Jump to content
Silvergreen

Изпуска газ

Recommended Posts

Здравейте колеги,днес ми се случи нещо много странно. Около месец не съм карал на газ съответно бутилката беше празна. За празниците щях да пътувам 100-тина км , затова си капнах 10 кинта газ, който си ги изгорих без проблеми. Днес реших , че ще заредя пак газ , при което отидох на Ромпетрол, и сипах за 20 лв, тръгнах си, но ми се стори , че прекалено много мирише на сурова газ. 3-4 мин по-късно реших да спра и да хвърля едно око на чашката, отвих капачката всичко 6, отварям багажника, то смърди не се трае. Надигнах кората, защото бутилката е на мястото на резервната гума, и чух как изпуска газ, опитах да разбера от къде но докато посегна да видя от къде подухва се чу леко изчаткване, като от някакъв клапан и всичко спря. Това изчаткване се чу вляво от бутилката , а там е тръбата която отива към чашката за зареждане. Бутилката е около 28-30 л. , аз заредих около 15, а другото което ми направи впечатление е че се налива много бавно газта, но за това съм питал и преди на ромпетрол и са ми казвали че когато се настройва колонката да зарежда за определена сума, така зареждала.Приложил съм снимка на бутилката, ако случайно някой знае от къде може да е изпускала...Благодаря предварително

post-25546-0-35210900-1388861032.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запенваш в един съд сапунена вода и с една гъба изстискваш пяната върху всички наставки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е ясно, но то спря да изпуска. Аз затова питам,ако някой е по запознат, дали няма някой клапан или нещо от сорта. Иначе ще пробвам с гъбата, но спря да мирише и затова ме съмнява да открия нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да намериш нищо вече и според мен.Най добре се консултирай с някой читав газаджия,че не е майтап работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е сондата?Най вероятно предпазния клапан е задействал от налягането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам каква е но и аз мисля че може да е от нея. Но все пак сипах 15 тина литра. Четох че ако не е качествена може да се задейства и по рано. Какво да правя за смяна ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпазния клапан е на налягане,не на качество на газта.И с въздух се отваря.Може да е блокирала съчма нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид качеството на сондата не на газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е предпазния клапан,няма друго какво да бъде по описанието което даваш.Според снимката е турска,не се вижда много ясно.Най добре я замени с нещо истинско за да се избегнат по нататъшни драми.Все пак това е най важната част от твоята сигурност.Този който е изпълнил монтажа и той си е оставил ръцете.

Редактирано от landir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте съвет за марки и цени, а ако се сетите и за читав майстор от Варна, ще е екстра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един съвет колега - не си оставяй празни резервоара и бутилката... :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже само такава истинска съм виждал която да си е за тореидна бутилка без да се режат поплавъци да се кривят рамена и да се скъсяват или огъват смукателните тръбици е 110 лева- БРЦ, има си всички защити и работи безотказно :) Сигурно и други извесни марки газови имат такава сонда но едва ли цената и ще е много по различни.Hunter А защо да не си оставяме бутилките празни ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ловеца не знае, трупа мнения...По темата - тръбата от бутилката до мястото за пистолета на станцията има два клапана, вероятно е заседнала съчмата към "пълначката" и останалата газ от тръбата излиза. Въпросът е къде е мястото на "пълначката"???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d1ma, нали не смяташ, че знанията на хората са правопропорционални ( надявам се да знаеш какво значи ) на броя на мненията им във форума... Ако е така, на фона на твоите двеста и кусур такива, изказването ти е...Надявам се, че колегата си е решил проблема. Притеснява ме само въпросът на въпросите - " къде е мястото на "пълначката"??? "п.п. Ха, ... натрупал съм още едно мнение... :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговори на въпроса на Слави, не се прави на остроумен!!! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се прецака съчмата , тоест или не зарежда при непълна бутилка да не може да се зареди или изпуска понякога газ значи около 40 лв. решават въпроса със смяна на клапан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...