Jump to content
scre

Снимат ли полицеиските бели астри в догон

Recommended Posts

Колеги преди 1 час прелетях ниско покраи една бяла астричка извънграда.Имаше ограничение 60,а аз минах с около още 100 отгоре :) Работата е там че те не бяха срещу мен а колата беше спряна в отсрещното платно т.е аз им се падах в гръб.Тези астри могат ли да снимат в догон или само тези които идват срещу тях???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимат колега и в двете посоки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимат,даже и в движение,има си опция на камерата,както си караш,тя ти застава отзад и щрак,честито булка мокра п.шка.....Така,че си спазвайте ограниченията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че може и в движение?Мисля че такива възможности в БГ все още няма. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за снимане не знам но при мен имаше случай да ме засичат с радара както карат зад мен .. и пуснаха сирени и ме спряха. Написаха ми акт 30 км/ч върху ограничението и при обжалването на акта той падна ... на основание " инструкциите за опотреба на радара " той трябва да е закрепен статично и не подвижно в/у плоска / хоризонтална / повърхност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам, но все пак да изкажа моите наблюдения. Като съм ги засичал да снимат назад винаги са били спрели и всеки път им е дигнат багажника. Може би просто е случайност :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал си ги да снимат със статичен радар, а не от тези цивилните коли, те са с нови камери. РадославКз би трябвало да знае най-добре, все пак това работи човека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушайте Радо, все пак той е от другата страна на закона :P:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимат от всякъде,вкл. и в движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са имали камера си изгорял. На мен ми взеха книжката за 4 месеца(минах 2 пъти с 110 при ограничение 60).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за снимане не знам но при мен имаше случай да ме засичат с радара както карат зад мен .. и пуснаха сирени и ме спряха. Написаха ми акт 30 км/ч върху ограничението и при обжалването на акта той падна ... на основание " инструкциите за опотреба на радара " той трябва да е закрепен статично и не подвижно в/у плоска / хоризонтална / повърхност

А това мнение никой от полицаите във форума не го коментира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не мога да си го обясня как така при ограничение 60 се минава със 100 отгоре :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то кадето и да караш имаш през 20м ограничения за това че... както и да е.Беше си спряла астричката а вътре имаше 2-ма,не можах да разбера дали беше от техните астри но там на разклона баш на ограничението не знам кои друг ще спре.Те буквално снимаха насрещното движение,не знам до какво разтояние може да снима камерата в отдалечаващ се обект,а и до колкото знам тези камери с които снимат сега са нови и не се знае дали изобщо са oдобрени от БИМ.

Редактирано от WaveMastaa
По�т, непо�ред�твено преди тво�, не �е цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И е одобрена от БИМ и си я калибровате точно на датата за преглед ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се пишат глупави постове.Като ти доиде снимка,обжалвай,това е право на всеки гражданин....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката дойде ли, няма отърване!Снимаха ме веднъж след тунела на Ихтиман посока София.Блесна светкавица от кола която изпреварвах, ама беше мокро и мръсно, като пристигнах видях че номера ми е омазан и не се вижда.Явно съм се отървал, щото не дойде снимка.Предполагам! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И е одобрена от БИМ и си я калибровате точно на датата за преглед ? :)

Колега,автомобилите идват в съответните звена на МВР оборудвани и камерите са фиксирани и монтирани съгласно изискванията .Струва ми се ,че търсиш под вола теле.За да нямаш ядове си спазваи ограниченията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си минал със 100 км/ч отгоре над допустимото, а сега питаш дали си били калибровали радарите... И да имат някакво отклонение ти определено си го надскочил многократно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля. Получих честитка:o.С 50 над допустимото. Даже са ме снимали в момента в който съм си палил цигарата и едвам държа волана.Не съм в моя град да я видя, но майка ми каза, че има дължа 200 лв.А мястото е на входа на селото '''''' и там обикновенно си влизам и с над 140.

  • Нагоре 2
  • Надолу 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И е одобрена от БИМ и си я калибровате точно на датата за преглед ? :)

Колега,автомобилите идват в съответните звена на МВР оборудвани и камерите са фиксирани и монтирани съгласно изискванията .Струва ми се ,че търсиш под вола теле.За да нямаш ядове си спазваи ограниченията.
Идват,идват колкода идват колега? колко хора се оттърваха с тея некалибровани радари и неодобрени от съответните органи,просто щото КАТ не си вършат работата и тва са си техни грешки?Предната вечер бяха се скрили зад един контеинер в града и както си караш изкачат ненадеино а патрулката скрита в уличката?Щом аз не спазвам закона те спазват ли го?В случая виновен съм да,но не съм карал безрасъдно и не карам така всеки ден.Преди година ме спряха,нямал съм колан... а аз имах .. просто играта беше да дам кинти ама не ... казах ок бе пиши акта пари от мен нема да видите!И в краина сметка какво се получава хем караш и спазваш закона и плащаш..когато не го спазваш..пак си плащаш...! Еми щом шапкарите ще ме цакат дори и да съм виновен ще се опитам да ги прецакам по всеки един начин!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не мога да си го обясня как така при ограничение 60 се минава със 100 отгоре :blink:

Scre, тва горе го казах не от любопитство, та да ми обясняваш къде какви знаци слагали. Просто съм в недоумение как може да се превишават така знаците. Не коментирам колко правилно са сложени. На мен като не ми отърва някой знак с ограничение на скоростта, го превишавам най-много с 10-15 км., ама гледам да не се случва често. (тва идва да говори, че не искам да се правя на прекален моралист).Ама такива теми от типа "Виж са, малко превиших със 100 отгоре, ама и ченгетата ги мразим, та ми дреме на шперца" ми говорят, че културата на шофиране е леко отрицателна..Извинявай за тона, ама си е така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,изместваш темата.В дадения слугаи човешкия фактор го няма.Минал си при дадено ограничение от 60км. със 100км. отгоре.Ако въпросният автомобил е бил с камера и те е заснел защо търсишвината другаде.Българите сме прочути с фразите:-ама аз само за малко,не знаех,без да искам,не съм видял и така нататак.Исках да ти кажа,че всеки хрябва да отговаря за постъпките си.Мъжка постъпка е да си поемеш последствията.А относно това,че са те изнудвали-защо не си пуснал жалба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от състезатели, има писта Дракон Калояново, има съседна Гърция писта Серес, има Драг Шампионат всяка година, на всичките тези събития можеж да даваш колкото искаш газ на колата си, да минеш със 160 на ограничение 60 не е геройство а чиста проба глупост. Не мога да те похваля, да ти стисна ръката прости за думите ми, но ти си един глупак. Вярно, че Кат и Мвр като цяло имат пропуски, но е и факт, че шофьори като теб се състезават сами със себе си и са ОГРОМНА предпоставка за много, МНОГО сериозно проишествие което може да коства твоят, но по-важно живот на някой който с нищо не ти е виновен, че си избиваш комплекса.Прости ме отново за думите ми, но съм афектиран, изгубих познати и приятели от самоубици като теб превърнали се в убиици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега пробваи ти да пуснеш жалба,аз съм сам а те 2-ма... Колкото до ограничението не можеш да знаеш на всеки 50 метра какво ограничение има бях много далеч преди да го стигна а и да го забелязах рано едва ли някои може да убие скороста от 140-150 до 60 за 2-3 секунди.В случея преди знака почнах да намалям а скороста с която се движех преди него беше описаната в първият ми пост.Далеч съм от мисълта да се извинявам или каквото ида е,никой не е светец всеки е настапвал педала и не можете да ме убедите че знаете в извън населени места каде точно са ограниченията,за да успеете да ги спазвате всичките!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничението за извън населено място при лиспва на други е 90 км/ч, твоето ej9 с 1,4 мотора си, било то 75 или 90 кс, за да го засилиш със 160 трябва бая продължително да си я натиснал газта, и си бил напълно наясно какво правиш. Не се оправдавай , не е мъжко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от състезатели, има писта Дракон Калояново, има съседна Гърция писта Серес, има Драг Шампионат всяка година, на всичките тези събития можеж да даваш колкото искаш газ на колата си, да минеш със 160 на ограничение 60 не е геройство а чиста проба глупост. Не мога да те похваля, да ти стисна ръката прости за думите ми, но ти си един глупак. Вярно, че Кат и Мвр като цяло имат пропуски, но е и факт, че шофьори като теб се състезават сами със себе си и са ОГРОМНА предпоставка за много, МНОГО сериозно проишествие което може да коства твоят, но по-важно живот на някой който с нищо не ти е виновен, че си избиваш комплекса.Прости ме отново за думите ми, но съм афектиран, изгубих познати и приятели от самоубици като теб превърнали се в убиици.

Какъвто искаш ме наричаи :) Първо не си запознат с никакви факти за да стигаш до това че съм бил "самоубиец" или "комплексар"... Както споменах не бях застрашил по никакъв начин движението,защото ако бях, нямаше да вдигна такава скорост,не съм някакъв пубер тръгнал да си експериментира! Не сравняваи хората само по това че някъде си са вдигнали еди каква си скорост.Не можеш да слагаш всички под общ знаменател едва ли не всички са самоубиици!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да ме убедиш, че при минусови темперетури навън, със сивик 6та генерация 1,4 с 242мм отпред спирачки и барабани отзад и още безброй фактори, не си застрашавал пътя това е не несъобразена скорост камоли за тези атмосферни условия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничението за извън населено място при лиспва на други е 90 км/ч, твоето ej9 с 1,4 мотора си, било то 75 или 90 кс, за да го засилиш със 160 трябва бая продължително да си я натиснал газта, и си бил напълно наясно какво правиш. Не се оправдавай , не е мъжко!

Я кажи къде съм се оправдал?Казах просто започнах да намалям веднага щом видях знака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да ме убедиш, че при минусови темперетури навън, със сивик 6та генерация 1,4 с 242мм отпред спирачки и барабани отзад и още безброй фактори, не си застрашавал пътя това е не несъобразена скорост камоли за тези атмосферни условия!

Чакаи малко сега :) От моя град ли си да знаеш каква е била температурата,трасето и трафика?От къде знаеш с колко широки гуми съм и как стъпват на асфалта?От къде знаеш че трасето ми е било право около 8км? Маи си говорите на изуст :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че не е редно да обвиняваме някой като и ние сме такива в някой случаи.Всеки си отпуска крака малко или много къде от кеф , къде от яд за нещо , къде надъхан от някое парче по радиото/cd или просто бърза.Недейте така , не е правилно след като всеки от нас го е правил и ще продължава да го прави малко или много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз препоръчвам да се успокоят страстите! Както и да се избягват цитатите и коментарите един след друг!!! Следващия такъв, хваща влака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата е по полицейска тема, да питам аз нещо, извинявам се предварително!Писаха ми снощи един фиш, който изглежда по различен начин от миналогодишните. Тъй като предишните можеше да ги отлагаш и нямаши проблеми, чудя се сега този може ли да е някакъв по-сериозен тип европейски стандарти ала бала ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една розова бланка ли ? Мен ме наказаха 20-тачка за каране без фарове като преди това ме питаха дали съм съгласен. Като се има предвид че бях с нередовна застраховка и нередовни габарити ест. че съм съгласен :D . Предупредиха ме, че след седмица се превръща в акт, но дали е така незнам, платих го час по-късно, че да ми се маха от главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сърдя за думите, които ме наричате, защото някой път сам си се усещам, но не спирам да натискам педала:dry:. Участвал съм в 2 катастрофи, като едната беше по моя вина. Но откакто сме в криза колата не надвишава 140, по пътищата(само по летища и писти):dry:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата е по полицейска тема, да питам аз нещо, извинявам се предварително!Писаха ми снощи един фиш, който изглежда по различен начин от миналогодишните. Тъй като предишните можеше да ги отлагаш и нямаши проблеми, чудя се сега този може ли да е някакъв по-сериозен тип европейски стандарти ала бала ?

Никой полицай няма да ти отговори тук на този въпрос,момче....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...