Jump to content
movx2000

Питане за ел. механизъм за стъкло

Recommended Posts

Колеги, някой знае ли дали ел. механизъма (кръстачката) за шофьорската врата на сивик англичанка 96 г хеч е същия като на сивик 5 г. японка 93 година?Искам да го сменям и ми предлагат от японка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е .Въпреки че има малък шанс.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблем ли имаш с механизма защото и аз имах и си го оправих може и да ти помогна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми помогни му за да пита за смяна явно има......

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни са и мотора и куплунга и механизма, търси си от кола като твоята. :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблем ли имаш с механизма защото и аз имах и си го оправих може и да ти помогна

Да, проблем имам, и веднъж го оправих, но не издържа дълго и явно трябва да се смени изцяло или някакво по-добро решение да се измисли.Чупи се втулката където лагерува кръстачката и това доколкото знам не е само при моята кола, а си е болка на всички, не знам дали само при англичанките или и при другите се чупи.Стъклото тръгва напред и излиза от водачите.Сложих някаква друга втулка, приспособих някак си, и работеше около 2 години и сега пак леко тръгва напред, и много дразни, понеже това стъкло най-много се ползва естествено.Може би трябва да се направи нещо с лагерче или с две такива, оригиналното е просто запресовано, и малко като измърда и механизмът вече не работи добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за онова, което е като зъбно колело, аз го оправих по следния начин: оправяш зъбите (моите се бяха смачкали и за това изтърва), разпробиваш втулката и с болт гайка и 2 големи шайби стягаш механизма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за онова, което е като зъбно колело, аз го оправих по следния начин: оправяш зъбите (моите се бяха смачкали и за това изтърва), разпробиваш втулката и с болт гайка и 2 големи шайби стягаш механизма.

Зъбите са си наред. Но с две шайби колко мислиш, че ще издържи преди отново да трябва да се ремонтира? Подобно упражнение вече правих.Целият механизъм е така проектиран, че някак си е много чувствителен именно към това шарнирно съединение. Всеки най-малък луфт в него води до голяма нестабилност на движението на стъклото, и то или излиза напред от улеите или във вертикална посока не е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намериш механизъм от англичанка, пробвай от англичанин - Ровър 400, след '96-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш на стругар да ти направи болт- втулка степенчата така че като стегнеш гайката да не блокира кръстачката и си готов - стъклото се регулира как да върви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е целия механизъм не се ли продава отнякъде? И при мен не работят задните стъкла,добре поне,че двигателя работи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се цели механизми заедно с ел. моторчетата към тях. Разгледай в раздела Продава Части или пък се свържи с колегите, които имат автоморги за Хонда и ще си намериш механизми. Аз лично съм сменял моите механизми преди около 2год. и съответно си купих 2-ра ръка от колега от форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...стъклото се регулира как да върви

Колега как се регулира как да върви?Моите (сивик 5 ген без ел.)не вървят равномерно,отпред стъклото малко пропада и не се затваря до край.Имах проблем с уплътненията оправих ги но стъклата пак вървят малко не равномерно от предния край не се вдига достатъчно-задния край ипреварва предния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...