Jump to content
IVTEC

Поддръжка на кожен салон

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Не намерих информация тук във форума по въпроса и за това реших да публикувам тази тема.

 

От скоро съм собственик на Honda Accord VII и ми е голям мерак. Взех колата в много добро състояние и искам да го запазя такова. За целта искам освен техническа поддръжка да я поддържам добре и визуално.

 

Когато търсех моята, ми направи впечатление, че масово са с полукожен салон. И моята разбира се по стечение на обстоятелствата се оказа такава. И сега възникна въпросът как да го поддържам салона. Всяка марка използва специфични интериорни материали, които предполагат специфични методи и препарати за третиране, за да се запазят в максимално добро състояние. Чел съм това-онова в BMW форума, но както казах конкретната марка според мен си има специфики.

 

И именно такъв ми е въпросът. Вие как поддържате Вашите салони и най-вече кожената тапицерия? Как я третирате, с какви методи и препарати? Ще съм Ви много благодарен, ако споделите Вашия опит и съвети! Естествено, ако има и универсални начини и препарати, за които не се сещам, също може да ги обсъдим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожата си е кожа(качествената), щом си чел форума на бмв, значи вече си разбрал за техния препарат за поддръжка на кожа .... да много е добър. Преди да използваш препарата минаваш кожата с мека кърпа напоена в сапунена топличка вода, след което забърсваш със суха кърпа и изчакваш хубаво да изсъхне (зависи от времето навън). Мажеш с препарата и си готов ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, колега!

 

Важно е обаче да внеса едно уточнение към запитването си. Кожата на моя Accord е гладка и мека. На BMW масово е по-груба, по-твърда, грапава и често перфорирана. Същото се отнася и до CR-V, за която в този форум е налична следната тема:

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82509

 

Ето защо публикувах тази тема точно в подфорума за Accord. Според мен има разлика в грижата за различните видове кожи - напр. между мека и гладка, каквато е в случая, и твърда и грапава, както е при баварците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поддържам салона точно с този препарат и смея да твърдя че е най-доброто на което съм попадал. Пробвал съм какви ли не прехвалени и скъпи препарати (комбинация от почистващ + подхранващ) ... най-дълготраен ефект има точно препарата на бмв. До колкото съм запознат бмв-тата излизат с различни кожени салони: Merino > Naska > Dakota > Boston  .... от надупчени, груби до фини и въпреки това препарата е само един. Споделям моят опит ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега! Първо се извинявам, че пиша едва сега. Второ надявам се да не си ме разбрал погрешно. В предишния пост не споря, а представлява уточняващо запитване. :)

Щом е така, като се стопли още малко /като сложим 17-ките и текстилните стелки :)/ ще го поосвежим салона точно с този препарат. Според жена ми нямал нужда, ама меракът е голямо нещо, да знаеш.

И във връзка с това да те питам: Ти на каква цена го взимаш този препарат и откъде? Искам да сравня с офертата на автомивката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да не "мокрите" салона,използвайте или тип влажни кърпи за съответната тапицерия или микрофибърна кърпа с препарат за кожа.

Кожата на Акорда се поддържа много по-лесно(доста е по-мека) за сравнение с другия ни автомобил(Лекс).Според мен и сам бихте се справили,едно нанасяне и след малко почиствате с чиста микрофибърна кърпа,не са необходими кои знае какви специални умения:))).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега последния препарат го вземах на 54лв с ддс от варна карс. А начина на почистване освежаване съм го описал в по-горния си пост. Убеден съм че ще останеш доволен, кожата омеква и става една такава ... приятна на допир.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. На автомивката ми искат 40 лева за една манипулация. Явно е по-насметка наистина да си купя и , както пише колегата с Lex-a по-горе, да си го третирам сам.

 

Благодаря на всички за съветите! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и преди да съм писал по темата, пак ще го направя. Имам колата от 6 години и още в началото и аз като Вас се чудех, питах и четях. От форума на Митсубиши още тогава един колега даде съвет да се ползва "Сано" за кожа. И от тогава до ден днешен го ползвам за всичко кожено около мен. Изключителен е! Вече се намира по-лесно по магазините, струва около 10 лева.

Най-лесният начин за ползване е следният: взимаш един стар чорап, надяваш го на ръката, сипваш от Саното в шепата и мажеш навсякъде. След това взимаш втория чорап, слагаш го на ръката и забърсваш. По този начин процедурата след малко опит ти коства около 10-15 минути за цялата кола. Ако кожата не е чистена отдавна, то тогава първо отиваш при прахосмукачката на OMV-то, с едната ръка разтваряш шевовете, с другата прахосмукираш и после с препарата.

Пробвайте, ще останете доволни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

Няма писано по темата от 2014г. Да попитам в наши дни 🙂, как почиствате и поддъдржате бежов перфориран кожен салон на CRV 4 генерация (2013г) генерация.

Попаднах на този спрей от линка ( https://nastauto.com/продукт/некатегоризирани/luxtream-спрей-за-поддръжка-на-кожен-салон/ ), ставал за естествена и изкуствена перфорирана кожа. Отзиви не намира по форумите.

Очаквам вашите препоръки. CRV 4 генерация с естествена или изкуствена кожа е?

Редактирано от Plamen_Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето тук се беше заформила хубава тема.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...