Jump to content
ivanik

Honda Jazz 1.4 Проблем при студено палене .

Recommended Posts

Здравейте, от година имам хондичката и като изключим задните главини и накладките всичко беше ОК до сега. От близо месец сутрин при палене започват да падат оборотите от 1500 към 0 , като под 500 започва да се кашля пуфка като задавена и гасне , под тези обороти не може да се из форсира. След като я запаля повторно ако поддържам газта няма проблем, след като е загряла също няма проблем. С АГУ съм , но си пали само на бензин. Ако някой е имал подобен проблем нека помага.

Honda Jazz 1.4, 2003г.

Редактирано от ivanik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало тръгни от свещите, ако не знаеш кога са сменяни за последно много вероятно е проблема да е от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма никакъв шанс да е от свещите. Абе тя работата много сложна при тази кола, електрически педали на газта, изпълнителни двигатели, маса потенциометри. Най-добре я закарай някъде при хора, които разбират.

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години имах същия проблем с Форд-а който карах.Оказа се, сцепен маркуч на PCV клапана. Не знам обаче тук има ли такъв клапан, къде е и как е устроен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще записвам час в сервиз Хонда. Имам съмнения за датчика на охлаждащата течност да подава грешен сигнал, защото след като загрее няма проблем, нооо не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен: Грешки на компютъра 0, оказа се замърсена дроселова клапа , след почистване за 4-5 мин. колата не може да се разбере , че работи. Майстора ми каза, че при тези автомобили с дроселова клапа трябва на 6-8 месеца да се почиства и не на последно място разхода ми падна драстично. За ремонта ми взеха 30 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те колеги ! Имам следния проблем, сутрин като паля колата пали веднага но оборотите падат и гасне трябва да ги поддържам с педала за около минута и се оправя ако някой знае нещо от какво е ще съм благодарен!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно е дросела, но не за почистване, а за смяна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...