Jump to content
hahy

2,7+лв - какво ни се случва ?

Recommended Posts

Преди малко минах през една от родните ни бензинджийци и ми се разтрепериха краката!Когато стана 2.40 ревяхме-стачкувахме, сега кво праиме? Да си е*е правителството а ние ше си търпиме ...

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо спокойно колега, до 3лв. има още много. Те още при стачката си го казаха, че за лятоска ще ни наточат хубаво. :dry:П.П: Mkilla, като намесваме и другите горива... Мен също ми е интересно що за аргумент е "Ами газта поскъпва защото алтернативата й също поскъпва". Не знаех че съществува такава пряка зависимост и то само в прогресивен аспект. Но това разбира се е също друг въпрос...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя цената е нормална колега , просто заплатите са ни изключително нисички.Ако взимаме средната за Европа заплата няма да има такива теми.Аз друго ненамирам за нормално а именно как дизела е по-скъп от бензина но това е друга тема :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама за кво го спрягат тва че в цяла европа били толкоз горивата, кво общо имаме с техните пари? Ми те що не ни ударат една 500 килотонна бомба в централен балкан и да ни затрият по-добре, поне няма да мреме в мизерия да им ..... майките прости на тея ... :blink: Ебахти простите управници имаме. Зорлем ше ни изгонат от България !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не се хаби.Ако си млад бягаи.И 5лв да стане агнетата няма да заблеят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя цената е нормална колега , просто заплатите са ни изключително нисички.Ако взимаме средната за Европа заплата няма да има такива теми.Аз друго ненамирам за нормално а именно как дизела е по-скъп от бензина но това е друга тема :huh:

Колега навсякъде в Европа дизела е по-скъп от бензина, с изключение на Испания :) За Обединеното кралство говорим за 1,34 паунда литъра/1,41 паунда дизела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПОРЕд мен цените на бензина са НЕвероятно високи за ниския ни стандарт. ( няма контрол никакъв !)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо е че гонят нечий чужд стандарт, да се покажат колко са податливи на лизане на гъзове тея пумий Бойко + обкръжението му, а реално никой не го ебе къв ни е стандарта ... прав си. А относно ако съм млад да бягам... то не съм никак млад ама тва още повече ме натиска да избягам сякаш :( Лошото е че с тяхното мислене да угаждат на няколко човека , ще изгонят сума народ от тука. Няма да ни е по-евтино там, просто ще са по-нормални и минималните пари дето ще изкарваме.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко познати в чужбина имам , които са си купили там автомобил и го поддържат там ;) Бедна ви е фантазията кви цени са за граждански , каскота , прегледи и т.н. Ако ще си в чужбина по-рано от 5 години не очаквай да имаш стандарта ти на живот в България ;) Собствено жилище , вила или къща на село , автомобил , че и два , зимата на почивка , лято на ваканция , по празниците по кръчмите , в хладилника винаги 2 литра ракия и 4-5 буркана мезе :) Това , че ще получаваш 500 евро , а не 500 лв не те право по-богат при техните разходи - ДА , горивото е почти като в Европа , но колко българи пътуват всеки ден 250 км за да отидат и се върнат на работа ? Искаш кафенце , искаш да раздаваш газта по улиците - еми няма да го правиш брат ми като не можеш да си го позволиш и за това държавата не ти е крива !!!

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американците казват за нас , че сме по-богати от тях и може би са прави..Всеки има я къща , апартамент , земя или нещо друго на негово име.Какво имат те там ? Живот на лизинг и ако нещо стане с теб и нямаш добра осигуровка си умираш прав ( по-скоро легнал ).Да , стандарта на живот е друг но и там работят доста повече от нас.Няма го болничният защото си само леко настинал , няма как да кажеш че си се напил яко предната вечер и че не ти се ходи на работа и тн и тн..:)Ако знаеш там отпуската е 2(две) седмици в годината а не като тук по 26-30 дни че и повече с натрупването. Там като не можеш да си позволиш да караш автомобил , защото както е казал колегата Тино застраховките са страшно високи , разстоянията са огромни, висока цена на гориво си има алтернатива а именно градският транспорт.Аз лично ходя с автобус на работа през 80% от времето и не заради друго а защото със рейсчето стигам по-бързо , нямам разход за гориво и амортизацията на автомобила е никаква ;)

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен с по-горния пост на колегата Тино, но всеки си има мнение. Съгласен съм на данъците и таксите примерно като във Великобритания, съгласен съм да живея и под наем, както го правят в по-голямата част от белите държави(не че тук ще мога да си позволя собствено жилище, или ако мога ще го изплащам и от другия свят сигурно), съгласен съм и от ракията да се лиша :D с т.н. А да и здравните осигуровки не ми се коментира, да вярно, че са по-големи, но ако се случи нещо не даваш и един пенс... 1 литър бензин, е 1,34 лири, минимално заплащане 6.03 лири на час, тук какво бензин 2,7лв а колко е минималното заплащане на час?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 лири на час колега и живееш под наем за по 200 лири на седмица и като теглиш чертата какво остава ?Имаш наем/осигуровки/храна и никакво пиене по заведения , живот като на скот.Ако си с тапия е малко по-различно но пак ще има ходене по мъките със сигурност..Освен ако няма някой богата леля :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 лири на седмица , все пак няма да живеем в мезонет, понеже бях там, и по разпитах хора които по един или друг начин са останли там, и живеят там, нормални условия наема на седмица + раходите излиза около 120 лири за двама души(двойка)... а относно заведенията... там от гледна точка на това е скука и все пак си мисля, че живота ти е доста нормален... разбира се ако живота ти не се изразява само в ядене и пиене ;) да не забравя, яденето за седмица пак за двама души излиза максимум 70 паунда, това с всякакви глезотии закоито се сетиш и около 5-6 и повече кг. месо

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В чужбина стандарта на живот е по-висок, в това съмнение не бива да има. И парите им стигат, не кретат едва-едва. За нас като нация навън ни гледат лошо и ако се работи нещо просто(мияч, чистач) заплащането е минимално, но ако работиш нормална работа стандарта ти ще е добър. А в кризата, вече и те си стягат коланите, но едва ли се лишават от нещо, по-скоро не си угаждат прекалено. Да не говорим, че работната ръка в чужбина е скъпа, а не както е при нас.А тези скъпи горива най-много да откажат някого от возилото през повечето време, в което няма лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за тези 120 лири къде живяхте 2мата души ? Не ми казвай че сте имали нормалните човешки условия а именно поне едностаен апартамент.Не ми се спори но в чужбина сме роби а чинии и тук можеш да миеш не на 3000км по-далеч със 120 паунда наем седмично в една стая с още 1-2ма души :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или да не се купят ново и да махнaт старата 5-6 годишна бричка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко познати в чужбина имам , които са си купили там автомобил и го поддържат там ;) Бедна ви е фантазията кви цени са за граждански , каскота , прегледи и т.н. Ако ще си в чужбина по-рано от 5 години не очаквай да имаш стандарта ти на живот в България ;) Собствено жилище , вила или къща на село , автомобил , че и два , зимата на почивка , лято на ваканция , по празниците по кръчмите , в хладилника винаги 2 литра ракия и 4-5 буркана мезе :) Това , че ще получаваш 500 евро , а не 500 лв не те право по-богат при техните разходи - ДА , горивото е почти като в Европа , но колко българи пътуват всеки ден 250 км за да отидат и се върнат на работа ? Искаш кафенце , искаш да раздаваш газта по улиците - еми няма да го правиш брат ми като не можеш да си го позволиш и за това държавата не ти е крива !!!

:worthy: A за гаджетата нищо не казваш!Къде по света можеш да си тръгнеш от някоя кръчма или диско с некоя нова мацка под ръка. Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха това с гаджетата беше добро :D. До колегата Mkilla аз не писах, за себе си, аз бях по друга система там, но това няма значение ти си по прочел отгоре отгоре. Явно си имаш някакви свои виждания(или розови очила, (без лоши чувства), евала ако си успял да се реализираш в нашата мила родина), и на мен не ми се спори нямам намерение да убеждавам никой в нищо, просто споделих какво съм видял и как стоят нещата от моя гледна точка ;) а да и от кога едностайния апартамент се води нормални условия ;). Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американците казват за нас , че сме по-богати от тях и може би са прави..Всеки има я къща , апартамент , земя или нещо друго на негово име.Какво имат те там ? Живот на лизинг и ако нещо стане с теб и нямаш добра осигуровка си умираш прав ( по-скоро легнал )

Айде да не ги оплакваме точно американците. Минимално заплащане 7.25 на час, ГАЛОН (4 литра) бензин - 3.50 гущера. Сами сметнете колко им излиза литъра. С минималната заплата там се купуват около 1000 литра бензин. В България с 240 лв. колко може да купиш? Там всичко е "драйв-тру", дори банкоматите им, за да не се налага да слизат от колите. Цяло лято не намерих един банкомат за пешеходец. Като ми се наложеше да ползвам такава техника, постоянно бях на щрек да не ме сгази някой Чарджър. Ще кажете "да ама то бензина няма нищо общо". Нарочно дадох такъв пример, защото съотношението на заплата/литър гориво е един от най-ясните показатели за стандарт. ДА, живеят на лизинг защото карат коли за 6 цифрени суми (и се купуват от магазина само), масово притежават къщи (никак не съм съгласен че нямат нищо на свое име) и са свикнали да пазаруват здраво като цяло. Гарантирам ти, че с минималните пари които могат да се изкарат там, човек (скромен, българин) може да живее в пъти по-добре и да има абсолютно всичко нужно. Едва ли не ние тука дето бачкаме за по 400 лв. и не ни се плащат осигуровки даже, сме големи ревльовци. Малко се отклоних от темата, но просто е нелепо да обвинявате народа че иска да живее нормално.
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за тези 120 лири къде живяхте 2мата души ? Не ми казвай че сте имали нормалните човешки условия а именно поне едностаен апартамент.Не ми се спори но в чужбина сме роби а чинии и тук можеш да миеш не на 3000км по-далеч със 120 паунда наем седмично в една стая с още 1-2ма души :)

Ама хората за това ги бива повечето(България предлага неквалифицирана работна ръка), ако са тясни специалисти изкарали международни сертификати и подобни благинки за да се докаже, че са ценни кадри дали няма да са наравно със местните.А в България за да печелиш над 1500 лв трябва много да работиш, да работиш на няколко места, като миньор или в международна компания с 2-3 езика, иначе трябва да развиваш бизнес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не се изразявам добре но исках да кажа без да се сърди никой , че ако си некадърен и не можеш да се реализираш в собствената ти страна , няма как да успееш да направиш това извън нейните граници.Колегата с последният пост , ти с колко езика ще си ако отидеш в Англия или на български ще им говориш..няма значение.Извинявам се ако някой е приел по-навътре постовете ми.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз към държава съседка ще се насоча дай Боже :)А реализацията в чужбина е по-трудна, защото най-малкото трябва да се докажеш, но не е без значение, че тук ако си кадърен ще получаваш в пъти по-малко пари отколкото в чужбина и стандарта ти на живот ще е в пъти по-нисък, нали така ?Пък бензина нека си расте, така ще изпитваме радостта от шофирането, ама наистина, защото ще ни се случва рядко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам, ама за де се реализираш по някакъв начин тук ако не си Голям късметлия, ще ти трябва "вуйчо владика" . Айде не ме убеждавай, че няма такова нещо, колкото и да си образован няма ли кой да ти даде "рамо" няма как да стане, никой не ти дава възможност да се докажеш. Да добавим, че по света образованието е за богатите и гениите, и че голяма част от хората не са инженети, архитекти и т.н. и все пак си живуркат много по добре от нас.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неусетно бензина върви нагоре, ще стане 2,90 и ние пак ще се пънем за това и онова, без да реагираме.Бойкота е най-ефектния начин, с изключение на гласуването.Ако спрем да купуваме бенз за седмица, те ще го вдигнат да компенсират загубите.Ами няма да зареждаме за месец.Да си носят бенза в Русия.За спешни нужди всеки ще извади колата!Примери много, като имаше птичи грип, никой не купуваше пилешко,цена 1,80/кг! :o Американците 6 пъти организирано намаляха разходите си за бенз през 2008г.!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,успокоите се бе!Що приказки изприказвахте само.Ще повярвам,че сме добре когато видяобикновени хора от така нареченитезападни(развити) страни да идват в Българияна гурбет за да живеят нормално.п.п.Ех мечти,мечти.

Редактирано от tony-asa
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Mad'Head :) Нека не се палим толкова , просто изказваме мнения.Съгласен съм че доходите са ниски а не че на горивото му е висока цената.Но не съм съгласен , че ако работиш неквалифицирана(черна)работа в друга държава , ще си по-добре от тук.Чел си книги статии или си гледал най-малкото документални филми и разкази на така наречените "бегълци" или "емигранти" или както искаш ги наречи.Кой как се е устроил и какво му е коствало това.Както има една приказка - На един му трябва здраве а на друг пари.Всеки има различни ценности и цели.Относно образованието съм на срещуположното на твоето мнение.Точно ние сме толкова либерално настроени към студентите , че надали има друга такава държава.Който не е влязал да учи той не е завършил. Надали има друга такава страна в която можеш да учиш 12 години РЕДОВНО обучение и да завършиш.Защо идват от Гърция студените в Медицинска Акадамия ? Защо не си учат там ? Защото е евтино.Защо американци , англичани и да не изброявам други националности идват да си правят зъбите у нас ? Нали са много добре платени ? Няма да пиша повече по темата и се надявам да си говорим занапред за по-весели неща а не как да се чудим да сипем 10 литра в резервоара.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, сега като си прочетох поста, верно съм по прекалил. Писах за минимално заплащане, просто като пример. А за образованието не съм се изарзил правилно явно. Исках да кажа че не струва нищо, но също така толкова и получаваш в замяна. Поздрави и лека вечер :) само да допълня че сега се сетих, мисля, че само заболекаря не влиза в осигуровките (за Кралството)

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Относно качеството на горивата и цените им, немам думи!2. Всичко е късмет, просто човек трябва да е упорит и работлив и най - вече да знае какво да направи, за да се спаси от мизерията. Къде с бачкане тук, къде в чужбина, няма значение, той си решава как да живее.3. Ако става въпрос за мацките, в България са най - хубави и имаш ли пари тук си цар, можеш да имаш, която си пожелаеш. Те само това гледат жените-парите!В Англия, храната им е евтина, дрехите, колите,екскурзиите, и доста други неща. Скъпо е да отидеш на лекар, зъболекар, ремонти по автомобилите, автомобилните застраховки. Има и хубави и лоши страни и при тях. Цял живот са на кредит и плащат всичко, но и цял живот имат всичко. Разбира се, никога в чужбина не можем да бъдем равноправни както останалите. Общо взето не ни искат никъде, защото имат убеждението, че крадем, лъжем и, че сме пълни измамници. Знам истински случай как един българин го хващат да краде от супермаркет и после го принудили да напише на български на един лист "Молим Ви, българи, не крадете!" и го залепили на входа на магазина. Това е унижение, ние понякога сами сме си виновни, че чужденците ни имат за цигани, за което трябва да се замислим!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно време е за нов протест. Предния път нямаше файда, защото повечето българи предпочитат да гледат по телевизията подобни мероприятия. :angry: Малко изместихте темата и по-нагоре чета глупости, от рода на - който не можел да се реализира тук и навънка нямало да може. Не всички могат да имат собствен успешен бизнес или да са компютърни гении. Проблема е, че обикновените хора които работят по 50-60 часа(по документи 40), едвам свързват двата края. Нормално е ако работиш, да можеш да живееш достойно, без лишения. А колегата горе дето каза, че чинии може да миеш и тука, е много прав, само че за 2-3 години ще задлъжнееш, ако не гладуваш, а навън за това време може да спестиш пари примерно за един апартамент. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко написано до тук ,разбрах че можеш да си добре и в България .....как точно пичове ?Радвам се ,че мислите позитивно ,ама честно казано не знам от къде го виждате тоя лъч светлина.В белите държави могат да живеят на кредит ,да изплащат цял живот ипотеки и да си скъсват гъза от бачкане ,но за разлика от нас знаят за какво го правят.И не мислят как да си сипят 10 литра бензин ...или каквото сипват там.И за да не съм офф от темата си мисля ,че трабва пак да излезнем на протести ,защото иначе никой няма да ни чуе и до лятото ще сипваме на 3лв.

Редактирано от saaron

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадното на увеличението на цените на горивата, че рефлектират пряко върху цените на всички стоки. Ако вадиш 5-10 лв на месец повече за бензин няма да обеднееш много, но идва момента, в които ще трябва да платиш повече за храна, лекарства услуги и тн, което товари бюджета дори и да нямаш кола. Тогава няма да се чудиш как да извадиш 10 лв за бензин а от къде да ги вземеш за да си сит през месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я ми обяснете, всички вие дето сте против това да се заминава за чужбина (щото аз от постовете ви с такова впечатление останах), как тогава двама души + дете заминават за Англия, стоят там вече почти година, купиха си ДВА автомобила, детето е 7 клас там, живеят под наем с 2 стай, хол и кухня, и работи САМО жената? Двете коли се карат постоянно, ходи се по екскурзии и т.н. Жената работи като болногледачка. Било скъпо, било не знам си кво.. Скъпо е да, за нашите пари е скъпо. Предпочитам да си хвана шапката и да замина да мизерувам месец-два, но после да живия нормален живот, а не тук да бъхтя цял живот и да ми хвърлят жълти стотинки! По темата: От протести смисъл няма, организирах протестите за Добрич, полицаите ни се смяха и се чудеха за кво се хабим, че и занимаваме и тях. Общинарите също ни го казаха направо, че няма смисъл и никой няма да ни чуе. Смисъл има от бой, бой и само бой! Спомнете си за 90-те години, когато Народното събрание горя! Хайде със здраве! :)

Редактирано от Ganchev
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видяхте, че дизела в другите държави е по скъп от бензина, никъде освен в бг не съм го виждал този феномен.Цените на горивата са си високи за България, не само на бензина!Мога да ви напиша цените тук в Германия, преди два дни зареждах на шел газ за 73 цента, на без именни газстанции е 64 цента.Относно разходи по колата, не бих казал, че са толкова скъпи, колкото ги изкарвате(поне в Германия). Вярно, първоначално плащаш голяма застраховка, но ако си примерен всяка година ти я намаляват и не е нищо особено за стандарта. Цени на ремонти в големи сервизи са скъпи(обаче от време на време пускат големи оферти), но е и пълно с малки сервизчета, където могат да ти я оправят доста евтино, вече има и доста български наоколо. Пример: последно си сменях маслото в ATU за 29 евро, в цената влиза маслото, филтър и работа, като ми направиха и щателна провера за състоянието на колата. Частите също не са скъпи, последно си купувах нови летни гуми uniroyal rainsport 2 четири броя за 211 евро със застраховка за една година(спуках едната и в събота ще ми монтират гаранционо нова).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години в САЩ ги напъна студ като при нас през последните 2 седмици, някой спомня ли си какво се случи - отпуснаха помощи в размер на не знам колко си стотин долара на семейство. Тук какво се случи в последните дни - чувал /25кг/ нискокачествени въглища от 8-8,50лв стана 12 лв. Горките Хамериканци, как ли смогват?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетете това и пак ще си говорим каде е по добре. ;)В интервю за ВВС, британският премиер се обърна към германският канцлер Ангела Меркел с думите: „Моля , не ми давайте за пример българите!“. Това той стори в отговор навъпроса на водещия журналист, защо не е подкрепил договора за спасяването еврото. По долу предаваме пълният отговор наДейвид Камерън, тъй като той засяга много аспекти от живота в България и Европа, като цяло: “ Питате ме защо не подкрепих, опитите на Меркел и Саркози да успокоят ситуацията около еврото. Отговорът ми е еднозначен и ясен, защото са на грешен път. Те са се панкиьосали и в паниката си творят и говорят глупости. Това особенно ясно изпъкна, когато Меркел даде за пример страна като България и заяви, че едва ли не ние трябва да се учим от нейните политици ида следваме техният пример. Съжалявам, че трябва да го кажа,но тези думи издават липса на здрав разум, опити за евтинаманипулация и най-важното липса на поглед върху проблемаот хуманна гледна точка. Затова се обръщам към Меркел така:„Моля ви, не ми давайте за пример българите!“За да стане по-ясно на нашите съграждани за какво точноговори Меркел и към каква участги призова, то аз ще си позволяда опиша състоянието иситуацията която цари в тазималка и слабо позната на нашитесънародници и на европейцитекато цяло, балканска държава. Итака, Меркел ни дава за примернейната макроикономическарамка и финансови показатели.Ако се вгледаме само в тях, тонаистина България е достойна запример, нисък бюджетендефицит, малък външен дълг, нона каква цена и кой я плаща?Ако се вгледаме внимателно подбулото на тезимакроикономически показатели,то ние ще открием, че България естраната на мизерията, това е най-бедната страна вЕвропейският съюз, а и в голямачаст от света. Освен това, е най-корумпираната държава в съюза.Не случайно, холандците санепреклонни и твърдо отказватда приемат българите вшенгенското пространство. Какможе такава държава да ни бъдедавана за пример? На Българияли трябва да заприличаЕвропейският съюз, ако е така тоние начаса сме готови да гонапуснем.Знаете ли, че голяма част отбългарските пенсионери живеятс малко над две евро на ден, чеминималната заплата е малконад 6 евро на ден, като по-голямата част от работещитеполучават не повече от 10 евро наден? Да и това е държава членкана Европейският съюз. Че еднаголяма част от населението,поради етническият си произходи липсата на каквато и да еадекватна политика е оставенода затъне в мизерия,неграмотност и тоталнабезперспективност. Тази част отнаселението живее при условиякоито надали са билихарактерни и за живота през 18век, но не само това, тази част отнаселението става все по-голямакато численост с което проблемаотносно бъдещото икономическосъстояние на България се явява свсе по-тъмни краски.И още - Населението на тазидържава се топи по-бързоотколкото в държави където севодят военни действия. Запоследните десет години,населението на България се естопило с над един милион илиблизо 13%. Пенсионерите саблизо една трета от цялотонаселение и делът им ще сеувеличава в бъдеще, като се имав предвид ниската раждаемост.Емиграцията също е отнелагтоляма част оттрудосопособното, активно иинтелигентно население наБългария. Неграмотността,липсата на образование иморалният упадък в тази странасе разпростират заплашителноизвън рамките на определенаетническа група и обхващатцялото общество, което го правинеспособно да реагира наразлични политическиманипулации и фалшификации.Така ли трябва да изглеждасредният европеец, за да бъдеЕвропа стабилна и евротоспасено?Тази държава ни дава Меркел запример, но моля бъдететърпеливи има и още! Да видими техните политици, тези коитоса сътворили тази чутовнамакроикономическа финансовастабилност с цената намизерията и безпътицата насобственият си народ. Кои са те икак са успели? Не ще се впускам впрекомерни детайли, как тазидържава е била разграбена, аикономиката и разпродадена набезценица по времето на таканаречената демократизация, иликак политиците и трупаткапитали като консултантиспомагащи разграбването настраната им от различнисенчести офшорни групировки.Консултантските услуги вмомента там са на мода средполитическата класа. Ще сипозволя само да коментирамнастоящият им премиер, чиетоминало се губи из тъмните сенкина явление което българитенаричат мутри, а ниеорганизирана престъпност. Не саедин или два дипломатическитедоклади и други анализи , в коитоима податки относно участиетона настоящият им премиер втрафик на наркотици и другапрестъпна дейност . Наскоро вБългария избухна скандал зарадизаписи уличаващи премиера им впокровителство над отделнибизнесмени, чрезвъзпрепятстване на държавнитеслужители да си вършатработата и пряко нареждане дапрекратят разследването сиотносно определен бизнесмен,който скоро след огласяването назаписите почина. В записитеизплуваха имената и на другиполитици от управляващатапартия опитващи се и успяващида кадруват използвайки именносвоята моментна властовапозиция. Не случайно България,както споменах, е най-корумпираната държава вЕвропа. Към това ли трябва да сестремим?Този пример, г-жо Меркел, койтовие ни дадохте е лош, глупав,недомислен и опасен. Опасен заСъюза, за обществото, заевропейските ценности и морал,за стремежите и основните идеизалегнали в устоите насъздаването на Евросъюза. Итака да обобщим, имаме запример държава с добримоментни финансовимакроикономически показатели,постигнати благодарениемизерията, неграмотността,апатията и моралният упадък наобществото; и корупцията,грабителството, безнаказаносттаи огромната наглост наполитиците им, което при единзадълбочен анализ се вижда, чеводи към заличаване надържавността, срутване наикономиката и унищожаване нанацията. Това ще бъдатдългосрочните резултати от тазипрехвалена макроикономическастабилност, постигната чрез гореописаните методи. Е г-жо Меркел,това аз като премиер на еднадържава като Великобритания, небих могъл да приема, защотозвучи налудничаво.Нима трябва да закривамеучилища и болници, да направимнедостъпно качественотообразование и медицинскиуслуги, да обезлюдим обширнитеритории, така както това сеслучва в България , за да успеемда се преборим с кризата. Не е липодигравка със здравият разум,да закриеш селското училище иболниците в малките населениместа, като в същото време давашпари на църквата по програма заразвитие на селските райони? Даналиваш пари в асфалт ипътища, които хората даизползват само и единственно зада напуснат границите надържавата? Да наливаш пари вмегаломански спортнисъоръжения, за проявите в коитомалка част от населението можеда си позволи да си купи билет,докато малдежите доколкото гиима са оставени да висят предкомпютрите и по дискотеките безда им се осигури другаалтернатива.Нима, г-жо Меркел, сте забравиликакво образувание е Държавата?Нека ви напомня - Държавата еобществено образувание. Тя есилна тогава, когато обществотое образовано, активно и здраво.Икономиката е силна тогава,когато обществото е съставено отобразовани, предприемчиви,търсещи, мислещи, морални издрави индивиди. Държаватаслужи на обществото, а не наикономиката. Обществотосъздава икономиката, а неикономиката общество. Далишаваме гражданите отвъзможност за образование иразвитие, за да спасимфинансови институции, технитесобственици и управители коитосъс своята алчност доведоха донастоящата финансово-икономическа криза, не безпомощта на алчността ибезхаберието на политиците емеко казано цинизъм.Цената на тази криза трябва дабъде платена не отсредностатистическиягражданин, а от тези които саизползвали Държавата,сигурността, протекцията изакрилата която това общественообразувание дава, за дапросперират и да трупат печалби.Това е солидарността. Тежестта,отговорността и цената на тазикриза трябва да бъдат платени оттези, които измислиха кухифинансови инструменти испекулативни техники, коитотъргуваха с илюзии, страх илъжи, а не да ги спасявате сцената упадъка на обществото.Защото тези мерки, които искатеда се въведат, водят доудължаване на агонията, доупадък и унищожение, до война.Ако България, която ни давате запример, все още съществува, тотова е благодарение наемигрантите които подпомагатсвоите близки като им изпращатчаст от заработените в изгнаниепари. Знаете ли, че в момента втака прехвалената ви Българиячуждестранните инвестиции сапо-малко от парите коитоемигрантите пращат на близкитеси? Ако това е моделът ви зафинансова стабилност, то кажетеми къде да емигрира средниятЕвропеец – на Луната, на Марс, наПлутон?Г-жо Меркел, съвземете се!Градете общество, финансирайтенауката, образованието,културата и здравеопазването.Наблегнете на морала ихуманизма, образовайтегражданите в исконнитеевропейски ценности, върнетефилософията, реториката иетиката в училищата. Накарайтехората да мислят. Създавайтечовеци, а не роби подтиснати иунижени. И тогава, тези човецивъзпитани в духа на хуманизма,солидарността и морала, щесъздадат общество, а обществотоще създаде икономика, стабилнаи просперираща. Всичкоостанало е България. Затова,моля ви, не ми давайте за примербългарите

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от нас си мислят че само са добре но реално не сме.Баща ми кава една много хубава приказка:проблемите са си проблеми навсякаде разликата е в нулите.Е винаги ще има проблеми и мъки но по-добре ще ми е този месец да изхарча 3000€ от колкото 380лв.за 8-12ч.труд на ден 22дена в месеца при долу горе едни цени на стоките.И като изляза пред блока да не метам крачоли в калта и да се метам с колата в ямите,а да ми е гоТ.Предполагам,че повечето от вас са излизали извън граница е не ми казваите,че не е по-симпатично.Относно лизинга ако дядо не е бил купил комунистическата панелка сигорно и аз ще плащам жилище 25-30г. с огромния риск да го загубя всеки момент.Е не е ли по-яко да плащаш 20г.за къща в някои як квартал в някои град в Англия или Италия вместо за панелка в Люлин и да се чудиш как да свържеш двата края.пп нищо лично към колегите от Люлин просто го взех за пример ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме държава просто, не го мисля само аз явно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не става(става ,но все по зле) , а изгледи за по добре ... няма Публикувано изображение

Редактирано от Andro 2578

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма изгледи за положителна промяна. Затова подкрепям идеята,който може да бяга. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Клеро - това което ти постнал доказва само какви мухльовци имаме в тази държава Публикувано изображение Не ме разбирай погрешно ,но да вземеш за даденост думите на високомерен политик , който не прави нищо повече освен да служи на тези , които му плащат е просто смешно ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...