Jump to content
igniter

Помощ, смачкан таван на сивик!

Recommended Posts

Здравейте,

Живея в едно гето състоящо се от няколко 12 етажни блока.

Преди известно време някой съсед метна саксия от доста височко върху тавана на хондата.

Успях да го поизправя тук там като легнах на задната седалка и избутах част от тавана с краката си обратно, но си остана намачкан.

Искам да го поизправя и евентуално да му лепна карбонов винил за да не личат много дребните кривини.

Някви идеи за изправяне по възможност изключващи кит.

 

Публикувано изображение

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятна ситуация но без кит няма как да стане ,и фолио да сложиш пак трябва да е право горе долу ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak бе колега,фолиото всичко изправя! Лепиш фолиото и нищо не си личи...

Тва като шега ли беше?Вярно е, че няма да личи много но ако са вдлъбнатини от сорта на 1-2 милиметра, но тук става въпрос за доста смачкано.Възможно е и ламарината да се е разтеглила а тва ще е по-голям проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне върна ли саксията на собственика, заедно със съответните "благодарности" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне върна ли саксията на собственика, заедно със съответните "благодарности" ?

Не можах ... остана анонимен.Така поне го водят от полицията "анонимен извършител".И като гледам май ще си остане такъв за доста време.Беше култова репликата на полицая "... нищо не можем да направим, с вързани ръце сме, трябва да ни кажеш кой е хвърлил саксията за да може ние да образуваме производство срещу конкретен извършител ...." :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak бе колега,фолиото всичко изправя! Лепиш фолиото и нищо не си личи...

Брей,ставали :Dдай кординати за лепене .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е момента да си сложиш таван с шибедах. Винаги съм се чудел дали може :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е момента да си сложиш таван с шибедах. Винаги съм се чудел дали може :rolleyes:

Минавало ми е през акъла :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си отворищ нов проблем,повечето шибедаци са с язви от ръжда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а и тежат ;)Вдлъбнатините в тавана се теглят с вакуум, сваля се боята, китва се тънко, шприц и после си боядисвай или слагай фолио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а и тежат ;)Вдлъбнатините в тавана се теглят с вакуум, сваля се боята, китва се тънко, шприц и после си боядисвай или слагай фолио.

Опитах с такава машинка, но не може да направи вакуум, понеже има много малки вдлъбнатинки и изпуска през тях.Можеби с по-малка по площ вакуумна машинка да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова страшно. Намери си добър тенекеджия, мисля че с вакуум ще стане.Колата ми бе на шест месеца моя, когато две 5-годишни момиченца се разходиха по предния й капак и по тавана. Освен хлътвания, имаше бая драскотини и пукнато предно стъкло. Хлътванията бяха най-малкия проблем. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като не става с вакум , става с обратен чук ;)но след това е задължително боядисването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като не става с вакум , става с обратен чук ;)но след това е задължително боядисването

Обратен чук?Що е то?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Обратния чук" е когато млатиш с гумения в хлътналото, а отдолу си му подложил метален.Колкото до фолиото, нищо няма да маскира, защото е дебело кажи-речи колкото боята и лака. Всяка неравност макар и дребна, си личи. Казвам го от близо 20 годишен опит. Следователно, трябва да се изправи, китне, шприцне, че даже и боядиса макар и непретенциозно, и чак тогава фолиото.Успешно справяне с този неприятен проблем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или по точно и обсъждано в друг форумhttp://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=52748пп виждал съм и обратен чук с накрайник който се залепя с лепило и не поврежда боята , но за съжаление не и в Бг

Редактирано от pit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или по точно и обсъждано в друг форумhttp://www.offroad-b...ead.php?t=52748пп виждал съм и обратен чук с накрайник който се залепя с лепило и не поврежда боята , но за съжаление не и в Бг

Жалко, че нямам едни свободни 300 лв за това http://tps-truckparts.com/item/view/2659/обратен-чук-вакууменЩе свърши идеална работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега пич,намери си читав тенекеджия и малко по-читав бояджия и около 300 кинта както каза по-горе един колега и всичко ще е ОК!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега пич,намери си читав тенекеджия и малко по-читав бояджия и около 300 кинта както каза по-горе един колега и всичко ще е ОКПубликувано изображение

 

Сори, не вярвам на "майстори" и не им позволявам да пипат по колата ми.

Докато правят едно винаги чупят нещо друго.

Имам пресни спомени от последните (не ми работи управлението на огледалото и спикъра на шофьорската врата).

Точно затова съм пуснал темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колега можеш и сам да си пресереш колата :) иди някъде където има добри отзиви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 кинта за адски много Публикувано изображение Можеш да намериш и по- евтин вариант!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колега можеш и сам да си пресереш колата :) иди някъде където има добри отзиви

Веднъж ми бяха изритали предния калник.Знаете тия ламаринки са тънички и хлърна навътре.Без да имам какъвто и да е опит хванах 2 гумени чука и го изправих.На мястото където беше хлътнатината има бегли следи от намеса и то посред бял ден и под определен ъгъл.Доволен съм от резултата и мисля, че това ми дава смелост да се захвана и с тавана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми успех с начинанието тогава!!! Защото има голяма разлика от това да си чукнеш тук-там тавана или да си направиш тавана! Ако всеки можеше сам да си оправя колите то голяма нация щяхме да бъдем! Това че някой някога ти е счупил нещо по колата не означава че всеки ще го повтори,пък и бояджий и тенекеджий много ама майсторите са малко за което спор няма!Но все пак ти пожелавам успех!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми успех с начинанието тогаваПубликувано изображение Защото има голяма разлика от това да си чукнеш тук-там тавана или да си направиш тавана! Ако всеки можеше сам да си оправя колите то голяма нация щяхме да бъдем! Това че някой някога ти е счупил нещо по колата не означава че всеки ще го повтори,пък и бояджий и тенекеджий много ама майсторите са малко за което спор няма!Но все пак ти пожелавам успехПубликувано изображение

 

Общо взето семейството ми има 6 коли.

Всичките са абсолютно различни но да ти кажа много рядко се стига до сервиз.

Обзавел съм си малко гаражче и от години не съм ходил на майстор, а що се отнася до хондата с изключение на злополучния монтаж на аларма, където ми нарязаха кабелите въобще не е стъпвала в сервиз.

Вярвам, че там някъде ... има добри разбиращи, знаещи, можещи, всеотдайни и съвестни майстори ... моите уважения за тях, тва си е неблагодарен труд.

Но предпочитам да е така, може да се мъча но всеки път научавам по нещо ново и добавям по някой друг скил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тавана е твърде голям детайл си мисля и там ще е много сложно :) то и аз си изправих сам калника и ми е хоби да се захващам с нещо по колата ама имам граници :) лично за таван бих опитал от друга кола мисля че е по добър вариант за като без китосване :) колко ще е надеждно само 1 човек знае :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тавана е твърде голям детайл си мисля и там ще е много сложно :) то и аз си изправих сам калника и ми е хоби да се захващам с нещо по колата ама имам граници :) лично за таван бих опитал от друга кола мисля че е по добър вариант за като без китосване :) колко ще е надеждно само 1 човек знае :)

Присадката била сложно нещо.Аз просто съм запленен от това:
Страхотна играчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща съм ги виждал как работят и искам да ти кажа че въпрек и всичко те не могат да ти изправят тавана до положение както е бил преди,защото ламрината при изкривяването се разтяга и нищо такова не може да я върне в предишното ий състояние! Тоест........ще трябва китосване и боядисване ако искаш всичко да се заличи ....и ако не стои под напрежение ,тоест да хлопа при натиск може и кара без проблеми,но ако хлопа при натиск ще иска малко нагряване от горелка на правилните места за да се стабилизира ламарината и след това идва кит,шприц кит и боя!!! Работата хич не е малко и колегата по-горе който каза че 300 кинта са много нека опита сам да види колко е лесно и тогава да дава мнение по въпроса!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща съм ги виждал как работят и искам да ти кажа че въпрек и всичко те не могат да ти изправят тавана до положение както е бил преди,защото ламрината при изкривяването се разтяга и нищо такова не може да я върне в предишното ий състояние! Тоест........ще трябва китосване и боядисване ако искаш всичко да се заличи ....и ако не стои под напрежение ,тоест да хлопа при натиск може и кара без проблеми,но ако хлопа при натиск ще иска малко нагряване от горелка на правилните места за да се стабилизира ламарината и след това идва кит,шприц кит и бояПубликувано изображение Работата хич не е малко и колегата по-горе който каза че 300 кинта са много нека опита сам да види колко е лесно и тогава да дава мнение по въпроса!

 

То е ясно, че обратния чук няма да реши проблема с магическа пръчица, но пък е от мъст хев инструментариума.

Все пак благодаря на колегите за информацията.

Можеби ще комбинирам това с това, не ми се дават 300 лв.

Ако наистина ламарината се е разтеглила ще видя тия нови методи за нагряване / охлаждане като този тук.

Само малко ме притеснява вътре салона като почна да разглобявам ... дали ще мога да го направя така че да не личи че е свалян.

Някой да обади ако има опит с разглояването за 6-та генерация да обади.

 

ps: на баща ми едни "майстори" му правиха тавана ... паднал клон, така и не мога да разбера, защо са му оставили един конус от кит по в задния край на покрива, прилича малко на BMW на тези спойлерчета дето разбиват въздушната струя преди да се спусне към багажника, но не е :)

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези ,,нови методи,, може да бъдеш сигурен че няма да стане:Dама пък ти опитай ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти поразпитай пак комшийте,във всеки блок има клюкари и клюкарки които всичко виждат и за всичко са осведомени от оглеждане постоянно ,понеже нямат друга работа!Ако сам разследваш ще установиш долу -горе от къде е изхвърчала саксията .Действай!Ще намериш говньото който го е направил 100%,после знаеш какво да правиш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го съветвай за саморазправа,защото може той да загази ! Нали знаеш колега че в БГ-то закони за обикновенния данъкоплатец НЯМА!!! Голям е процента да се прецакаш яко!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се расправяй !!! Аз така за заливане на колата ми с изгоряло олио защото му пречила да си разхожда кучетата. И после го посъветвах няколко юмрука (2 бр) ама съседката стана свидетелка . + хубаво медицинско за счупен нос и др. рани = 1200 лева назад. По медицинското искаха да ме глобят 5500 лева ама се изкарах безработен и добар адвокат и = 4*150 лева обезщиение и 600 на адвоката. Пари за глупости не давай. Или ако разбереш гледай да няма свидетели !!!Познавам колегата Riko_Chervenia лично и бих те посъветвал да го послушаш защото той се занимава с такива работо.Успех.

Редактирано от Gencho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се расправяй Публикувано изображение

Аз така за заливане на колата ми с изгоряло олио защото му пречила да си разхожда кучетата. И после го посъветвах няколко юмрука (2 бр) ама съседката стана свидетелка . + хубаво медицинско за счупен нос и др. рани = 1200 лева назад. По медицинското искаха да ме глобят 5500 лева ама се изкарах безработен и добар адвокат и = 4*150 лева обезщиение и 600 на адвоката.

Пари за глупости не давай. Или ако разбереш гледай да няма свидетели Публикувано изображение

 

Познавам колегата Riko_Chervenia лично и бих те посъветвал да го послушаш защото той се занимава с такива работо.

Успех.

 

Пресен случай от вчера ...

Жена ми се обажда и с треперещ глас ми обяснява, че долу на паркинга седи един съсед рита по хондата за да задейства алармата и вика на фалцет "слени, слени ... мама ти деба ...".

Притесних за жена ми понеже съм на работа до17:30 а тя е вкъщи сама с бебето.

Като свърших работа, отидох апартамента му и го изнамерих.

Човека изкочи и право ме почна да ме реди, че си бил заплюл това място за паркиране и как съм нямал право да спирам там, където обикновенно могат да се съберат 2-3 коли.

Всякакъв опит за нормален разговор (каквато ми беше първоначалната идея) пропадна.

Явно беше и употребил и започна да буйства.

По някое време тръгна към мен видях го че посяга към мен с дясната ръка и инстинктивно го сграбчих за ръката и го спрях, събрах юмрука на дясната и се приготвих да го лупам.

Поспря се, погледна ме и пита:

- ше ме удариш ли?

- не, няма да те удрям

Като видях накъде отиват работите си тръгнах и му казах че викам Полиция.

Жена му беше там и можеше да му стане свидетел и после да загазя.

Предполагам, че е стар познайник на полицията, понеже се стъписа и взе да ме дърпа да се връщам и да говори как сме щели да се разберем с добро.

Глупаво е но може би бих се оставил той да ме прасне и съответно аз да ходя да вадя медицинско и да го съдя (и евентуално психиатрична оценка и наблюдение от институция).

За съжаление, както у нас, така и навсякъде полицията служи за смазване на антиправителствени протести и да пази олигарсите от недоволната рая.

Когато имаш нужда от тях никога ги няма, както стана и със случая със саксията.

Обадих се на ченгетата и на дежурния работата му се струваше нещо като на майтап:

- еееее ... вземете се сбийте за едни паркоместа - ми казва ченгето :)

И след като го убедих, че ако не вземат мерки, при следващ такъв случай ще се саморазправям с него, каза, че ще прати колеги да си поприказват.

 

Проблема обаче е по-комплексен ... това са тия индивиди с диссоциално разтройство.

Тия хора обикновенно воюват за парко места, места в автобуса и т.н., понеже те смятат че имат повече право от другите, не изпитват чувство за вина и отговорност и обикновенно оправдават безобразията си с делата на другите.

Още повече в неговия случай над средна възраст, където ефектите на заболяването се увеличават, прибавете и алкохола и стават неуправляеми.

Вярвам, че и въпросния съсед с олиото е също от партията на 100%

 

За съжаление колкото повече се влошават нещата икономически и социално ще има повече такива случаи.

Иначе в нащо гето такива перушани не липсват.

 

Сега трябва да изправям и врата на хондичката ... не е много, а и като я пастирам няма да личи.

Да знаете каква красавица беше като я купих, без драскотинка по нея.

За година и половина буквално сраха в нея ... удряне с врати при отваряне, катерене на деца по капака, зажулване по броните при маневри, саксии, ритници.

Обмислям вариант за гараж под наем или покупка на такъв или пък въобще да се махнем от там.

Бахти, нема такава държава!

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случката, бих искал да пиша относно тавана, че ламарината се е разтеглила и няма сила на тази Земя, която да я върне. Като най-адекватно решение на проблема си мисля, че е да си харесаш прав таван без кит от моргата и да се изреже, после режеш твоя и те така. Може да използваш момента със шибидаха, не слушай колегите, че тежял, и тече. Ти не си състезател предполагам, а за течовете има писано как се оправя. Но тук зависи и тенекеджията каква сума ще обади.След това задължително едно Каско за да спиш спокойно - няма да е повече от 150 лева на година, а ако си обичаш колата не е много сумата. Успех и ни дръж в течение! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случката, бих искал да пиша относно тавана, че ламарината се е разтеглила и няма сила на тази Земя, която да я върне. Като най-адекватно решение на проблема си мисля, че е да си харесаш прав таван без кит от моргата и да се изреже, после режеш твоя и те така. Може да използваш момента със шибидаха, не слушай колегите, че тежял, и тече. Ти не си състезател предполагам, а за течовете има писано как се оправя. Но тук зависи и тенекеджията каква сума ще обади.След това задължително едно Каско за да спиш спокойно - няма да е повече от 150 лева на година, а ако си обичаш колата не е много сумата. Успех и ни дръж в течение! :cool:

Мда, това със шибедаха все още изглежда като алтернатива.На предишната ми кола имах монтиран кадърно явно в Италия. За 14 години не протече, нито пък гниешетавана, беше лекичък и елементарен и не на последно място удобен ... гледах си светофарите по кръстовищата през него :)Ще браузна довечера да видя какво предлагат.Благодарско на всички, които се включиха с полезна информация до тук! Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на един приятел му се случи същото, с разликата че при него стана и дупка. Колата е друга марка но, на него му пресъдиха друг и стана чудно. Много зависи каде се реже аз лично мисля че от вътрешната страна до улея в които е гумената лаисна се одреже ще стане. Един вид само равната част от тавана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудо на чудесата :)

Днес сутринта отивам при колата и какво да видя, тавана леко се поизправил тук там.

Приписвам го на свиването на метала от студа. Ествествено скоро ще барна и с ръчичка. Само дето напоследък много кът времето.

Вероятно ламаринката в точката на удара се е поразтеглила и може като я бутна пък да щръкне нагоре. Ако стане така тогава ще мисля какво да правя.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо като нов е тавана...Колега , не се занимавай да правиш каквото и да е било а си карай.Ламарините са да пазят теб а не ти тях :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам постинга от 2012-та ме навяват спомени, някои не ммного приятни.

Щетите са частично заличени и сега предстои боядисване (не мога да повярвам че ми отне близо 4 години да реша този проблем).

През тези 4 години на колата ми се наложи да понесе и какво ли още не.

Причината да предприема нещо беше удар от леличка която отказа да ползва огледалото за задно виждане и ми намачка задния ляв калник.

Колата видите ли била много ниска и не я била видяла. Децата също са ниски нали? ... и вървят по тротоари, където беше паркирана колата ми.

Както и да е, фирмата е "Carding PDR Team". Взех брошура от Интер Експо Центъра от изложението през 2015-та.

По мое мнение се справиха добре (с някои дребни забележки).

Препоръчвам!

Вижте сами.

 

post-3032-0-63885600-1459975216_thumb.jpg

post-3032-0-95273900-1459975217_thumb.jpg

post-3032-0-19930400-1459975219_thumb.jpg

post-3032-0-92499500-1459975220_thumb.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...