Jump to content
paruchev

Имам нужда от помощ за монтиране на Халогени на Honda CR-V

Recommended Posts

Помогнете моля, защото ми писна да обикалям по майстори, които нямат време. Колата е модел от 2000-та година - фейслифта, има фабри4ни дупки на бронята за халогени, сдобих се и с оригиналните халогени. Кажете как се монтират, доколкото виждам на таблото нямам коп4е, за халогени, но майстор ми каза, 4е май имам фабри4ни кабели за халогени до бронята. Ако някой се е занимавал да даде акъл как да се справя.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. С риск да си навлека гнева на колегите, ще споделя, че би трябвало да имаш инсталация за халогените, която да отива както до бронята така и до копчето за фаровете. До колкото знам копчета за халогените е част от копчето за фаровете и мигачите, има още една врътка, та ще трябва да се снабдиш и с това лостче, за да не се налага да преправяш(побългаряваш).Успех и дано да се вдигне вече тая мъгла.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. С риск да си навлека гнева на колегите, ще споделя, че би трябвало да имаш инсталация за халогените, която да отива както до бронята така и до копчето за фаровете. До колкото знам копчета за халогените е част от копчето за фаровете и мигачите, има още една врътка, та ще трябва да се снабдиш и с това лостче, за да не се налага да преправяш(побългаряваш).Успех и дано да се вдигне вече тая мъгла.

А от къде да го намеря това лостче? На таблото нямам място за други коп4ета да се слагат имам само едно коп4е, което не служи за нищо и разбрах, 4е било за допълнителен заден габарит за мъгла, който аз нямам, може ли това копче да се ползва от там да се включват халогените?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти как колега се е справил с проблема --> http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107930Предполагам проблема ти е как да се справиш с инсталацията, а не със самият монтаж на халогените в бронята.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paruchev нищо лично, но вземи малко да прочетеш.Колегата no1else , два пъти ти дава хубав линк и ако го беше прочел първия път, нямаше да е нужно да отваряш нова тема пак за халогените.В линка , човека подробно е описал и е дал схема - ти само я прочети и изпълни ако можеш.Ако не можеш отиди при жичкаджия, да не объркаш нещо.Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата съм я чел 4 пъти преди да я публикува колегата, но не мога да я разбера, а и ми се иска да вържа халогените към копчето за задния халоген за мъгла.

Paruchev нищо лично, но вземи малко да прочетеш.Колегата no1else , два пъти ти дава хубав линк и ако го беше прочел първия път, нямаше да е нужно да отваряш нова тема пак за халогените.В линка , човека подробно е описал и е дал схема - ти само я прочети и изпълни ако можеш.Ако не можеш отиди при жичкаджия, да не объркаш нещо.Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения колега, но ако не можеш да се оправиш по схемата от линка мноого горещо ти препоръчвам да си намериш жичкаджия на който да платиш :) Ако това ти е неясно шанса да си запалиш инсталацията правейки си нещата сам е доста голям!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak da ви обясня, че не мога да намеря майстор , който да се хване. Сега в крайна сметка съм сложил халогените, пуснах един кабел до таблото и съм го изкарал до дупката, която е за коп4ето за задния фар за мъгла понеже ми се иска да вържа кабела за него. Та някой ако е наясно, коя жичка къде да се върже да каже, защото и еликтричар не мога да намеря, за да свърши тая работа, понеже нали се сещате не им се работи за 10 лева работа, а само технично ме отпращат...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak da ви обясня, че не мога да намеря майстор ,

Здравей колега..,ако и ти като мен си на "Вие" с електротехтиката..Публикувано изображение,по-добре не пипай..,за да не си запалиш инсталацията...Публикувано изображение!! Халогените задължително се връзват през реле,понеже са големи консуматори...! Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти реле, предпазител и копече ;)/>/> и кабели умения да запояваш . Може да минеш и без копче ако ги свържеш към задните.ИНСТАЛАЦИя няма пуска се наново изцяло.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Отскоро моята хондела се сдоби с фарове за мъгла / с огромната помощ на комшията, че жичкаджийските ми знания не кореспондират с големия мерак за халогени Публикувано изображение /, та споделям опита. На моята кола нямаше инсталация / четох, че би трябвало да има изведени кабели долу до моторчетата за пръскалките на водния резервоар, но нейсе /. Халогените са ми някакви тайвански, но ги водят за хонда црв, предвидени са за крушки Н3 /задължително виж какви крушки трябват за твоите да не си опечеш рефлекторите /, крушките Н3 консумират по 55W всяка, с оглед на което не експериментирай да ги захранваш от къде да е. Моите халогени са захранени директно от акумулатора задължително през бушонче /10A/, което пък носи недостатъка, че всеки път когато гасиш колата трябва да се сещаш да ги изключваш и тях, че иначе много бързо ще ти спре тока. Копчето за фара за мъгла в задния рефлектор е до най-горната духалка от страната на шофьора. Ето такова копче си намери от някоя морга, защото обикновено има по 1 (или 2, май зависи от това дали колата е с ел. регулация на фаровете) свободни слота за точно такова копче на панела в ляво от копчетата за управление на стъклата. Там пасва идеално, става като фабрично. На това копче се подвръзва реле /за повече инфо виж темата, която колегата е постнал горе/, аз си взех реле за 3 лв. от маг. за руски авточасти, 30А, много добро, засега без оплаквания Публикувано изображение Кабелите с които ще вържеш халогените трябва да са съобразени с консумацията / всички останали кабели за светлините какви са тънки, не е истина просто /. Аз нямах подходящи налични кабели / вкл. от стара перла 05 Публикувано изображение /, беше неделя и нямаше нищо отворено, та от една железария взех квадрат и половина дебел грозен кабел за сградна инсталация, дължина 6 м., стигна идеално имаше и рязане де. Така или иначе всичко остава под капака и бронята, не бъди капризен, в случая важното е да е сигурно. Самите халогени са вързани към кабела през буксички, за да може да се откачат лесно при последващи свалания на предната броня. Общо взето всичко останало около монатажа го има и в темата която колегата по-горе е дал, друго не се сещам, пожелавам ти успех !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, А може ли някой да препоръча електротехник за поставяне на халогенки на CRV - II, '06 г. за София (може и Пазарджик по изключение)? Предварително благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak da ви обясня, че не мога да намеря майстор , който да се хване. Сега в крайна сметка съм сложил халогените, пуснах един кабел до таблото и съм го изкарал до дупката, която е за коп4ето за задния фар за мъгла понеже ми се иска да вържа кабела за него. Та някой ако е наясно, коя жичка къде да се върже да каже, защото и еликтричар не мога да намеря, за да свърши тая работа, понеже нали се сещате не им се работи за 10 лева работа, а само технично ме отпращат...

Не мога да си го обесня това нещо.Как ще върнеш клиент на днешно време??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами връщат, щото са си надмогнали масрафа, дето се вика, да си майстор в днешно време една от най-доходоносните работи, и тия където вече ги знаят хората не им се хваща с дребни работи, трябва да ми се счупи колата, че да ми обърнат внимание, сега съм си набарал степенки и пак не мога да намеря някой да ми ги сложи, 6тото трябва да се отвият няколко болта и да се завият и за 20 лева не им се работи, а забравят, че в държавата има хора, които работят цял ден за 20 лева...

Не мога да си го обесня това нещо.Как ще върнеш клиент на днешно време??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги здравейте,
Понеже и аз искам да си монтирам халогени имам няколко въпроса. Темата която е дискутирана в офроуд форума е много добре, но инсталацията и кабелите които колегата е посочил при мен се използва за пръскалките на фаровете. Въпроса ми е как да разбера дали колата си има оригинална инсталация за халогените или няма? Прикачил съм една снимка, на която се вижда един кабел с букса. Тази букса се намира в лявата част до хидравличаната помпа и нямам идея за какво е? Дали случайно не е захранващият кабел за халогени? Взех си втора употреба бутон за халогените и инсталацията, което е до самите лампи, като на кабела има букса която е със същия цвят синьо/червен и черен кабел, който вероятно е към маса.

post-32868-0-41574700-1497124551_thumb.jpg

Редактирано от Hanchko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.