Jump to content
borko 30

Лагери за скоростна кутия

Recommended Posts

Понеже доста започна да стърже нещо от кутията и я закарах на ремонт.Оказа се че три лагера са за смяна и все някви нестандартни размери.За обща поръчка от сащ няма време да чакам понеже на майстора му заемам терена с колата си.Има ли ги някъде в наличност в България и по специално игления лагер с размери 34х59х20 с парт номер 91101-phr-003.Ако някой има инфо от къде мога да ги купя моля да пише.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минало е времето за едит и няма отговори по темата и затова пиша нов пост!Искрено ви моля за помощ и то ако може тази вечер за да не остана с разглобената кола на улицата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

номер на лагера имаш ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТИВИ ГРУП звънни и питай почти съм сигурен ,че ще намериш.Представители са на TIMKEN.Какво си виновен ти,че няма лагери за колата ти ,че майстора ти мърмори.Нека ги намери той.До колкото виждам в сайта им имат и магазин в Добрич.

Редактирано от Soichiroo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пишете типа на кутията и генерацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

номера съм го писал в първия пост Пак ви моля за Поооооооооомоооооошт !Така ли ще ме оставите :(

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този фен дето е писал над теб, има един бюлюк кутии за д серия на части. Ако благоволиш да отговориш на въпроса който ти е задал, може още утре(днес) да ти бъдат изпратени подходящите.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията е ръчни скорости но като модел не я знам как се води,сивика е 7 генерация 1.6 бензин 2001г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Зависи с каква сума си готов да се разделиш и колко време ти се чака. Оригинален от Lings Honda е на тази цена:

 

Публикувано изображение

 

И още 2.20 лв. за някой куриер като Габко да ти го донесе от Англия до България, т.е. говорим за около 100 лв. Да ти го пратят директно до България ще е 13.80 лири, така че общата цена става 112 лв. С Габко процедурата се проточва около 2 седмици, директно е за 5-6 дни.

Приблизително същите цени очаквай и в Бултрако. Тук многократно са коментирани високите цени там, но те не идват от тях, а от Хонда Европа. Всичко е приблизително 2-3 пъти по-скъпо, сравнено със САЩ, но от там имаш едни 40-50 долара за доставка и в случая покупката ще се обезсмисли, още повече, че трябва да се разправяш с митници. Иначе в САЩ лагерчето е 24 долара, но като сложиш и 45 долара за доставка, ДДС и разправиите, в крайна сметка излиза (в конкретния случай) на кантар с от Англия. Иначе доставката е 6-10 дни.

 

ПП Това съм го написал в сучай, че държиш да е оригинално. Ако ли не, виж търговците на форума (платените обяви), при някой от тях със сигурност съм виждал Civic 2001-2005 (става въпрос за втора ръка).

В ТИВИ обажда ли се, както те съветва колегата по-горе?

Редактирано от Guest

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според схемичките на номера който е дал колегата отговаря номер 6 от тук :

Публикувано изображение

 

91101-PHR-003 BEARING, NEEDLE (34X59X20)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова питам между ролков и иглен има разлика . Въпреки това знам че той му трябва но да бъдем по точни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този е 6-ти номер както е посочил колегата Mkilla .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчахме лагерите и след 10 дена трябва да пристигнат!Благодаря на FENABG за желанието да помогне но пак трябваше да се чака .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля че открих размерите и на моя лагер 28х68х18, но някой знае ли повече подробности и изисквания за него? Разбрах е че е добре сепаратора да не е метален че ако се разпадне лошо, ако не го хване магнита. Отделно от това има ли канал за зегерка и т.н. Ето една оферта която ми се вижда недействителна при положение че оригинален лагер от САЩ е около 35 долара, а тук е 84лв. http://www.ebay.de/itm/KUGELLAGER-RADLAGER-63-28-HONDA-ACCORD-CA-CB-CIVIC-LEGEND-KA-PRELUDE-BB-89-96-/360649400462

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги пишете типа на кутията и генерацията.

:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фене, някой ми е забърсал предния пост, там редактирах и писах още тогава, че става въпрос за ръчна кутия и CR-V I генерация, обаче скоростната кутия не и знам модела. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа,колата вече е в движение след ремонта на кутията и вече всичко е наред,с изключение на скъсания голям тампон от към шофьора явно от висенето на двигателя толкова дни :ranting: Тотал ми излезе ремонта на кутията 520лв и 200лв за тайвански тампон :rant: Абе съсипа ме тази кола :cry: Дано вече престанат скъпоструващите изненади че капитулирах тотално!Има и нещо друго-при преминаване през малки неравности имам чувството че ще ми паднат и двете предни колелета -а на прегледите за диагностика нищо не намериха и на двата сервиза дето ходих-може ли това да е от прословутата рейка на този модел или е нещо друго,маншончетата на долните шарнири са скъсани и омаслени обаче според майсторите не мърдат и не било от тях и нищо не могат да ми кажат ,а колелетата при павета примерно буквално имам чувството че ще се разхвърчат всеки момент!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако при леко натискане на спирачка изчезва шума си виж накладките-от тях тропа много гадно.Имат едни пружинки които ги държат и омекват,Днес ги ревизирах моите и вече се движа безшумно по паветата:P/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го това с натиснатата спирачка ,обаче пак хлопа-интересно че при влизане в голяма дупка не трака и не прихлопва нищо-тишина :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах по чужди форуми как се смазва рейката като се дръпнат само маншоните и го направих!Нямаше парчета от слайдера и беше почти сухо!Като хвана кормилните щанги излизащи от слайдъра на рейката има луфт нагоре надолу обаче със голям зор е тоя луфт като ги заклатя!А като карам и по най-малките неравности и усещам че ще ми паднат колелата сякаш са с полуразвити гайки :huh: Като сравня лувта на рейката и това което чувам при движение и с 5 км в час някак не ги свързвам двете ,ама де да знам.То май вече трябваше да сменя заглавието на темата ама май не мога.Гледам в западните форуми сменят долни шарнири и едни кръгли тампони на носачите ама дали е от тях един господ знае-тука майсторите се кълнат че предницата е бетон а пък на мен ми настръхва косата да не ми хвръкнат колелетата по това което чувам като карам :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , в такъв случай най-вероятно е да ти тропат спирачните апарати или по точно пиновете на апаратите са се износили и затова тракат. На мен са ми я поставяли тая диагноза във сигурен сервиз , а и съм чел/чувал други колеги да се оплакват от тоя проблем. Пиновете са по 2 на апарат и приличат на пирони , явно при завиването на колата се износват и с времето почват да тракат. И моята трака по паветата много неприятно и скоро ще трябва да се сменят и теч мити пинове и накрайниците на рейката. Успех с отстраняване на досадната неизправност , нека бъде тишина минавайки по тези иначе толкова приятни павирани улици ;Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...