Jump to content
darius

F1

Recommended Posts

Тогава триумфът ни ще е пълен!

Надявам се тимът и Макс да помогнат, макар че има да гони още 1 победа за сезона, за да оглави и тая класация.

Не е невъзможно, особено ако от Ферари пак "съдействат".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Ай ся. Талантът не избира семейството и тялото в което да се роди.

А и прави каквото може, за да спастри някой лев - може и прилично да се издокара некой ден.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де но нали все пак е и лице на Мерцедес, може да спазва някакъв еталон поне на пистата пък у тЕх си да прави каквото си поиска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаше да е, ма му не дадоха.

Сега е "долния край на гърба" и низвергнат, та "не пее в хора".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гасли отива в Алпин, кой ще е втория Шофьор на Алфа Таури ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.10.2022 г. at 22:08, Митко Йотов написа:

В нашият град нЕмаме такова джипси.

Да, ама има кеш и си е наумил нещо, кат се "пенсионира" от болида.

Ще става "на Пит брат му" - я как го омайва.

https://clubs1.bg/news/hamiltan-sazdade-svoya-produczentska-filmova-kompaniya/?fbclid=IwAR2X6kSw2FL6JHenkNJzLtkOT2B_1F1RWq54M1HwyCSyRm-GIAc6rGxfrLE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, искаме те най-горе на подиума и да вдигнеш на крака публиката - и тя това чака Чеко!!!

https://clubs1.bg/news/peres-czelta-mi-e-da-spechelya-domashnata-si-gran/?fbclid=IwAR3P7ki3-tgNWVW5p10W_Omxkm2_jvRYYtW364ZaXgck_py53lLjBq9-vXw

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що новина от  Mirror

Съдбата на титлата на Макс Верстапен за 2021 г. се реши, след като ФИА най-накрая разкри ограничението на разходите на Red Bull, точки от отбора и пилотите няма да се взимат.

FIA обяви наказанието, което Red Bull ще получи за преразход по време на сезон 2021 F1, което включва както значителна глоба, така и спортно наказание.

Ръководният орган на Формула 1 обвини отбора в „малък“ преразход през сезон 2021 г. Red Bull първоначално отрече това, но по-късно стана ясно, че е имало объркване относно това дали някои конкретни подробности ще бъдат или не ще бъдат включени в тавана на бюджета.

Red Bull и FIA постигнаха „споразумение за прието нарушение“ по въпроса, което предвижда отборът да поеме отговорност за нарушаване на правилата и да приеме наказание. В резултат на това те ще бъдат принудени да платят солидна глоба от £6 милиона, със спортна санкция отгоре.

Но докато беше в правомощията на ФИА ретроспективно да събира точки от отбора или техните пилоти, те решиха, че вместо това би било по-подходящо да отнемат от отбора жизненоважно време за аеро тестове през 2023 г. Това може значително да попречи на Red Bull, когато става въпрос за тяхното развитие на колата за следващия сезон.

Съобщението на FIA разкри, че Red Bull е преразходил с £1,864,000, което е 1,6% от общия таван. Управителният орган също така призна, че значителна част от това е дошла от данъчен кредит, който не е бил приложен правилно – ако случаят не беше такъв, цифрата щеше да падне до £432 652, или 0,37% от тавана. Завършвайки изявлението, ФИА казва: „Решението на администрацията за ограничаване на разходите да влезе в ABA представлява нейното окончателно решение за разрешаването на този въпрос и не подлежи на обжалване.“

Red Bull свикаха пресконференция в 17:30 часа британско време, където се очаква да навлязат в повече подробности по темата.

 

Редактирано от Митко Йотов
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://sportal.bg/news-2022102913141071651

 

“Титлите на Макс са по-ценни от тези на Хамилтън. Уважавам много Люис, но е различно, когато спечелиш седем световни титли, за които трябва да се бориш само със своя съотборник"

- Ботас

 

:lol::lol:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силен старт на Макс ,с меките гуми..Направиха мн добър избор с тях..Изкараха над 20обиколки. Чеко го забавиха в бокса и това му костваше втората позиция ,но хамака не се даде толкова лесно..

Средните гуми бяха още по издръжливи на редбула, а Мерц сложиха хард и тва беше грешка за тях.. Не проработиха както им се искаше и Макс направи над 14сек пред Хамилтън,като разликата м/у тях с нови гуми и на двамата ,след бокса беше 7сек..

Отлична работа на Макс Верстапен,на правите Мерцедес нямаха никакъв шанс, провал за Ръсел ,още на старта..

 

14 победи в 1 сезон и рекорд - Макс Верстапен 

 

Редактирано от sentinelprime3
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и още да вземе, но е добре Чеко наистина да е вице шампион за сезона.

Да, стъпи на подиума, но не можа да резне Хамака, а и 5 сек. бокс не бяха големият проблем.

Има нещо друго, защото Чеко натискаше, но дистанцията бе отвъд DRS-а???

https://clubs1.bg/news/peres-razocharovan-ot-zabavyaneto-v-boksa/

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що така бе Миме?

За медиума питам.

При равни условия и с най-добрата кола, да минеш на по-бавни гуми ...

А на Джордж браво - добра битка и триумф на спринта, но маратонът утре е по-меродавен.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мисля, че биковете го направиха нарочно и сега всичко ще зависи от Чеко.

Рикардо от догодина ще им е резервен пилот и ако Чеко продължава да се влачи.... .

314498904_144112758371171_2731160011578440234_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно има стратегически умисъл в този избор. Ще видим днес.

Иначе би изглеждало че Макс твърде много си е повярвал, та да неглижира гумите и изстиването на асфалта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво трябва да знаем за сезон 2023 във Формула 1?

https://autobild.bg/какво-трябва-да-знаем-за-сезон-2023-във-фор/

 

Редактирано от Митко Йотов
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за първото място на Ръсел и успеха на МБ..

Лош старт на Макс и мн мн слабо състезание за Чеко.

Нз имам чувството,че не може да влезе в синхрон с колата, не му се получава това което иска.

Макс нямаше смисъл да натиска вече, два пъти са връща на +10 място назад, не беше неговото състезание, но Чеко трябваше да кара ама не стана така :(

Като цяло скучно състезание..

П.с. Алонсо караше днес на макс, мн силен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф, добре че взехме титлите преди тоя "рейс"! Догодина ще е трудно с тея МВ феникси.

Летят - бравос на Ръсел, и на съра, де - че му остави тази първа победа - рицарски жест.

А Макс, ех тоя Макс, арогантен и егоист, защо не пусна Чеко?

Браво и на вехтият испанец!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чеко явно нямаше "софт", а и ден, като цяло.

Бори се, но ...

Остава му последен шанс другият уикенд за "вице" и  дано не е виц че го ценят като съотборник!

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нз защо Макс не го пусна. Не беше никак спортсменско . .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://clubs1.bg/news/peres-maks-pokaza-istinskata-si-sasthnost/

https://clubs1.bg/news/verstapen-si-varnal-na-peres-v-braziliya-zaradi-katastrofata-na-serhio-v-kvalifikacziyata-v-monako/

Да си злопаметен, носи болка преди всичко на теб самият, а да си отмъстителен е натурален признак на психическа слабост!

Седнали, говорили, разбрали се, но стореното дори "да остане зад гърба" е грозно и остава в историята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че Макс е шампион, няма какво повече да вземе от този сезон, а Чеко му трябват точки, въпреки че пак казвам изключително слабо състезание за него, особено,в последните 5-6 обиколки, но това не беше ок ...Аз си мисля че Макс се изнерви от случващото се и му се искаше да стъпи на подиума,но не може да пренебрегнеш съотборника си!

Аз ще си остана фен на РБ и Макс , защото за мен те са най- добрите , но това не беше ОК. Ако бях , аз на мястото на Макс , въобще нямаше да се замислям просто да върна газта и да го оставя пред мен .

За мене играе мн егото, в случая и не толкова "здравата" психика на Макс, го изкара на това дередже. Остана само 1 състезание, да се насладим на формулата, а от догодина нека да има конкуренция, в лицето на МБ , за да водим истинските пилоти какво могат , иначе тя работата е ясна :))

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ferrari ще „уволни   Матиа Биното.

Съобщава се, че Матиа Биното вече няма да бъде шеф на отбора във Ферари. Ферари са готови да заменят Матиа Биното като директор на отбора в края на сезона, като шефът на Алфа Ромео Фредерик Васьор е готов да влезе като негов заместник.

Много го забавиха този Айнщайн.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..."и записа 3 победи, 3 полпозишъна и 3 най-бързи обиколки в 3-те надпревари"...

 

Това е достатъчно. Браво за младия лъв, сполай му и напред!

Един ден дано да е до най- добрите :))

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е писал поета - "Бой последен веч настал е".

https://clubs1.bg/news/verstapen-2022-abu-dabi-kvalifikacziya/

Наще имат "сметки за уреждане", а назад също има борещи се.

 

 

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс и Чеко изглеждат помирени, което ме радва.

Достатъчно е да завършат както стартират и всичко ще е ОК, където и да финишира Шарл.

А и скорост имаме свръх другите, така че Макс не е задължително да пуска Чеко и едва ли ще го направи, ако Шарл е назад, така че всеки да си гони своето и да вземе нужното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии ...

Язък за Чеко, но пък Шарл си заслужи Вицето.

А Фетел се оттегля с почитания - 4-кратен не е малко!

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Шампионе, отново се доказа ;)

Мн ще ми липсва формулата , ама някак си ще извапцам за догодина:)

 

Искам да има конкуренция, догодина с Мерц , за да е още по инт..

Наздраве братя Ондисти и не само, и спокойна вечер 😙

Редактирано от sentinelprime3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, мен ми е терсене.

Победите са хубаво нещо, ама някак друг резултат исках.

Но сезонът бе добър и крайното класиране на отборите е оправдано и от резултатите. 

Да - болидите на Ферари са в по-добра форма от Мерцовете, а наще са пред тях, в челото на пелотона, което все пак е задоволство и повод за фенска гордост.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://clubs1.bg/news/horner-peres-sthe-nauchi-mnogo-uroczi-ot-tazi-godina-nikoj-ne-mozhe-da-povtori-postignatoto-ot-maks-v-sasthata-kola/?fbclid=IwAR2LgXg1-oNoP-7D4Fyp8Yw_rlr8yUHj2f1QF827V13XrcebbGmo6VPK-9Q

И нито дума за Хонда, но "вервам ще са сетат"!

Тепърва предстоят хвалебствени речи и наздравици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на същото мнение. Щом мога да гледам световното по футбол през Зимата мога и формулата :D

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, все пак няма да карат на парно и със зимни гуми, така че - одобрявам. :)

 Да намерят топли локации иии ...

Сега кво ще правим до март?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...