Jump to content
upda7e

Прехвърляне на кола без данъчна регистрация?

Recommended Posts

Здравейте колеги , значи искам да направя бартер с доплаще (в моя полза) за кола която се оказва , че не била регистрирана в данъчното?И от тук ми почват притесненията(въпросите) , като си е прехвърля на мое име и отида да е регистрирам в Данъчното какво ще стане? да не се окаже ,че си е прехвърлям с всичките данъци който не са платени за годините от когато тая кола е била регистриране(в КАТ) от въпросното лице?Или като си е регистрирам , си почвам да си плащам данъците само от периода когато ми е била прехвърлена?Много не съм на ясно , и май искат да ме минат.Моля помощ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не само данаците ще платиш ми и лихви и глоби ! Ако не се регистрира колата в данъчното до 2 месеца след регистрацията в КАТ подлежиш на глоба !Не съм сигурен дали можеше дори и да се прехвърли преди да и са платени данаците .

Редактирано от 6gen115hp
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш дори да си я прехвърлиш без да са и платени всички данъци, щом колата е регистрирана в България (макар и не в данъчното).Досегашният собственик трябва да си издължи задълженията преди да продаде колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без платени данъци собственика няма да намери нотариус дето да направи прехвърлянето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон няма как да бъде прехвърлена , без да са и платени данъците след като е регистрирана в КАТ.Дори и да я прехвърлиш по някакъв начин , след като я регистрираш в общината ще платиш глоби със задна дата затова , че не е била регистрирана навреме.Другият вариант е да си я регистрира сегашният собственик , да си плати данъците и глобите и тогава да си я вземеш освободена от данъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колега,ако намериш нотариус които да ви направи договор без бележка за платен данък отиваш във кат и си прехварляш колата на твое име и след това във даначното, и започваш да плашташ данак от датата на придобиването,не можеш да плештеш данак на друго лице и на севсем др кола защото тя е такава:rolleyes::rolleyes:важно е да не сте от една и съща община защото има вероятност тогава да излезеа за нотариусите скоро имаше тема тук за нот във София които прави и без данак и някакъв във Перник ,но сигорно някои трябва дате препоръча че за тях си е риск

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек ако намеря Нотариус който да се съгласи да направи договор за покупко без данъчна регистрация , после нямам да имам проблем да си е регистрирам и в КАТ и в данъчното , и няма да плащам никакви глоби и данаци със задни дати , а данъка почва да ми тече от момента в който е регистрирам в данъчното.Правилно ли разбрах?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колега,ако намериш нотариус които да ви направи договор без бележка за платен данък отиваш във кат и си прехварляш колата на твое име и след това във даначното, и започваш да плашташ данак от датата на придобиването,не можеш да плештеш данак на друго лице и на севсем др кола защото тя е такава:rolleyes::rolleyes:важно е да не сте от една и съща община защото има вероятност тогава да излезеа за нотариусите скоро имаше тема тук за нот във София които прави и без данак и някакъв във Перник ,но сигорно някои трябва дате препоръча че за тях си е риск

Това е твоя отговор колега ;). Малко трудно се намира нотариус, ако не намериш правиш едно фалшиво платежно и работите се наместват. Прехвърляш в КАТ и после до 2 месеца в данъчното. Успех с покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hienata е прав,тея другите колеги какво са се филмирали не знам,прехвърли ли се отиваш и си я регистрираш на твое име в данъчното,какво е ставало преди теб не те интересува.Ако случаино си пропуснал да я регистрираш на твое име(имаш 2 месеца маи бяха) - отиваш в данъчното и плащаш глоба(общината и мадамата зад гишето я определя) и данъците ДО 5 години назад!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платете данъка за последната година по банков път. Платежното ще важи за пред нотариуса.Трябва в основанието за плащане да има номера на колата и годината за която се плаща.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hienata е прав,тея другите колеги какво са се филмирали не знам,прехвърли ли се отиваш и си я регистрираш на твое име в данъчното,какво е ставало преди теб не те интересува.Ако случаино си пропуснал да я регистрираш на твое име(имаш 2 месеца маи бяха) - отиваш в данъчното и плащаш глоба(общината и мадамата зад гишето я определя) и данъците ДО 5 години назад!

Има и хитринки, ако закъснееш...,ако някой се интересува да пита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платежното важи ама аз като си продавах колата въпреки че си носех бележката за платен данък ме накара да отида в данъчното да ми сложат и някакъв печат. тогава направи прехвърлянето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де колеги но колата не е изобщо била регистрирана в данъчното , не че не са плащани данъците , тя изобщо не е регистрирана .Горните неща важът ли в тоя случай?

Редактирано от upda7e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де колеги но колата не е изобщо била регистрирана в данъчното , не че не са плащани данъците , тя изобщо не е регистрирана .Горните неща важът ли в тоя случай?

Както ти казах ти се явяваш първи собственик за пред данъчното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега!

Пак заповядай! И да се похвалиш с новата придобивка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намерим , подходящият Нотариус , сега като не стане не стане , все някога ще :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не сте прави.Колата се гледа кога е регистрирана в КАТ и от този момент нататък имаш право на 2 месеца срок за регистрация в общината.Ако не я регистрираш все още може да се кара така но ако тръгнеш да я прехвърляш нотариуса ще ти иска бележка за платен данък от данъчното.Нали искаха да вкарват закон при който ако не си си платил данъка не можеш да минеш технически преглед?Ако я спираш от движение е друга бирата обаче и там не ти се иска бележка за данъка на автомобила , защото ако си го регистрирал в общината независимо дали го караш или не , ти си му плащаш данъка докато не го отпишеш от общината.Така че , според мен ако колата е с БГ номера и не е регистрирана в срок , трябва да и се погасят данъците преди да бъде прехвърлена.Поне така беше до последно когато се интересувах.P.S А до колкото данъците дали се прехвърлят или не , мисля че не се прехвърлят в/у новият собственик.Но те нещата са свързани.Ако я прехвърлиш , няма как 1 кола да е регистирана на 2 места с 1 регистрационен номер , номер на рама и тн..а и е незаконно :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с последната година и плащането по банков път е хитро .. но имайте предвид, че КАТ и данъчното от скоро са със свързани компютри ... тоест могат да ви гепят ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без бележка от данъчните колата няма прехвърляне ,дори и да платищ по банков път някаква сума ,пак не си в играта трябва ти заверка от Данъчните!срока след регистрация на МПС е 2 месеца ,след изтичането на този период подлежиш на глоба ..това е за собственика по талон , обаче като минат 2 години и 2 месеца от регистрацията на автомобила ГЛОБА ,че не си регистрирал на време в данъчно няма! Т.е. има падеж 2 години ,относно данъците ще бъдат начислени от датата на регистрацията на МПС-то !Всичко е за сметка на собственика ! Т.е. ти като нов собственик ,ако се сдобиеш с документи по някакъв начин и я регистрираш в КАТ никой няма да ти иска каквото и да било от НАП ,отношенията си иставът между тях и предишния собственик ,т.е.ПРОДАВАЧА ,освен пред НОТАРИУС никои никаде няма да ти иска Бележка за платени годишни такси ! ще черпиш после

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята като я купувах собственика не я беше регнал в данъчното,направихме генерално пълномощно да имам всички права над МПС понеже бяхме от различни градове,в моя град намерих "подходящ" нотариус и я прехвърлих без данъчна бележка и без собственика.Данъка започва да тече от датата на договора за покупко-продажба,предишните задължения не те касаят.2 месеца е срока в който трябва да я регистрираш в данъчното над тези 2 месеца подлежиш на АКТ минимума му е 30лв.Търси подходящ нотариус,не може да няма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега си кара мерцедеса две год.без да го декларира и като го продаде му дойде известие че дължи 300 лв.данък.В данъчно при регистриране с договора за пок./прод. виждат в него кой е предишния собственик ,и си правят справката регистрирал ли я е или не продавача. А на тебе започва да ти тече данък от момента на регистр.на колата и нямаш никакви задължения за нея през времето когато не е била твоя.Знам го тоя нотариус в Перник , и всеки го знае тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, периода на глобата е 1 година и 14 дена, и 2ро има 101 начина да прехвърлиш кола без да е зачислена в данъчното, даже и нотариуса няма да разбере :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да се оправим като страна ама никога :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да се оправим като страна ама никога :)

За жалост това е истината. В какво ли няма да се забърка човек /измислени нотариуси и т.н./ само и само да не си плати дължимото и да направи нещата както трябва. Успех на колегата! Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не се забърка човек , като законите са тотално изкривени??? Давам пример : скутерът ми е 50 кубически см , карам го не повече от 6 месеца в годината , НО данакът ми е ЦЕЛОГОДИШЕН и е 20 лева. За сравнение един полу-умрял дърт бус , който се кара ежедневно , бълва зверски отрови от ауспуха , заема място на пътя колкото 15 скутера и тежи колкото 50 . Това чудо на техниката се движи безнаказано целогодишно за скромните 16 лева. Да не споменавам , че има и такива обявени с " катализатор" и там цената е наполовина. Имам и мотоциклет 1100 куб. см - данакът ми до преди 2 години беше 300 лева , в момента е редуциран на 225. Да се оправим ли ? Държава ли ? При всеки удобен случай щом мога да мина метър ще го направя и то с кеф.

Редактирано от pe6o74
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам три коли и нито една не съм регистрирал в дана4ното нито съм копувал винетка през живота си. То път няма в тая скапана държава те пари искат.до сега съм ш4упил джанти и ока4ване за хиляди левове как да дам пари за нещо което го няма.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като правописът ти ли? И него също го няма никакъв... Не може да се излъже държавата, рано или късно винаги си плащаш! По темата на колегата, все още има нотариуси, който прехвърлят без данъчна бележка, но те са малко. Прехвърлиш ли си колата на твое име, както казаха колегите по-горе, почват да ти се начисляват за тая кола на теб данъци, а старият собственик получава писмо-покана да отиде да си изчисти данъците за предходните години. Поздрави! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като правописът ти ли? И него също го няма никакъв...

 

Не може да се излъже държавата, рано или късно винаги си плащаш!

По темата на колегата, все още има нотариуси, който прехвърлят без данъчна бележка, но те са малко. Прехвърлиш ли си колата на твое име, както казаха колегите по-горе, почват да ти се начисляват за тая кола на теб данъци, а старият собственик получава писмо-покана да отиде да си изчисти данъците за предходните години.

 

Поздрави! :)

[/quote

на много грамотен ли ми се правиш? :angry:

като не може да се излъже в тая тема не се ли цели това?

  • Нагоре 1
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на темата хич не си я схванал. Пита се, като се прехвърли колата без платени данъци, какво става при регистрация от страна на новият собственик, в случаят колегата пуснал темата, в данъчното и да не би той да трябва да плаща данъците за предишните години. Отговорът е НЕ! Данъчните ще пратят бележка на старият собственик, доброволно да си плати данъците. И не ти се правя, старая се да пиша грамотно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...