Jump to content
PIKap

Подкрепяте ли идеята за ограничение 140 км/ч по магистралата

  

179 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Aз съм от тези които карат под 130 и в същото време се чудят как да изпреварят тези дето карат с 80-90км/ч без някой джигит дето е превишил скоростта с над 50км/ч да им се забие в задницата....

:worthy::worthy: Явно сме двама :P:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за новото предложение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито 140км/ч по магистралите и 120км/ч по скоростните пътища дето ги нямаме! ;)Инфо Тук!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям това решение, въпреки че по-големите скорости са предпоставка за ПТП, но като помня какво каза Бойко, че новите коли не могат да включат 5-та скорост на 130 и някак ми се струва, че решението не е много подкрепено с адекватни данни в защита на искането :DТо даже го писало и в новината това, изобщо ако от него зависи, а то си зависи ще става каквото цар Бойко иска, независимо от нищо друго, а и малко е тъп, тъй като новите автомобили не са по-мощни повече от старите, същите скорости могат да развиват, е разбира се той е мутра и преди и сега се вози в нови джипове и луксозни коли, които са по-мощни от ежедневните ни возила на простолюдието...

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно решение, като че ли това е най-важният проблем за решаване в Държавата!Иначе сега легално повечето апапи ще си карат до 150 км/ч ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено "За". Масово се кара със 140-180 през лятото. Ограничението 140 ще стресне толкова хората колкото и тогава когато го вдигнаха от 120 на 130... поне няма да се притесняваме като караме с около 140 (което е съвсем нормална скорост за хубав път). Опасността не идва от толкова високата скорост, а от начина на каране - изпреварвания в аварийни ленти, започване на изпреварване когато отзад идва друга кола и разни кошници на по 30 години едвам, едвам се тътрят са ме карали да оставям кила гума по асфалта, лошото състояние на пътищата (особено Пловдив-София).... Логично бе да се вдигне тази скорост защото:1) Вече има не малко които които са предвидени за такива скорости2) Депутатите и техни роднини редовно карат така -> по-малко глоби за тях 3) PR акция на правителството4) Много шум около нашите прословуто перфектни пътища...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм против, според мен дори е по-добре да я намалят на 120 както стана в Испания с цел намалянето на разход на гориво. Пък и е по-безопасно, писнало ми е да карам със 130 (понякога и повече) и да ми пресвяткат някакви селяни с БМВ-та и фолксвагени, да не говорим тировете как изпреварват, като цяло културата на шофьорите в БГ е ниска, а колите са стари (доста от колите по магистралата е съмнително да имат "реално" минат технически преглед).

Редактирано от RoadRunner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като караш с 120 няма да ти пресвяткат така ли :):lol: :lol: :rolleyes::D ТИ като искаш караи с 120 ;) За икономия .Според мен пътя ако позволява няма проблем. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки кара с колкото си прецени. Има си минимална скорост, ако искаш карай със 60, никой копче не може да ти каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такива тъпотии съм виждал, че може и да не стигнеш жив, ако се бавиш и пречиш на някого...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 140км са малко пред тези хубави магистрали ,които имаме :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги всеки кара с колкото иска, всеки сам си преценява риска, а и се съобразява с възможностите на автомобила си. Но трябва да се отбележи и факта нашите пътища са едни от най-лошо поддържаните, на магистралата какви ли не огромни ями съм виждал сами на пътното платно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм от тези които карат под 130 и в същото време се чудят как да изпреварят тези дето карат с 80-90км/ч без някой джигит дето е превишил скоростта с над 50км/ч да им се забие в задницата....

:worthy::worthy: Явно сме двама :P:cool:
3ма сме :))И сега малко смях: "Идеята обаче не срещна одобрението на транспортния министър Ивайло Московски, който каза в интервю пред столичен вестник, че в Европа максималната скорост е 130 км и му "се струва в повече да вдигаме скоростта”.(http://www.mediapool.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0-140-%D0%BA%D0%BC/%D1%87-news188826.html) В Европа е 130, но ние тука си имаме убийствени(буквално) магистрали и 130 е малко. Абе човек да заспи докато кара :D Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе с тия маши магистрали и 100км им е много да се движим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изтупам малко прахта от темата за да ви покажа какво измислиха умните глави в Парламента:ЛИНК"По-рано днес регионалният министър Лиляна Павлова уточни, че по-високата разрешена скорост няма да е за участъци като стария участък на "Тракия", а става дума само за новите магистрални участъци, тъй като те отговарят на всички изисквания.Депутатите записаха определение за скоростни пътища. Те трябва да имат самостоятелни платна за движение във всяка посока с разделителна ивица между тях. Всяко платно трябва да е с най-малко две ленти, а пресичането с други пътища, улици, железопътни и трамвайни линии да е само на различни нива.Задължителна е предпазната телена ограда, както и площадки за принудително спиране. На скоростен път леките коли ще могат да се движат с до 120 км/ч."Честито и наздраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убуу де,това кой как кара и за какво му пука си е негова работа! Това за вдигането на ограничението и то вече е факт! Това за вдигане на ограниченията по другите така наречени скоростни пътища е добре! А дали ще вдигнат и минималната задължителна скорост по тези пътища,за да не ни изнервят някви пенсий които се тътрят с 65км. и правят ужасните колони след тях?Защото според мен тези са си много пъти по-опасни от голямата скорост на които и да е път.Това е най-важното според мен а не с колко ще се кара по пътя.Защото повечето катастрофи по пътя стават поради бавно движещите се дърти гаски или разбити до неузнаваемост бусове или пенсионери които карат почти нови коли с 65км. в час или 30 годишните лади и москвичи които са олекнали с по 200 кила от ръждата и едвам кретат за да не се разпаднат...

Редактирано от Riko_Chervenia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Riko_Chervenia - това изказване е най-глупавото нещо което съм чел напоследък. Как ще твърдиш че бавната скорост е по опасна от високата, чак ума ми него побира. Давам ти пример - караш с 140 км и ти искача едно диво прасе на пътя (да не дава господ да е нещо друго или по-опасно) та представям си как ще спреш и реагираш и т.н. Не че е важно, но аз съм от тези които обичат да карат с 80-90 км и да си свиркат по пътя :cool: Лек ден на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Рико понеже гледам се ядосваш, че стават колони.

Еми няма минимална скорост, така че всеки може да кара с колкото си иска под 130 Публикувано изображение

Мислил ли си, че камионите, автобусите и други превозни средства имат ограничение на скороста, и винаги ще оставят колони.

Още повече колони ще остават като са вдигнали скороста на 140.. Публикувано изображение

Иначе не си прав, болшинството катастрофи стават заради много висока скорост, не заради ниска такава.

А по повод на дядките с Москвичите, мога да ти покажа това :

http://www.youtube.c...h?v=zq7oFtByolk Колата е 73-та година.

Нищо лично колега :)

Редактирано от honda_tech

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Riko може да се ядосва ама е прав. Дали ще ви изскочат прасета, сърни, или Дядо Коледа, ми затова сте в тия коли, да гледате и да се съобразявате с пътните условия. Никой не ви кара насила да се засилвате със 140.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера какво толкова се ядосвате на тия дето се движат бавно ... москвичи и жигули, едвам вървяли ... карали с 60 км/ч. Еми с толкова могат, с толкова карат.Какво е виновен дядката с 150 кинта пенсия, че не може да си купи няква нова кола за да се движи нормално по пътя. Затова си има магистралата 2 платна (вярно са и малко, ама ся колкото толкова) ... дядката си кара с 60 в дясно, ти си го изпреварваш от ляво ако щеш и с 200 и заминаваш. Затова си има лява и дясна лента ... никъде не е казано че като си решил да караш с 200 и трябва всички в твоята лента да карат с толкова ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък от доста време си карам със 100 на магистралата, от време на време до 120 така че и 200 да я направят разрешената скорост мен лично не ме бърка. От друга страна ако е вярно това което се пише в тази статия http://fakti.bg/avto/37341-sas-140-km-ch-po-bg-magistralite-da-ili-ne катастрофите ще се увеличат с 20% а смъртните случаи с 30%, отделно че като се кара по-бързо се изхвърлят и по-голямо количество вредни емисии във въздуха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Riko!Казусче:Кара си спокойният гражданин със 100.Настига нек'ъв, дет кара с 60, поглежда в огледалото - чисто, пуска мигача и тръгва да изпреварва. В следващият момент през багажника му влиза, законно летящият със 160 бой-рейсър.Затова на хората магистралите са с по 3 ленти + аварийна, скоростта е 113 км/ч, и е ЗАБРАНАНО да се движиш с прекалено ниска скорост.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл само и единствено заради глобите, доста хора ще минат метър. Аз например понякога минавам доста над 140 км/ч , но рядко, защото това нашето не са никакви магистрали. Съгласен съм с доста от колегите, които твърдят че има места където и 100 км/ч са опасна скорост за наше съжаление разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Riko!Казусче:Кара си спокойният гражданин със 100.Настига нек'ъв, дет кара с 60, поглежда в огледалото - чисто, пуска мигача и тръгва да изпреварва. В следващият момент през багажника му влиза, законно летящият със 160 бой-рейсър.Затова на хората магистралите са с по 3 ленти + аварийна, скоростта е 113 км/ч, и е ЗАБРАНАНО да се движиш с прекалено ниска скорост.

е то си има минимална скорост за движение по магистралите и тя е 50 км/ч, съвсем друг е въпроса че тази скорост е мн ниска :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма не искам,:angry: бат Бойко каза, че трябва да стигаме до морето за 2-3 часа по магистралите:D! Ама като си нямаме такива истински и 160 км. ще я направят,за да му изпълним повелята,че трябва да се вместим във времето! А дали е правилно???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм против!Откакто станах баща карам под 130.Ето какво става като си караш спокойно, а какво ли ще става ако се вдигне скороста?http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/05/01/1818395_iznerven_shofyor_prebi_drug_pred_semeistvoto_mu_na/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спира CRV-то и ти набиват каската :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To e ясно че едни ще ме подкрепят а други не,за това всеки човек е различен! Но проблема със задължителната минимална скорост си остава! Ако шофйорите на които колите им се разпадат и не могат да карат поне със 100-110 да си карат по второстепенните пътища! Магистралите са си скоростни пътища или поне така се говори!Не че имаме МАГИСТРАЛИ,защото съм виждал и карал по такива в европа,но си остават скоростни пътища! Нищо лично към никой,но едно задължително 100 мисля че трябва за такива пътища. Шофирам от 20 години и имам около 200-250 хиляди километра и до сега нямам катастрофа с никаква скорост,също така карам и мотор и се движа с много повече от 200 и нямам инциденти от повече от 15 години,така че бързо или бавно като не гледаш и нямаш рефлесксите пак ще се блъскаш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...