waterwet 8 #1 Posted October 20, 2013 Здравейте,необходима ми е помощ относно вътрешен кормилен накрайник на Хонда Акорд '99, F18B2 мотор.Проблемът се изразява в следното;Закупих вътрешен накрайник Delphi, чийто модел е за моята кола по каталог (ТА2112). Тази седмица прегледах накрайници на още две марки, чийто модели са за моята кола, днес прегледах още три модела на други производители и всички са с резба, навиваща се в рейката около 16мм, а резбата на накрайника, който в момента е на колата и искам да подменя е с по-малък диаметър на резбата около 14мм.Някой ако е сменял вътрешен накрайник на този модел на акорд да ме посъветва как да постъпя за да избера подходящ накрайник, който да пасне.Благодаря предварително! Share this post Link to post Share on other sites
Soichiroo 80 #2 Posted October 20, 2013 Поръчваш си оригинален по номер на шасито и всичко ще ти заспи.Аман от пишман магазини за авточасти.Иначе на всеки ъгъл са ,а един не си купува фирмена програма за обслужване.... Share this post Link to post Share on other sites
MIYAMOTO 449 #3 Posted October 20, 2013 Да само,че точно неговия накрайник се продава с цялата рейка.Има разни кучи марки които го предлагат Share this post Link to post Share on other sites
Fiend 89 #4 Posted October 21, 2013 Ако не се лъжа съм го сменял и по-спомен пасваше от Акорд 7 комби. Това е единствено и само по-спомен. Ще се пробвам да мина през магазина, там пича май си го отбеляза. Share this post Link to post Share on other sites
mar_tod 465 #5 Posted October 21, 2013 То Акорд 7 комби има ли изобщо ? .. То и неговото е Акорд 7 и си ги има по магазините и двата вида накрайници .. Share this post Link to post Share on other sites
Fiend 89 #6 Posted October 21, 2013 (edited) Акорда е 6 генерация и накрайниците ги има но само в комплект с рейката.! Edited October 21, 2013 by Fiend Share this post Link to post Share on other sites
waterwet 8 #7 Posted October 21, 2013 (edited) MIYAMOTO е прав накрайника не се предлага като резервна част, а се предлага цялата рейка, която почти покрива като цена остатъчната стойност на колата.Има каталожен номер на вътрешния накрайник, но всички афтърмаркети (даже и лемфьордер) не стават в момента не мога да кача снимка на накрайника, че е в телефона. При първа възможност ще го направя.Благодаря за информацията до момента, но ми е необходима допълнителна такава, относно това от кой модел на хонда накрайника е съвместим с моята. Fiend,мерси за ангажираността, като минеш към София е наложително да се обадиш, че съм ти длъжен отдавна, а и сега задлъжнялостта се увеличава :D Edited October 21, 2013 by waterwet Share this post Link to post Share on other sites
dan4o 3 #8 Posted October 21, 2013 Колега щом те притеснява само резбата че е по голяма а всиччко друго пасва дали някои стругар нема да реши проблема колко е да пусне една стружка и готово.И нищо лично но няма такава мерна единица ,,около 16 мм, или около 14мм" тва е се едно около г.за има си 14мм ,и 16мм резби като почнеш от 0,75-1,5 примерно тва ес тъпката на резбата но те стругарите си знаят работата. Share this post Link to post Share on other sites
Soichiroo 80 #9 Posted October 22, 2013 Ебаси това не е ли мега простотия от страна на Хонда...все пак това е накрайник. Share this post Link to post Share on other sites
waterwet 8 #10 Posted October 22, 2013 (edited) Пиша около за щото така считам, че е коректно предвид това, че меря с шублер, чиято точност е 1 мм. А относно снимката да поясня, че по-големия накрайник е с резба 14x1.5мм и е голям, докато по-малкия накрайник е точния, този който е на колата и най-вероятно резбата е 12x1.5,но с шублера, който имам ми е невъзможно да го измеря точно. Edited October 22, 2013 by waterwet Share this post Link to post Share on other sites
mar_tod 465 #11 Posted October 23, 2013 Накраника е с 14 мм. резба и от двете страни и както казах и по горе се предлага и без рейката, но ако мислиш и новия накрайник да го завиваш с тръбен ключ, по добре изобщо не го сменяй .. Share this post Link to post Share on other sites
waterwet 8 #12 Posted October 23, 2013 Ами с гаечен ключ е невъзможно, гаргите бяха единственото решение.Фиксиращата гайка не се навива на късата резба (по-голяма е - гайката) Share this post Link to post Share on other sites
MIYAMOTO 449 #13 Posted October 23, 2013 Накраника е с 14 мм. резба и от двете страни и както казах и по горе се предлага и без рейката, На този Акорд слагат два вида рейки с два вида вътрешни накрайници,и единият от тях(този с резба 12х1) се предлага САМО И ЕДИНСТВЕНО с рейката Share this post Link to post Share on other sites
logoH 12 #14 Posted October 24, 2013 Това важи ли и за Ф20Б6 мотора? Усещам че ще играе струга. Share this post Link to post Share on other sites
mar_tod 465 #15 Posted October 24, 2013 На този Акорд слагат два вида рейки с два вида вътрешни накрайници,и единият от тях(този с резба 12х1) се предлага САМО И ЕДИНСТВЕНО с рейкатаА защо се предлага тогава и трети вид накрайник, 14Х1.5/ 14Х1.5 .. Егати и производителите ..Това сигурно ли е, че отвътре е 12Х1 резбата, защото на снимката която е дал колегата не изглежда толкова ситна резбата ? .. Share this post Link to post Share on other sites
MIYAMOTO 449 #16 Posted October 24, 2013 Толкова е,да има и трети вид с 14х1,5 но той се слага рядко и мисля само на купето Share this post Link to post Share on other sites
mar_tod 465 #17 Posted October 24, 2013 Ами в такъв случай освен предишния собственик на колата да е качил рейка от купе, защото това на снимката изобщо не изглежда като резба 12Х1 .. Share this post Link to post Share on other sites
_pileto_ 44 #18 Posted October 24, 2013 Сменял съм десен вътрешен кормилен накрайник, но майстора ми мина през стугаря първо (F20B6 ми е мотора). Успех Share this post Link to post Share on other sites
MIYAMOTO 449 #19 Posted October 24, 2013 Прав си не е 12х1 а 12х1,5,грешката е моя Share this post Link to post Share on other sites
Soichiroo 80 #20 Posted October 24, 2013 Стругаря ще свърши работа в този случай няма как...Не ни е по стандарта просто това с рейката.Иначе кой не би искал да си мушне една нова оригинална комплект с всичко ама :bg:/>тука е така.В всички случаи трябва да потърсиш добър стругар,че и те са рядкост и могат да ти създадат много проблеми. Share this post Link to post Share on other sites
mar_tod 465 #21 Posted October 25, 2013 Прав си не е 12х1 а 12х1,5,грешката е моя ;)/> Прав съм, защото винаги преди да вляза в спор, преглеждам каталозите .. Човек не може да помни всичко наизуст в тоз живот .. В такъв случай няма защо да се ядосваме на тези от Хонда, че продавали цялата рейка, вземаме един накрайник от Акорд 4, 5 и 6 генерация и сме готови .. Той е 12Х1.25/ 14Х1.5 . Share this post Link to post Share on other sites
waterwet 8 #22 Posted October 28, 2013 (edited) За информация относно вътрешен накрайник за Хонда Акорд '98 - '02 години на производство с мотори Ф18Б2 и F20B6, при които вътрешните накрайници на рейката не са включени като резервни части в оригиналния каталог на Honda EPC. Въпросните вътрешни накрайници са със следните характеристики Външна резба 14x1.5mm, външна резба 14x1.5mm, дължина на вътрешния накрайник 135мм.Като резервна част не се намира накрайник с тези характеристики! Най-близкият като размери, който е възможно да се преработи на струг е с със следните характеристики;Външна резба 14x1.5mm, външна резба 14x1.5mm и дължина 165mm - Вътрешният накрайник ми беше предоставен от mar_tod и нека той да вметне марката и модела.Аз лично му се обадих и му казах размерите на резервната част, която ми беше необходима и той ми я изпрати.Сега предстои да се "нареже" още 22мм резба на накрайника в частта, която се завива на външния накрайник и да се подкъси (среже) същата с 30мм и накрайнока става с размерите на оригиналния. И да се направи жлеб на подходящото място за маншона. Това от мене относно проблема с накрайници на акорд 6-та генерация. Edited October 28, 2013 by waterwet Share this post Link to post Share on other sites
Mkilla 1191 #23 Posted January 14, 2014 (edited) Готино е да пишете за модел/марка като има проблем ама не и решението...Каква марка е този накрайник и от кой автомобил сте го взели ? Не е лошо да споделите и за останалите колеги , не е супер секретно инфото. Edited January 14, 2014 by Mkilla Share this post Link to post Share on other sites
logoH 12 #24 Posted January 23, 2014 Хайде де , дайте малко по конкретно инфо , че и на мен ми предстой смяна. Share this post Link to post Share on other sites
mar_tod 465 #25 Posted January 23, 2014 Ей, много ви мързи да ровите по каталозите и да четете по внимателно темите .. Още в пост № 5 съм писал от какъв Акорд е накрайника, колегата по горе е дал всичките му размери и начина на преработване ..В Тех -ко го има въпросния накрайник, отивате и казвате за 7-ма генерация Акорд накрайник 14Х14 и ви го дават .. Share this post Link to post Share on other sites