Jump to content
moondevil

Тампони заден мост

Recommended Posts

Здравейте колеги откъде да закупя читави тампони и каква марка.В бургас Апостолов иска 78,5 на бройка.На друго място тампоните са на фирма NOK но цената 30 лв ме плаши. Цената била такава понеже той ги внасял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,В Бултрако в момента има промоция и оригиналните тампони са по 49 лв парчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеДа- преди време имаше (може и сега да има) промоция на задни тампони за около 50 лева- но те са само за английските Хондели !!!За Японските Хондели тампоните са по 130 лева единия, и се поръчват по парт- номер отделно (по принцип са заедно и неделима част с носача, и за това трябва да се поръчат с парт-номера отделно). Разликата между тях е, че Японските са по- еластични и малко по- тънки, докато за английските Хондели тампоните са доста по- твърди (и не се усукват никак).Поздрави

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и тези за англичанките ще изкарат повече време от афтърмаркета...

Но ако все пак ако има желащи, могат да си поръчат и на HardRace... гарантирано колата ще е много по-добре Публикувано изображение

Редактирано от trifon.trifonov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е промоция но факт е тампоните са по 49 кинта за бр. тампоните са у мен а да ли са за англичанка или япон. фатката е да държат. Определено ще са по читави от квито и да е било 25 левови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеДа- преди време имаше (може и сега да има) промоция на задни тампони за около 50 лева- но те са само за английските Хондели !!!/>За Японските Хондели тампоните са по 130 лева единия, и се поръчват по парт- номер отделно (по принцип са заедно и неделима част с носача, и за това трябва да се поръчат с парт-номера отделно). Разликата между тях е, че Японските са по- еластични и малко по- тънки, докато за английските Хондели тампоните са доста по- твърди (и не се усукват никак).Поздрави

До това заключение си стигнал: -сам, след собствено проучване, тестове и съпоставяне на двата типа тампони (тези от 50 и тези от 130 лева) при еднакви условия;-прочел си го някъде като официален документ и/или някой вътрешен човек от Бултрако ти го е казал лично;-просто предполагаш, че е така.?
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то грехота да дадеш 130лв за бр. лично мение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеКолега ADH- Honda и не само, Лично съм се убедил в написаното от мен за тампоните: ходих с тампони за Японска Хонделка (за моят личен автомобил), и там ги сравнихме с тампоните за английската Хонделка (които струваха около 50 лева и тогава, 2012г. есента).По- късно ще напиша и парт- номерата на двата вида тампони.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, ако купуваш гледай да са си оригиналните или някои по-хубави, защото евтините китайски тампони все едно си без тях. Аз така се прецаках, купих си някъкви тампони по 30лв/бр уж за по-евтино и след два месеца се наложи да ги сменя с тези от Бултрако по 49лв. С тях колата е супер направо се закова, но ми излезе двойно по-скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди около година си поръчах от общите поръчки на оригинални части от Америка които се правят тук в форума.Тампоните ми излязоха около 80 лв. единият ,та за 160 лв. реших проблема за години напред.Иначе тогава бях проверил при Апостолов и до колкото си спомням излизаха към 280 лв двата.Но то винаги е било така при официалните представители тук в България. (като цяло говоря за Японския вариант на тампоните)

Редактирано от Soichiroo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеКолега ADH- Honda и не само, Лично съм се убедил в написаното от мен за тампоните: ходих с тампони за Японска Хонделка (за моят личен автомобил), и там ги сравнихме с тампоните за английската Хонделка (които струваха около 50 лева и тогава, 2012г. есента).По- късно ще напиша и парт- номерата на двата вида тампони.Поздрави

Не искам да омаловажавам мнението ти, но от поста ти не ми стана ясно как точно си направил сравнение, че да разбереш, че едните тампони са по-твърди от другите и са изключително и само за СИвици МА/MB/MC и за никои други... Не знам дали говорим за едни и същи тампони, затова дай парт номер. Но тези за 49 - 50лв които са от Бултрако - лично аз карам с такива вече над година и половина - няма ядове и возията се промени коренно различно спрямо когато бе със старите оригинални тампони, в които имаше още живот и не се бяха разпаднали както повечето чакат да стане(за протокола - със Сивик EG4 съм), тези от 49 - 50лв просто са произведени в Англия, което според мен лично няма никакво значение кое къде е произведено. По тая логика да почнем да мерим пишки кои сивици 5-а или 6-а ген. са по-добри - тези правени в Япония или в САЩ и Канада... Самите хора от Бултрако са ми казали, че разлика между японски и английски тампони няма нито в качеството, нито едните са за едни коли, а другите за други, просто цената на продукта произведен в ЕС е нормално да е по-ниска, това е всичко. Довечера и аз ще дам парт номер, за да не говорим на изуст и който иска да си поръча от тях оригинални задни тампони по 49лв и стотинки бройката (т.е. двата за няма и 100лв) - да му е по-лесно, а не да се набутва с ментета с по 15 кинта по-евтини или от общите поръчки от америка, да му излезнат през носа (много по-скъпи) и да чака няколко месеца, все едно не чака част за стара нисък клас шир потреба кола, а все едно за екзотика е поръчал части.За апостолов и ония другите в Стара Загора - не ми говорете. Това са просто дилъри, които си слагат цени каквито те си искат, прекупуват от Бултрако части, едно че ги взимат на едрова цена, отделно че се оливат с доъплнително натоварване на цените. Друго което е кретенски при тия двата, че ако им се обадиш за ОЕМ части (все пак се водят Хонда представителства, предполага се, че щом им звъниш на тях, значи че търсиш само ОЕМ части) почват да ти предлагат и всякакви заместители и "ментаци" - все едно звъниш в ауто минус или интеркар :ph34r:/>/> За компетентността на апостолов... преди години им се обаждах да ги питам за една едрогабаритна част за EG2, като си казвам по телефона "си ар екс дел сол ви ти ай", а момата на телефона (която е дъщеря на шефа рали състезателя - Апостолов) ми вика "как как, я пак" а аз "си ар екс, двуместната тарга, це ер хикс както го наричат някои", а тя вече уверено отвърна "ааа туй мотоциклет ли някакъв уаа" след което се убедих, че без ВИН няма да мине работата - какво да говорим повече, работи в "шоурум" на Хонда, не познава моделите, отделно цените както вече споменах са по-високо от тези на Бултрако.Просто давам личен съвет, без да съм обвързан юридически или емоционално, нямам изгода да им правя реклама, но от опит го споменавам - наложи ли ви се да купувате от БГ ОЕМ хонда части, обръщайте се директно към Бултрако София/Пловдив и Карада, останалите са просто дилъри, които не следват ценовата листа на горе споменатите и продават по-скъпо спрямо тях.PS: в крайна сметка какви тампони си купи за твоя японски сивик ? Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТ Бултрако София 49 лв за бр. Тоест тотал 106 лв с доставката чрез Еконт. Този понеделник ще ги слагам.

 

парт. номерата са "HONDA 52385-ST3-G01"

 

 

за тест пробвах в други онлайн магазини със същия код ми излиза 70,21 ст. Това се казва разлика Публикувано изображение

 

ПС: някой може ли да ми каже размера на гайките за моята каляска. От ем комплект искам да си взема секретни гайки но ми искат размер.

 

Благодаря на всички за отговорите.

Редактирано от moondevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е парт номера на тампоните - сега проверих на моите които съм сменявал преди година и нещо, същия е. Да не забравиш след смяната и реглаж да направиш.За спецификации на гайките не мога да ти помогна. Но мога да ти дам парт номер на оригинален комплект секретни гайки, а именно: 08w42-sjd-602. В бултрако ги продават, но цената няма да ти хареса (по спомен са около 130-ина лева).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е парт номера на тампоните - сега проверих на моите които съм сменявал преди година и нещо, същия е. Да не забравиш след смяната и реглаж да направиш.За спецификации на гайките не мога да ти помогна. Но мога да ти дам парт номер на оригинален комплект секретни гайки, а именно: 08w42-sjd-602. В бултрако ги продават, но цената няма да ти хареса (по спомен са около 130-ина лева).

мерси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм чел мненията на всички,но искам да ти кажа,че преди 2год. си взех двата големи тампона на задните носачи от бултрако за 90лв. и досега нямам никакви проблеми с тях,докато мой приятел за този период сменя 3-ти комплект тампони за по 30лв.Сега да не излезе че правя реклама на бултрако само искам да ти кажа да си търсиш оригинални от който и да е магазин дори ако трябва и да си поръчаш от UK.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Карада Варна също са по 50 лв .. и аз ги смених с оригинални такива и грешка няма .. :) само малко скърцат в началото .. но като улегнат всичко е 6 ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Колега ADH-Honda,

Ти направо ме съсипа: не само, че омаловажи моето мнение Публикувано изображение , а и неволно подвеждаш всички останали колеги.

Мисля, че съм написал доста ясно мнението, както и съм абсолютно сигурен в него (иначе нямаше да го пиша въобще).

 

Да минем по същество: големите тампони за моята Хонделка са "скрити" в ARM. ASSY. под номер: 51350-S04-G10.

Колегите в Бултрако не бяха запознати, че тампоните за Японските коли може да се поръчват/купуват по отделно от носача. Аз съм поръчвал тези тампони от колегите тук (от USA), и струваха около 80 лева единия.

Разликата в самите тампони я установихме след непосредствено сравняване на двата вида: гумата, от която са изработени е различна като материал, както и дебелината на профила им е също различна. При усукването им (до колкото можеше) на ръка- Японските тампони са значително по- еластични, и не са толкова "дървени", колкото тези, произведени за англичанките (които не можеха да се усучат на ръка въобще)- има огромна разлика между двата вида тампони като материал и поведение !

Номерата на тампоните са:

1. Тампони за Японски Хонди: 52385-S21-003, RR TRAILING ARM BUSH.

Снимка: Публикувано изображение

Линк: http://www.hondapart...85-S21-003.html

 

 

2. Тампони за Английски Хонди: 52385-ST3-G01

 

Това съм намерил като снимков материал, тампона в средата е за Японски, а този в дясно- за английски Хонди:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните са вече на колата и мога да кажа че се държи перфектно с тях. Според мед са си, но все пак благодаря ти за изчерпателния отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JoroHondata - може би си прав (и най-вероятно си, щом го пишеш), че имат разлика. Въпроса е, че и тези произведени в англия стават не само за произведени в англия хонди, ами и за тези правени в Япония/Сев. Америка. Най-вероятно имат разлика в комфорта на возене (макар, че за какъв комфорт говорим в 20 годишен Сивик 5-а ген въобще :huh:/>/>/>/>/>/> ), но реално без някой да е пробвал и двете ще е трудно да се каже. ОК, на ръка си ги усетил по различен начин - показателно е това донякъде... Явно има разлика не е само мястото където са произведени и цената, въпроса е, че за 49 лв каквато им е цената... по-добре да "подведа" човек с такъв тампон, от колкото да го посъветвам да си купи менте за 30лв което ще трябва да сменя след няколко месеца. При положение, че тези оригинални тампони за 49лв ги има тук в БГ, налични са и въпреки всичко са изпитани, че карат с години без проблеми - все пак е ОЕМ хонда част и дори и да има несъответсвие, дори и да не е това което би трябвало да бъде (спрямо японски тампони) има разлика в цената, отделно на тия кочини по на 20 години които караме, едва ли всичко им е перфектно и изрядно, че точно до тия тампони опряхме да са точно такива, каквито пише по дебелите книги с точна парт номер който трябва да са. А не е нужно да се чакам месеци наред за обща поръча от Сащ. В крайна сметка, в раздела за масовите поръчки, десетки хора си поръчаха такива тампони от сайт за ровър/мг ако не се лъжа и вече има хора със сложени такива, които са доволни и ги слагат и на англичанки и на японки и на канадки... В крайна сметка - всеки сам да преценява и да решава как и с какво да си кара и прави колата - мента за 20 - 30 лв, ОЕМ, но произведени в Англия за 49лв, ОЕМ произведени в япония по за незнайно колко пари от бултрако (те обикновено ги и нямат тези японските впрочем) или с чакане на месеци от САЩ за по 80лв парчето или пак чакане на някоя друга седмица/месец тампони от/за МГ/ровър 200/400 и т.н. - всеки сам да решава кое какво що. Ако някой се чувства подведен - извинявам се. Аз лично съм избрал варианта ОЕМ произведен в Англия за 49лв сложен на японски сивик 5-а ген и вече година и нещо и около 15000км няма ядове - тампоните са като нови, а возията (спрямо старите, оригиналните които бяха) стана много по-стегната и същевременно мека и приятна (примерно през преминаване на спящи полицаи, дупки). В крайна сметка, човека вече си сложи тампони и темата е излишна - пожелавам му (и съм сигурен че ще има) десетки хиляди безаварийни километри и години наред безгрижни с тези, макар и може би не за неговата кола тампони.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADH-Honda така си е мерси за пожеланията :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново забравих да питам след смяната им трябва ли някакъв реглаж да се прави ? Четох някъде че се правил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се реглаж на задницата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си прочел , минава се стенд на заден мост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите имаше нужда :) . Темата може да се заключва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги повдигам темата, тъй като имам питане. Тъй като догодина, ще минавам на полиуретан навсякъде, а сега съм си взел задни носачи, за да мина към дискове на мойто купе, та искам да си взема нови тампони, но има ли някви за по 20-30 лв тъй като ще ми трябват за 4-5000 км и едно калояново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз се докарах до положение да ми трябват тези тампони на задните носачи.Някой има ли представа сега по колко вървят в Бултрако? Гледам темата е от 2013 и тогава са били 49 лв бройката, но дали е било промоция наистина или и сега могат да се намерят за толкова?Някой може ли да сподели какво е нужно за смяната им? Трудно ли е? Подочух, че щяло да ми трябва преса като за набиване на лагери.

Съжалявам ако въпросите ми звучат елементарно, но никога досега не съм сменял, а отскоро започнах да си правя всичко почти сам. (Поради липса на пари за сервизи, а честно казано и доверие почнах да им губя)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих, пак са си по 49 лева и някакви стотинки в Бултрако, и ги има налични. Въпросът със смяната стои обаче пред мен. Който е сменял лично, моля да сподели. Трябва ли да се сваля целия носач, и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...