Jump to content
tisho92

спортни филтри

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да ви попитам, някои пробвал ли е тези филтри.Един приятел ми го препоръча и се чудя дали найстина са толкова добри. Ако някои си е купувал такъв филтър, нека сподели какви впечатление има :)http://www.simota.com/SIMOTA e един от най-изявените производители на спортни филтри. Предлагат богата гама от продукти от: панелни спортни филтри, конусни спортни филтри, цялостни ръчно изработени интейк системи, преходници, маркучи, фланци, почистващи комплекти и други. Спортните филтри на симота повишават мощността на двигателя и понижават разхода на гориво. Фабричната им гаранция е 1 000 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат кара с панелен спортен филтър симота ( колата е Opel Astra OPC ) и е доста доволен ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ги хвалят тези филтри и се чудя какво да правя, а пък и цената им е нормална :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво имаш предвид с "нормална"

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че не са много скъпи.... 40-50 лева :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах Прелюда с такъв и съм доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде в Бг се предлагат такива?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само панелни са в тоя сайт

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен панелните спортни филтри са по-полезни от конусите. Тъйкато е затворен в кутия, филтъра смуче въздух само студен от отвора при кълника. А конусите са на открито в коша и засмукват топлия въздух от двигателя. Поправете ме ако греша. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И естествено за Акорд филтър на Simota не намерих.Явно ще трябва да си карам само с италиански обикновен филтър поради липса на друг.Егати случая...

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 След кратко доуточнение по телефона с колегата Proparts, вече закичих колата с панелен филтър доста изгодно! Нямам още впечатления откъм вървеж и разход. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи доволен ли си от филтъра, че и аз мисля един такъв да си поръчам.Едва ли ще литне колата, но усети ли някаква разлика във вървене,икономия или звук.За Д14-ка има ли предполагам, тея за Д15 са същите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще изчакам колега да каже, че още не съм си поръчал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сложих такъв,за сега съм доволен.Определено има разлика от хартиения,но не очаквайте нещо кой знае какво,даже почти нищо не се разбира.Като караш можеби,каточели мааалко по пъргава стана може и на внушение да е ама като се замерих 2-3 пъти на един и същи път бях с няколко стотни по бърз.Със хартиения филтър,койти е на около 2 месеца,чист е си правех заводските данни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано не съм усетил някаква разлика, може би във високите е малко по жива ( или си внушавам) и лееко звукът се промени :lol:  . Е не съм и учаквал някакви чудеса от едни филтърче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братлета някой може ли да ми намери панелен спортен филтър симота за хонда сивик 7-ма ген. 01-05 1.6/110сс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У нас - едва ли (може и да греша де). По-голям успех би имал, ако потърсиш в чужбина.

Така, както си го написал, не става ясно дали търсиш филтър за хетчбек или купе/седан. Предполагам си с хетчбек. Ето списък с филтрите на страницата на производителя.

За твоята (ако е хетчбек) би трябвало да е OH-014. Това е замяна на оригиналния ти 17220-PLD-000 (ако си купе/седан е 17220-PLC-000/17220-PLC-Y00/17220-PLC-505 и SIMOTA-та е OH-003).

На ebay.de има по 30 евро (SIMOTA SPORTLUFTFILTER HONDA CIVIC VII 3+5-TÜRER 1.4i 1.6i BJ 02/01-01/06) и ако ти се занимава може да поръчаш с безплатна доставка до някоя от многото фирми, които карат стоки от Германия за България (Габко, Габиели и др. там подобни, да не ги изброявам сега всички). Доставката ще е нещо от сорта на 3 лв./кг., което в твоя случай ще е 3 лв., защото това не тежи кой знае колко.

Предполагам знаеш, че тези филтри трябва да се перат и смазват от време на време. Подобен комплект има най-долу на тази обява, която съм ти посочил, но това се продава отделно. За повече подробности се свържи с продавача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...