Jump to content
darius

Срок на годност на гумите!

  

95 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Не мога да разбера, защо трябва да дам камара пари за GoodYear, а не половината за Sava, която е собственост на Dunlop, която пък е собственост на GoodYear, и се правят в един и същи завод. Колко по-лошо е качеството на Sava ?! Едва ли GoodYear ще позволят производство на боклуци в собствените си заводи!п.п. Англичанинът отива в сервиза, казва искам бюджетни гуми, и получава Sava за 30 паунда, вместо GoodYear за 60. След две години, и около 20000 + мили повтаря същото упражнение. Това упражнение е осъществимо и с корейски гуми.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичове, това е като фолксваген и шкода.Едното е по-скъпо от другото само заради маркетинг и стратегия,а всъщност са едно и също.Даже шкодите са по-добре в някои аспекти.Андро,не си прав за Кумхо-тата и другите алтернативи.Аз зимни си взех чисто нови Falken-и(117лв/бр - 195/65-15) и са бомба.Имаше и доста добра оферта за Kumho ама трябваше да ги чакам от Англия.Истината е че е хубаво да прочетеш ревюта на потребители за отделни модели гуми на който и да е производител.Аз си поиграх и не сбърках,Falken-ите дето са ми зимни са страхотни.Не съм карал толкова приятна гума зимата,а съм имал служебни коли с Good Year/Michelin и квото се сетиш.Същото упражнение направих и за летните си гуми,които са Uniroyal и съм мега доволен. Дават ги по-добри като сцепление от Continental Premium Contact 2/3 и Dunlop Sport,а съм карал такъв Continental и на мокро бяха върха.Uniroyal-а наистина не са по-зле от тях и струваха 137лв/бр - 205/55-16.А която и да е от другите беше 200лв някъде.Та не е хубаво да се отписват с лека ръка останалите.Същото важи и за Хонда.Ние може да сме си много доволни ама караме дърти и истински Хонди.Ако сега трябва да си купя нова кола ти гарантирам че няма да е Хонда

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се надявам за в бъдеще да няма тема - Карате ли стари коли или карате само нови до 5г. възраст ;) И да добавя нещо , като чета какво пишете срещу гумите втора употреба и човек ще си помисли , че всички които карат с гуми втора употреба са подвижни самоубийци :D Наредете ме и мен , но въобще не се двоумих и си купих Goodyear Excellence made in Germany от 2010 за 60 лв парчето с монтаж на размер 205/55 16 :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво не ме разбирай погрешно :) Не ми се изброяваше за Falken и Uniroyal които са прекрасни гуми особено Rainsport 2.Falken са много меки като че ли и се изтриват доста бързо.Лично впечатление от приятел , карал 2 лета с такива.За корейските пиша от личен опит и 2ри път не бих скочил на такава прехвалена гума.Може да съм случил на куца смяна в завода която е правила партидата , знам ли ?:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

.... Карате ли стари коли или карате само нови до 5г. възраст ;) ....

То е ясно че здравите коли са над 5 години ама скоро ще пусна тема "Карате ли с ремък втора употреба ?" Защото един приятел си е напатил от "Виден" Хондаджйски майстор за съжаление ...;) И се чуди да го Пуца ли или да го дави :blink::ph34r:А относно новите гуми и при тях има дефектни така че всичко е на късмет , особенно с тези изнесени производства. Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятах да се намесвам в темата,но по-горе прочетох за няква разлика от 400 лева за нови вместо стари гуми!Аз съм един от тези ,където не карат нови гуми поради голямата разлика в цената,но карам с маркови,запазени които никак не са зле,спрямо много ефтини чисто нови пластмаси които са на пазара! И разликата не е 400 лева а поне 600+ ! Мишелин пилот вт.ръка са около 40-50 кинта на гума с монтаж и баланс,а нова тази гума е поне 220лева.Което прави около 900 лева за 4 броя. Размер,примерно 195-55-15 или 205-50-15........... Искам много да опитам същите нови гуми на моята кола,но имам други много по-важни неща от това да дам 900 лева за 4 гуми!!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, защо трябва да дам камара пари за GoodYear, а не половината за Sava, която е собственост на Dunlop, която пък е собственост на GoodYear, и се правят в един и същи завод. Колко по-лошо е качеството на Sava ?! Едва ли GoodYear ще позволят производство на боклуци в собствените си заводи!п.п. Англичанинът отива в сервиза, казва искам бюджетни гуми, и получава Sava за 30 паунда, вместо GoodYear за 60. След две години, и около 20000 + мили повтаря същото упражнение. Това упражнение е осъществимо и с корейски гуми.

Колега,купи си САВА и влез в завой с който си влизал със старите си мишелини или гудиари и ще разбереш за какво става въпрос! Даже не е нужно да е мокро.Казвам го от опит с няколко такива ефтини марки,като САВА.ДЕБИЦА и още няколко прехвалени ефтини пластмасови изделия,които на пръв поглед са много меки и създават илюзията че ще имат добро сцепление!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

195-55-15 или 205-50-15

Колега, малко не си запознат със заменките.Слезни от 55 на 50 и си много по-евтин или на от 205 на 195!195/55/15 - 189лв.Bridgstone195/50/15 - 116лв.Незнайно защо?Bridgstone205/50/15 - 190лв. Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не спамим повече в темата,но на тази марка която ми предлагаш съм се накарал вече и не съм очарован!Пък и защо трябва да слизам от 55,това не е ли мой избор? Още малко и ще ме питаш защо не мина на 14 цола......?????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не смятах да се намесвам в темата,но по-горе прочетох за няква разлика от 400 лева за нови вместо стари гуми!Аз съм един от тези ,където не карат нови гуми поради голямата разлика в цената,но карам с маркови,запазени които никак не са зле,спрямо много ефтини чисто нови пластмаси които са на пазара! И разликата не е 400 лева а поне 600+ ! Мишелин пилот вт.ръка са около 40-50 кинта на гума с монтаж и баланс,а нова тази гума е поне 220лева.Което прави около 900 лева за 4 броя. Размер,примерно 195-55-15 или 205-50-15........... Искам много да опитам същите нови гуми на моята кола,но имам други много по-важни неща от това да дам 900 лева за 4 гуми!!!

Koлега,195/55-15 е куц размер по принцип,та вместо да караш втора ръка просто пипни малко размера и цените ще ти паднат почти наполовина.Цени на 195/55-15От тези бих взех Тоyo T1R че е 35лв по-евтин от Мишелина,който пък е някакъв смотан модел дето не е за влизане в завой както ти казваш щото идеята му е да ти пести гориво,т.е. да има по-малко сцепление.205/50-15 е същия ташак,та защо не гледаш 195/50-15?Там разликата е огромна в предлагането и цената,а тия 5% няма да ги разбереш че отсъстват:195/50-15За 100лв взимаш Унироял като моя и ще се чудиш що досега си давал по 50лв за Мишелини втора ръка.А за 120лв има Тойота,дето със сигурност не са по-лоши,пък за 115лв има Континентали дето ще засрамят половината гуми във високия клас....Та го играй хитро и просто заложи на правилния размер.Чисто информативно гумите по принцип ги делят на 3 вида:- висок клас,което е много условно предвид постиженията,но там са Мишелин,Гуд Иър,Дънлоп и т.н.- среден клас, които могат по нищо да не отстъпят на горните само дето цената им е драстично надолу-Фалкън,Тойо,Йокохама и др.- нисък клас,дето гледам го делят пак на две ама общо взето там приоритет е цената и не си заслужава експеримента според мен.Ето и списък да се ориентирате:Подразделение на гумитеОт този сайт си проверявам мненията на хората за отделните модели гуми и съм доволен,ползвайте го ако искатеХаха,Божидар ме изпревари:)Щом двама ти казваме да слезнеш на 50,явно не е лошо да се замислиш.Пък честно да ти кажа ми дреме на оная работа дали ще го нарпавиш или не,щото гледам много дефанзивно реагираш.Спомена че имаш по-важни неща за които да си харчиш парите и вместо да си благодарен че научаваш нещо полезно,хем да не харчиш повече,хем да караш нови гуми,ти го играеш на много засегнат.Прав ти път както се казва.Всеки има право сам да си троши главата. Редактирано от prelude
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятах да се намесвам в темата,но по-горе прочетох за няква разлика от 400 лева за нови вместо стари гуми!Аз съм един от тези ,където не карат нови гуми поради голямата разлика в цената,но карам с маркови,запазени които никак не са зле,спрямо много ефтини чисто нови пластмаси които са на пазара! И разликата не е 400 лева а поне 600+ ! Мишелин пилот вт.ръка са около 40-50 кинта на гума с монтаж и баланс,а нова тази гума е поне 220лева.Което прави около 900 лева за 4 броя. Размер,примерно 195-55-15 или 205-50-15........... Искам много да опитам същите нови гуми на моята кола,но имам други много по-важни неща от това да дам 900 лева за 4 гуми!!!

Айде да направим един експеримент. Ти даваш 4х50=200 лева за Мишелин пилот 205/50/15 на 25425234 години и 1424524-та употреба, а аз давам 4х110=440лв за 195/50/15 Uniroyal Rainsport 2 чисто нови. Ти си сменяш гумуте след 2 години и купуваш пак същите (дал си общо 400 лева и си карал гуми на поне 3 сезона), а аз си ги сменям след 4 години. И двамата сме дали едно и също количество пари, но ти все си караш със стари гуми. Ако толкова опира до цената, сменяй ги две по две, няма лошо :)А междувпрочем, да кажеш, че размера си е твой избор ОК, така е. Твой избор е и това дали имаш "много по-важни неща от това да дам 900 лева за 4 гуми", но момента в който претрепеш някой ДРУГ, който ще страда заради ТВОЯ избор няма да е приятен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам някой да ме убеди , че ще "претрепя" някой друг заради избора ми на гуми :) Но моля да взимате в предвид конкретния ми избор - Goodyear Excellence 205/55 16 dot 2010 за 60 лв. бройката :) с монтаж и т.н. Изходната ви позиция на разсъждения е погрешна - не всички си купуват гуми втора употреба на "12431434" години или сезона - такива гуми в гумаджийниците ги подаряват !!! Разбира се има голяма разлика от гумаджийница до гумаджийница - изхождайте в разсъжденията си , че се купуват гуми втора употреба от добри гумаджийници , а не някое квартално гаражче ;) Орлине , предполагам правиш разлика , но нали разбираш , че автомобила се движи с 4 гуми и задните са толкова важни колкото и предните гуми и по твоите думи , аз лично бих се притеснявал да карам с износени на 4 сезона задни Унироял повече отколкото с 4 еднакви Мишелинки на 2 сезона ;) Всеки един от лагерите е прав и то най-вече прав за себе си , но нека не бъдем крайни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като Tino съм с хубави гуми conti premium contact 2 ДОТ 09 гумите си имат граифер и са в добро състояние, за сега се дръжат отлично за 50 лева бройката :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tino, не се подразних от това, че момчето кара гуми втора употреба за 50 лева. Подразних се от това, че хем е избрал "куц" размер, хем се оплаква, че комплект нови са 900 лева и хем било негов избор. То със същия успех може да се претрепе и с нови Tigar, спор няма. Относно гумите на 4 сезона...ти нали като ги вземеш тези на 2 сезона и ще ги караш поне 2 сезона. Т.е. след 2 сезона и твойте ще са на 4 сезона. Ти ако си намираш гуми на 2 сезона на такава цена, евала, аз намирам на по 3-4 сезона все :) Идеята ми е, че като теглиш чертата, сметката излиза същата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едни зимни гуми Нокиан, които са купени преди 5 години чисто нови.Грайфер имат 8мм и четирите.Никъде няма напукано по гумите.Все си мисля, че по-добре да се кара с тях отколкото да се купят на старо 4 гуми на по 2 години ама напукани целите(защото по нашите ,,магазини" за гуми втора употреба ненапукани не съм виждал никога).Иначе летните ми са някаква световно неизвестна китайска марка(с тях купих колата) и като изкарат лятото ще заминават за боклука, че и без това са бая износени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееее,колеги не се дразнете толкова де! Ние просто споделяме мнението си и толкова. А за куция размер ти сам каза че си е моя работа и моите гуми са си скъпи.Но аз просто искам колата ми да е по-комфортна по пътя и това е!Голяма работа че някой си със същата кола като моята ме изпреварил.....тц тц тц тц ....много важно!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...