Jump to content
Petyo Tsanov

Колебая се между 1 и 2-ра ген?

Recommended Posts

Обмислям покупката на CRV 1 или 2 ген, ако ще е първа ще бъде някой от последните модели 2000-2001 а за 2-ра ген едвали по нов от 2003 и ме интересува някой дали ще може да ми направи съпоставка на силните и слабите им страни. Много голяма ли е разликата в поддръжката и кои са по-здрави?

Редактирано от Petyo Tsanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колега опасявам се, че сега всеки ще почне да хвали неговото си магаре, че е по-мъжко :D и избора ти ще стане още по-труден. Така че вземай каквото ти харесва на теб, а не на комшията! Разликата в поддръжката между І и ІІ ген. е незначителна и единственото по-скъпо нещо за което се сещам е, че ІІ иска по-скъпо масло/0W20, 0W30/, докато І можеш да си я караш и с полусинтетика без никакви грижи. Това за консумативите, за части нямам наблюдение, че досега на никоя хонда не ми се налагало да сменям части :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През последните 2 години карах 1 ген. 2001 г., а от седмица съм с 2 ген. 2003 г. Първите ми впечатления са за повече комфорт при 2 ген. и това е може би заради по-доброто обезшумяване на купето. При 1 ген. като вдигнех над 100 км/ч имаше доста шумове, докато при по-новата, шума е много по-малко. Друго за сега не мога да кажа, даже и за разхода не съм сигурен. На моменти ми се струва доста голям, друг път не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация, направих запитване до "Бултрако" какво масло е подходящо за ЦР-В 2003 г. и ето отговора, който получих, цитирам: "В зависимост от колометрите и състоянието на автомобила мога да Ви предложа пълна снтетина HONDA 5W40 на цена 33лв/1л или 25лв/1л в сервиза. Ако автомобила е на повече километри, можете да сложте и полусинтетика, мога да Ви предложа HONDA 10W40".В никакъв не искам да кажа, че от "Бултрако" са прави, пиша го само информативно какво са ми отговорили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно аз очаквах, че обслужването и частите ще са доста по-скъпи :) а за какъв разход говориш колега? Аз мисля да и сложа гас с 30лв минаваш ли 200км градско?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от Бултрако просто са ти отговорили най-общо и това което са ти казали се отнася за всички коли по принцип, но не и конкретно за К-двигателите на хонда. Защо просто не попрочетеш темите в раздела 4х4, където има страшно много информация и всяка втора тема е за СР-В. Препоръчвам ти тази тема: My link където се обсъждат проблемите на този двигател ;)/>/>/> В края на темата има копната една много интересна руска статия.

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦРВ - 2 серия е мнооого по нормална кола от 1 генерация.

К серия двигателите искат тънко масло инъче сдават багажа главите и разпределителя .

2 серия няма как да сес сравнява с 1 . Върви доста повече Публикувано изображение/>и е съвременна кола .Комфорта е несравним със 1 .

ЦРВ 1 е вече мнооого стара

По-здрави са запазените и гледаните коли !

К -серията нямапроблеми с газифицирането , и върви перфектно.

В 3 серия слагат същите двигатели като при 2.

Прави си изводите сам.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благпдаря за инфото колега, вече съм горд собственик на ген 2 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бре, аи честито, правилен избор си направил, аз имам 1 ва ген но немога да кажа на черното бяло, 2 ра по не ми харесва като дизаин но е много по добра кола, наи вече от към комфорт, 1 ва може да я превъзхожда само с по простото си изпълнение, тя е като москвич :) но това не е сигурно плюс или минус е :) Аз лично съм намислил да прескоча 2 ра ген но да не се заричам :)Аиде чакаме снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бре, аи честито, правилен избор си направил, аз имам 1 ва ген но немога да кажа на черното бяло, 2 ра по не ми харесва като дизаин но е много по добра кола, наи вече от към комфорт, 1 ва може да я превъзхожда само с по простото си изпълнение, тя е като москвич Публикувано изображение но това не е сигурно плюс или минус е Публикувано изображение Аз лично съм намислил да прескоча 2 ра ген но да не се заричам Публикувано изображение

Аиде чакаме снимки Публикувано изображение

Мерси колега :) относно екстри май няма голяма разлика с 1-вата. Комфорта май е само в по-добрата изолация :) 

За момента само се чудя как да я направя с една идея по-висока без много побългаряване... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко по-висока ? За какво ти е по-висока? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко по-висока ? За какво ти е по-висока? 

5см примерно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 5 см по-високо нали знаеш че ще почне да харчи и повече като якараш по асвалта.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що искаш да се занимаваш с глупости :D Пък и освен че като е по-висока ще е по-нестабилна в завоите ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече, повече ... колко повече ... 0.005 литра/100 км.?!

 

Окачването и трансмисията на нашите КОЛИ, не са пригодени за такива ъпгрейди.

Не че не е възможно ... обаче вредите ще са повече от ползите.

 

Иначе и на мен ми се ще да изглежда така

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е смятам няма да е малко защото коефициента на въздушно съпротивление ще стане доста по голям.

Ама Краси - колегата пита за 2 Генерация :punk:

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-големия разход по-скоро ще дойде от размера на гумите.

Те променят всичко - въздушно съпротивление, съпротивление с пътя, работа на трансмисията ...

 

Няма значение, коя генерация е колата, окачването е независимо и при двете.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Ами честито!

Редактирано от ZERO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...