Jump to content
pavvkata

проблем със замръзналите врати

Recommended Posts

Имам следния проблем днес във варна наваля малко сняг и както обикновенно всичко замръзна, и не можах да си вляза в колата :( помогнете как да се справя с това не искам да чакам докато стане плюсова температура за да си я карам :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много начини и препарати.Аз си мажа гумените уплътнения на вратитес глицерин купен от аптека.Взимаш парцалче и разтриваш уплътнениятахубаво.Държи около месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да позната история ... Аз използвам тефлонов спрей за гумените уплътнения на вратите и графитна смазка за ключалките и има ефект :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре за вариантите горе долу разбрах, а как да ги размразя, чух че със ефтин дезедорант който садържал по голямо количество спирт ставало размразяването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре за вариантите горе долу разбрах, а как да ги размразя, чух че със ефтин дезедорант който садържал по голямо количество спирт ставало размразяването

Със шише с топла вода. Има да си пръскаш с дезодоранта. После подсушаваш уплътненията и пръскаш със силиконов спрей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазане с глицерин или пръскане със спрей за гумени уплътнения му е майката.А иначе на мен когато все пак ми замръзнат първо натискам силно вратата към купето и после се отварят, че само с дърпане навън най-много да счупиш дръжката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако поливаш с топла вода, гледай да е топла, а не гореща, че ще купуваш прозорец.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре за вариантите горе долу разбрах, а как да ги размразя, чух че със ефтин дезедорант който садържал по голямо количество спирт ставало размразяването

Със шише с топла вода. Има да си пръскаш с дезодоранта. После подсушаваш уплътненията и пръскаш със силиконов спрей.
здрасти колега надявам се с топлата вода да стане че и при мен така се получи :( мислих днес да пусна аз темата , но ме хвана срам :Д че и приятелката ми ми вика уж аз съм русата пак ти не намаза уплътненията :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам спрей на Holts и няма проблеми. Мисля, че беше около 5 лв е Метро. Има и за ключалки ако на някой му трябва

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих проблема със шише топла вода (х2) запалих я даже утре ще отида да купя вапросният спреймерси много за съветите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин и аз поливах вратата на служебната с шишето, ама като гледам Хондата как е хванала 2 пръста заледен сняг навсякъде май ще и хвърля две-три кофи топла вода, че иначе има да я чакам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в Бургас също замръзна много гадно.До сега си мислих,че няма да се наложи да мажа гумените уплътнения но явно трябва.А както каза колегата по-горе-с натискане на врата навътре(по краищата)също помага.А някаква идея за пръскалките,че и те много гадно ми замръзват.Сложих течност на минус 60 и пак замръзва.Просто на пръскалките всичко става в лед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моето решение против замръзналите врати е лубрикант, колкото и тъпо да звучи. В началото на зимата мажя уплътненията с лубрикант и после няма ядове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък не ми се качваше за топла вода и влезнах в колата през багажника :lol: .Позле по едно рано на вратите отвътре и се отвориха.И после глицерин за добавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влезнах в колата през багажника

И аз така. Добре, че ми се случи англичанката, че на седана тряаше да се провирам кат невестулка. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така днес реших да препаля колата, ама не можах да отворя нищо, ни врати, ни багажник.Отключих я, но механизъма за отваряне беше залепнал ( на вратите ). Дърпам дръжката и усещам как я опъвам до край, но нищо от механизъма не се помръдва.какво правим в такъв случай?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно не само на мен ми се наложи през багажника да влизам. голям смях пада, който гледа отстрани ама поне си я размразих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С топла вода полей малко но не вряла и внимавай с прозорците да не ги сцепиш.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен,това е от личен опит,значи за мазането на уплътнеията задължително,но това с топлата вода е малко нож с две осритета,защото после пак замръзва и ако нямате топла вода какво правим?И тези размразители не всички са качествени и вътре слагат вода,значи ето най-простият вариант да се оправите без вода и размразители,нагрявате хубаво ключа и пъхате в ключалката и тя се размразява отваряш вратата все едно е лято и няма нужда да минавате през багажници и така на татък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли нямам проблем с ключалки и замръзнали уплатнения? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със горелката ли го нагряваш този ключ колега? Нали ако нямаш "зипо" запалка , след 30-40 сек запалчицата от 1 лев се е разстопила :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си ,че с огън едва ли е удачно да си нагряваш ключа!:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес пръсках с ракия-скоросмъртница :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е 2-3 пати да не мога да вляза. В такъв случай смело заявявам, че багажникът никога не замръзва, поне на 5та хечовете :lol:. Готиното е, че се свалят задните седялки лесно и си минавам :) Влизам си и си отварям вратата от вътрешната страна :ph34r: .

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте пропуснали "третирането" и все пак ключалката е замръзнала има и следната възможност: взима се найлонов плик - здрав без дупки, пълни се с топла вода и се допира ( не се излива :) ) до зоната на ключалката - действа безотказно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа , че още есента пръсках всичко по врати , прозорци и тн..по колата със силиконов спрей и все още държи дори на тези ниски температури.Няма залепване няма нищо.Оня ден пак пръснах профилактично.А за ключалката си има препаратчета по 2-3 лева които вършат перфектна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутрин установих,че защитата против замръзване на вратите със глицерин Не работи! Пробвах с натискане към купето,но само припуваше и не се отлепи.Бях принуден да я залея с топла(не вряла) вода в резултат на което веднага се отвори!:rolleyes: Какъв по-точно е тоя силиконов спрей за да знам какво да търся?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам спрей на Motip , пише на него "Professional" и е с цена под 10лв.Края на лятото - началото на есента напръсках всичко и точно си мислех как ще е замръзнало сега ама не и не.Отваря се чудесно.Вярно , че колата се кара през 2-3 дни но все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на мен пък ми се случи наскоро, да не мога да си затворя вратата,чаках 20 мин на паркинга ,в колата стана баня и пак не се затвори,принудих се до работа да държа вратата с едната ръка,а с другата да шофирам.След това пак не искаше да се затваря и я оставих на работа още 15 мин. да работи на място със вкючено парно и чак тогава се затвори.Някой да е намерил решение за подобен проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръскай си с течна грес машинката за заключване на вратата(където я закопчава към купето).

Редактирано от Ростислав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението на проблема със замръзналата врата се нарича профилактика - почистване на механизма за заключване след демонтаж със спрей-разтворител /механизма е разчетен да работи без смазка - само на сухо триене/ и смазването му евентуално с технически вазелин преди монтаж . Мързеливият вариант е автомобила да остане на топло докато се изцеди водата от миенето . Погледни и уплътнението от външната страна на прозореца вероятно е изместено или скъсано . Маже се леко с глицерин .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз започнах като излизам от колата винаги си бърша уплътненията:) леко ги намазвам с глицерин и така :) приятел си маза уплътненията с нещо измислено за 2 лв. и на финала замръзнаха. Най добре с глицерин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в Бургас също замръзна много гадно.До сега си мислих,че няма да се наложи да мажа гумените уплътнения но явно трябва.А както каза колегата по-горе-с натискане на врата навътре(по краищата)също помага.А някаква идея за пръскалките,че и те много гадно ми замръзват.Сложих течност на минус 60 и пак замръзва.Просто на пръскалките всичко става в лед.

Е колега, както са замръзнали помпаш и ще се размразят, ако течността ти е истинска. Иначе я вкарваш, в някакъв гараж, и до 2 часа, е готова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за замръзването, най-добре действа силикона. И на седмица и половина повтаряйте уплътненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувате си течен парафин и с 1 парцал мажете гумата на вратата ако искате и в ключалката и няма никакви ядове Публикувано изображение

Редактирано от Midway`

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път от доста години имам проблем с отключването. И то вчера и днес, а не в големите -20 градусови и надолу студове :confused:Така като гледам самата машинка на шофьорската врата е замръзнала, защото по никакъв начин не може сутрин рано да се отвори самата врата. Копчето отвътре и на ръка да се дърпа - дори не помръдва. По обяд нещата се оправят. Дали е влезнала вода там ...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера като се опитвах да си припаля колата и аз неможах първоначално да отворя вратата. Оказа се обаче, че е замръзнало централното и не отключва. Отключих си вратата с ключ и си отворих вратата. Преди да дърпате яко и да рискувате да счупите нещо пробвайте това ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха голямо весело беше с багажника и при мен миналата седмица... Слизам си аз а тоо стуууд гледам половината кола в сняг а другата половина (шофьорската) чиста.Викам си кеееф само отляво ще е замръзнала ама нанаи :D бутам ключа - не помръдва! Качвах се вода взимах, какво ли още не, неше и неше.Викам си няма да е тая и ... през багажника :D :D :D Наи смешното беше че един съсед ми се смееше но в последствие като влезнах, не му беше много мешно защото и тои не можеше да си размрази колата а тя беше ПАСАТ седан :D В последствие си купих едно спреиче от Практикер и съм много доволен за около 10-15мин размразява,и в интерес на истината един път само съм го ползвал и от тогава не е замразвала ключалката!Спреичето е под налягане и е много удобно струва 2-3лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отцеляване на предела-ако нямате горе изброения инвентар "пускате" една вода върху вратата и сте готови ;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отцеляване на предела-ако нямате горе изброения инвентар "пускате" една вода върху вратата и сте готови ;):D

 

Колега това съм го пробвал на един ГОЛФ ... и познаи :) НЕ СЕ ПОЛУЧИ :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...