Jump to content
Mushennika

От някъде влиза вода....

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Имам един да кажем голям проблем... От някъде влиза вода във купето, но не мога да разбера от къде. Не е от долу, защото ходих на канал гледах от долу, грам ръжда няма, няма и дупки. Водата влиза от дясната страна и стига чак до задната седалка, а колко вода влиза.. с две думи, да кажем че мога да го зарибя... :D И това е от дъжд една нощ ! На работа с водоструйката съм си играл един час да я къпя от всякъде проверих после, вода нямаше - вали ли дъжд има... Колата е 6та генерация хеч. Ако има някой със същия или подобен проблем нека сподели какво е направил, че работата хич не е за смях..П.С. Внос е от Италия !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма шибедах. По - късно ще кача снимка да видите за какво става въпрос!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм странно, ще следя темата, че моята пък се пълни в багажника :D Казаха ми, че е от уплътнението на стоповете, и се пълни, когато си реши. След баня няма и капка, като вали пак нищо, и след месец проверя пак и вътре аквариум...Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и моя багажник се пьлни от време на време.Казаха ми е от уплатнението,но то е абсулютно здраво.Това да ми е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уплътненията на стоповете, антената, уплътненията на вратите, шибидаха и уплътнението на предния прозорец ... това са местата от които съм чувал да влиза вода ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен може би влиза от предното стъкло от уплътненията, наливай от пасажерската страна стабилно и гледай дали ще потече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем колата е тази от аватара, когато валеше и в пасажерската стелка се събираха около 200 - 300гр. вода, а понякога и повече всичко зависеше от продължителността и интензивността на валежа. Проблема го реших така: Свалих чистачките и пластмасата под тях естествено изпочупих всички щипки отгоре, но проблема как го реших ще напиша по натам изчистих всички листа и тиня, която се бе събрала под решетката на чистачките. В двата края по спомен има едни дренажни отвори отпуших и тях и след като изчистих смазах целия механизъм на чистачките с ВД 40 примерно. Поставих пак пластмасата и на мястото на тия щипки поставих видии за дърво за да притиснат хубаво вече изпеченото уплътнение и в дупките които остават на главичките им запълних със силикон да не корозират. След това както преди да я махна така и след това между горната част на тази пластмасата под чистачките и долната на самото стъкло има един отвор не много голям, но достатъчен да влиза вода, доста вода при проливен и продължителен дъжд там положих силикон и после обрах излишния с пръст примерно, като се внимава да не се омаже стъклото че става една.... И с това си реших проблема тези дни всички знаем как валя и особено при нас в североизточна България няма и капка в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, явно много напъвате Хондаците та се потят от зор ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата идва от стоповете и ти пълни "дупката" за резервната гума. В предния си край към седалките тая дупка има наклон и като набиеш спирачки, водата се плисва и напоява седалките. Същия проблем го имах. Така и не спрях теча. Ударих една дупка на дъното на купето и толкоз. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такава дупка! Много добре ми дойде, като ми се разля маслото... но това е друг въпрос! Колегата Mushennika да се уточни само колата движела ли се е когато се е напълнила.

Редактирано от Player101
Не цитирай предходен пост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си пише.

И това е от дъжд една нощ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че го открих от къде е теча. Според мен е както колегата Sharpbg каза, където е пластмасата под чистачките. Според мен от там влиза, и ще видим как ще я правим :D Мерси за бързите отговори колеги ! :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Имам един да кажем голям проблем... От някъде влиза вода във купето, но не мога да разбера от къде. Не е от долу, защото ходих на канал гледах от долу, грам ръжда няма, няма и дупки. Водата влиза от дясната страна и стига чак до задната седалка, а колко вода влиза.. с две думи, да кажем че мога да го зарибя... :D/> И това е от дъжд една нощ ! На работа с водоструйката съм си играл един час да я къпя от всякъде проверих после, вода нямаше - вали ли дъжд има... Колата е 6та генерация хеч. Ако има някой със същия или подобен проблем нека сподели какво е направил, че работата хич не е за смях..П.С. Внос е от Италия !

На двата сивика 5 генерация които съм експлоатирал, водата влизаше от отвора който се намира под задната броня и служи за изравняване на налягането при отваряне на вратите. Отговора на проблема взех от този форум, като при мен проблема се реши с подмазване на фугата между пластмасата и купето със безцветен ( избора е твой) силикон. Нищо чудно водата да стига и до купето като се разлее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте колеги ! Имам един да кажем голям проблем... От някъде влиза вода във купето, но не мога да разбера от къде. Не е от долу, защото ходих на канал гледах от долу, грам ръжда няма, няма и дупки. Водата влиза от дясната страна и стига чак до задната седалка, а колко вода влиза.. с две думи, да кажем че мога да го зарибя... Публикувано изображение/> И това е от дъжд една нощ ! На работа с водоструйката съм си играл един час да я къпя от всякъде проверих после, вода нямаше - вали ли дъжд има... Колата е 6та генерация хеч. Ако има някой със същия или подобен проблем нека сподели какво е направил, че работата хич не е за смях..

 

П.С. Внос е от Италия !

 

На двата сивика 5 генерация които съм експлоатирал, водата влизаше от отвора който се намира под задната броня и служи за изравняване на налягането при отваряне на вратите. Отговора на проблема взех от този форум, като при мен проблема се реши с подмазване на фугата между пластмасата и купето със безцветен ( избора е твой) силикон. Нищо чудно водата да стига и до купето като се разлее.

 

въпросният отвор се открива като се демонтира задната броня,така ли да разбирам нещата с аквариума в багажника

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята англичанка влизаше вода покрай задните стопове ... демонтаж силикон и после пак монтаж на стоповете и вода няма вече !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОО и аз го имам този проблем с водата в багажника. При мен стоповете са наблъскани със силикон/маджун и даже не можах да ги сваля, та едва ли е от там. Забелязах че водата се стича отстрани, където са калниците. Понеже нямам колони на оригиналните места направих бърз преглед от там и като цяло е доста сухо (до където се вижда), но забелязах че в най-външния край, където е заварката на калника с купето ми се видя доста влажно и леко почнало да ръждясва - та дали от там може да влиза нещо? Това ме подсеща да питам нещо, 6та генерация хеч имат ли подкалници отзад, че моята няма?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОО и аз го имам този проблем с водата в багажника. При мен стоповете са наблъскани със силикон/маджун и даже не можах да ги сваля, та едва ли е от там. Забелязах че водата се стича отстрани, където са калниците. Понеже нямам колони на оригиналните места направих бърз преглед от там и като цяло е доста сухо (до където се вижда), но забелязах че в най-външния край, където е заварката на калника с купето ми се видя доста влажно и леко почнало да ръждясва - та дали от там може да влиза нещо? Това ме подсеща да питам нещо, 6та генерация хеч имат ли подкалници отзад, че моята няма?

 

Нямат за съжаление ! Колегата niki_bo беше правил нещо точно в тази зона и като краен резултат добре се беше получило, но не мога да ти дам повече инфо. Трябва него да питаш какво точно се прави именно с цел да се запази ламарината пък и предполагам и пази да не влиза вода Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 6так хеч и на мен ми е мокър багажника , като я купувах и продавача каза , че колата е прана и за това :) хахаха ще трябва да предприемам някакви действия , че е няма грам ръжда отдоло отгоре никъде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 6так хеч и на мен ми е мокър багажника , като я купувах и продавача каза , че колата е прана и за това Публикувано изображение хахаха ще трябва да предприемам някакви действия , че е няма грам ръжда отдоло отгоре никъде Публикувано изображение

 

Колега и аз го имах този проблем ,първо силиконирах стоповете но пак наливаше вода ,след демонтаж на задната броня видях от каде ми пълни вода ,оказа се двата въздуховода ако мога така да ги нарека ,уплатненията бяха заминали след силикониране проблема изчезна Публикувано изображение/> Редактирано от nanizealot

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...