Jump to content
vtpetrov

ОТКРАДНАТИ миещи устройства на фаровете

Recommended Posts

Днес през деня, докато колата беше паркирана пред блока, някое дебилно същество ми е свалило дюзите за миене на фаровете (headlight washers).Ето тук съм качил снимки на пораженията -> ЦЪКМоля, ако някой чуе/види да се продават такива да сигнализира.Детайли има в профила ми. Телефона ми е (нула 8 седем 8, сто и пет, 23О)Направо не е за вярване, че такива неща се случват.....май наистина единствения изход е Терминал 2.Обадих се на застрахователя и описаха щетата. (дали ще ми платят - бог знае)Чудя се да подам ли сигнал и в полицията, какво ще ме посъветвате?Става въпрос за София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти ги оправи застрахователя, няма къде да ходи. До сега не бях чувал за такава мизерия, дано да се оправиш без много разправии...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работа на хондаджия 100% от полицията няма да те отразят изобщо-"пуснете жалба" и до там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече нищо не може да ме учуди. След като на предишната кола ми откраднаха лайсните, тасовете, цд-то.

Много гадове са се пръкнали. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази селяния в коя част на София се случи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работа на хондаджия 100% от полицията няма да те отразят изобщо-"пуснете жалба" и до там

Не се знае, едва ли човек, дето може да си позволи тази кола ще ходи да краде на дребно. Но виж, някой може да е търсил пръскалки в морга, те работят с всякаква измет. Полицията няма какво да нарпави така или иначе, подаваш жалба, колата даваш на застрахователя да я оправи в доверен сервиз - те няма какви пръскалки да сложат освен оригинални. А ако си в Армеец примерно, с доплащането за ремонти с оригинални части, тогава направо в Юби-ко, поръчват, слагат, забравяш.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те разочаровам, но до колкото си спомням застраховатяля не покриваше откраднати чаркове. Трябва да има останало някое счупено парченце, за да признаят щета. Иначе се правят на ударени...Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застрахователя не покрива откраднати части ;) На мен миналата година в различни части на София ми откраднаха подкалниците , емблемата и задната чистачка :D .Полицията само ще те разкарва да пишеш и накрая нищо.Терминал 2 е единствения изход ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работа на хондаджия 100% от полицията няма да те отразят изобщо-"пуснете жалба" и до там

 

А биха могли да изпратят "спец частите" ченгетата им с ченгета,к'во им пречи не знам?!Публикувано изображение

И да колега, пусни си жалба! Съболезнования за неприятната случка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките като ги гледам на моята кола трудно ще се свалят без да се "изтръгнат" - тоест, без да си личи, освен ако не е сваляна бронята и тн, което се прави при отключен автомобил, отворен капак. Така че застрахователя трябва да ги признае.

 

А биха могли да изпратят "спец частите" ченгетата им с ченгета,к'во им пречи не знам?!Публикувано изображение

 

В някакъв филм живееш колега. Кви спец части на кой ще пратиш, за откраднати пръскалки на фаровете ли? Ако почнат да пращат спец частите за всяка вандалска постъпка без ясен извършител, няма да стигне брутния вътрешен продукт на страната да ги изхрани тия спец части. Може би това им пречи :) Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застрахователя няма как да признае нещо което е откраднато цяло като част т.е без да има парче от него останало по автомобила.Veseliq , ти така можеш да си сваляш фаровете , пръскалки и тн..всеки месец , да ги продаваш и да си ходиш на почивка с парите които ти изплатят.По-скоро ще му признаят нараняванията по боята в следствие от изтръгването но тези части не вярвам някой да ги плати.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките като ги гледам на моята кола трудно ще се свалят без да се "изтръгнат" - тоест, без да си личи, освен ако не е сваляна бронята и тн, което се прави при отключен автомобил, отворен капак. Така че застрахователя трябва да ги признае.

 

 

А биха могли да изпратят "спец частите" ченгетата им с ченгета,к'во им пречи не знам?!Публикувано изображение

 

В някакъв филм живееш колега. Кви спец части на кой ще пратиш, за откраднати пръскалки на фаровете ли? Ако почнат да пращат спец частите за всяка вандалска постъпка без ясен извършител, няма да стигне брутния вътрешен продукт на страната да ги изхрани тия спец части. Може би това им пречи :)

 

Бъзикам се бе човек.Публикувано изображениеТочно от теб не съм очаквал да не схванеш/иронията/ хумора в поста ми.Публикувано изображение. Аз МНОГО добре знам , в такива случаи как се процедира,повярвай, ама няма кой да изпрати дознател/група/ за подобна кражба/колкото и на нас да са ни ценни Хондичките/ освен ,ако щетата не е наистина много голяма. !Публикувано изображениеПубликувано изображение

Просто цитирах ТЕНКО, защото ми се стори , че явно момчето има някакви сюрреалистични очаквания за възможностите на полицията в подобна ситуация.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застрахователя няма как да признае нещо което е откраднато цяло като част т.е без да има парче от него останало по автомобила.Veseliq , ти така можеш да си сваляш фаровете , пръскалки и тн..всеки месец , да ги продаваш и да си ходиш на почивка с парите които ти изплатят.По-скоро ще му признаят нараняванията по боята в следствие от изтръгването но тези части не вярвам някой да ги плати.

Съвсем наясно съм защо застрахователите не плащат откраднати неща. Ако ми беше прочел поста, щеше да видиш, че съм писал, че точно пръскалките трудно ще ги свалиш без счупвания. И не е вярно, че трябва да остане част от самите пръскалки. На старата кола ми свалиха огледалата - бяха счупени металните пръстени на които огледалото се закача, но самите огледала ги нямаше целите. И ми ги платиха :)ПП: IcoZL, искрено извинявай, във форумите понякога не знаеш кога хората пишат глупости, кога е сарказъм :) Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте видели снимките в първия ми пост, това което е свалено реално е капачето заедно с дюзата под него.Това се вади само с дърпане, няма никакви крепежни елементи или такива неща. Въпрос на 3-4 секунди според мен.По голямата част от миещото устройство, която се закрепва с винтове си е на място отдолу.За съжаление, дори само дюзата и капачето са доста скъпи. Гледах ги ТУК, като доколкото знам цените на Бултрако са сходни, т.е. към 160лв. бройката = 320лв.Застрахователя ми е Армеец. По принцип, по документи такива липси не се изплащат (пише го в общите условия). Добрата новина е, че доколкото разбрах при първа щета, все пак има шанс да покрият липсите.Когато излезе решението им ще пиша какво е станало.Междувременно смятам да си пусна една жалбичка в 7-мо районно, ей така, за всеки случай.Аз даже им се обадих по телефона и полицая ме пита за какво искам да пусна жалба. Аз му обяснявам - "ами откраднали са ми пръскалките на фаровете" и той "ама само това ли е?" :) Ама като му казах, че тия "пръскалки" струват 350лв. омекна малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много скъпи! Сигурен ли си за цената? На мен едно куче ми отнесе едната преди време. Купих оригинална с чакане разбира се. Беше около 50 лв. Застрахователите ми покриха само 37. Това е на предния модел обаче. Сякаш не можеше да се свали без да се счупи. При твоя модел явно може?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме учудват вече тези неща ,някой дебил е решил да мине по тънката лайсна ,като си ги е "поръчал" на някое гаменче да му свали такива капачета!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...