Jump to content
No Limit Performance

Избор на полупрофесионален или професионален апарат ?

Recommended Posts

Интересува ме кое е най-подходящото решение за полупрофесионален апарат от рода на Nikon P100, примерно?Без значение от марка :)Въпроса е цената да не е нещо зашеметяващо :)Благодарности към всички, които ще се отзоват.Поздрави,Ачо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!Аз снимам с огледално рефлексен Никон Д40,който вече за голямо съжаление не се продава по магазаните /освен Ибей/ като цена-качество за мен беше най-добрия,може да се насочиш към Никон Д3000 което до голяма степен е аналог за цена-качествоПубликувано изображение.Погледни в сайта на магазин Фотосинтезис,там гледах фотоапарата на цена от 800лв+обектив 18-55мм.Мисля,че трябва да го погледнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony NEX-3 или NEX-5 хем малко, хем брутални снимки :).

Редактирано от WingMan
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземи си Sony което има Cyber-shot и няма да сбъркаш ! Преди когато бях на твоето място един мой приятел които работи в магазин за фотоапарати ми каза , че няма по добро от това което ти препоръчах !Nikon и Olympus са хубави но не и бюджетните им !

Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкъщи имаме Олимпус М5000. Снима уникално. С 12мега пиксела камера и 5 или 7 пъти опричен зуум и още толкова цифров. Важното е, да не опираш до цифровия, че пада качеството на снимката после. В общи линий за 300 кинта снима брутално. А и Олимпус са марката за тези неща. Сравнявали сме го по купони със Сони, Нео и т.н., но това животно вади перфектни снимки. Имат и про серия, но там е по-скъпо. Сега ги гледах, че имат и по-добри фотота. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000134.html Ето ти сайта да си разгедаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony NEX-3 или NEX-5 хем малко, хем брутални снимки :).

Колегата просто изчерпа темата :D И това е от устата на човек снимаш с Канон и Никон :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме разболяхте :lol:Аз гледах някакви Никон п100 , п500 ама май хич не е правилния апарат? :) :lol:p.p. NewMcc , свален е за ъпдейт и нова визия ;):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Nikon D3100 и съм супер доволен. Много е бърз, малък и лек, а снимките са супер добри.Взех го преди година за около 1000лв. с лека отстъпка :P Сега го ползвам и с 55-300 VR обектив и направо е чуден.Много взех да го хваля :D Мога да ти го покажа ако искаш!Айде ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък по-хубаво да се ориентира към по "добрите" марки от сорта на никон, канон, олимпус, пентакс и т.н.

 

Ако търсиш нещо около цената на Nikon-a който каза по-скоро си вземи - CANON EOS 1000 + EF 18-55 KIT (повече инфо има ТУК ,техното не обичат да дават много инфо. или Nikon D3000 kit (18-55mm VR)

 

А ако ще е нещо като тея Sony-та ..по хубаво направо си купи "професионален" за още някой друг лев за CANON EOS 1100D KIT 18-55DC (и това са само апарати под 1000 лв ...какъв избор имаш над 1000 не е истина.. :D )

 

Реално погледнато зависи и какво ще правиш с тоя фотоапарат (видео/снимки и двете?)

Аз примерно когато не ме мързи си щракам снимки с моя фотоапарат въпреки ,че не е кой знае какво (Samsung S850) Малко OFF - ето примерни снимки които могат да се направят от тоя фотоапарат - Галерия ..Та имам на предвид ,че фотоапарата не винаги е от голямо значение.. понеже съм виждал и такива с фотоапарати над 1000 лв. които не могат да направят 1 снимка като хората.

 

Успех с избора. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро си взех преждевременно Коледния подарък - Sony NEX 5n комплект с 18-55 мм. обектив.Вярно, че цената му е 1300 (с чанта и 4GB карта), но е брутален!Сензорът му е голям, бърз е, има много глезотии, автоматични и ръчни настройки, сензорен екран и куп други. Чак жената взе да ме ревнува от него :)Това си е компактен апарат с качеството на DSLR-ите. И аз се заглеждах по тия последните, но NEX-a победи. Не искам да агитирам за него - просто споделям как ми "лепна" тва чудо :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От рода на този Nikon p100 е моето Sony H9

http://www.dpreview....onyh9/page2.asp

http://www.pazaruvaj...1/opisanie.html

 

Много съм си доволен от него и има много глезотийки които другите нямат като достанционно и нощно стинамане с инфра ред, подвижен 3" екран.

Сега го продавам, че ще се мятам и аз на по-висок клас. Ако имаш интерес, драсни едно ЛС.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никон или Канон.... всичко друго е компромис. Никон имат малък превес в ниските класове а Канон са по-добри във високите класове. Канона е и с малко по-голям DOF (дълбочината на фокуса) обекта който снимаш ще ти е на фокус а всичко останало ще ти е размазано. Ако имаш време прочети тази електронна книга ще ти се изяснят доста неща! Как да направим по-добра снимка!п.п. Лично мой съвет: По-добре си купи апарат втора употреба но да е по-висок клас отколкото нов но някой нисък клас, после се научи да снимаш защото първата година само ще щракаш и чак след това ако имаш желание ще се научиш да снимаш! А след като се научиш да снимаш ще разбереш какво да изискваш от апарата, какво ти липсва в него и какво ти е излишно и тогава вече си купи ако държиш на нов! Защото ти в момента най вероятно не си много наясно за какво точно ти трябва.... искаш да снимаш продуктите за продаване или искаш да си правиш красиви фотосесии на коли или искаш да си снимаш жената и детето (ако имаш) защото всичките тези неща с един и същ обектив не стават! Има обективи за макро, портретни или теле обективи! Има и такива които покриват почти целия диапазон но или са много скъпи или кампромиса в качеството ще е прекалено голям! 70% от хубавата снимка е правилният обектив!

Редактирано от ManiaK
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително забавна тема .... и силно ориентировъчна за Ангел !! :lol: Аре сега си избирай ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@greenex, скоро и аз си поиграх малко с некс-5 перфектният апарат е, сега се надявам да мога да пипна и седмицата. Страшно много хора оставиха дслр-тата и взеха компактните безогледалки, явно има защо :)@ManiaK, нямам идея защо объркваш хората - Никон и Канон от доста време не са единствени на пазара и почват да се съобразяват с останалите производители. Сони с цайсовете заявява страшно стабилно присъствие. Но по-лошото е объркваш поняти - DOF-ът по никакъв начин не е функция на марката апарат , а на фокусното разстояние + блендата. С Некс ще има възможност да ползва хубавите обективи на сони, а ако реши ще може да навива м42-ки, 3/4-ки, минолтенски стъкла и общо взето каквото си пожелае. Ако бюджетът може да се надскочи, направо некс 5 ! П.С DoF-ът може да зависи и от камерата, при условие че сравнваме камери с различни сензори, но за улеснение приемаме, че или всички са apc или фулфреймки лайка формат .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony NEX-5, Nikon D5100, Nikon D90 :) Ако кажеш ориентировъчен бюджет ще е по-лесно :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...