Jump to content
PiPuRs``

Каква цена да търся на колата си?

Recommended Posts

Здравейте колеги :)След 4 години вярна служба на моето возило реших да се разделя с него :( и не знам каква цена да искам за нея.Та бих искал и вашето професионално мнение :)

Колата е 4г сивик 91г.D16Z2 (114hp) с следните екстри:Хидравлика,газова уредба,4 дискови спирачки,спортни колектори,спортен ауспух,задна регулируема разпънка,кристални стопове и фарове,ксенон на къси и дълги,плазменни циферблати,спортен волан,аудио система,джанти 15 цола с летни гуми,джанти 14 цола с зимни гуми.

По колата са сменени:дискове с накладки,карета,ангренаж,масло (5W50),всички задни тампони,външни накрайници,средно гърне walker преди тази зима!

Ето и малко снимчици :P

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Като цяло е един глезен автомобил :)Благодаря предварително за вашето мнение поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При оформянето на цена на автомобил , за който си се грижил има няколко фактора : - Искаш да го продадеш на цена , за която не би те било яд , че я даваш - В този случай може да обявиш висока цена , която да е поносима за някой маняк или заблуден , НО и може никога да не я продадеш- Можеш да я продадеш на цена , която е средна спрямо модела и екстрите - В този случай може да я купи някой , който не го е грижа за автомобила , ще вземе нужното му за някой негов и останалото на скрап , трагичен завършек :( Има и трети вариант , не я продаваш защото примерно 1500лв не ти са от голяма нужда и няма да ги похарчиш за нещо съществено . Държиш си я пред вас , извеждаш я от време на време и й се кефиш :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за 3-я вариант на Тино ... всичко друго е компромис !! Я бре Петре кфо ти станА .. я си дръж класиката пред дОма !!

Поздрави

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1700-2000 бих дал аз(2000 ако няма ръжда или поне не е фрапираща :D + оем фарчета и стопчета),ако бях евентуален купувач. Но човек не фен на марката не би я оценил на повече от 1200... ако имаш възможност си я остави и и се радвай от време на време :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за 3-я вариант на Тино ... всичко друго е компромис !! Я бре Петре кфо ти станА .. я си дръж класиката пред дОма !!

Поздрави

Публикувано изображение

 

:D Чесно да ти кажа незнам :blink: Исками се нещичко с повече врати :D някоя екстра повече,да вози по мекичко като цяло по горен клас автомобил.А в същото време за мен тая кола е безценна като знам колко пари и време съм отделил за нея :(
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже пълно щастие няма съм забелязал , че са ми нужни поне 4 типа автомобила - един за писта , един за града , един за дълго и един за офроуд . И че всеки опит да ги комбинирам е един голям компромис . За това , както е казал Мечо Пух - колкото повече - толкова повече . Тоест още един автомобил .....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е безценна по-добре си я остави. И ако не ти се налага не я продавай, защото труда ти отива директно на вятъра, малко хора ще го оценят и ще поддържат така колата ти.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя съвет е да си я запазиш ако не са ти наистина спешни парите. Аз също имах такава дилема. Ясно ми е че никой няма да даде 5 бона за д13-ка, но лошото е че аз съм вложил дори повече. При тебе като гледам нещата са абсолютно идентични. Според мен ще съжаляваш ако я продадеш. Такива глезени коли са си вечно наши дето се вика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение (като ценител на японки от края на 80 и нач.на 90 )е следното: Ако човек търсещ си кола никога няма да вземе кола на 20+години дори и за 1000лв !Ценител на модела би я взел за доста повече ако няма нито 1 забележка и си търси точно такава с една подробност този човек търси точно този модел без автър маркет по нея и всичко стоково (така мисля аз) !Така че решението си е твое .Ако колата наистина е запазена я пусни в чужди сайтове тук ценители с пари рядко. ПОЗДРАВИ И УСПЕХ

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо,стегни се бе.Утре ше я купи някой келеш,вдругиден ще я видиш размазана в някой стълб.Човек,не си давай куклата.Казвам ти го от гледна точка на човек през който минаха по един или друг начин 17 Хонди дотук.За някои от тях съжалявам и то много.Ама вече няма как. :( Асен правилно ти каза,тук ценители с пари няма.Истинските психопати са бедни като църковни мишки.А тия с парите биха си купили всичко друго но не и такава кола,нищо че е гледана като писано яйце...Недей човече...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:( Ейй намекна ми преди два три месеца , че ще продаваш и няма да се откажеш докато не направиш грешката да я продадеш. Ще ти е мъчно за нея повярвай ми ! Аз лично се кефя адски на всички 4-ки в Габрово и знам как ги стопанисвате със голям мерак. Не продавай ще развалиш екипа.Ако нямах кола щях да я взема за да не иде при някой идиот който не разбира от класика. Знам, че си прав за себе си и ти трябват пари за да купиш по голяма и това е най-лошото в случая.Ако имаше достатъчно пари да поддържаш две коли тази нямаше да я дадеш сигурен съм. Мисли друг вариант моля те не я оставяй на произвола .Като се сетя есента колко гадно ми стана да изпратя старата ни 38 годишна жигулка на скраб и то на собствен ход , не те знам тебе как ще я прежалиш тази красавица.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и аз да добавя: В България хората са бедни. Богатите не биха си купили толкова стара на години кола(казвам на години, защото твоята кола на вид е като нова). Освен това "нормалните хора" търсят следният тип кола: евтина, с евтина поддръжка, да харчи малко(ако може и хич да не харчи - най-добре), да събира мнооого багаж и поне 4-5 човека +-2.Ти обаче, приятелю млад, щом караш Хонда и си вложил в нея всичките си пари и любов, не си от "нормалните хора".Според мен е напълно безсмислено да я продаваш. Казвам ти го от опит, и от сърце.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прозвучи малко брутално, но защо не я продадеш на части? Със сигурност ще вземеш повече от 2000 лв, но не накуп. Не те знам на какъв акъл си и какво ти е точно на главата, но ако я обичаш тая кола няма да я дадеш на някой тийнеджър за 1500лв, нали? Аз лично бих я замразил за бъдещ проект или дори бих я подарил на някого който ще уважава колата, труда и парите вложени в нея.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо,не продавай куклата :)

До колкото е знам,е една от малкото вече останали читави 4-ки,а и като знам как си я глезиш :PВложил си много време,нерви и ако щеш и любов в тази кола,което никой няма да ти оцени.Както каза MAD DOG-Утре ше я купи някой келеш,вдругиден ще я видиш размазана в някой стълб.

По добре я дай на Гошето(Старшия-да уточня)да я стопанисва,отколкото да я подариш на някой друг :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, изруд!!! (извини ме за фамилиарността,ама...) Баси яката кола!!! Ако имах възможност, бих дала 2,5, но ако аз я продавах, бих и искала 3, като гледам колко сърце си набил в нея. Много е яка, уникална! В сравнение с моята е като излязла от магазина, а аз моята не бих я продала никога...Не я продавай, освен ако не намериш човек, който да се грижи за нея както теб!Поздрави!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен колата е супер напомня ми за мойта 4 генерация супер е евала колата е перфенкта за мен това е най яката генерация сивик

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина колата е супер. И аз бих те посъветвал да си я оставиш. Ако наистина ти трябват пари - обяви висока цена, така че да я вземе някой, който ще я цени. Ако не е тайна за какво искаш (би искал) да я смениш?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай някаква примерна цена Публикувано изображение Колата изглежда невероятно... Ще се радвам ако мога да я погледна и на живо като си дойда Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не, че нещо но си мисля, че доста голямо значение отдавате на някакво желязо. Всеки си обича колата, но да не мислите, че ще си карате вечно колите от преди 20 години !? Грижете се за колите си, но не робувайте на тях да не забравяме, че те трябва да ни служат на нас, а не ние на тях.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викторе , принципно си прав , ама деФАКто по твойта логика няма да има движещи се коли над 20г. ... а къде отива клас "Ретро" и най-големите за мен маняци на автомобилна тематика ! И аз не че нещо .. лична вметка просто ! Публикувано изображение

 

По темата .. от 2.5к/в това "снаряжение"/ нагоре , ако изобщо ше я пускаш да се продава ... виждал съм я на живо колата , доста е глезена !

Здраве ПО ...

 

п.п..изкушавам се да отговоря на "Панагюрския карач" , но ше си премълча че ше оакаме темата на Пешо !

"плюсовете на 6ген няма смисъл да ги изброявам" .... Публикувано изображение

"а на 7ген па хич ... "

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига бе, колкото и да е гледана, колкото и да е глезена, колата е на доста над 20, а метала старее. За 2500+ вече можеш да си намериш 6ген хетч, който ще е във същото състояние, само дето ще е горе-долу на половината от годините на 4ген, а плюсовете на 6ген няма смисъл да ги изброявам. Те вече ВТИ-тата на 5г и 6г могат да се намерят за 4-5к лв. Реално над 1500лв трудно ще и хване, въпреки, че колата е доста запазена на външен вид и т.н. Парите които се набиват в колите не могат да се избият при продажбата и това всеки го знае.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега rulemaker ,принципно си прав,новото си е ново,но има едно НО което зависи от това за какво ти е дадената кола.Ако я третираш като евридеика за да си возиш багаж , себе си и семеиството съм съгласен.Но почти всички в този форумго раздаваме Хонда маняци и като мине определено време или се увеличи семеиството и сменяме курса.Търсиме седан комби или ван.Лошо няма,такъв е живота.Но аз мисля,че изобщо не си заслужава да продадеш мечтата си в която си вложилтолкова труд и средства,тя е част от живота ти.Колко ще му предложат на момчето1500-2500лв.Не му знам положението,ноако упира до тези пари и е на редовна работа по добре да свали номерата и да я отчисли,да я прибере докато доидат по добридни.Да тегли едно заемче и да си вземе автомобила които му върши работа.Пак казвам не му знам положението,поне аз такабих постъпил.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колата наистина е много добра. Мисля, че трябва да я задържиш и ако наистина си решил да я продаваш то да бъде на стойност за ценители. В семейството ми имаше също такива дилеми и сега вече си имаме пет автомобила и едно моторче, но не бих се разделила с нито едно от возилата. Що се отнася за възрастта 20+ едната от тях е 57 г. и си я обичам също толкова, колкото и другите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Иво и за да не цапаме темата на пича ще го кажа възможно най-културно така:колите не се оценяват САМО по възрастта.За мен дори най-малко по това.Още повече че точно в този случай тук става дума за екземпляр от поколението НАЙ-ИСТИНСКИ ХОНДИ.А именно 88-92г. :)П.П. - понеже всеки ръси акъли,я да дам и аз ощ един че имам в излишък - пусни я на 3500,без договаряне.Ако се продаде,продаде... :P

Редактирано от MAD DOG
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 3500лв ако ти я вземе някой поне ще знаеш, че не е някой келеш и няма да я разсипе, а ще си я котка и ще си я гледа като теб. Иначе реална цена ок 1500-1800 лв. п.п. Не я продавай!!! Изглежда като нова. Дай я по-добре на жена ти, примерно, да я раздвижва до работа или да вози детето :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я продавай колега, не си заслужава... :heart:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много ви благодаря за отделеното време и искренни отговори :)Та да карам направо с това кое ме накара да се допитам до вас за да взема правилното решение.Като цяло от няколко месеца ми минават едни страсти за по горен клас автомобил от същата марка :D и Оня ден си бачкам и влиза едно момче в сервиза и пита "Здравейте да ви попитам на някои от вас ли е сивата хонда дето е отпред ?" И аз му казвам че е моя колата какво е станало? Минаха ми 1000 грозни помисли през главицата :D Млад шофер,сняг лед колата на пътя сещате се :D А той човека си я харесал и идва с предложение към мен на което едвам не се подлъгах и затова пуснах тема за да се допитам и до вас какво бихте направили в тази ситуация. И Коко ти ме върна на земята "Аз си представих колата ми рамазана в кестен-тук ги имаме мн :D Още веднъж ви благодаря че ме върнахте на земята и за пореден път не се разделих с колата си,ама какво да направя почват с това колко е стара и ми ръгат една шапка с пари за нея............ все пак съм човек -блазнят ме. :drool: Поздрави и със здраве. ВИЕ СТЕ НЕВЕРОЯТНИ :bow::worthy: :worthy: :hondarulez::honda:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Годините нямат никакво значение , преди няколко години като си купих Интеграта , хората НЕхондаджий ме питат , колко пари ти излезе тая красавица и аз викам 14000лв. и задължително следващият въпрос беше коя година е? , и аз викам 96 и познайте кво се почваше . Абе ти луд ли си как може за толкова стара кола толкова пари.Така че ти си знаеш най добре колата и състоянието , но да съдите една кола по годините и е пълна глупост за мен.Важно е състоянието и как е поддържана , това коя година е няма значение . С моята работа на такива неща съм се нагледал че няма да ми стигне вечерта да обяснявам .Ако ти е омръзнала и си решил да я продаваш я продавай , не слушай хората , слушай сърцето си .Има една приказка , "На сила хубост не става " . Айде лека вечер от мене ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил да я задържиш, значи това е било правилното решение за теб ;) Със здраве да си я караш още дълги години тогава ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилен избор. Честито! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Бг хората търсят колкото се може по нова кола за възможно най малко пара , и май много много не гледат японско...немско и т.н. и като цяло не се замислят че една Хонда с 5 години по стара от един ... Опел (примерно) ще е много по здрава от него въпреки разликата в годините но... всеки си имам свое мислене и това не може да се промени .,затова е трудно да си продадем старите японки и като цяло не си струва да ги продаваме за по 2000лв. Публикувано изображение успех на колегата и със здраве да си я кара докато някой не му даде 4000-5000 лв. Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала Пешо :worthy: радвам се че промени решението си.Иначе как ще разпознавам дали си на работа като идвам в сервиза :ppp .Това беше на майтап разбира се просто не си заслужаваше и по добре да се закрие тази тема докато не се е намерил някой да даде пак някоя съблазнителна сума ,че пак ще ти порасне брадата от мислене

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...