Jump to content
drakula

Пътуване до Румъния

Recommended Posts

Здравейте на всички,налага ми се да пътувам до Букурещ,ще ми трябва ли зелена карта?Благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе брат за какво ти е зелена карта да няма да ходиш до Америка ? Само лична карта ти трябва нали сме в ЕС .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:tease::lol: :lol: :worthy::worthy::worthy:

 

Не се сдържах просто :D

 

Колега зелената карта е за автомобила, върви ти с полицата ГО, прави се с цел ако стане нещо в чужбина (катастрофа) да може да докажеш че имаш валидна ГО. С нашите не вървиш навън, защото са написани на кирилица. Ако не съм прав да ме поправи някой.

 

И сега по темата: колега хубаво е да имаш зелена карта, не си спомням миналата година като минавах границата с Румъния, мисля че митничаря ми я поиска и записа нещо от нея.

 

Изглежда горе долу така:

Публикувано изображение

 

Поздрави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително колега, на границата няма да ти я искат, но я носи! Ако те спрат за проверка, или стане инцидент ще ти трябва.Друго, което не бива да пропускаш при влизане в Румъния е закупуването на Ровинета - тяхната винетка, продават на бензиностанцията, веднага като минеш моста, носи си поне 20-ина леи, други не взимат, всъщност става и с карта! Остави си дребни и за такса мост на връщане, никой няма да ти развали или обмени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моста и винетките можеш да си ги купиш в евро, разликата в цената на винетка е,че ще ти вземат 1 или 2 евро горница. Можеш също както е казал г-на над мен да си вземеш винетката с дебитна или кредитна карта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Зелена карта задължително.Според мен си направи годишна зелена карта ако ще пътуваш още през годината.Направи си и здравна карта която се издава от НОИ.Тя е на вид като дебитните карти с номер.Ако стане така , че ти се наложи да ползваш услугите на лекар да покажеш , че си здравно осигурен и да не ти взимат пари за прегледи.Това са най-важните неща общо взето.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аиде и аз да се включа към темата;от базата на бивш студент там и 7 години шофирал по техните пътища!както споменаха колегите по горе за предпочитане е да имаш зелена карта и колата с която преминаваш да е на твое име,ровинетата също както спомена колегата от Русе :)другото е караи внимателно и разумно:ограниченията са:50/100/130за толкова време рядко са ме спирали,но в нарушение ли си,идват големи глоби,едно приятелче от Тутракан отнесе 6 месеца без право да шофира на румънска територия за 20км над ограничение + глоба,имат стационарни камери,теоретично в началото на населеното място е обозначено дали има камери с тебелка и мобилни предимно дачий логан комбита и обикновеннив столицата гледаи къде паркираш,паяците и скобите са солени,в крайова 35 лева за скоба ме чукнаха един път,и преминаване само на Русе на моста,другото е набутвация и губене на време,минавал съм на Видин,не се спазва графика на ферибота и се чака,на оряхово е по добре,що годе на един час има ферибот,но таксите са солени,последно 23евро кола 3 евро човек 7 евро такса митница,в една посока,като ако се прибираш например на оряхово удоволствието струва от румъния към България:7 евро такса митница,23 евро кола,3 евро шофиора(ако си сам,ако си с някои друг,още толкова),12 лева такса митница България и грубо стана всеки може да сметне,за това на моста :)за повече помощ за колегата или някои друг в неговото положение,може и на лични

Редактирано от hefest
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам колега е от Каварна, най-вероятно ще излезе през Дуранкулак. След ГКПП-то има нещо като будка за винетки, от там си вземи. И както е казал колегата, задължително спазвай ограниченията. И на пешеходна задължително спираш ако има пешеходци. Аз до Констанца ходих, пътя беше перфектен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...караи внимателно и разумно:ограниченията са:50/100/130

Че и 20 има тук-там, и много камери :) Приятно пътуване по МНОГО по хубавите пътища в Румъния на колегата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,ще мина през Русе.Някой може ли да каже имат ли еднодневни винетки и колко струват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го това ограничение от 20км/ч ? Да не е за колела ?:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Мамая.. за леки коли :P За дневни винетки знам, че има за товарни автомобили.. някой ако знае дали има и за леки коли да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дневни винетки. Седмичната е 14 леи или около 7 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...