Jump to content
тано

проблем с оборотите

Recommended Posts

колата е hrv и губи обороти Щом се изключи от скирост оборорите падат на 0 -та и тресе , не гасне и щом се подаде гас си работи нормално в обороти

Редактирано от kytila
2.Забранено е пи�ането � латин�ки букви ("методиевица"/"шл�кавица"), както и заме�тването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега направи си труда и прочети малко из форума. (Jocker IACV )Колегите толко нещо са изписали !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалял ли си скоро акумулатора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалял ли си скоро акумулатора?

Какво имаш предвид колега, че аз го свалях и от тогава имам подобен проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалял ли си скоро акумулатора?

да свалях го, каква е враската с оборотите ? ако имаш решение моля сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някаква връзка с обучението на електронния клапан за ниски обороти-има подробни теми за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало с няколко подавания на контакт без да се върти на стартер да си намери мястото, ако въобще е необходимо тъй като за това се грижи ЕКУ-то.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега направи си труда и прочети малко из форума. Колегите толко нещо са изписали !

Проблема е в смесообразуването. Най-вероятно нисък вакуум. Проблема може да е - "изтичане" на подналягането от нацепени маркучи, от лоши свещи, кабели бобини...абе всичко свързано с това.Ако видите в нашия форум на алфа, колко нещо е изписано, ще се убедите, че във вашия е малко ахахахахах.
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Извинявам се предварително, ако не пиша в правилната тема. Става въпрос за проблеми с оборотите на D14A8 (бензин 1998г.). Подава високи обороти (около 1800) и колата "придърпва" докато е в движение, все едно подавам постоянно газ. Оборотите са нестабилни и варират между 1000 - 1800. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели решението и ако може да ми кажете добър "майстор" в София(който е правил хонди) за пълна диагностика на бензиновия компютър, че да се види дали е софтуерен проблема или не. Забравих да кажа, че свещите са нови и дросела е почистен.

 

Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При свалянето на дросела е възможно да си чукнал ТПС-а.Откачи му буксата и премери м/у пин 1 и 3 трябва да ти дава 0.45-0.49v при затворен дросел,и 4.5v при напълно отворен.Ако не е в тия граници имаш проблем и с леко почукване по ТПС-а можеш да го нагодиш.

Другото,което може да ти прави проблем е да имаш скъсан вакуум.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оправи с един винт на инжекциона, с който регулирах оборотите при изключено IaCV. Не си спомням колко бяха за моя двигател... Има процедура и за това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При загрят двигател двигател Honda Jazz мотор 1,2 не поддържа постоянни обороти и понякога гасне дори. Някой може ли да ме насочи откъде идва този проблем. След смяна на маслото стана и по-шумен двигателят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на студен двигател при първо палене е нормално , след това като позагрее малко направо гасне и като загрее както трябва мени оборотите от 1000 до почти огасване и ги дига пак. Мисля , че некой маркуч е сцепен .. но кажете и вие мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,скоро си взех Акорд 20i купе 93 г.Когато е студена пали и върви много добре.Като загрее не пали нито на газ нито на бензин,какво може да е това ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си виж дистрибуторната капачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...