , ще да е солено май :)И да се извиня на модовете , че не се съобразих с раздела в който пуснах темата :) ако решат , да я метнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ebay.co.uk съм получавал дребни неща с free shipping (без да е надута цената за сметка на шипинга). В 99% от случаите и най-евтиният вариант на шипинг пристига бързо. Само веднъж ми се е случвало да чакам 6 месеца - някой тъпак от пощата беше пратил колета за Боливия, въпреки че с големи букви пишеше Bulgaria. В крайна сметка даже бях на далавера, защото продавачът ми беше върнал вече парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Drone , ако не са променили нещата - първо отиваш и си вадиш ЕОРИ номер , а после с една дискета  ... и на 100 лв платих 18 лв отгоре (повечето бяха банкови такси)   :punk: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямаше дискета доколкото помня.Дават едно листче изчисляват след това колко е митото и след това се плаща на гишето от което се взима първото листче.За 5 минути работа,но пак е на майната си тая митница :( 

 

Мисля скоро,ако почна работа да си поръчвам един китайски телефон.Един приятел каза,че му го доставили като градински принадлежности до офиса без да плаща мито :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Америка , както е казал колегата не се занимавай, плаща се мито (само книгите и някои други неща са освободени от мито)

 

И книгите не са освободени от мито, защото първото ми ходене до митницата беше именно за книги. 

 

By the way в амазон, има възможност да го изпратиш стоката като подарък (as a gift). Някъде бях чел, че тези не ги смирали на митницата, но не съм 100% сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш най-евтиния шипинг доста често не ги задържат, дори от Амазон. И то не е за мито, а за ДДС. Мито е над $150, нека ги разграничаваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veseliq , така е :) 

 

А до слагането на опция GIFT 10 $ , не попречи да получа вместо бележката за взимане на предмет от пощата - да получа известие от столична митница ... Не се надявайте винаги да мине. При мен не мина ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи , май ше си карам на старите търлъци , щото надали ше мога да получа 4 джанти с опция "подарък" :D пък и то дали ще е ДДС или мито , съмнява ме общата стойност от Америка да стъпи по-малко от самата сума на каплите :D Някой дали изобщо е купувал джанти от Америка?! :DВсе пак да ви покажа и какво съм харесал: http://www.amazon.com/XXR-Metal-4-100-4-114-3-Wheels/dp/B006SB9KOM/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1395222230&sr=8-7&keywords=xxr+002 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема не е чак толкова митото и ддс, един колега на телефон за 300 лв. плати 40-50 лв., проблема е доставката,тя ще е солена, щом за един фотоапарат ми искат 70 долара доставка, въобще от US не е далавера да се поръчва, потърси ги най-добре в ebay.de или ebay.co.uk и после с фирма да ти ги докарат, така ще излезе най-евтино

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата на колегата.Някой да е ползвал този сайт?

Не приемат Pay pal и това ме плаши. Иначе ето това съм си го харесал- много говоря и съм с 2 номера и няма как.http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-5000mAh-Big-Battery-Original-Cheap-Phone-ADMET-B20-Power-Bank-Phone-Loud-Speaker/1625244850.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..чувал съм лоши неща за този сайт понеже е имало некоректни пордавачи предлагащи ниски цени с цел измама а не получваш нищо.Препоръчвам ти тоя сайт от него са пазарували много неща познати и всичко идва цената е по височка но гаранция идва http://www.minideal.net/xiaocai-x6-cheaper-mobile-phone-with-mobile-charger-with-1-77inch-screen-5000mah.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През али експрес се пазарува с пейпал.Аз си поръчах от там един кабел за матрица за лаптоп;Дойде за около месец и нещо :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за 2рото сайтче. Свърших работа вече :)Телефона е поръчан. С 1000мин говорене и 360 часа изчакване ще остана доволен най- сетне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се регнах в http://www.amazon.com/ и заявих адреса си , някои обяв са с free shiping , а други с нереално евтина. Някой от колегите , дали е пазарувал от сайта и ако има инфо , би ли сподели малко инфо за доставките от този сайт?  Благодаря предварително :tooth:

Внимавай и с "import charges" ... щом пишеш че става въпрос за .com значи е US (страна не членка на EU). Благодарение г-н обама от известно време всички US сайтове които продават международно трябва да таксуват клиентите си такава такса, това с цел уж да се уеднакви неравностойното положение на не онлайн магазините, но по скоро си е за правене на пари.

Обикновенно import charges се начисляват на последната стъпка от покупката и тогава разбираш тъжната истина че не било толкова изгодно, а някои сайтове дори изискват допълнително да се заплати след като вече е платена поръчката. Визирам сайта на Victoria's Secrets, поръчах рокля на една позната и след това се оказа че трябва да се платят още към $40-$50 import charges :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за превозвачи от UK ... препоръчвам с двете ръце www.uktobg.com !!!

Винаги са били коректни и точни, мерят до грам, пускат и с Еконт след доставка в БГ, и само за 1.50 лв на килограм от UK.

Дори и да има доставка на определена стока до БГ, винаги сравнявам цените и ако ми е по-изгодно пускам с тях.

Имат отворен офис и в Германия отскоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...