Jump to content
BoyanAngelov

МОЛЯ ПРЕПОРЪЧАЙТЕ СПИРАЧНИ ДИСКОВЕ

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да се извиня предварително, че отново повдигам темата, но от три дни чета и ровя из форума и не мога да намеря точно това , което ме интересува - а то е: Акорда (дизелов, 2004г.)се нуждае от нови предни спирачни дискове (и накладки разбира се), и предвид факта, че е на километри и има теоритична възможност в близката година да я продам НЯМА да купувам оригинални части. Молбата ми е да ми препоръчате подходящ вариант, (и магазин) които разбира се няма да сдаде багажа след 10000км. Благодаря ви предварително и отново се извинявам ако темата е дъвкана поня 1000 пъти. Лек ден

Редактирано от BoyanAngelov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да кажеш колега, с кой размер дискове си 280, или 300 мм.Защото дисковете са почти на еднаква цена, но накладките за едните и другите са с по 20 лв. разлика .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред мен стои същата предстояща смяна и се чудя дали да взема Delphi дискове и накладки или TRW и Jakoparts накладки , предните дискове са към 220 лв комплекта , задните 120 лв , накладките предни 60 лв и задни за 50 лв става 450 лв . Имаше офертни цени в един английски сайт за оригинални дискове и накладки и предни дискове бяха само 450 лв ,отделно транспорта , а цените им бяха с едно 40% под цените на Бултрако . Ако искаш ми пиши и ще те препратя от къде може да си вземеш от тези дискове и накладки , че да не правим реклама :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brembo-то тук е по 100 лв.луд ли си да купиш Делфи?

Редактирано от kytila

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък едно Брембо ................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За милионен път ще го напиша....дискове ЦИМЕРМАН,накладки ТЕКСТАР другото според мен е компромис :dry: п.п:И аз ще го кажа като колегата горе "Ти луд ли си да вземаш Делфи???'

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискожете за дизел са големия диаметър а накладките нямат значение за какви дискове са

Хубаво е да кажеш колега, с кой размер дискове си 280, или 300 мм.Защото дисковете са почти на еднаква цена, но накладките за едните и другите са с по 20 лв. разлика .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога делфи

Пред мен стои същата предстояща смяна и се чудя дали да взема Delphi дискове и накладки или TRW и Jakoparts накладки , предните дискове са към 220 лв комплекта , задните 120 лв , накладките предни 60 лв и задни за 50 лв става 450 лв . Имаше офертни цени в един английски сайт за оригинални дискове и накладки и предни дискове бяха само 450 лв ,отделно транспорта , а цените им бяха с едно 40% под цените на Бултрако . Ако искаш ми пиши и ще те препратя от къде може да си вземеш от тези дискове и накладки , че да не правим реклама :P

Редактирано от altoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията, относно размера на диска нямам никаква идея, ще го проверя. Иначе ми предложиха комплект дискове TRW за 260лв. комплект, и същата марка накладки за 126лв. Имате ли наблюдения за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И избягвай textar - няма толкова боклуджийски накладки... хем не спират както трябва (за разлика от предишните ми незнайни (с тях купих колата)), свирят като цигански оркестър и не на последно място - цена/качество не го дигат въобще... всеки ден като карам по-интензивно ги псувам, а в 40+ градуса навън свирят дори и при лек допир... Зимата са по-тихи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм знаел , че е важно като сменяш неща по спирачките да го правиш комплект , т.е. дискове и накладки от една и съща марка ! Гледам и да спазвам принципа , разбира се дискове не се сменят като изтъркаш накладките , но поне следващите да са пак на същия производител ;) В което съм убеден е , че по-високата цена не означава по-добро качество .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за мнението на Тино.

 

T R W - Трябва да ги Разкарам Веднага. Позитивно мнение не съм чул за тях. Относно дискове Брембо - както е казал Миро по-горе, далеч са от оригинала, моето Brembo Max се скапа и накриви за половин година каране. Накладките бяха Ferodo Premier и цапаха доста доволно джантата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За милионен път ще го напиша....дискове ЦИМЕРМАН,накладки ТЕКСТАР другото според мен е компромис :dry: п.п:И аз ще го кажа като колегата горе "Ти луд ли си да вземаш Делфи???'

Аз се колебая между Цимерман и ЕБЦ.Из форумите пишат за пукнатини между дупките на Цимермана при прегряване и препоръчват ЕБЦ.Цените са подобни....Тихата серия на ЕБЦ без дупки само с канали мисля че ще бъде оптимална за нормално каране + малко....планинско :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих посъветвал автора на темата да заложи на сигурно и да пита тук за оригинални OEM дискове и накладки: http://www.civic5.com/forum/viewtopic.php?f=102&t=9383За англичанка с дискове 282/262 дискове цената за целия комеплекто дискове и накладки е около 360лв. Което за оригинални части не мисля, че е много ( В Бултрако цената сигурно ще е по 10 :D ). А ако взимаш афнърмаркет търси гладки дискове без прорези, нарези и т.н. Аз съм с EBC Solid, ама заради боклучивите накладки така и не можах да разбера как са..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цимерман и EBC за дискове и Текстар или EBC за накладки ... тфа е.... TRW никога повече - верно няма свирене, но хрупат дисковете като солети.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги, които изказаха мнение. Събрах доста информация и ще действам в най - скоро време, че нещо хич не иска да спира ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям от личен опит мнението на MIYAMOTO. Ето го моето мнение отразено в друга тема днес ТУК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги бихте ли ми казали колко трябва минимално да е износен диска? Премервам го с шублера само отпред ми показва 2,7мм. износено, а предполагам и от ватрешната страна ако е толкова направо трябва да ги сменям Публикувано изображение Пак и като карам с 90 - 100 км/ч и като натисна спирачката и почва да тресе предницата Публикувано изображение не я карам мн. често и си мисля да не да е от това защото даже и парвоначално като трагвам и нали с диска ми е раждасал от дажд и т.н. и парвоначално се чува едно хрупане докато се окарат и после виждам че надклатките хващат само на половината на диска направо ужас. намерих тези http://www.elinexltd.eu/product/9159/spirachen-disk-ferodo-fe-ddf1557.html какво ще кажете за тях ? и само да питам колко трябва да е мини. износено навсякаде пише че трчбва да е 23мм а като нови са 25мм това сериозно ли само по 1 мм от 2 те страни като се износят и трябва да се сменят ? Но все пак може аз не разбирам от коли :)

Благодаря предваритено за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше написал и каква е колата и двигателя цена нямаше да имаш колега. Намери в раздела за общи поръчки темата на Izanagi за накладки и дискове EBC. На сайта им там има записано дебелина на диска като нов и максималното износване за всеки модел. И не е малко ами е толкова допустимото износване, по-умни хора от нас са го решили ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извинявам се колата е Honda accord 2.2 i-tdci 140hp 2004г. благодяря, ще потарся.

Редактирано от MIYAMOTO
Цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...