Jump to content
vespas

cr-v игнориране на кардана.

Recommended Posts

Здравейте,А бе врътка ми се една мисъл относно свалянето на разхода на ЦРВ-ТОДали ще има проблем ако карам няколко месеца със свален кардан, през лятото разбира се.То мойта онда я карам предимно на асфалт;Един случаен срещнат ми сподели ,че по този начин разхода му паднал на 7-100То ясно че ще си скопя джибката , но кво пък толкоз ,тя и без това не влиза в гората, пък и да отида някога там (планирано) -15-тина болта са, слагам го и готово.3 литра на 100 километра са си 3 литра.Мисълта ми е мога ли да е--ъ м---та на задния диф ако я търкалям така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти принципно си караш само на предно докато не приплъзнат и не хванат задните. А 7/100 за 2.0 16v на 1.5 тона и динамика като на хладилник мраз незнам как се постига, може би със 70 по нанадолното. Не вярвам един кардан да и тежи като за 3л. надолу но щом има живи свидетели се приема. Аз не бих се захванал. все така си викам че са пет болта и накрая се вкарвам в ебати филма. Успех ако се наемеш.п.п. Тоя разход на кой мотор с какво гориво и какъв маршрут е мерен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БаЛиМааМу кво се случва в задния диф като му игнорираш :D кардана?! Не съм го питал! Щото от 1 г. карам без кардан, ама преди това година и половина карах с кардан. Друго CR-V, ама друг му беше само цвета. Таа, и зеленото (с кардан), и сребристото (без кардан) си горяха еднакво! По едни и същи асфалти, на един и същ тормоз :cool:/>

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БаЛиМааМу кво се случва в задния диф като му игнорираш Публикувано изображение кардана?! Не съм го питал! Щото от 1 г. карам без кардан, ама преди това година и половина карах с кардан. Друго CR-V, ама друг му беше само цвета. Таа, и зеленото (с кардан), и сребристото (без кардан) си горяха еднакво! По едни и същи асфалти, на един и същ тормоз Публикувано изображение/>

 

Ясно -файда никва.

Все пак някой ако го е правил и е усетил някво отклонение от номиналния разход да ни светне.

То ясно че трите кила кардан няма да се усетят от мотора , а имам в пред вид разтоварването на усилието при задвижване на задния мост.

Редактирано от vespas

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може да възникнат проблеми с помпите които включват/изключват задвижването на задните колела. До колкото ми е известно системата разчита на различни сили на триене за да регулира дали ще има задно задвижване или не и съответно кога да го спре, ако го е пуснала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не е много ясно какво става,освен теоретичния принцип на работа на дифа.Аз имам недомлъвки за задната помпа и ще ровя ингилизките форуми за по-подробна информация.Относно разхода.Абе хора ,комшията радостен че свалил разхода на 17,с некакви скъпи добавки на Тойтката,че била на 21.Я се земете у ръце.Мачта и платно да сложим....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един познат в софия му се беше заканил да го махне за проба, то бая народ кара без кардани, а на помпите кво да им има те така няма как да се натоварят. Ще го питам като се появи махнал ли го е и има ли разлика, но аз лично не бих се лишил от него, при така измислената система от хонда кардана за разсхода я вдига 200- 300 грама я не. Виж ако караш с 120 и прибереш страничните огледала може да свалиш литър все пак загребват въздух като ушите на африкански слон :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако свалиш и предния кардан, разхода ще ти падне на около литър на час:lol:/>

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...