Jump to content
hyp3r

Полицаите нарушители на закона.

Recommended Posts

Добър ден колеги,днес сутринта имах малко работа до гр.Сливен , навлизайки в с.Крушаре(което се намира преди Сливен идвайки от Ямбол),един колега ми пресветна и тогава какво да видя:ph34r::blink: един "ОРЕЛ" ASTRA (цивилен) със затъмнени предни,задни абе нямаше прозорец дето да не беше затъмнен,и то с супер тъмно форио!!!Вътре камерата бодната..и щтрак,щрак,щрак днеска прави заплатата на МРВ Сливен.Та много ме доядя на тези точки точки,защото законите са писани за вскички,а те трябва да ни дават пример уж:dry:.Аз ако си затъмня страничните прозорци ..моментално ме спират от движение.Според вас редно ли е (отговора ще е НЕ РАЗБИРАСЕ) ,но законно ли е?И може ли да се направи нещо по въпроса.Най-малкото бих гледал господари на ефира:D например..как им носят скункса и бих си го сложил в любими във Vb**7.Може би колегите от Сливен ще знаят повече по въпросът.:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,в Пловдив съшо има поне 2 полицейски астри,но не са цивилни,и пак са със затъмнени стъкла отвсякъде...Изглежда те са над всички,а нас кучетата ни яли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарушенията на полицаите наблюдавани от мен са следните:1.Движение без фарове в определеният период.2.Не дават никога мигачи.3.Минават на червено със и без повод и сигнал.4.Правят обратен завой без лампа или звуков сигнал.5.Като цяло не спазват ЗДП!Наскоро някакви дознатели ми налетяха да ме бият,щото съм карал бавно, ама те бързали!Казах им, че ще ми купят цветен тАлавизор и ме оставиха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коли със специален режим на движение не важат всички правила за движение по пътищата ;) освен полицейските не важи правилото за затъмнени стъкла и на тези с дипломатически статут , тайни служби и т.н. Дариус е писал горе , за да нарушават правилно :D ЗДП трябва да имат сигнализация - като нямат съответно подлежат на глоба , но дали има глобени такива полицейски коли мисля , че е ясно на всички - че няма :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарушенията на полицаите наблюдавани от мен са следните:1.Движение без фарове в определеният период.2.Не дават никога мигачи.3.Минават на червено със и без повод и сигнал.4.Правят обратен завой без лампа или звуков сигнал.5.Като цяло не спазват ЗДП!Наскоро някакви дознатели ми налетяха да ме бият,щото съм карал бавно, ама те бързали!Казах им, че ще ми купят цветен тАлавизор и ме оставиха.

Пропуснал си карането по релсите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не че се заяждам с някой, ама ако не се кара с 5-10+ км над ограничението няма да има "щрак, щрак", който не спазва законите, трябва да си понесе последствията!(не казвам че не правя нарушения но си понасям после последствията)

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарушения който аз съм виждал от полицайте в София.1.Карат и говорят по телефона.2.Минават на червено без сигнализация.3.Карат супер бавно в две ленти от пътя(посредата на двете ленти)4.Карат без колан.5.Патрулки със затъмнени прозорци.Сигурно има и доста други нарушения но на пръв поглед за това се сещам.Абе с две думи-това е наща държава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съгласен съм през 1 км да има камери но да се знае ,че са там нека да има Патрули на КАТ но да не са скрити.Разбираш ли просто там е целия проблем тези камери са ги превърнали в машина за пари ,а не средство за контрол.Аз не съм любител на високите скорости,има си писти за тази работа и колкото повече писти има за свободно каране ,толкова по малко катастрофи ще има по улиците.Скоро един приятел го глобиха защото ПО ДУМИТЕ НА ПОЛИЦАЯ бил им отнес предимство.Аз бях в колата спираме на кръстовище десен мигач,от ляво в далечината с 10км макс се движи КАТ МОБИЛА зад него 30 човека не смеят да го изпреварят.минаваме си ние най-мирно и културно и кат ни казват да отбием на следващата спирка и му съставиха акт за отнемане на предимство(като допълниха така става като не уважавате полицаите),демек трябваше ние 10 мин да ги изчакаме да си минат с 5 км по инерция гледайки лошо.И както отбелязаха много от колегите,самите полицаи не спазват законите при това си го правят МНОГО ПОКАЗНО...все едно ни казват вижте ни ние си минаваме от дет си искаме,караме си без колани, правим си каквото ни душа иска,защото няма кои да ни каже нищо.Аз не съм чул полицай да състави акт на КОЛЕГА.Даже скоро даваха по ТВ някъква патрулка хлътнала в яма,пукнала гума,джантата смляна...и ако беше се случило това на някой от нас(повечето колеги са и доста ниско до земятаПубликувано изображение),какво щеше да стане:Ще дойде патрулката,не ти стигат др ядове ми и ще ти съставят акт,че не си се съобразил с условията на пътя.Това според мен е пълна подигравка.Не акт ми пътна помощ трябва да ми извикат да съставят протокол и да го връчат не на мен ами на общината,та да ми изплати щетите по колата.Да не говорим ако частите са някакви E-bay-ски афтър маркетчета ,дето се чакат с месец

Редактирано от hyp3r

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам доста забавна снимка но е в стрия ми телефон,като имам време ще я кача..Имам господа полицаите снимани на мястото за инвалиди в кауфланд ... а може и да не са в нарушение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колко съм запознат - с или без лампа и сирена не важат за тях колани, телефон, стъкла и паркинг. Професията им налага да са без колан ;) И все пак съвсем редовно се разправям с полицай по кръстовищата - блее ми ония и ми сече пътя... а уе къв си ти ... и като им го кажеш на харабия се замислят ;)Някой спомена нещо за обратния завой - как стои сега закона - разрешен ли е, забранен ли е, какви са условията за разрешен завой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарушенията на полицаите наблюдавани от мен са следните:1.Движение без фарове в определеният период.2.Не дават никога мигачи.3.Минават на червено със и без повод и сигнал.4.Правят обратен завой без лампа или звуков сигнал.5.Като цяло не спазват ЗДП!Наскоро някакви дознатели ми налетяха да ме бият,щото съм карал бавно, ама те бързали!Казах им, че ще ми купят цветен тАлавизор и ме оставиха.

Пропуснал си карането по релсите ;)
Карането по релсите на трамвайте е разрешено на някои места, условието е да няма мотриса зад тебе на която да пречиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прясна случка от сутринта, карам си аз в лентата за направо, и г-н офицера с някво бмв се мъчи да се качи отгоре ми от лентата която е за завиване в дясно, и лека по лека ме избутва в насрещното, набих спирачки и гъзето влезе в мойта лента и си продължи направо, няма мигач няма дигане на ръка поне да се извини, тия да си ги нямаме, ааа и забравих докато се мъчеше да ме навре в насрещното гледаше лошо, ама много лошо. Случаите по горе и аз съм ги виждал, каране с 2км/ч в час пик в средата на двулентов път и какво ли още не, но за съжаление, тях няма кой да ги глоби, снима или каквото и да било.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага едно допълнение - каране на цивилни автомобили без валидна гражданска отговорност, без винетка и т.н! Следващия такъв го запечатвам с открита фотосесия! Докато нашата полиция е машина за стъргане на хората, никога няма да получи уважението, което претендира, че заслужава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко дни видях една патрулка да си кара в насрещното по магистралата...може би и това им позволява пагона??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат стил....:)

Но хигиена нулева :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно допълнение: редовно карат с изгоряла крушка на единия фар или стоп....но няма да вземат да си напишат едно актче за това си нарушение:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има луксозни автомобили в полицията (като това Порше, SLK съм засичал, няколко по-стари X5ци), но е добре да се знае, че полицията не си ги купува тия автомобили с пари от данъци, това са коли, конфискувани при престъпления, при които най-накрая собствеността на извършителя е взета в полза на държавата поради спецификата на престъплението.Колкото по темата - искрено се надявам да започнат да ги стягат. Едно, че е опасно, отделно, че е грозно и непредставително полицая да кара с ръка висяща от прозореца, правейки нарушения докато е в стандартен режим... Но признавам, че има и много коректни, възпитани - напоследък са вдигнали летвата за влизане в МВР, тестове по физически възможности, тестове за образованост. Вече грозните изпълнения предимно се виждат от по-възрастните от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...