Jump to content
ikaramichev

Неработещ километраж

Recommended Posts

Колеги,Купих си колата с работещ километраж в края на 2009г. Може би към края на 2010г. скоростомера и брояча за изминатите километри започнаха да отказват. Под отказват имам предвид, че за изминати 1000 километра не работахе през 100 от тях. Постепенно проблемът се задълбочи и от средата на миналата година скоростомерът и километражът изобщо не работят. Преди няколко дни скоростомерът направи опит да проработи за няколко секунди и желанието за работещ километраж започна да ме измъчва.Колата е американска и със сигурност километражът не е оригиналния, а е сменян с европейски. Моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем да споделят как са го решили.Предварително благодаря на отзовалите се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има скоростен датчик на кутията. Изкарай му буксата, напръскай с контактен спрей и виж ще бачка ли после!

За четене!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d1ma, благодаря за идеята.Днес свалих въпросният датчик. Намира се точно под дроселовата клапа. Разглобих въздуховода и скоротния датчик стана лесно достъпен. Напръсках буксите с контактен спрей, проверих дали има ток на буксата (имаше), сглобих и тествах. Уви проблема не е в датчика, защото километража не тръгна :( На външен вид самият датчик и буксата изглеждаха безупречни.Другия уикенд, ще тествам табло, както е описано в статията, която колега d1ma е постнал в горния коментар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ония ден свалих таблото и установих, че е различно от това в статията пусната по-горе от d1ma.... И така стана ясно, че ще трябва да се импровизира. С един приятел (вещ разбирач по електронното дело) прегледахме платката на спидометъра много добре и уставихме (по-скоро той установи) че два резистора са изгърмяли и няколко спойки са съмнителни. След подмяната на резисторите и запояването на спойките смених всички крушки, които осветяват таблото. Сглобих всичко успешно и се надявах километража да работи. За съжаление спидометърът работоще за известно време и пак спря.Извод -> проблемът остава отворен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не можах да установя къде е проблема. В момента скоростомера ту работи, ту не. :(Излгежда решението е да си взема работещо табло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверихте ли кабелажа,възможно е да има претрита изолация или нещо подобно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проследете си визуално характеристиките на VSS-а от самото табло в движение, ако всичко е в норми проблема остава в таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега намери ли проблема, че и при мен се заформи същата кръстословица.

Нямам скоростомер нито километраж. А не изчезна изведнъж, а на моменти спираше, после ....само на моменти работеше и накрая съвсем умря.

Извадих сензора и на работещ мотор го поразвъртях с бормашинката. И в двете посоки и нищо.

Гледам пък по схема единия пин на щекера е нула, другия 12v (захранване демек), а третия трябва да връща 5v на импулси. А при мен 12v не открих. Бушоните са наред. Остана прекъснат кабел да е. Не че съм сигурен във сензора, но колата не е карана половин година а от седене няма как да се скапе. Но пък по тоците доста неща бяха оксидирали и клеясали.

Моля ако някой знае къде отиват кабелите да помага, че в тия дебели снопове се търси трудно.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купете нов датчик на скоростната кутия и ще стане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ако съм на 100% сигурен че е той.

Цените в нета тръгват от 80$ на горе.

За кола на 15г.? Скъпичко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да намериш някой, който да ти даде да сравниш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открихте ли къде е проблемът ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата драма и при мен. Отива електричество в буксата, напръскахме с контактен спрей, бушони са ок, всичко е почистено. Но скоростомера не работи.

Май нещата вървят към датчик. Таблото не е сваляно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно обратното, проблема е в таблото, платката зад скоростомера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен. Свалихме датчика за скорост и се оказа, че едната от жиците, влизащи в буксата ,(а те са три), не е била вързана правилно. При предишните собственици, на колата е бил монтиран автопилот, който впоследствие е бил елиминиран. Майсторът възстанови оригиналната верига, като преди да монтираме датчика обратно, го развъртяхме с винтоверт и стрелката на скоростомера си отчете съвсем редовно. Това е.

Дано съм бил полезен на някого.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...