Jump to content
Plamen_ni

Гуми при CR-V

Recommended Posts

 

Здравейте колеги,

Това ми е първия пост във форума :)

По темата вчера закупих 4 броя Nokian Wr g2 suv. Произведени за тази година и цената беше прилична. Произведени са в Русия. Надявам се да са добри. Още не съм ги монтирал, понеже ще се стопли времето. Ако някой е използвал такива ще се радвам да сподели(не че ще мога да ги върна). По форумите и класациите ги водят съвсем прилични.

 

Купил си една от Топ добрите зимни гуми,няма да съжаляваш.Смело мога да кажа,че са по-добри от прихваления Мишлен Алпин.

 

Много се надявам да е така. Иначе цената беше чувствително по ниска от Мишлен/Гудиър(с 100-150 лв на бройка). Друг плюс на Нокиан-а е че са реинфорсд и би трябвало да издържат повече на дупки. Хондата ми е първият автомобил 4Х4 и се надявам да има осезаема разлика с досегашните(предно). :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Друг плюс на Нокиан-а е че са реинфорсд и би трябвало да издържат повече на дупки... :)

На какви дупки - в асфалта, или в гумата(от пирон)?!Или пък просто са гуми за дъжд?!

... Хондата ми е първият автомобил 4Х4 и се надявам да има осезаема разлика с досегашните(предно). :)

Значи все още нямаш автомобил 4х4 ;) щото и Хондата ти е постоянно (само) на предно, и когато се наложи се включва RT-AWD. Започват да буксуват едно предно и едно задно колело, което все още не е (и няма да стане) 4х4 :( Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Друг плюс на Нокиан-а е че са реинфорсд и би трябвало да издържат повече на дупки... :)

На какви дупки - в асфалта, или в гумата(от пирон)?!Или пък просто са гуми за дъжд?!

... Хондата ми е първият автомобил 4Х4 и се надявам да има осезаема разлика с досегашните(предно). :)

Значи все още нямаш автомобил 4х4 ;) щото и Хондата ти е постоянно (само) на предно, и когато се наложи се включва RT-AWD. Започват да буксуват едно предно и едно задно колело, което все още не е (и няма да стане) 4х4 :(
Дупки на пътя, разбира се :) Не е като да няма. :( Случвали са ми се балони след падане в дупка. Иначе за 4Х4-то съм съгласен, че не е най-сложното и проходимо на света. :) Не очаквам чудеса, но със сигурност е много по-добре от предно. ЕСП-то помага донякъде при описаната от теб ситуация. За целите, за които съм купил автомобила, честно казано не мисля, че ако има блокаж на междинния и задния диференциял(Паджеро и т.н.) ще ми свърши повече работа. Ще споделя след като я пробвам в снега. :) На офроуд не ходя така или иначе.http-~~-//www.youtube.com/watch?v=InHy-RHpAMY&feature=colike

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... честно казано не мисля, че ако има блокаж на междинния и задния диференциял(Паджеро и т.н.) ще ми свърши повече работа. ...

Правилно мислиш, ... донякъде ;) CRV-то няма междинен диференциал.На практика, при включване на AWD, ние получаваме задвижване, еквивалентно на това на "джип" с БЛОКИРАН среден диф, и НЕБЛОКИРАНИ осеви диференциали :cool: Виж, един блокаж на някой от нашите осеви диф-ове, би свършил чудесна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри, нещо объркАх, и ми се дублира поста :huh:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах едно Субару-миниавтобусче.Беше много смешно.Но включваше моста с една вакуум управлявана муфа.На всичкото отгоре се включваше при скорост.Явно е имало синхронизаторче.Заръчал съм си един дифф за всеки случай да имам,че честоо съм на офф и ще отворя да помъдрувам малко.Относно гумите.Не вярвам много на класации,но Континентала от последните тестове на Адак няколко приятеля го пробваха и са много доволни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_LyimRnoeBk колега vesss, ето едно малко по-интересно клипче Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_LyimRnoeBk

 

колега vesss, ето едно малко по-интересно клипче

 

Колега Plamen_ni, това клипче със сигурност е по-интересно от предишното. :) Предишното го ползвах единствено за това как ЕСП(ВСА) помага при конкретна ситуация(по едно колело на ос без сцепление).

Малко разводнихме темата за гумите май...Публикувано изображение

ПоздравиПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokahama ми хвана окотоhttp://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15001148/ Здравей, колега!аз скочих с 4 броя Yokohama Geolandar I/T, размер 195/80/15. Много хубаво изглежда, мека гума е, леко шумна ми се струва, това мога да споделя към момента, чакам сняг за да споделя повече впечатления, че са на една седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента обмислям какви гуми да си взема. Спрял съм се на BFGoodRich Winter Slalom 205/75/15. Цената е 176 лв. на гума, не знам дали има отстъпка за комплект 4 бр. Редно ли е да има отстъпка, каква е практиката ? Чувам само добри отзиви от тази марка/модел до този момент, някой ако иска да сподели впечатления. Тъй като темата е за гуми имам малко по-страничен въпрос, пак свързан с гумите - някой знае ли какъв е максималния размер гуми, които може да се сложат на ЦРВ 1ген., без да търкат. Питам, защото имам познати с Терано и Фронтиер, гумите са им 235/75/15 и трябва да призная, че изглеждат доста добре. Има нещо което ме дразни в 1ген. ЦРВ и това е, че размера на гумите не ми изглежда съответстващ на размера на автомобила и всеки път като я видя в профил ми се струва, че ще е много по - добре изглеждаща с по - големи гуми. Не говоря за това, че разхода ще се вдигне, скоростомера няма да отчита правилно, самите гуми са по-скъпи и т.н. , чисто и просто визията ми се иска да подобря, дет се вика от келешлък бих сложил по-големи. Някой ако знае нещо по въпроса - да сподели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам три зими BFGoodRich Winter Slalom 205/70/15 купени от Дианата в Пловдив м.12.2009 за по 160лв. /намалени - с дот2007/ Много са добри на сняг и киша. На мокро - не толкова. Малко шумнички идват, но... Карай си колата с 205/70/15 напомпани на 1,8-9 - така е "смятана". К'во ти пука как изглежда, като си в нея!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трайни гуми ли са BFGoodRich Winter Slalom. С Goodyear съм карал 5 зими

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Yokohama Geolandar I/T+ 205/70R15 съм две зими. Никакви ядове в снеговете. Взех ги на 180лв броя. На клипа CR-V в сибир.http://www.youtube.com/watch?v=r3cl16pP8Y4&feature=related

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че не е по темата. Нали няма да имам проблем да взема лети джанти 15ки от ЦР-В и да ги сложа на ХВ-В? Доколкото разбрах размерите са същите. 5х114.3 6jЩе им сложа 205/70-15 нокиан WR D3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш. Не само от CR-V. И не само от Хонда.Справка:http://www.alloywheels.com/Fitment_Guide/Honda

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трайни гуми ли са BFGoodRich . С Goodyear съм карал 5 зими

Нямам представа. Скоро ще разбера - ще ги ползвам четвърта зима. Специалистите твърдят, че зимната гума е добра три сезона. Имат си яко грайфер, но к'во става с каучука-не знам. Съхранявал съм ги на тъмно, сухо и хладно....Goodforoneyear беше казал някой :dry: Нямам впечатления от тях, но искрено се надявам BFGoodRich да са трайни - моите нямат 25к

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.google.co...m%3Disch&itbs=1намерих тази гума за 185 лв. Би трябвало да е хубава
Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой кара ли със зимни BRIDGESTONE. Гледам, че има няколко модела LM80, DM-V1, LM25-4http://www.blizzak.eu/bg/lm80

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Yokohama Geolandar I/T+ 205/70R15 съм две зими. Никакви ядове в снеговете. Взех ги на 180лв броя. На клипа CR-V в сибир.

 

Колега, в коментарите ъплоудърът пише, че са GoodYear Ultra Grip 7+, 205/65 R15.

 

 

@Plamen_ni

 

И аз м/у другото се колебая м/у Brisgestone и Goodrich, горе - долу на една цена са

Редактирано от kamenof

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ колега kamenof, 205/70R15 е размера на гумите за CR-V RD1. Това е по документи, а вариации са възможни. Приложих клипа защото имаме нови колеги с CR-V тръпнещи в очакване на първия сняг!... Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е за 3-те сезона.На сняг едва ли има значение,но зимните се слагат началото на ноември.Няма сняг,лед,само мъгла и студ,а трябва и да драпат и да спират...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,имам нужда от съвет:Колата ,когато я купувах лятото беше "оборудвана" с Vredestein Snowtrack 3 отпред (7мм и DOT2811) и Nokian WR G2 отзад (5мм и DOT2010) .Vredestein с нашия размер се среща само в Интернет -магазините със 7-10 дни срок за доставка(пишат "от Германия").Въпросите ми са:-Ако някой има опит с тези магазини -с какъв DOT гуми продават?-Дали пък да не я оборудвам с 4 нови -какво е мнението Ви за : Cooper Discoverer M+S Sport, Fulda Cristall 4x4 MS , Conti Cross Contact Winter , Toyo Observe GSi5 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех BFGoodRich Winter Slalom 205/70/15 за 164 лв. бройката с отстъпка от Диана-Люлин. Колебаех се за бриджстоун-а, но сега съм малко зле с парите и скочих на Годрича. Изглеждат супер. Дот-а е 2012 г. Чакам зимата да дойде, за да ги тествам в дълбокия сняг и ще пиша как са. А и годрича ми изглежда доста по-яка гума от бриджстоун LM 25-4. Ако някой се интересува конкретно от Bridgestone. Основната разлика между DM-V1 и LM 25-4 е, че първата е доста по-мека и според мен ще се износи доста бързо. Може би е подходяща за места, където преобладава сняг и лед. Шарките също са им различни, но едната е доста по-мека от другата. Обмислях да взема LM 25-4 за 187 лв. бройката, но взех Годрича и съм доволен.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с теб.Гумата трябва да е мека,нищо ,че ще се износи бързо.Най-тънкия момент зимата е спиране на заледен участък...пешеходна пътека,там където колите тръгват и въртят гуми да отцепят ...става огледало.Не дай боже де...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с теб.Гумата трябва да е мека,нищо ,че ще се износи бързо.Най-тънкия момент зимата е спиране на заледен участък...пешеходна пътека,там където колите тръгват и въртят гуми да отцепят ...става огледало.Не дай боже де...

А представяш ли си, какво ще става тази зима, пред тези задигнатите- големи пешеходни пътеки ,където ги нацъкаха из цяла София?Направо не ми се мисли....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че зимната гума трябва да е мека, но тази ми се струва прекалено мека. Годрича е също мека гума, но не чак толкова, колкото този бриджстоун..п.п. Между другото един приятел кара пикап L200 с DM-V1. Сега ще му е втора зима и след първия сезон гумите изглеждат добре. Но трябва да се уточни, че пикапа се кара предимно в горски зимни условия с много сняг, понеже човека се занимава с дърводобив.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте, На мен ми предлагат Нокиан гуми , но не били подсилени 205/70/15 , според вас има ли проблем да се кара с такива гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефинирай "подсилени" :cool:Щом са 205/70/15, значи са в категория "джипови", значи са достатъчно подсилени.А колко подсилени трябва да са за нашите "високопроходими", "високоскоростни" комбита :huh: И двете ми CRV-та, като ги купувах, бяха с по 4 различни по марка и модел гуми. На първото, за по-евтино, сложих комплект 215/65/15 ( не ги водят "джипови"). На сегашното сложих "нормални" 205/70/15.Всичките тези гуми са 5-пластови - 2 полиестер, 2 стомана, и 1 найлон. Страничен борд - 2 полиестер. Товарен индекс 96, скоростен "Н". Всички бяха "M+S".Таатетака!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефинирай "подсилени" :cool:Щом са 205/70/15, значи са в категория "джипови", значи са достатъчно подсилени.А колко подсилени трябва да са за нашите "високопроходими", "високоскоростни" комбита :huh: И двете ми CRV-та, като ги купувах, бяха с по 4 различни по марка и модел гуми. На първото, за по-евтино, сложих комплект 215/65/15 ( не ги водят "джипови"). На сегашното сложих "нормални" 205/70/15.Всичките тези гуми са 5-пластови - 2 полиестер, 2 стомана, и 1 найлон. Страничен борд - 2 полиестер. Товарен индекс 96, скоростен "Н". Всички бяха "M+S".Таатетака!

Точно тази дефиниция ми бяга , а и другите - джипова, 4x4,подсилена....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно скоростния им индекс е нисък. Търсиш буквичка да пише след размера и цолажа. Ако е P, Q, R, S значи са по-подходящи за бусове, които не вдигат повече от 150-180. Ако караш такава гума с около максималната и скорост се разрушава. http://www.gumi-europa.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=112

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,Подсилените са с повишен теглови индекс(+4 единици). Моите са подсилени и вместо 102 тегловия индекс е 106. Скоростния е същия(равнява се на 210 км/ч). Мисля че никой модел на ЦРВ не е толкова тежък, че да не може да мине без подсилени гуми. Виж тегловия индекс и направи сметка спрямо максималното натоварване на автомобила и на ос и ще разбереш има ли място за притеснение. Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лятна харесах bridgestone D694. 175 лв. за брой в Диана.http://www.gorettigo...eb=&condition1=

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламенчо искренно и лично те съветвам да се откажеш от тоя ти мерак за тая гума, къде видя че е лятна!?, с тоя ужасен граифер само мога да си представя с какви шумове ще се сдобиеш в купето. Гумата е АТ, и ако не си ловджия или рибар въобще немога да си обясня какво и хареса!!! въпреки че АТ са зле зимата съм сигурен че тази ще се държи перфектно, но както казах за зимата не за лятото, има хубави ламелки, а в калта ще е супер, но не и за асфалта и магистралата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За черни кални пътища ми се струва, че ще е идеална, но сигурно наистина ще е много шумна. В Диана я дават, че е лятна. Ще започна да правя клипчета, откъде минавам с колата, за да добиете представа. Няколко пъти вече ми се включва задното при напълно сух терен :lol: по стръмни изровени баири. Пролетта пък идва ред на калните коловози.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако си така те оправдавам, имаш нужда от такива гуми, но ако беше за асфалт са безмислени, мисля си че и зимата ще се държат чудесно, а това какво ги дават Дианата.... не им обръщаи внимание те си ги пишат едно към гиотере. Аз имах Конти крос контакт АТ и в 6 саита имаха различно предназначение :) Ат си е АТ :) Ол терен както би казал Краси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паци,аз съм мухар,катеря все там дето не е стъпвал човешки крак.Цяло лято си карам с чисто летни гуми.Малко внимателно и бавничко минавам навсякъде,малко майсторлък и не съм закъсвал никъде.С АТ ще се намразя по асфалта...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони аз съм щекар. Определено ми трябва практика с офф роуда, понеже досега съм спирал комбито винаги преди сериозно препятствие и сега с ЦРВ-то малко ми е напрегнато, но засега колата минава на добре. Но определено ми трябва практика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Вчера и днес имах възможността да тествам Nokian Wr g2 suv на сняг, киша и лед. Определено са много добри. Вярно че и колата е различна от предишната(която беше с предно), но е ефекта е "УАУ" като цяло Публикувано изображение Много стабилно потегляне, спиране и държане на автомобила.

Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GENERAL SNOW GRABER 205/70/15 - 143лв/бр. мн меки и се представят страхотно. От диана ги взех и не съжалявам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Какви са препоръките за диаметъра на зимни гуми?Колата е ЦРВ и има вариант да се сложат 17" и 18" гуми.За зимата ми препоръчват 17" защото така ще "поема" повече на дупки.Бихте ли дали съвет?Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...