Jump to content
gamencerista

Home made тунинг решетка

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, след много дни дебнене на оферти в Ибей за "тунинг" решитки и липсата на пари за поръчване на оригинална Mugen се реших да си разваля моята и да сложа мрежа.

Ето снимка на колата преди "тунинговането"

 

Публикувано изображение

 

Забравих да направя снимки, но мисля че на всички е ясно как се сваля маската. При мен бяха останали само 3 от винтовете, което ще се решава в последствие.

 

Инструментите които са нужни са : Отверка и резачки ... и разбирасе чаша студена бира :

 

Публикувано изображение

 

След като се махнат частите от решетката, мрежата се оразмерява така че да може с малките винчета да бъде хваната към "хромираната" маска ...

 

Публикувано изображение

 

Мрежата която съм ползвал е най-обикновенна останала ми тунинга на предната Хонда ...

 

Публикувано изображение

 

Ето го и крайния резултат :

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Всичко на всичко ми отне 10 минути, като се има впредвид и два пъти ходене до хладилника за нова чаша ледена бира :)

 

Сега остава само да боядисам и "хромираната" маска, но това ще стане след като сложа фолио на фаровете.

 

Надявам се темата да се хареса, това ми е първата такава тема. Ако някой има въпроси съм на разположение.

Редактирано от gamencerista

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как захвана самата решетка после за очиларката? и защо ще си слагаш фолио на фаровете ? :huh: какъв цвят ще боядисваш хромирания детайл и какви са тези праскалки за стъкломиещото ;) ако може направи и една снимка на отворен капак ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получило :) Браво! И на мен ми е интересно за фолиото :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво е станало но ти си с новата решетка и тя се държи на болтове а старите са си залепени ... ;д а защо ще слагаш фолио на фаровете отвори си ги и ги прасни черни ако искаш това де :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята така е направих, само че е пръснах черна

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата @cool24 : Решетката съм я хванал със едри свински опашки към дупките на задната част от оригиналната решетка. Долна част ще я залепя с двойно залепяща лента на 3М, но това след като боядисам "хромираната" част черна.Фолио на фаровете мисля да слагам понеже е доста по практично, и поне според мен доста по-красиво.Фолиото което съм избрал е с 20% затъмнение и 98% пропускливост, което според мен лично е доста по-добър вариант от спрейовете които се продава. В допълнение е и че фолиото е дебело и устойчиво на дребни камъчета, които по нашите улици са доста срещани и никак не дребни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с никелирана решетка,но реших да не я развалям :) Купих си от другите които са си дюс :) за да запазя фабричното закрепване към бронята и очиларката.Вместо алуминиева мрежа смятам да сложа пластмасова решетка от Селика след 2000-та.И твоята е станала добра,прахово боядисана или обикновен спрей ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колегиИ аз съм решил да си правя така решетката, но искам да си запазя моята. Колата ми е сивик купе 97 набор. Въпроса ми към вас е:1. Мога ли да използвам такава никелирана решетка, като на колегата, която се разделя на 2 части?@ Драгич, може ли да постнеш една снимка или да споделиш от кой модел/година сивик е тази решетка, която си взел, за да запазиш оригиналното захващане?Благодаря, предварително! Поздрави! Георги :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мислих вариант с решетка като тази която е показал Драгича, но реално на моята не съм и развалял нищо просто добавих мрежата и по-всяко време мога да си я направя сток. Гадното Драгич ще е като изрежеш "вътрешността" дали няма да останат дупки, понеже на фейслифтовата изрезеш ли часта с емблимата оставам огромни дупки, трябва да се китват ...Иначе не съм боядисвал нищо, такъв си е цвета на самата мрежа. Сега се чуда дали да тръкна на водно никела, или да пръсна с обикновен спрей, и ако не стане добре после да мина водно. Дали ще нараня отдолу "никелираното"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго, тази решетка преди 98 пластмасовата е доста по плътна от тази която е за 98ма година модела и според мен няма да се получи ефекта тайп р като, че ли :) gamencerista може ли да пуснеш снимки с отворен капак, че който си го е правил така винаги го е снимал със затворен и не те ли притеснява това, че при висока скорост, а дори и при бавна от долу няма да се отлепи ако примерно вали дъжд, понеже според мен там се сабира доста вода :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре на тия Civic-и тая предна решетка на капака ли е закрепена или не ? И ако е закрепена на капака после как я захващяте обратно без пластмасата ?!?! Публикувано изображение

 

Аз днеска се вкарах в филма, с идеята че лесно става ама с Accord-a нещо видях зор

post-22370-0-73109000-1341674279.jpg

 

 

Тук се вижда как решетката е свалена и пластмасата дето е излишна се маха ... всичко много хубаво, ама щипките и болтовете които държат предната решетка на мястото и са на въпросната пластмаса дето се маха, и после импровизираната мрежичка няма опция за нормално захващане обратно на мястото където трябва да е.

 

Отделно че зад самата решетка има ламарини от капака, на които тя се захваща, и когато стане с мрежичка, нестига че не се захваща нормално ми и седи грозно...

post-22370-0-86965300-1341674513.jpg

 

... и се наложи да прибегна до това ...

post-22370-0-35493100-1341674529.jpg

 

 

Накрая, крайния резултат е това : post-22370-0-64030500-1341674549.jpg

Но ми отне доста време да си поиграя и да го стягам накрая с " миши опашки" ... и в крайна сметка без долната пластмаса която уплътнява както трябва, отстрани и отдолу ми се струва че леко отзява повече от колкото трябва ...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това направо неми се вярва, как ще стане без доплната пласмаска? Аз си изполвзах и нея (но одрязах черните пласмасови ребра, въобще всичко), после си монтирах маската по стария начин както съм е свалил и така, чак сега загрявам че първия колега е ползвал само предната лъскава пласмаска, ако е така, според мен това е много грещно. За съжаление немога да прикача снимки защото колата вече е няма

Редактирано от 626

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Не е зле с подръчни матрЯли :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре на тия Civic-и тая предна решетка на капака ли е закрепена или не ? И ако е закрепена на капака после как я захващяте обратно без пластмасата ?!?! Публикувано изображение

 

Аз днеска се вкарах в филма, с идеята че лесно става ама с Accord-a нещо видях зор

post-22370-0-73109000-1341674279.jpg

 

 

Тук се вижда как решетката е свалена и пластмасата дето е излишна се маха ... всичко много хубаво, ама щипките и болтовете които държат предната решетка на мястото и са на въпросната пластмаса дето се маха, и после импровизираната мрежичка няма опция за нормално захващане обратно на мястото където трябва да е.

 

Отделно че зад самата решетка има ламарини от капака, на които тя се захваща, и когато стане с мрежичка, нестига че не се захваща нормално ми и седи грозно...

post-22370-0-86965300-1341674513.jpg

 

... и се наложи да прибегна до това ...

post-22370-0-35493100-1341674529.jpg

 

 

Накрая, крайния резултат е това : post-22370-0-64030500-1341674549.jpg

Но ми отне доста време да си поиграя и да го стягам накрая с " миши опашки" ... и в крайна сметка без долната пластмаса която уплътнява както трябва, отстрани и отдолу ми се струва че леко отзява повече от колкото трябва ...

 

Здравей колега моят Акорд е същият само че аз като свалих маската премахнах тази гредичка от долу където във случая ти си боядисал във черно и допуснах огромна грешка бащата незнаеше отварял капака и хваща за маската резолтата е една счупена маска.Но в случая твоята е станала много добре..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Драгич много добра мрежа :) Пишеш че си я имал или си я купувал :) Разясни че адски ми харесва и се замислих за такава мрежа на бронята долу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност няма значение дали съм я имал или купувал :) За сивик преди фейса няма да намериш толкова голяма пластмасова мрежа.Единствено от Корола Версо 2003-2005 размерите се доближават.Една от причините да си направя фейслифтова предна броня беше тази ,че мога да ползвам фабрична решетка от някоя кола а не алуминиева рабица за 1,30лв ( да не се обиди някой).За бронята е използвана решетка от Гранд Витара след 2005-аЗа колегите с 5-та генерация Сивик които искат промяна :) могат да ползват решетка от Дачия Логан комби с климатик,размера пасва точно :) и се продава отделно като резервна част

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а решетката от вътре ако ги няма тези винтчета, ще стане ли като се изреже пластмасата да се сложи мрежата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята маска е като тези на ТАЗИ снимка. Но няма никакви винтчета или нещо подобно за да се раздели на две част. Някой мъчил ли се е на такава маска да сложи от тези мрежи и ако се е мъчил нека да сподели как става. Защото според мен без рязане няма как да стане. А неми се иска да я съсипвам.:dry:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за труда,но на ма кефи тюнинга.Аз си сложих такава решетка на англичанката на дупките под номера,но само като предпазна мярка за радиаторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз бях с такава маска.Изрязах средата с макетно ножче и сложих мрежа и стана много яко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се заигравам тука с една маска ама не е готова още на 100%, за сега е в тоя вид :D/>

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз моята вече я срязах и за направих по този начин, но пръснах мрежата и черната пластмаса с черен спрей. :)/> И естествено единият ми пръст пострада при срещата му с макетният нож :lol:/> и то няколко пъти :huh:/>:huh:/>:huh:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето снимка и от мен . Малко ми е едра мрежата но пак става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,може ли да пуснеш снимка на захващането на решетката към очиларката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...