Jump to content
Ganchev

Покана от КАТ

Recommended Posts

Здравейте колеги! Тази вечер бяхме на кафе с още две приятелчета и понеже нямаше място пред кафето къде да спрем, се качихме на тротоара. Идва ли са полицаи и са ни оставили някакви покани по колите. Какво да очакваме, като отидем в кат с тия покани? Акт за неправилно паркиране взима ли точки и каква е глобата му? До колкото разбрахме са ни снимали колите. Ето и какво пише в поканата. ПоканаДо ползвателя на лек автомобил Хонда с рег. № Тх-- -- ТХ.Моля явете се в тридневен срок от получаване на настоящата покана в сектор "Пътна Полиция" при ОД на МВР - Добрич, бул. Добрудджа ет.2 звено "Пътен контрол" При явяването носете със себе си СУ на МПС и контролен талон. Явяването ви е задължително!При неявяване спрямо вас ще бъде започнато административно-наказателно производство. Мя1сто и час на констатиране на нарушението ... еди си кога подпис и печат.За какво става дума? Какво да очакваме? Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фиш

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам в Добрич как са но в София бяха минали и бяха сложили подобни бележчици до 3 дни да се явиш в общината да платиш глоба за неправилно паркиране на тротоара.Само дето това е безумно в срок от 3 дни.Минималният срок е 7 ( 5 работни ) дни в който трябва да се явиш.Това е все едно да ти сложат листа в Сряда и да ти кажат до Петък да се явиш..Всичко гранични с фантастиката.На всичкото отгоре я си представи , че някой мине и ти дръпне листа , какво правим ? Нито е залепен , преполагам е бил и на чистачката? Има доста по цивилизован начин с покана в пощенски плик в пощата както когато те щракне камера и ти пратят честитка.Само ми е странно в Добрич нямате ли синя зона ? Т.е ако има би трябвало или да ти вдигнат колата или скоба но нямам идея как е при вас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синята ни зона е пародия. Единствено край Първа градска поликлиника и пазара има синя зона и тя е от 8:00-17:00, събота неделя и официални почивни дни няма. Паяци и скоби също няма. Както и да е това няма връзка. Не бяхме в синя зона. Мен ме притеснява повече това, че съм с 1т., а не глобата. За това питам да не да ни нахулят някой акт с точки, че тогава я втасах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една от колите ми преди имах такава лепенка във пловдив късно през ноща ,само на софиските бяха сложили маините :lol: обаче колата ми не беше регистрирана в данъчното и само си направих снимка за спомен,никакви последици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив колега , има доста общо.В София няма да ходят пешаци полицаи или с патрулка и да ти пишат фишове и да ти ги закачат по автомобила :) Идва си паяка с полицай естествено - щрак снимката и ти вдигат колата.Другият по-евтин вариант е скобата но много зависи как и къде си спрял.Та общото в случая е , че ми беше интересно дали имате или нямате защото знам колко е глобата като ти вдигнат колата и какво ти пишат но в твоят случай нямам идея.Най-логичното е да е фиш за двадесет ( 20 ) лева :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това не е лепенка за спиране от движение. Някакво хвърчащо листче е. Дано да е някой фиш само, че ... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това не е лепенка за спиране от движение. Някакво хвърчащо листче е. Дано да е някой фиш само, че ... :(

Ако е някакво хвърчащо листче, което е просто сложено на чистачката и не е лепнато, просто няма как да те накарат да отидеш на място. Ами представи си, че е духнал вятър или някой нарочно го е взел. Да снимки може и да са направили, само че като няма уведомление никой нищо не може да ти каже. Масова практика обаче в Пловдив е ако видят кола която е с едната гума на тротоара да е вдигат с паяк. Ако е просто хвърчащо листче, дори няма да се трогна да отида на място, но това съм си аз. :) Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това правя опит да му обясня на колегата и аз.Това със спирането от движение е лепенка а това твоето не казваш какво е , затова те и питаме.Няма как да гадаем какво са ти сложили в/у колата.Дали е лепенка,ваденка или лист на чистачките.За спирането от движение направо ги лепят на стъклото както всеки знае :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах не е лепенка,а просто лист на чистачката.Явно с намерение да е фиш,но ако не се явиш става акт и тая 1т. дето я имаш изгаря.Фиша не би трябвало да има точки,само пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на място и ще видиш какво има да виждаш :) и се молиш да минеш с фиш късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как е друго освен фиш , иначе се премахват принудително.Отделно аз ако съм няма да ида но това е друга тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходихме днеска. Поради липса на фишове ни написаха акт, казаха ни че няма да взимат точки и акта ще е 20лв. Питахме дежурният, който ни състави актовете, ако бяхме излезли снощи дали пак актове щяха да ни напишат и ни обясни, че в момента нямат никакви фишове и пак акт е щяло да бъде. Каза, че ако са имали фишове щял да ни напише фиш и днес. Темата е приключена. Благодаря на отзовалите се! :) Поздрави и весели празници на всички! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак нищо , какво ? Ако вятъра ти е духнал фиша или някой мангал го е взел за хартия какво правим ? Я стига :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак нищо , какво ?

Въпрос на психика, аз ако не отида ще "пукна" от притеснение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах и за това. Казаха, че ако не се явя ще ми пратят акта по пощальон. Акта е за неправилно паркиране. Наистина ли не взимат точки? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казах.Ако е по чл.6 за нарушение на пз-В27или В28 глобата е 20лв. без к.т.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че съм нарушил правилата за движение по чл. 94, ал. 3 от ЗДВП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20лв. без точки.Паркирал си в насрещното,т.е в ляво на пътя с/у движението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак нищо , какво ? Ако вятъра ти е духнал фиша или някой мангал го е взел за хартия какво правим ? Я стига :)

Абсолютно вярно! Ако някой си е направил шега? Ако някой нарочно го е махнал? После плашат, че ще ти напишат АУАН. Но ще трябва да те уведомят официално! Пък и за Акт от 20 лв. не съм чувал. Знам че почват от 50 лв. По малко е Фиш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да съм се объркал,ще препрочета законаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам нещо. Не е точно по този случай, но се отнася за електронен фиш. Снимали са ме с превишена скорост в града и получих честитка. Та въпроса ми е, този фиш има ли давност като другите фишове написвани от господата полицаии или нямат давност? :) Ако имат давност, въобще няма да си правя труда да го плащам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време мисля имаше давност 2години :) а за електронните фишове мисля че влизат в сила след като си го вземеш :) мен скоро ме бяха заловили с камерка и олекнох с 200лв и бая точки и 2месеца с колелото хаха :) по добре иди и се изчисти че съм чувал нещо от сорта че кат и данъчното имат връзка помежду си и тия неплатените и уж забравените актове фишове се трупат към данъците и работата ще стане по-дебела! най-добре иди понеси си наказанието и това е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и други фишове не платени, но миналата седмица като платих данъка на МПС-то не ми искаха нищо :) платих си данъчето и излезнах...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко по темата...

 

 

 

Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:

 

а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

 

б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;

 

в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.

 

(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.

 

(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.

 

(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането й в срока по ал. 1 е образувано изпълнително производство. Това се отнася и за висящите дела, давността по които не е изтекла до влизането на тази алинея в сила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел. фишове се плащат само по банков път, като другите, но по някаква измислена сметка в БНБ и няма никакъв шанс или начин да се разбере дали "отсрещната страна" (която и да е тя) е получила и отчела плащането. Плашат, че ще пращат фишовете на публични изпълнители и т.н., но да видим кога и как ще се изпълнят тия заплахи. Аз моя го платих прилежно, но познай дали излиза като платен в системата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова колега се пазят касовия бон и бордера за плащане за да не стават такива грешки в системата имам 2платени акта единия е преди 1година за 500лв и един за 250 от тази година и съм си ги прибрал при документите на колата(голям талон ,данъчни бележки и тн.) просто трябва да си имаш едно наум и да си подготвен все пак СИСТЕМА :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като платиш фиша в банката, автоматично си излиза при КАТ. Снощи си проверих фишовете в сайта на МВР и тозй който го платих го нямаше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай за много години и в тази тема!

По темата:

За да не се мотате по банки, можете да си плащате електронните фишове в най-близкия пощенски клон. Правите пощенски запис към посочената банкова сметка и те си ги носят в банката, а тя ги праща в КАТ. За всичко ви се издават бележки, че всичко е платено. Много хора с ограничено свободно време процедират така, включително и аз, въпреки че само веднъж ми се е налагало поради превишена скорост!

 

 

Айде със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали в пощата или в банката, няма значение. И в двете институции ти издават бележка, че си го платил.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих отишъл в кат.Никой не ти е връчил официално поканата.Сложили са ти просто един хвърчащ лист.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак нищо , какво ? Ако вятъра ти е духнал фиша или някой мангал го е взел за хартия какво правим ? Я стига :)

Той си го е казал - ако ти го е "духнал" вятъра - получаваш акт по пощата.

Аз не бих отишъл в кат.Никой не ти е връчил официално поканата.Сложили са ти просто един хвърчащ лист.

Констатирано е нарушение, има си подпис на свидетел или евентуално снимка с нужния протокол, все едно те е щракнала камерата за червеното. Като минеш с превишена скорост през някоя камера или на червен светофар пак пред такава също не ти го връчват на ръка - но е препоръчително да отидеш в указания срок и доброволно да си получиш акта.Колкото до "Има ли актове за 20лв наистина?" - да, на мен два пъти са ми писали акт за неправилно паркиране (през половин година да кажем), заедно с дигане на автомобила. Конкретно безумието два пъти да паркирам в центъра на София вечерта в "Синя Зона", на сутринта да няма нито една паркирана кола в района - защото от еди си коя дата започват ремонтни работи в дадената отсечка и "Синя Зона" се отменя - било обявено по националните медии, така че в 7 сутринта започват да ги събират... И двата пъти акта беше 20лв и нямаше взети точки. Единственото удобство на фиша в случая е, че го плащаш по интернет и не се разкарваш да си взимаш талона. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...