Jump to content
ADH-Honda

Дълъг нокът на кутрето ?

  

110 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Защо някои мъже си пускат дълъг нокът на кутрето ?

 

Това е въпрос който ме мъчи от ранно детство, имал съм няколко познати с такъв феномен, престрашавал съм се да ги питам, но отговор не съм получавал, а само усмивка. Дори и в "Шоуто на Слави" зададох въпроса си (тези които го следят, знаят, че от известно време тече една кампания, дето може да питаш Слави за еди кво си и той уж ти отговарят в ефир), но и там не получих отговор :dry:

Най-странното е, че го срещам/срещал при хора с различен статус - и от най-мизерни клошари, като се премине през таксиметрови шофьори и се стигне до тарикати с пари каращи коли по за 300000лв, няма логика просто. Не е и само в България - дори и Snoop Dog в един стар клип си показваше едни дълги (поне 3 сантима бяха) кутрета на клипа. Дължината варира по принцип, ама има ли го - значи нещо, ама какво... ?

 

Защо, какво значи това, да не е някакъв знак, че членуват в тайна организация, да не е просто практичен инструмент (нещо като безплатно биологично швейцарско ножче :D ), защо им е ? Ако някой си признае, че е с такова - нека сподели опит и чувства, кое как, защо. :)

 

За тези, които не се сещат за какво говоря, ето нагледен материал:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

тук има и допълнение към кутрето, ма все пак - ясно е за какво става дума.

 

!!! Моля, модераторите да потраят малко и да не заключват темата веднага, не се майтапя и темата не е направена с цел ташак и не цели да провокирам или обидя някой, питам сериозно, искам информация, това е :rolleyes: .

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това практично приспособление се нарича "хигиеничен нокът". Служи за изстъргване на ушна кал от ушенцата и за вадене на буби от нослето :D

Редактирано от vesso_varna
  • Нагоре 3
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

симетрия, баце.. глей колко е по-къс този пръст от останалите. това са хора естети, които се стремят да го докарат до перфектна симетрия :)

Редактирано от stan4o
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един познат ,тои кат трябва да чепка :D нещо първо с малкия опитва :blink: .Тоя сувенир :D няма мога да го тръпа на ръката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хаха тва е ужас . Имам познати който го имат и ми е супер противно .... дори съм виждал един да му прави радиус на шмиргел . Освен за ровене по дупките и темподобни гадории няма файда . Сложи една анкета да видим колко апапа го имат .

Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко ще устиска темата нали знаете :D баси темата, само таквоз липсваше.... :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аграрно приспособление :lol: с цел оран на ушна кал

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм как след ровене в ухото,тоя картал попада в устата,за вадене на нещо си между зъбите :rolleyes: Страшна картинка....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де само аз ли съм естет и искам да имам таквоз...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И идея си нямам но може да е изискване по-някоя програма за развитие на земеделието и селските райони !п.с. "stan4o" - имам чувството, че дълбоко в себе си и аз искам но ме е срам да си призная. Само мога да предполагам какви яки топченца могат де си правят и после да се изстрелят по някого и то в движение :D

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, гадно е подобно примитивно приложение...:)

 

Попитайте жените около Вас за естетиката::D

 

Публикувано изображение

 

Неприятно е по сфетофари, да си чоплят...носа или зъбките.

 

За някой може би това е еквивалента на:

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен за бъркане тук там, съм виждал да отвиват и винтове с този "аксесоар". :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... съм виждал да отвиват и винтове с този "аксесоар". :D

Представете си ... многослойно акрилно покритие с вградени кристали какво може да направи...Вече не ви трябват инструменти.Не мрънкайте за сметката за маникюр! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:D Колежке, едно е хубава женска ръка с изпипан маникюр и съвсем друго е мъжка ръка със следи от моторно масло по нея и огромен тъмно сив нокът на малкия пръст.....:smile1::sad2::crazy: Грозна гледка, независимо колко е "функционален" този детайл за някои хора :D Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да е си е пълна гадост. Виждал сам хора да си чоплят носовете и ушите с такова чудо... Бляяяяяяяяяяяякккккккккк !!!!!!!!!!! Настръхвам........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно можеш да се порежеш при здрависване. :lol:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно можеш да се порежеш при здрависване. :lol:

АХАХАХАХА ТОВА Е НАЙ-ГОЛЯМАТА СМЕХОРИЯ ЗА ТОЗИ ГАДЕН НОКЪТ КОЯТО СЪМ ЧУВАЛ ЧЕСТНО .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо мъжете носят дълъг нокът на кутрето си

Публикувано изображениеПо-рано дългият нокът на кутрето се използвал за точна дозировка на кокаина. Други си пускали такъв нокът, за да подражават на някого. Сега в Европа това е проява на невъзпитаност, маниер, който не се приема в доброто общество.

Своето начало той води от негрите. През 70-80-те години в Америка дълъг нокът на кутрето имали наркоманите и продавачите на дрога, които първоначално били само негри. Така те отглеждали натурална „лопатка“, с която загребвали наркотика, дори съществувала специална мярка , наречена „нокът“.

В Франция през ХVII век сред аристокрацията било прието да се запазва нокътя на кутрето по-дълъг. Според придворния етикет било прието, не да се чука на вратата, а да се подраска по нея. Освен това такъв нокът се използвал за отваряне на писма, когато под ръка не са имали нож.

Тъй като шпагата се държала с дясна ръка, по-голям нокът се допускал само на лявото кутре. Ако някой държал оръжието си в лявата ръка, то той правел това само с три пръста – показалец, среден и безимен. Традицията да се използва нокътя вместо нож изчезнала в началото на ХХ век, когато писмата започнали да се запечатват не с восък, а с лепило.

По едно време дългият нокът на кутрето бил белег за всеки масон. Такъв е имал и Пушкин, заради което смятали, че той е бил масон.

Дълго време помощник машинистът е притежавал такъв нокът, за да премества лентата, която показвала скоростта, спирачния път, …това било нещо, като „черната кутия“ в самолет.

Такъв белег имали и крадците. По този начин, те искали да подчертаят ненавистта си към труда. Това е било характерно за 40-50-те години на миналия век.

Взето от http://razmisli.info...82%D1%80%D0%B5/

 

Модата на пускане на дълъг нокът на кутрето с хигиенно-козметична цел се завърна с пълна сила. През последните 2 десетилетия популярността на притежаването на рогово образувание бе намаляла като брутния вътрешен продукт на държавата Сифилис, която страда от своето неатрактивно име, заради което никой не иска да прави вземане даване с нея.

Едва няколко десетки лоялни поддръжници на изправен жълтеникав "уред" за почистване на нос, ухо, пъп и анален отверст поддържаха традициите живи, въпреки че през голяма част от времето са били обект на присмех и искрено отвращение. Модата на техния вседостигащ нокът обаче възкръсна като феникс от пепелта или като скорошен рожденник по Великден.

Как по-точно се върна модата на хигиенния нокът остава мистерия, като слуховете варират между това, че Лейди Гага имала хигиенни нокти като част от ексцентричните й костюми, мине се през това, че правителството на Турция е наложило модата чрез новините на турски език, изманипулирвайки съзнанията на всички нас, и се стигне до възможността хигиенният нокът да е еволюционна нужда на вида ни и да се проявява по същия начин, по който апендиксът изчезва.

Природозащитници от тези, които апелират към по-кратко взимане на душ и дори къпане през ден , за да се намалят емисиите на въглероден диоксид по този начин и да спасим планетата веднъж завинаги, са радостни от възкресението на хигиенния нокът, който ще ни помогне да се чистим, без да ползваме вода и бойлер, а също така, ако събираме грижливо събраното от изпод нокътя, ще можем да добием по една свещ годишно, която да свети няколко часа и да спести от електричество.

Хигиенният нокът, освен практичен, е и основа на много аксесоари, които ще помогнат на амбулатни търговци да стъпят на краката си в това време на финансова стагнация. За по-дългите хигиенни нокти ще се продават малки кожени калъфчета, за да не се замърсяват от други неща, различни от вашите телесни мазнотийки. Ще има и различни стикери, специални лакове, създадени да не се изтъркват лесно, както и малка колбичка без особен смисъл от нея, но с цена от лев и двайсет си изглежда като много яка сделка.

 

взето от http://www.nenovinit...ion=view&ID=492

 

 

Това , което съм получавал като отговор на въпроса е /дясна ръка/ - принадлежност на млади азиатски юпита към секта/каста.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадория е тази история.Със сигурност е криворазбрана както повечето неща тук в БГ.Някой си го е направил,друг го е видял от него,разказал на 3-ти и ... но майтапа настрана,едно време като си взехме DVD и от магазина дойде човек вкъщи,за да настрой съраунд-а и да покаже разни функции и имаше огромен нокът на палеца-ужасих се като го видях направо,но след малко въпросният аксесоар беше приведен в действие.Човекът прекрасно си служеше с него да натиска малките копченца по дистанционните... :Д:Д:Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този аксесоар е много добре развит в Колумбия Публикувано изображение ... може да се сещате за какво точно Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговаряйте на статистиката, че ми е интересен резултата. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не писа, че има, но пък има гласували. Остро влезнахте отначало и сега не смеят. :lol: Не се притеснявайте колеги споделете преимуществото, от него дори да не знаете означава ли нещо. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що видях дюзена за нанасяне на лепило върху въдица и след това заглаждане на лепилото . Защо ти е швейцарско ножче ? Още нещо се сетих . Абе може ли да му се слагат приставки ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да сложа края на тая тема, хората които имат такова "приспособление" не казаха кои са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз имах преди бая време амаа много гаден навик става :) каквото и да трябва да се направи първо с кутрето се посяга :) вече нямам ама е доста практично за хора с по-рядка ограда да си вадят допълнително храна :) ииии това за носа и ушите не е вярно защото нокатя е остър и реже и тн : ) за развиване на малки винтчета наистина е перфектен :) но се чупи и много трудно се поддържа такова нещо :) само и само атома да не затвори темата си признах :) ама то преди време- да се извиня все пак :) доста хора си запускат ноктите на ръцете и не ги режат с по 2-3-4седмици и се получава ефекта - граблива птица :) и като цяло ОТВРАТ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повръщаааам. това е ужасно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам и аз да съм селски бек ,както един дет видях в едно село ,ама покрай него се въртяха 2 млади моми..човека явно ги привлече с нокатя докато си въртеще цигарената кутия с нокятя

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кви теми имало в дебрите на тоя форум!

Защо я изрови?

Явно не те гони жената, а скуката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...