Jump to content
fashion_m

Добре ли е да се покрива колата с брезент?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, живея в блок и колата ми стои отпред. Изложена е на стихиите - дъждове, снегове, слънце, хулигани, крадци, играещи си деца...Според вас има ли смисъл да я покривам с брезент? Някои хора ми казаха, че може да се запарва от брезента.И защо от години не съм виждал кола, покрита с брезент?

Редактирано от fashion_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, разбира се! Това със запарването някой си го е смукал от пръстите. Колкото по-малко влияние има околната среда върху автомобила, толкова повече ще се запази. Плюс това слънцето е враг на боята и пластмасите и гумите, заради фотостареенето на тези материали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кое да й се запарва? Според мен никой не си покрива колата, понеже го мързи всеки път да го прави. Иначе определено има предимства - недостатъка е, че губиш време да се занимаваш. Вече не сме соц време, когато колата се е чакала 5-10 години и ще я караш още 15-20, че да я покриваш с брезент, да й плетеш китеници и тн.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И да и сложиш скоростен лост зарче и едно кученце да си клати главата на задното стъкло :) Иначе идеята е добра стига да имаш и добър бризент...Старите бризенти бяха доста дебели но вече ги няма , поне аз не съм ги виждал.Тези новите и бюджетни изпълнения са като наелонови пликчета и според мен ако си решил да купуваш такъв то не се занимавай.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не вали върши работа :) предпазва от прах и слънце.Зависи какъв ще си намериш моя го бях купил от Авто манията и пропускаше вода! С времето се разпъват ластиците и трябва да мислиш как да го задържиш(към джантите например).Ама ако си в блок ще ти го гепат еи така за спорта .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра като идея.Аз си купих такова покривало и го ползвах.Недостатъка наистина е при дъжд-мокри се после трябва да го сложих в колата,след което се изпотява и капе.Другото предизвикателство е да го сложиш когато има вятър защото новите покривала не са като старите брезенти и се надува голям балон,трябва да имаш и надеждно закрепване.И най-вече да имаш много желание защото си е разправия. Да не говорим как се набиваш на очи ,а хора и идеи в техните глави всякакви...:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта като я халосах и купих от един магазин неопреново покривало за 50 кинта за да я завия докато я извозя до някое скривалище!Значи то добре покрива и не се мокри но просто беше палми на синьо море фона му и както колегата по-горе пише крещеше дай да видим кво има тука на крадците и се набиваше адски на очи между другите коли ;) Абе не си слагай мой човек ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми кола, точно седмица след като сложих покривало, ми разбиха ключалката.

 

Може и да е съвпадение, а може и да е привлякло нечие наркоманско внимание. Че видиш ли, кой знае какво се крие вътре.

 

Не успяха да я претършуват, защото много бързо като изсвири алармата слязох долу с един касапски нож от габровски майстор Публикувано изображение и чух тропот от стъпки и отдалечаващ се силует.

 

 

 

 

Сега съм си взел от Лидъл шушляково водонепропускливо покривало, но стои опаковано и се чудя дали да го ползвам или не.

 

Защото главното ми притеснение ако стои незавита са гадните л@йна на гларусите, а ако я завия - да не я намеря разбита. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз като ударих колата си купих бризент от Бриколаж за 50лв. и издържа точно един месец лятото!Така готино го изгоря слънцето,че стана на прах,раздроби се и се разложи катооо....и аз незнам какво-пълен боклук.Едно време не се караха толкова често колите и стояха пред блока,играехме си на игри около тях и пазеха!А и не се крадяха!Сега ако сложиш покривало,трябва да го събираш и да го слагаш по 10 пъти на ден,може да ти го откраднат и ще се развали веднага!Според мен сега има приложение ако отидеш на яз.Доспат примерно за една седмица на палатка,да си покриеш там колата под дърветата и да не капе смола по нея и борови иглички и т.н.Според мен покривалото привлича крадците,защото си мислят,че автомобила отдолу е без стъкло или нещо друго и е по-лесна плячка!Oсвен това,като се мушне отдолу си е скътавка и никой неможе да го види как си вършее!

Редактирано от FOXO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същото шушляково покривало, но редко е ползвано - няколко дена.Иначе колегите са абсолютно прави, ползването на този атрибут си има и добри и лоши страни, най-лошата е, че за всякаква паплач сложеното покривало е сигнал - тая кола отвисва тука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, сега съм в Пловдив, една градушка ми удари колата и темата за покривало в момента ми е номер едно. Бях в Лидл и Кауфланд в Кичука, но нямат нито брезенти, нито покривала. Кажете от къде да си купя нещо с което да си покривам колата, моля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://pokrivalo.eu/Тия правят и от брезент, вярвам, че ще са по-удачни от тези по веригите, дето масово ги имаме ние с колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много време ще отнема всеки ден по два пъти развий завий. А й пясъка от сахара ще го цапа по веднъж в годината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, понеже не си виждал отдавна завита кола.... Ето ти една Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди си го бях взел Практикер специално даже за црх :cool::lol: същото като на колегата по горе и съм доволен теи като рекса се кара 2 пъти на седмица за кефа само и ми омръзна да го гледам прашасъл в гаража :blink: незнам за на вън колко ще изкара но имам съмнения че наистина може да спарва наилонов е все пак :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, сега съм в Пловдив, една градушка ми удари колата и темата за покривало в момента ми е номер едно. Бях в Лидл и Кауфланд в Кичука, но нямат нито брезенти, нито покривала. Кажете от къде да си купя нещо с което да си покривам колата, моля.

Не виждам с какво ще ти помогне покривало в подобни случаи... освен ако не е тип "родопско одеяло" :D/>
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kато цяло се стигна ,че покривалата са за по-цивилизовани народи :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...