Jump to content
Stoqn_88

Мнение за конкретен Сивик 6 генерация

Recommended Posts

Здравейте на всички.Предстои ми да сменям сегашния си автомобил и съм се насочил към Хонда.За сега ми направи впечатление един Сивик 6 генерация,но тъй като не съм много запознат с марката,ще съм благодарен на вашите съвети и мнения.Това е обявата на автомобила - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11362067384983678&f1=details&slink=2rudi6 . Колата поне външно изглежда запазена,салона също е в доста добро състояние,по двигателя нямаше видими течове,но все пак е около 15 годишна,а и парите не са малко.Това,което ми направи впечатление,е че газовото е обикновено,но към нея имало 2 компютърчета,който и аз не разбрах за какво служели :д. Ако някой вижда нещо нередно около колата,нека споделя .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда запазена,но с газовата изглежда е на много км. и цената е малко висока,навярно и годината е малко избурена.Не бих я взел на тази цена заради това ,че е карана на газ незнайно колко км.,виж само на бензин можеше,с пазарлък.Щом си навит за оглед до Сливен виж и тази: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11364554881701816&f1=details ,изглежда стокова,запазена,по-икономична и евтина,фейслифтова,30лв.данък,серв.книжка и т.н.Тези преди 2000 год.са по-здравите,затова не гледай годината,само с ламарините,от Австрия и Германия ги подминавай ,успех и няма да сгрешиш с хондите.

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам спомен за тази, че някой колега я бе гледал и каза че има някакъв проблем с някоя от вратите. Иначе изглежда добре и този мотор е бързак;)/>. Не знам какъв шофьор си и за какво ти е колата, ако искаш да се заяждаш по светофарите с Голфове и разни 3ки се пазари да свали 300-400лв и я взимай, но ако искаш икономична кола виж и сивата която ти е показал колегата kvd74 и ако е читава е по-добрия избор. С този мотор 115кс може да изпаднеш в недоумение колко малко бензин израсходва при нормално каране /скандално малко- от порядъка на 4,7 на дълго и 8 в София/ УСПЕХ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обърнах внимание на вратите,поне с предните 2 нямаше проблем.Двигателя запали от първия път,макар че и бързо след това изгасна,но продавача твърдеше,че е изтощен акумулатора.Нямаше и нищо против да я огледам в сервиз по мое желание.А относно сивата - не се бях заглеждал,но също ми хареса,особено джантите :]. Колите,който съм имал до момента са били под 100 к.с. и вече ми се струват доста малко,затова и съм се спрял на по-мощтни.Предпочитам колата да има и газова уредба,затова се бях загледал за първата Хонда,но пък може и след това да си монтирам.Задължително ли е уредбата да е инжекцион за тези два модела ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда запазена,но с газовата изглежда е на много км. и цената е малко висока,навярно и годината е малко избурена.Не бих я взел на тази цена заради това ,че е карана на газ незнайно колко км.,виж само на бензин можеше,с пазарлък.Щом си навит за оглед до Сливен виж и тази: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11364554881701816&f1=details ,изглежда стокова,запазена,по-икономична и евтина,фейслифтова,30лв.данък,серв.книжка и т.н.Тези преди 2000 год.са по-здравите,затова не гледай годината,само с ламарините,от Австрия и Германия ги подминавай ,успех и няма да сгрешиш с хондите.

Малко съм послъгал за данъка о/о 130лв.ще е,мислех си че е 90к.с.,затова написах 30лв.Но,за този мотор / D15Z8 /ще кажа,че е вълшебен и ти връща по-високия данък във вид на икономия многократно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивата ще ти е кеф да си я караш на бендзин-тя наистина харчи МАЛКО- от собствен опит го знам. Стават на газ няма проблем. Гледай да не изкарва дим от задника в 6000-7000об/мин и я взимай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези 2те бих взел първата - годината изглежда напълно реална - 97г преди фейса са с боядисани дръжки на вратите. Газовата е предимство, освен това е поставяна в Италия, не е някой тукашен гаражист с турски компоненти - има ламбда контрол и тн. Като екстри повече има халогени, шибедах, заден спойлер, 15ките оригинални, задни дискове, салона е по-приятен и др. На мен ми изглежда по-свежо в сравнение с пожълтелите фарове на сивата. Щом търсиш по-бързата кола - това е черната определно. Иначе и сивата изглежда добре също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези 2те бих взел първата - годината изглежда напълно реална - 97г преди фейса са с боядисани дръжки на вратите. Газовата е предимство, освен това е поставяна в Италия, не е някой тукашен гаражист с турски компоненти - има ламбда контрол и тн. Като екстри повече има халогени, шибедах, заден спойлер, 15ките оригинални, задни дискове, салона е по-приятен и др. На мен ми изглежда по-свежо в сравнение с пожълтелите фарове на сивата. Щом търсиш по-бързата кола - това е черната определно. Иначе и сивата изглежда добре също.

И другата е с дискове отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, преди фейса икономиците бяха с барабани...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се спрял на предложението на колегата kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черната ми изглежда по-истинска, някак си. Има си почти всичко за модела отпреди фейслифта (без кожен волан и подгряване на седалките, но последното освен в каталога на яве досега не съм виждал някоя да има). Пълен сток (не е карана от някой състезател) и като гледам си е с първото радио даже.Колко да са й много парите за възрастта. Да вземеш някоя с 10-20% по-малко в цената и с най-малкия ремонт я достигаш стойността на тази.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм за фейсовата. Много по-добра визия. А и не мога да преживея този бойлер в багажника. Това колко 100 литра ли е :)). Тази бутилка няма пълнене. А според мен колкото по-празна е една бутилка толкова по-малко върви колата (лично мое мнение породено от опит). На първата виж само каква обява са и пуснали. Писали са и екстри които даже Legend-a ги няма :)))Фейсовата пък изглежда от пред ляво (шофьорския край) е имала нещо - калникът е друг цвят а и фарът е различен (пожълтял - вероятно втора ръка).Иначе и двете изглеждат много добре. Личен избор е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...