Jump to content
Restless

Ръжда по ауспухова тръба

Recommended Posts

Открих че тръбата между средното и задното гърне има 2-3 дупчици от ръжда по шева на тръбата. Самите гърнета са (все още) в ред.Един съсед ми каза че можело да се увие тръбата с алуминиево "тиксо" или с нещо като бинт с цимент и да изкара до пролетта.Има ли смисъл от такава операция? През седмицата не мога да ходя до сервиз, остава вариант да загубя половин ден в събота, защото при араби не ми се ходи - миналата зима точно при такива ми смениха тази тръба и ето резултата :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ходи в Крафт или Аспо да ти огънат една тръба и да ти я сменят. Другия вариант е да се изкърпи, но няма да кара много...Има и 3ти вариант- на което гърне му е изгнила тръбата да го смениш с ново, но там вече е скъпо :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих че тръбата между средното и задното гърне има 2-3 дупчици от ръжда по шева на тръбата.

Препоръчвам ти Мкомплект.Доволен съм от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих те изпратил в ЕМ Комплект 33. Лошото е само че малко режат глави - смяната на тази тръба с нова ти включва огъване, напасване, рязане на стария фланец и гърнето, заваряване на новата тръба и качване на гърнето обратно. Излиза към 40-50лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Временно решение може да бъде така : Намираш неръждаема тръба, която да е малко по-голяма от твоята, режеш неръждаемата тръба надлъжно на 4-ри сектора и я налагаш върху твоята където е пробито. Като наложиш секторите би трябвало да бъде вътрешния диаметър = на външния на старата. Една заварка (примерно с електрод OK 69.33 на ESAB) и си удължаваш времето в което може да си търсиш ново гърне. Без въпроси моля, просто аз така направих като временно решения, докато си го смених с ново гърне. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,-Съществува така нарееният: метал-пластик(течен метал)Въпросният метал е дву-компонентен,тоест състои се от два елемента-база(метала) и втвърдител.Този метал пластик би ти свършил това от кето се нуждаеш.Има различни марки и производители.Не съм на ясно какво се предлага по магазините в БГ в момента,завърти се по Бриколжа и попитайВсе нещо тънко като цена ще изкочи.Имай в предвид ,че мястото на нанасяне трябва да бъде добре почистено и обработено с едра шкурка.Ако отворите(дупките) на тръбата са доста големи и нанасчнето на метала е проблем подложи хартия -като вид бандаж за да не позволява на метала да навлиза в отвора(дупката)и нанасяй отгоре с по голяма повърхностна площ,от колкото е хартията -Тя да не те притеснява, ще изгори в последствие от изгорелите газовете.Втвърдяването на метала зависи от:1.Количество добавен втвърдител2. Външна околна температура3.максимална здравина има след минимум 24 часа,без значение че е втърден още на 15 мин след нанасяне.4.Високата температура е катализатор за втърдяването,така че е желателно да извършиш лепенето веднага след гасене на мотора,когато тръбата е все още загрятаУспех с начинанието.Ако има въпроси с радост бих отговорил,помогналПоздрави и без-аварийнаАко съм допуснал грешки,моля Модераторите и Колегите ни да ме поправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да отидеш в Крафт на околовръстното южната дъга. Имат всичко, и работят качествено. М комплекта ме изнервиха няколко пъти с мърлящини и високи цени, и не ти ги препоръчвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих те изпратил в ЕМ Комплект 33. Лошото е само че малко режат глави - смяната на тази тръба с нова ти включва огъване, напасване, рязане на стария фланец и гърнето, заваряване на новата тръба и качване на гърнето обратно. Излиза към 40-50лв.

 

+1

Винаги когато съм ходил там,след това много дълго време не съм имал проблеми......... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз бих те изпратил в ЕМ Комплект 33. Лошото е само че малко режат глави - смяната на тази тръба с нова ти включва огъване, напасване, рязане на стария фланец и гърнето, заваряване на новата тръба и качване на гърнето обратно. Излиза към 40-50лв.

 

+1

Винаги когато съм ходил там,след това много дълго време не съм имал проблеми......... ;)

 

Ами в мкомплект направо смених средното гърне барабар с 2м тръба - 65лв +20 за труд. Иначе казаха че цената ще е 40лв за 2м тръба и още 30 за 6 "завоя" по 5лв + труд :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то сега кое от двете/ем комплект или крафт/ са по-евтини?п.п. Тая цена за каква тръба беше ако си спомняш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем комплект евтин вариант, Крафт качествен. Гърнетата от ЕМ комплект са доста шумни(с две такива съм),при първа възможност(финансова) ги сменям в Крафт!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то сега кое от двете/ем комплект или крафт/ са по-евтини?п.п. Тая цена за каква тръба беше ако си спомняш?

ааами нормална, като размер, мисля на сайта им я има по 20 или 21лв/метъра е. Не е стоманена ако това питаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е шума, усили ли се или всичко е нормално?

Ем комплект евтин вариант, Крафт качествен. Гърнетата от ЕМ комплект са доста шумни(с две такива съм),при първа възможност(финансова) ги сменям в Крафт!

Mда, малко са шумни.И са с едни засечки(заборници) които хич не ми се нравят, но са 30лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...