Jump to content
J's Racing BB8

Телефон с тъчскрийн.

Recommended Posts

Колеги дайте малко мнения за телефон с тъчскрийн.Не разбирам от телефони,операционни системи и незнам какви трябва да са му характеристиките.Ще се ползва за музика,филми,интернет,GPS,да е здрав.Общо взето това е.Бях се насочил към нокиа,но от прочетеното до сега май не са от най-добрите за такива телефони.Та приемам сякакви оферти. До 350 лева :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG Optimus One, отговаря на всичките ти изисквания. С андроид е, добри характеристика и доста добра батерия за тоя клас (3-4 дни държи). Дори цената му е 290лв от плесио, та ще ти останат пари :) Ето подробни характеристики:http://www.plesio.bg/smartfoni-c-69977961/optimus-one-p500-p-286780.html?orderSource=1Друг вариант е Samsung Galaxy S / Samsung Nexus на старо, които вече са друг клас телефони.

Редактирано от EmZvr
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези заслужават ли си ?http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=2110http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=2305

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се огледал в HTC Google - перфектен е, има всичко ;) В Англия вървят около 100 паунда 2ра ръка което е 250 лв с доставката до БГ, мисля че няма по-добър вариант. Ако искаш нов за теб е Samsung Galaxy ACe ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека добре ти го каза-Оптимуса ;) Аз бих добавил Htc или Samsung.Задължително Андроид!Ииииии забрави за Но киа. :lol:Опа,изпреварили са ме :P

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се огледал в HTC Google - перфектен е, има всичко ;) В Англия вървят около 100 паунда 2ра ръка което е 250 лв с доставката до БГ, мисля че няма по-добър вариант. Ако искаш нов за теб е Samsung Galaxy ACe ;)

Колега можеш ли да ми покажеш такива оферти от Англия.И има ли гаранция,че няма да има някакъв дефект или нещо подобно.И ще се налага ли разкодирване.Абе търся си хубав телефон за без пари така да го кажа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казаха забрави за Нокиа и за Windows mobile/phone също. За тия пари андроид. Вземи си Lg-то, няма по-хубаво от новото и си има абсолютно всичко. gamencerista, какъв е тоя HTC Google ? Предполагам имаш в предвид HTC Google Nexus Onе. Но Samsung Galaxy S1 и Galaxy Nexus са по-добри от него и в България могат да си се намерят втора ръка за горе-долу тези пари..

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай от нокиа, windows и IPhone !Избирай измежду андроидите, основно заради безбройните безплатни приложения в маркета (а платените се намират за секунди в нета или алтернативни маркети).Аз съм с Оптимус 1 и съм повече от доволен вече година и две седмици :P Ползвам го с официален андроид 2.3.3 + руут и клок на процесора.Има само един недостатък- няма флаш (не че ми проблем, ама не мога да си гледам онлайн телевизия).Като алтернативи не бих пропуснал: HTC Wildfire S, Samsung Gio, Samsung galaxy Ace. Съответно ако нямаш против втората употреба избора става по-голям... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против втората употреба,проблема е че незнам от каде да го купя.Ако можете да ми дадете някакви примери за 2-ра употреба за LG Optimus One,Samsung Galaxy S1 и Galaxy Nexus !И пак да питам.Мога ли да съм сигурен,че няма да има дефект или нещо подобно което да не работи.

Хора , люде ама какви са тия марки Samsung и темподобни Nokia си е Nokia !

И аз така мислих колега,но явно нокиа не е като преди. Редактирано от Valio!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега каква гаранция искаш за втора употреба ? Разгледаи www.mobilebulgaria.com и сравнявай . Избери нещо което ще ти хареса на теб а не на другите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай mobilebulgaria, pocketbulgaria и androidbg, за друти сайтове не се сещам. По-добре търси такъв с гаранция. Samsung Galaxy S ти е най-добрия вариант, ако решиш втора употреба да взимаш. Доста е масов, но и бързо ги купуват. Но пак ти казвам Lg-то ти е достатъчен при условие, че тепърва навлизаш в тъч скрийн телефоните.А за "нокията си е нокия", айде стига с тия глупости. Защо сме в тоя форум тогава, нали "японските части са много скъпи". Нещата се променят. Нокия в момента са зле, симбиана изобщо не може да се мери с другите операционни системи и тепърва навлизат в WIndows Phone, който също не е много обещаващ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално не съм съгласен с градския 6gen115hp Аз също бях голям фен на Нокиа (имал съм 4 Нокии, и то все хубави модели) и съм бил много доволен, но Андроида много силно дръпна пред Симбиана. Просто вече не е на мода. В момента имам Samsung Galaxy Ace и съм крайно доволен. Е, да, Galaxy S е по-добър, но е доста по-скъп. За парите си, Ace-а е доста добър телефон. Нов се намира за 350-380лв. в mobilebulgaria.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям колегата Cris_barnes,до сега винаги съм бил с Нокия,но от месец съм с HTC Sensation и мога да кажа,че Андроида е много над Симбиана!Просто тези телефони правят всичко,от както си го купих лап топа ми стана излишен!Ето ти един форум на Андроид тук може да прочетеш за различните марки и модели,както и да се информираш за О.С. Андроид:http://www.androidbg.com/forum/?login=1Ето ти и сайт за телефони втора ръка,има доста добри предложения просто иска малко търпение и търсене:http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/index.php?mobile_id=2196Дано съм бил полезен и успех в избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Samsung вече е лидер на пазара с Galaxy фамилията....Дори iPhone неможе да се мери с тях...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много относително, зависи за кой ценови клас става въпрос. И аз бях върл враг на Symbian, но откакто съм с Android мисля че нещата са горе долу на кантар в момента. Какво като андроида има 300 000+ приложения, като 99% от тях са абсолютно безполезни и дори много от тях не работят както трябва. И при цялата тая мултифункционалност в 1 устройство, най-важната му част много често е на заден план - за водене на разговори не бих казал че са най-удобните телефони (като цяло всички с тъчскрийн де).Съдя по моята Xperia X8 де, но както казах във всеки клас има по-добри и по-лоши. Факт е, че за първи път се сблъсквам с телефон, който от време на време просто отказва да звъни при нагласена аларма :ranting: . Ако някой ме набере звъни много тихо, особено ако е в джоб или си го сложил с екрана нагоре на мека повърхност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андроида е мн добра операционна система и силно ти препоръчвам телефон с такава. НО в момента съм с Нокиа C7 и мога да кажа, че симбиана е много гадна ОС, но има страхотен дисплей с много добри цветове и за гледане на филми е перфектен. Също прави страхотни снимки и много добри клипове. Зависи за какво ти трябва. Ако търсиш телефон за игри, GPS и да го тъпчеш със всякакви безплатни приложения, определено си вземи Андроид, за друго Нокиа и в никакъв случай не си вземай телефон с Windows Mobile.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм се занимавал с мобилни телефони и бих те посъветвал да бягаш далеч от Симбиан ОС, търси нещо с Андроид или Iphone 3g/3gs вече са на доста приемливи цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Samsung Galaxy S2 е телефонът, просто след него не знам какво трябва да си взема за да ме впечатли! да не говорим, че всички останали телефони ми малят вече :lol: . на изплащане през Глобул ми идва на около 900 лева за една година. вече два месеца съм с него и няма забележка.

Нокиа тъч по-добре забрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony ericsson arc s е телефонът който всички пропускат а е много добър (от такъв пиша този пост) всичко е на лице като оп системи и базикни а в сравнение с другите смартфони от този клас бих казал че е с най добър дизайн

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в никакъв случай не си вземай телефон с Windows Mobile.

А какво означава това ?
Да не си взимаш телефон който е операционна система Windows Mobile :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа, търси андроид! HTC, Sony Ericsson, Samsung. Останалото вече е твое решение кое ти харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, цитирам те: "музика,филми,интернет,GPS,да е здрав" - това са доста високи изисквания. Или ги намали, или отдели една идея повече пари за Samsung Galaxy Ace - от гледна точка на парите и това, което предлага - Андроид - е едно от най-добрите бюджетни решения на пазара. Вариант две: някой от телефоните на HTC, но те са по-скъпи. Вариант три: намали изискванията и си вземи за около 180 лв. този Самсунг Стар 2 - аз го имам, и мога да го препоръчам твърдо - има Wi-Fi, не е супер мощен и няма ОС (тоест има, но е Джава), но можеш да браузиш (що-годе, с Опера). Филми твърдо не, има Гуугъл Мапс вграден, който работи доста добре с Уи-Фи.P.P. Освен това казваш: "Не разбирам от телефони,операционни системи" - ще ти се наложи да се понаучиш - ако наистина искаш да правиш всичките тези неща, едва ли можеш да минеш без операционна система.

Редактирано от Кирил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте Оптимуса! Той отговаря на всички изисквания. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Андроид. Един чисто практичен съвет: гледай слушалките да са на бутони, че лично мен много ме изнервят на тъч скрийн. Телефонът ми понякога цикли, предполагам му е слаб процесора (от най-евтините е Globul Move/ Alcatel OT 908). Успех в избора, и да се похвалиш!

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-ти месец със със Нокия C7 и смея да твърдя че адски здрав и адски удобен телефон. Аз съм от хората които екслпоатират телефоните не просто ги ползват. Телефона е изпускан, изтърван, бутан, мокрен и работи безотказно. Имам проблем само с факта че батерията рядко изкарва повече от ден и половина. Самсунга не можа да ме спечели с който и да било от моделите си. Нито СониЕрикосн. Не мога да си представя телефон който е по лек от флашката ми. C7 ме е спечлила със здравина и функционалност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Android ще покрие най-добре тези изисквания. iPhone също не е лош избор. Ако имаш външен GPS бих ти препоръчал да хвърлиш едно око и на Windows Phone 7.5 (не Windows Mobile). Един приятелски съвет - ако заложиш на Android и искаш да му се радваш истински, не си взимай смартфон с процесор под 1GHz ако дисплея е с 480x800 и по-висока резолюция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казаха забрави за Нокиа и за Windows mobile/phone също. За тия пари андроид. Вземи си Lg-то, няма по-хубаво от новото и си има абсолютно всичко. gamencerista, какъв е тоя HTC Google ? Предполагам имаш в предвид HTC Google Nexus Onе. Но Samsung Galaxy S1 и Galaxy Nexus са по-добри от него и в България могат да си се намерят втора ръка за горе-долу тези пари..

Samsung Nexus One - ще купя колкото бройки ми намериш на 250 лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма Samsung Nexus One ! Има HTC Nexus One и Samsung Nexus S (Аналог на Samsung Galaxy S). HTC Nexus One, нов е на цената на Galaxy S, който пак казвам е по-добър.Много е просто, според мен вариантите са само два:нов - LG Optimus Oneвтора ръка - Samsung Galaxy SЕ хубаво едва ли ще се намери точно за тия пари, но телефони по-лоши от Galaxy S няма да имат предимства пред Optimus-a и се обезсмисля купуването втора ръка.А отностно Samsung Galaxy Ace, който предлагат някои колеги. За 120лв отгоре получавате +200мхз процесор и 5mp камера вместо 3mp, което не значи, че е по-добра. Не си заслужава..

Редактирано от EmZvr
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Samsung.

Още един глас за Андроид. Един чисто практичен съвет: гледай слушалките да са на бутони, че лично мен много ме изнервят на тъч скрийн. ...

На Galaxy S (S2) можеш да си настроиш вдигането и затварянето да са на бутоните. Вдигане - централен бутон, затваряне - бутон Power.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДО сега съм залагал само на Нокия, три от които със Симбиан, в последно време обаче съм леко разочарован от Х6 който имам сега. В горните коментари повечето от вас казват - вземи си Андроид в никакъв случай Симбиан или Уиндолс. Добре де дайте някаква обосновка, все едно ви пита кой модел на Хонда да си вземе и всички му казват да си вземе сивик и в никакъв случай прелюд или акорд. Казвайте какво може Андроид и какво не може Симбиан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^-Безплатни офлайн навигации. -Безплатни игри. -Безплатни приложения. -Интерфейс, който може да бъде променян по безброй начини. -Приятен за пипане (лесно се цели всичко, което искаш), за разлика от нокиите, които не следят толкова точно движението на пръстите по екрана. -Лесно сърфиране из нета + богат избор от браузери. -Най- важното: Поддържа се от Google!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Безплатната офлайн навигация я има и при Симбиан

-Безплатни игри има и при Симбиан

-Безплатни приложения и при Симбиан

-Интерфейса се променя с приложения но до сега нищо не ме е грабвало при Симбиан

-Не съм сравнявал чуствителноста м/у нокия и други модерни тъчскрийн телефони

-При Симбиан-а сърфирането не ми се струва лесно дори с Опера, да не говорим за стандартния браузър.

-Не се поддържа от гугъл.

 

Правя тази съпоставка не защото защитавам нокия (по-горе написах, че в последно време ме дразни) а за да видим в какво е по-добро устройството с Андроид

 

Ще помоля и другите участници в темата да кажат своите виждания

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, истината е, че андроид телефоните са си направо като pocket PC, за разлика от симбиан телефоните, които са...телефони с екстри. Сега няма да навлизам в подробности, но със къстъм ром на андроида можеш да барникаш много повече неща, дори да овърклок-ваш процесора на телефона. Има "умни" ромове, които автоматично затварят приложения, които не се ползват. При Symbian това го няма. Да не говорим, че колкото и да ти е стар телефона (аз например имах HTC Tattoo) все ще се намери някой developer да направи ром за него, и да си с що-годе нов Android (фабрично е с 1.6 а може и 2.3 да му се флашне). А това при Symbian поне не съм го виждал.п.с. РОм-а с който съм в момента ми вкара ебати яките анимирани ефекти.п.с.2- резолюцията на камерата също може да бъде подобрена с преработен ром при АНдроид.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокия скоро ще спрат поддръжката на Symbian и ще се насочат изцяло към Windows Phone 7. Това мисля, че е достатъчна причина да се стои надалече от Symbian. Освен това всяка марка телефони правят телефони с Андроид. По-масов е, open-source и е пълно с разработчици. Има и много повече приложения (На пример iGO има за всички операционни системи, но не и за Симбиан)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из интернет пространството се обсъжда бъдеща покупка на Нокиа от Майкрософт.Лично аз се съмнявам Нокиа да изкара продукт, който да се конкурира със средния и висок клас на Андроид. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Xperia arc s , вчера си го взех и сега от него пиша, още има доста неща които не му разбирам ,но в сравнение със старата Nokia C6 със симбиан този е в пъти по добър.Само писането с C6-тицата беше по лесно защото има отделна клавиатура,но пък нямаше кирилица и не можеше да се пише в хонда форума с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...