Jump to content
6gen115hp

Покупка на телефон

Nokia vs Sony Ericsson  

34 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

След като е71-то стана от 1 телефон на 2 реших сега пак да счупя някой . Спрял съм се за сега на 2 тухли .... Nokia Lumia 710 или Sony Ericsson Xperia neo V . В този сайт има сравнителна характеристика Цък Която се намира малко по надолу . Моля апапите който ползват тези телефони да изкажат мнение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.Ще започна с това, че не ползвам нито един от двата телефона, които си дал за сравнение. Ползвам, обаче, операционната система на единия - тази на Sony Ericsson. Android е в пъти по-добра операционна система от Windows-а. Един приятел ползваше до скоро Sony Ericsson с Windows и едвам го издържаше. Много бавен, чести рестарти, страшно неудобен. В крайна сметка го смени със Sony Ericsson Xperia с Android. Мисля, че няма нужда да обяснявам колко е щастлив от този факт. Ако, обаче, това че телефонът няма да става за разговор и ползване от време на време не ти е проблем, трябва да признаем, че според тези характеристики, които си предоставил, Nokia-та изпреварва SE-а по някои параграфи - например процесора, който съм се убедил, че е много важен за един Smartphone. Но така като гледам, няма друго, с което Nokia-та да изпреварва SE-a. Xperia-та е с една идея по-добър дисплей, тъй като предоставя 50 пиксела на инч в повече. RAM паметта и на двата телефона е 512 до колкото виждам... В заключение бих потвърдил, че правилният избор между тези два телефона е Xperia-та.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какво искаш да кажеш с това "Ако, обаче, това че телефонът няма да става за разговор и ползване от време на време не ти е проблем" Понеже до сега съм ползвал телефон със симбиан и изобщо не знам за какво иде реч. Каква е разликата от двете ОС и защо Андроида е по добър ?Може да предложите и други телефони на същите пари който да имат и навигация .

Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз ползвам сега в момента съм във форума от sony ericcson xperia arc с глобулски интернет и съм много доволен,батерия,уникална камера,секси дизайн,добър процесор и кфо ли още не... Супер телефон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвам нито един от двата телефона, приятелката ми е с Нокията която си си харесал. Често го ровичкам и до сега не е дал никакъв проблем, нито да се рестартира, нито да не можеш да говориш когато ти скимне. Имах за около месец едно HTC WildFire S подарък от глобул, като няколко месеца преди това си взех Нокиа Н8 (със симбиан е). Да ти кажа не бях очарован от Андроида, може би самият телефон беше слаб като характеристики или аз съм свикнал със Симбиана, но така и не ме впечатли. Най-сигурният начин да разбереш кой е твоят телефон е да отидеш на място в магазин където ги има налични и двата модела и да си поиграеш с тях. Лично аз съм си много доволен от симбиана, не разбирам какво всеки го плюе, при мен дефект или забиване не е имало никога. Към колегата ShEfA, не съм на 100% сигурен но мисля че windows-а при Сони Ериксона и Нокията има разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Братче и аз това се чудя защо всеки говори против симбиан или новата ос windows7 .... На е71-то си бях супер доволен от системата . Баща ми има телефон с андроид и ми е супер терсене като го хвана . Ето видео на нокията http://www.youtube.c...zM&feature=plcp ..+ да добавя някой да има наблюдение върху това LG http://www.youtube.c...7Y&feature=plcp

Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще го кажа така : В момента съм със SorryEricsson Vivaz и това ми е третия последен апарат със Symbian! Имах Motorola и HTC с Windows и там също съм не, не и пак не! Следващият ще е iOS или в най-лошия случай Android. Само факта, че Nokia сами зарязват собствената си операционна система и интегрират друга, трябва да ти става ясно за какво става въпрос :lol:

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ама аз питам за точно определен телефон . Искам човек който го използва да си каже мнението , а не някой друг който го вижда сефте да ми развива теории . + Инфо за това LG Благодаря .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съветвам те да избереш Андроид на всяка цена! (предимствата са безкрай)Едва ли някоя Нокиа или И-фон могат да сравняват ОС-а си с който и да е андроид след 2.3!Самият факт, че можеш да си флашваш ОС всеки ден с различен е достатъчно предимство.-Безброй РОМове (различни разновидности на андроид с различни предимства и недостатъци)-Маркет пълен с безплатни приложения (платените се намират за секунди в другите маркети или нета)-Голям избор от безплатни навигации-Възможност за овърклок на процесора-Платформа разработена и поддържана от ГуугълЗа Уин-мобайл не ми се говори... До преди месец бяха с бета версия на Скайп...ЕДИТ: Оперирал съм с Нео достатъчно дълго време, за да имам впечатления.

Редактирано от Dimiter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Сонито, аз в момента съм с Sony Ericsson Xperia Arc S и съм много доволен.Предния ми телефон беше Nokia C6 със симбиан и както ти казаха колегите разликата е огромна.Neo V вече и той трябва да има последния Андроид така, че взимай и си свиркай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа,че този Сони Ериксон,който е бил с Уиндоус няма нищо общо с този,с който е Нокията.Трудно е да се даде мнение като не си казал за какво си ползваш телефона.При Нокиата,минус е, че има по-малко приложения за тази ОС като цяло.И доколкото знам, не може да инсталираш кракнати.Но пък има навигацията на Нокиа,която е безплатна и е адски добра.Най-добре според мен е да влезеш в gsmarena.com, там има ревюта на почти всички телефони,прочети ги,виж кои са плюсовите и минусите на телефоните, които си харесал и си прецени за себе си кое е по-доброто.Иначе според мен и 2та може би ще ти вършат същата работа,така че.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по-горе изтъкна повечето от качествата на Android. До сега нито един приятел/познат/колега, който е ползвал телефон с Windows, без значение от марката, модела и версията е ревал. Вярно, не си искал точно моето мнение, но се опитвам да бъда полезен. Наистина, лично не съм ползвал нито един от двата телефона, както казах още в първия си пост, но опитът ми с едната система и фрапиращите мнения на околните за Windows за телефон са ми достатъчни. Nokia някога държаха най-големия пазарен дял при производство на телефони, но вече са далеч назад в класациите. Същото важи и с пазарния дял на операционните системи. По данни от ноември 2011г. Android доминира с над 40%, следван е от Apple. Но това не знам дали те интересува. Явно е, че не оценяваш съветите на никой от колегите, щом се отнасяш така към приятелско мнение, което цели да ти спести нерви и пари.Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето го ревютата на 2та телефона: Нокиа и СЕ. Като хардуер са абсолютно еднакви,еднакви процесори, "видеокарти" и РАМ. Като цяло единствения плюс на Нокиата е навигацията и евентуално ОС-а ако ти допада повече, но имай предвид, че при Нокиата качването на каквото и да е на телефона става с Zune. Не можеш да го закачиш с кабела на компа като флашка и да си качиш снимки и музика например.Това е от мен, а изборът си е твой :)

Редактирано от slaviJordanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря братче за ревютата ама май преустанових търсенето към това LG което съм поснал по нагоре .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам xperia neo и съм доста доволен , телефона е бърз не забива и има доста хубав дизайн. Андрода има много екстри които вече се споменаха . Абе мн ми харесва телефона . За нокиата знам от един приятел че доста забива и има малко памет, а сонито засега не ми е забивал , имам го от ноември. Лошото е че вече не се произвежда защото сони и ериксон се скараха и сега стана само сони и в магазини на глобул мтел и виваком го няма вече. Иначе съм с 2 ръце за сонито. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото на всеки но май ще скачам къл LG-то . Ключ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И накрая си взех Sony Ericsson Xperia Arc S . Поздрави телефона е МЕГА ЯК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш си Iphone и забравяш за всички ядове Iphone 4s правя снимки по добри от фото апарат да не говоря за това колко е бърз...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш си Iphone и забравяш за всички ядове Iphone 4s правя снимки по добри от фото апарат да не говоря за това колко е бърз...

Ха-ха Явно не си запознат с това сони което си взех . Относно камерата е на 1во място за най-добра камера на телефон .... не е бърз колкото айфона но си е доста бърз .Има по голям дисплей и тнт .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Взимаш си Iphone и забравяш за всички ядове Iphone 4s правя снимки по добри от фото апарат да не говоря за това колко е бърз...

Ее колега как ги измисли тези работи :DТелефоните не могат да стъпят и на малкия пръст на фотоапаратите, няма място за сравнение. Но все пак най-добра камера има Nokia 808, също Samsung Pixon12 не е за изпускане, но за съжаление и двата са с тъпа операционна система. Андроид и WindowsPhone7 все още не се справят толкова добре с камерите незнайно защо.А за бързина MeeGo е по-бърз от Айфона, а Windows Phone 7 е бърз колкото него :)Извинявам се за оффтопика :offtopic: Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилния избор направи колега и аз съм много доволен от телефона.А тва че Iphone-а е най добрия са пълни глупости само заради името ги го купуват разни кифли и кифльовци :))))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си взех Nokia N9, мога да ти кажа че е супер телефон, даже най-добрия според мен и доста по добър от Iphone, но и сонито не е лошо. Успех и честито :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилния избор! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинете, че използвам темата!Не искам да правя нова за един въпрос.От няколко дни имам Ипад и търся човек, който разбира.Благодаря!Публикувано изображение

Това го написах през него, ако има проблем с публикуването се извинявам. Нямам достъп до компютър в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво мога да бъда полезен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента на пазара има само 1 истина... HTC ONE X. Имам такъв и чак сега разбрах какво е да имаш смартфон. Преди имах N97 mini... Това мини и тоя symbian s60 са Е*ати ДЪРВОТО! Гледам, че споменавате iphone (въй фон) . Според мен много пари за едно голямо нищо. Iphone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не обсъждам iPhone и не сравнявам, просто търся помощ.Нека не захващаме нов спор, моля!Ползвам тел. HTC Wildfire, знам за предимствата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен самсунг и сони са телефоните нокиите си развалиха телефоните отдавна и дефекти дават и какво ли още не а при тези 2модела са доста голяма рядкост да не говорим за неограничените възможности на софта андроид и уиндоус мобиле ..а за айфона баси набутвацията 1куп пари накрая го пазиш като живота си и в последствие пак се скапва и супер ограничен ако не си плащаш :) аз съм с galaxy mini s 5570 бавен с малък дисплей ама върши идеална работа освен за едното ало ;) а относно камерите ... :) хахах :) айфона има камера да :D ама другите модели правят снимки с камерите си :) целя се към samsung S III ама нещо цената ме спира хахаха :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф-а но да разбирам ли, че повечето от вас са имали iPhone и са съжалявали жестоко ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...