Jump to content
user

Заветните 50 мнения

Recommended Posts

Аз лично съм против каквито и да било ограничения, но не пускам темата за да коментирам да го има или не, а само да кажа, че се уморих вече да гледам глупости. Ето два примера от днес:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Да не споменавам и наскорошния @996r, който не мога да преценя едно и също лице ли е с @fox13, както и още много знайни и незнайни "съфорумци". Толкова ли е трудно модераторите да възпират устрема на подобни индивиди още в зародиш? То е ясно, че пишат глупости, както е ясно и с каква цел ги пишат. Да го правят някъде другаде. Тук не остана вече интересна тема, само плява. :(

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди се срещаха доста обяви на хора под 50 мнения и сега попаднах на такава на колега с 4 мнения тук Нямам нищо против колегата просто го давам за пример. Как ли е заобиколил системата ? :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди се срещаха доста обяви на хора под 50 мнения и сега попаднах на такава на колега с 4 мнения тук Нямам нищо против колегата просто го давам за пример. Как ли е заобиколил системата ? :unsure:

Няма нищо конспиративно, просто се е регистрирал преди въвеждането на правилото за 50-те (поправете ме, ако греша).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е регистриран 2007 година. А относно спамерите се стараем да ги резнем преди заветните 50 мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки получава автоматично пренасочване в графа нон-комършал , демек не може да продава нищо , изтриват му се всички "смислени" мнения , предупреждава се с уорнове от 10-30-50% и отива за около месец на почивка без Форума :) Стараем се наистина да ги изловяваме от зародиш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,че не попаднах в тая графа със спамерите,въпреки,че са ме псували 1,2 пъти за такива безсмислени теми които съм пускал. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Колеги доста отдавна следя тези критики за 50-те мнения и страх ме обзема да си помисля дори ако ми се наложи да пусна нещо за продаване някога какви неща ще се изпишат. Но затова пък с интерес следя нещата които се продават когато имам нужда от тях .Мисля ,че много от нас търсят разни неща и ги намират в обяви с независимо колко мнения. Сега моля да не ме нападате,знам че имате право донякъде!Нека всеки който търси да намери от този който го има.Най важното е да сме коректни.И 50 мнения да има човека който продава ,но да си изпълни поръчката по правилата(коректно) и този който е купил да остане доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам коментар по темата ... просто не е ли тук форума където който и да е от вас да си блъсне колата би я пуснал и ако е нямал регистрация до сега и това е правилото да имаш 50 мнения за да може да пускаш тема в купува продава няма ли да го сторите .... отговарял съм като много активен форумен плъх по темите без спам .. нафлудил съм 1 ден заслужавам уорн по правилата мисля ... няма как да пусна хонда за продаване във VW клуба ..... мойте извинения ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че го имаше коментирано вече някъде това относно 50-те поста.За мен е голяма глупост и мисля че ако го нямаше щеше да е по-малко спама.Щото сега еднократните "търговци" трябва да наберат скорост.И не знам защо някакси по подразбиране всички от тях са мошенници?Няма измекяри от хората с по 27435687324 поста ли? :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам коментар по темата ... просто не е ли тук форума където който и да е от вас да си блъсне колата би я пуснал и ако е нямал регистрация до сега и това е правилото да имаш 50 мнения за да може да пускаш тема в купува продава няма ли да го сторите .... отговарял съм като много активен форумен плъх по темите без спам .. нафлудил съм 1 ден заслужавам уорн по правилата мисля ... няма как да пусна хонда за продаване във VW клуба ..... мойте извинения ...

Няколко пъти ти прочетох поста и това дълго единствено изречение само с многоточия, без запетайки... едвам те разбрах какво искаш да кажеш. И все пак от една страна си прав, но както го разбирам Аз това е място за фенове на марката, за маниаци, а не за някой дето си кара колата като раздрънкан голф и като го блъсне тогава да се сети, че има форум и бързо ще си продаде частите. За това съм съгласен с правилото за 50те мнения и за контрола.Още от 17 годишен си казах, че някой ден като имам кола ще е Сивик 5та хеч и на 24 си сбъднах мечтата. Докато я взех и почнах с ъпгрейдите и веднага и аз имах части за продаване, но проявих търпение. Контрола му е майката.
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Too_SloW понеже наистина си заслужи уорн-а ей сега ще ти сложа, да си имаш едно на ум :)Моля те, следващия път, сложи поне една запетайка и/или главна буква, че това дългото изречение.....Относно 50-те мнения, както е казал Иво над мен, тук не е битпазар, и всеки като си счупи колата да си каже "абе имаше и форуми, я да я пусна там, те маняците бързо ще я изкупят". Аз предлагам мненията да станат 100 или да се сложи лимит от време, примерно месец - два. Така колкото и мнения да си трупат все тая, и си мисля че спама ще намалее драстично.Поздрави на всички.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение това с 50-те поста е малко глупава работа, не всички които карат хонда имат регистрация във форума и ако реши да си я пусне на части какъв избор има...а и виждаме вече че доста от колегите които имат по над 50 поста колко "коректни" излизат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на хонда форума.Вие сте си изградили една перфектна система в която нови потребители не трябва да има.След като имам хонда нормално е да искам да купувам и да продавам в вашият форум.Причината да искам да продавам части в раздела продава е ,че найстина няма как да ги продам в VW форума и не виждам нищо лошо в това.Останаха ми доста части след swap H22 в сивик и е нормално да искам да ги продам. Бил съм дори на месечни срещи и въпреки това вече се замислям дали има смисъл да съм регистриран въобще в вашия форум.Нищо не искам да казвам за потребителите повечето от тях са ми помагали когато съм имал нужда, както и обратното.Пожелавам ви успех с начинанието и дано си намерите по-добри потребители ,аз лично още днес си махам лепенките на хонда клуба от сивика.Bye и безаварийни километри.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да накарам някой друг да ми пусне темата и аз да не се занимавам мислите ли че ми се флууди и спами като идиот по цял ден .. ? както и да е cheers.В краина сметка не можах пак да си пусна темата здраве да е на вторични а можеше тия работи на някой да му свършат работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма вижте сега бе колеги, ОК продавайте си нещата, но не правете заветните за 1 ден, защото няма как да стане, пишете по темите които са от общ характер, но умерено. Не да изтипосате 20 мнения в една тема, или 20 в различни, за 1 ден, тогава няма как да стане, защото е очеизвадно. Не мисля, че аз съм човека който да ви учи как да спамите. Ами колега махай стикерите, щом търговийката за теб е по важна, ОК, твоя воля, тези стикери никой, никой не е карал да ги слага на сила.@Too_SloW не виждам причина да не можеш да я пуснеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

 

Player101 давам ти + за мнението, но немога да кликна на бутона за това го слагам тук :)

 

@Too_SloW again. Както много разбирате от всичко така и си си пуснал темата, в правилата изрично е упоменато СНИМКИ, ЦЕНИ и ТЕЛ. ЗА ВРЪЗКА С ВАС са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина е хубава идея на колегата плеяр101,аз пък имам друга 50те мнения да са само в определени под форуми - като технически например.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами щото си имах причини да направя това нещо от 5 дена пускам по 4 5 мнения сутрин на обяд и вечер .... ама вчера кандисах .... а сега като пусна тема и се трие .... :) ама здраве да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за начина ми на писане незнам аи хев но аидия защо пиша по този глупав начин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По горе с червено съм написал необходимите неща, без които една тема не може! Повече от това здраве му кажи. Освен да ги направя по една дума на ред.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с 50те поста и за мен е тъпо.По регистрация съм стар и постове си имам.Нямам за продаване, обаче толкова спам е отврат.Предлагам Ви, господа модератори следното:Да има за новите 3 варианта.1ви- 2 месеца само четене и не пускане на теми поне 2 седмици/или докато цялото "избрано от спорт и тунинг" не го прочете/ право да пуска теми в "тунинга". След 2 месеца нека си продава на воля ако е коректен.2ри-някой от старите го поканва и ГАРАНТИРА с името си за неговата коректност. Сега, ще ме извинявате, но имам 1-2 познати, които нямат тук регистрации, но са пичове и половина. :cool: Просто не са фенове на форумите, а на марката.3ти- смс 2.4лв и обявата я има. Тамън ще има лев за хост и т.н./чели сте книги, няма какво да ви обяснявам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях сложил ЕГН :8910307521 кръвна група А+ размер на лакътя до рамото 32 сантиметра ... снимки бях сложил бях писал цени н а всичките части и бях упоменал че телефона ми е спрян даже и входящите фаида има ли да дам невалиден телефон ако ме изчакате 2 дни да продам поне 1 простотия от колата ще си платя сметката и ще си сложа даже на Thuggs мелодия да се чува докато ми звънят "феновете" . :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 лева 5 лева 10 лева да ги направите бах тия обяви човек ще искарва пари посредством този форум а няма да иска да даде 2 3 лева ли .. не мисля :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега що ме караш да ти изровя всичките теми и да видим какво имат и какво нямат. Правилата са едни и трябва да се спазват това е.Голям проблем са тия Заветни 50 мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати и темата се е заформила. Аз точно това не исках, ама гледам някак си се е получило, та да прокоментирам и аз тогава. Въпросът е каква е основната идея на даден форум? Да събере сподвижници на едно виртуално местенце, обединени от Идеята или да се превърне в битпазар? Аз нееднократно съм писал, че форумът за мен е място, където хората със сходни страсти/интереси могат да си общуват и да си помагат един на друг. От автомобили не разбирам, но с каквото мога помагам. Нямам нито една обява в раздел "Продава", няма и да имам, предполагам. Аз този раздел го разбирам като спомагателен за участниците, не основен. Купуваш нови джанти за автомобила, да речем, а старите пускаш за продажба. Не за печалба, но просто да не пречат, заемайки място, а и някой друг да ги търкаля и да им се радва. Обаче тук за много хора този раздел е основен. Не участват в другите раздели, не помагат (кой както може), а само пресмятат как да "нахлузят" 10 годишните си протрити "галоши" на нищо неподозиращ съфорумец. Ако толкова искат, наисина не е лоша идея да им се направи един платен раздел и срещу един SMS (или там както вече конкретно се реализира) да си спамят на воля с обяви за продажба на части в рамките на месец (това съвсем примерно). Хората ще си знаят, че там може да ги "дебне засада" и ще пазаруват с едно наум. А ако започнат по някакъв начин да допринасят за развитието на форума (т.е. смислени мнения) и натрупат "стаж" само в Общи и Технически от 50 мнения и/или 6 месеца, да могат да получат привилегията да си пускат обявите безплатно. Другите все пак вече ще са си изградили някакво мнение за тях. Въпреки че то никаква бройка мнения не може да е някакъв реален фактор и може да си свестен и само с 20 мнения, както и да си пълен кретен с 2113 (примерно).Пак да кажа, че по принцип съм против каквито и да било ограничения под каквато и да била форма, но за да липсат те трябва морал, чест и съвест да не са само изпразнени откъм съдържание думички.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм изцяло с мнението на User !!! Когато ми се е налагало да продавам аз лично нещо съм го продавал на цена , която да ако не се продаде до 1 седмица го подарявам !!! защото не съм търговец , защото не ме интересува , че е дефицитна стока и ще се утрепят да искат да я купят - като е толкова дефицитна - ми няма да я продам , ще си я пазя защото съм егоист :D За мен всеки , който прави проблем за въпросните 50 мнения може да се счита като потенциален търговец - е Форума от търговци няма нужда - има нужда от фенове :hondarulez: На сила определено не държим никого , има си специализирани сайтове за продажба на части . Има си правила , които трябва да се спазват !!! П.П. Както вървят нещата , очаквам скоро да се пусне тема - Как да достигнем заветните 50 мнения интелигентно , с малко спам ;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не са 50те мнения,а спама които произлиза от тях...форума прилича на рядка боза поради което,вижте проекти..тема....от 1-50 мнения усери:супер ебраво колега и т.н.с какво такива мнения допринасят за форума?!?общи и т.н.направете ги в определени теми и готово. тогава и 20 мнения ще са достатъчни

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха.Стамба,че то сега като се замисля всъщност ако се въведе това правило като в офроуд форума тук ще спре да се пише бе... :lol: .Че кой ще пуска теми ако не спамерите?Кой ще цвъка мнения...Я се огледайте колко от смислено пишещите хора все още се вясват тук...трагедия.Никой не искам да обиждам,но за мен нещата стоят така.Преди някоя друга година почти наред четях всичко,сега е точно обратното.Тогава "юзърите" бяха в пъти по-малко,а смислената информация много повече.Що тъй стана?Сега би трябвало да има порой от полезно инфо...Както се казва май количествените натрупвания водят до качествени изменения.Сега хората на които ме радват мненията вече почти не пишат,а някои от тях изобщо не ги виждам във форума..Дали просто не могат да се вредят от дрънкалниците или са се отгечили като цяло нямам идея.Но много ми липсват,факт.Нещата се променят да,но понякога не в градивна посока. :) А относно тия прословути 50 мнения мисълта ми беше че точно това правило предизвиква много спам,а не да не се контролира кой колко и какво бълва.Има и други начини за това.Поздрави на всички,няма да спамя повече.П.П.,забравих да питам:аз като съм продал много неща чрез форума търговец ли съм или фен?Да подчертая че съм ги пускал винаги за продаване само и единствено тук,изхождайки от това че са неща от Хонди за ХОНДАДЖИИ.М?

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=66728

MAD DOG, мисля, че това дава отговор на въпроса ти :D

 

Публикувано изображение

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dzenky го е казал много точно. Не е проблема в 50-те мнения, а в спама, който "произвеждат". И работещите решения са или неотчитане на бройката мнения в раздели като Офф-топик и смислена бройка мнения (50-100) в останалите форуми, съчетано с определен стаж (от няколко месеца до година).

От друга страна пък, някой с 20 мнения може да помогне на други хора така, както никой с 500 не е правил. Това как да се отчете, при положение, че и системата с полюсовете и минусите не работи и/или не се използва по предназначение. Как може да има хора, които да си слагат плюсчета сами на себе си?! И не са единици, а си е редовна практика. Аз тази система съм я виждал на /. (slashdot.org) и там горе-долу работи. Дават си оценка един на друг и има филтър с който може да скриеш мннеия с оценка под 2 (примерно) и да изчетеш само тези с оценки от 3 до 5, а плявата да я "пропуснеш". Обаче тук доста често смислени мнения се оценяват с "-1", само защото не съвпадат с първосигналните възгледи на някого, а селски изцепки от сорта на "Еди-к'во си на сапун!" и "Ш' им ева 'утката лелина!" се отрупват с положителен рейтинг, без на практика да съдържат полезна информация. По дугите форуми оценка могат да дават потребители с висок рейтинг и повечко мнения, а тук всеки разбрал-недоразбрал и цъка.

Относно липсата на старите членове, да осезаема е. Аз в този форум четях от към 2006-а, без да имам регистрация. Само си четях и гледах какво се случва. Та знам какви дискусии се водеха едно време, виждам какво е сега, виждам и колко народ липсва. Дали им е омръзнало от глупости, дали са се обезверили, че нещо може да се промени и не виждат вече смисъл не мога да кажа; сигурно при всеки е различно. Факт е обаче, че едно време във форумите бяха концентрирани много знаещи и можещи хора. Информацията буквално те заливаше отвсякъде и беше достатъчно да се "вреш" много малко за да я достигнеш. Сега не е така. Нивото е потресаващо ниско, грамотността да не коментираме. За да достигнеш до някаква полезна и ценна информация трябва да отсяваш доста плява и пак не е каквото беше. Затова и пуснах темата, защото ми писна да гледам мнения от сорта на "Старшна е.", "Само така.", "И аз така мисла." По добре да няма ново мнение по дадена тема с дни, но като се появи такова да е смислено, отколкото да четеш нещо, което е направо за "рекукъл бина".

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път имам един половин час за уплътняване на времето, та ще бистря политиката... който не му се чете словоизлиянията ми, просто да прочете последняи абзац в черно, той е баш по темата, всичко останало е извън нея.

 

За останалите безделници като мен, на които им се четат драсканици:

 

Относно липсата на старите членове, да осезаема е. Аз в този форум четях от към 2006-а, без да имам регистрация. Само си четях и гледах какво се случва. Та знам какви дискусии се водеха едно време, виждам какво е сега, виждам и колко народ липсва. Дали им е омръзнало от глупости, дали са се обезверили, че нещо може да се промени и не виждат вече смисъл не мога да кажа; сигурно при всеки е различно. Факт е обаче, че едно време във форумите бяха концентрирани много знаещи и можещи хора. Информацията буквално те заливаше отвсякъде и беше достатъчно да се "вреш" много малко за да я достигнеш. Сега не е така. Нивото е потресаващо ниско, грамотността да не коментираме. За да достигнеш до някаква полезна и ценна информация трябва да отсяваш доста плява и пак не е каквото беше

Моите наблюдения са същите, във всички форуми (няма значение от тематиката) положението е такова. Хората които към днешната дата посещават интернет, са в пъти повече от преди 10 години и това са същите тези хора, които виждаме по улицата. Нали се сещате повечето които виждаме по улиците какви са... е, такива са и в нета. Не звучи красиво и приятелско, но това е самата истина, без никой да се обижда. Интернет в България вече се ползва от масите, не е само за "определени компютърджии".

Някога, преди да се създаде този форум (преди 10 години), когато започна всичко в clubs.dir.bg графа автомобили, под графа "Хонда", бяхме малцина хора, които се изброяваха с пръстите на двете ми ръце, че даже хартисаха свободни пръсти. Хората бяха предимно занимаващи се или с електроника или с компютърна дейност (програмисти), към днешна дата, тези хора вече не пишат тук, те си знаят защо (едни сменили марката, други сменили интереса, трети сменили държавата...), всичко се променя, това е нормално. Не можем да се сърдим на това какви неща се пишат в един форум, просто това сме ние Българите, явно толкова си можем, такава си ни е културата (от всякакъв аспект имам предвид), това е. Дет се вика, ако Хонда форума не ти харесва, а в някой друг автомобилен форум мненията и темите са по-подредени, то значи, че просто хондаджията е такъв, какъвто е и форума, всеки да се сеща какво искам да кажа (без да искам да обиждам когото и да било). Та, не се сърдете толкова на хората, не може да ги промените.

 

А за 50-те мнения... правилото хич не е лошо, аз го подкрепям дори. Но има други правила които специално в разделите за търговия не са доизпипани, коментирал съм ги в предишни такива теми, но така и така си драскам, нека повторя:

-ненужно стоене на ужасно стари теми в разделите, според мен трябва да се трият/премахват;

-да се затегне още повече контрола от страна на модератори, в смисъл теми, които нямат контакти за връзка, снимки и подробно описание, модераторите не просто да им едитват в темата, че горе изброените неща за задължителни, а директно такива теми да се трият, просто трябва по-твърда ръка;

-думи като "купувам" или "продавам" в заглавието на теми в съответните форуми не да бъдат задължително написани, а напротив - да бъдат задължително НЕ изписани. Егати разногледството се получава като човек рови в подфорум "купува авточасти" как всички теми започват с "купувам, купувам, купувам...". Ясно е, че щом има обява в раздела "КУПУВА АВТОЧАСТИ", че купува, а не продава. Просто това е ненужно пренасищане на думи, паразитни в случая.

-техническия подфорум въобще не искам да почвам да го обсъждам, хиляди предложения имаше за разцепване по отделни модели, дори отделни генерации за всеки модел... ясно е какво е положението.

-така и така съм почнал, ТЪРСАЧКАТА... няма да коментирам (то думата е достатъчна).

 

И други неща мога да пиша като градивна критика, предложения да стане форума по-хубав и приветлив, защото не от вчера съм тук и факта, че все още чета и пиша, явно най-малкото ми е приятно да си губя времето по този начин, но... who gives a shit (кой дава оборска тор, един вид) :unsure: Убедил съм се отдавна, че разбирателство, хармония, градивен диалог в повечето случаи тук НЯМА, без да искам да хвърлям камъни в нечия градина, просто констатирам, че повечето (дори които не са модератори и нямат нищо общо с управата на форума) са... чешити. Започване една тема, коментира се по нея, следва излизане от нея и навлизане в други насоки и накрая... едно голямо нищо. Дискусия - йок.

 

Много разводнихме темата, ясно е, че сме безделници и ни се разтеглят локуми за щяло и нещяло... като няма какво да си говорим за хонда, си говорим глупости. Ако Хонда имаха към днешна дата интересни, хубави модели, тях щяхме да обсъждаме може би...

 

Казано накратко към всички (и най-вече към "новобранците" във форумът): измислят се правила и щом си тук в този форум, щеш нещеш, спазваш. В крайна сметка, каквото - такова е. Аз спазвам, щом искам да пиша, който не иска да спазва... ясно е какво следва (просто това място не е за него). Правете си сметка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко казано - 3 месеца(минимум) новобранеца да е читател. След този период едва ли ще тръгне да пише глупости, просто защото няма нужда. В Офроуд форума са го измислили хората.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко казано - 3 месеца(минимум) новобранеца да е читател. След този период едва ли ще тръгне да пише глупости, просто защото няма нужда. В Офроуд форума са го измислили хората.

Да се направи !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено се радвам , че има наистина градивна критика ;) Наистина !!! Взимаме предложенията ви в предвид и благодарим за разбирателството :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А-а-а! Аз не съм съгласен да има такова ограничение от 3 месеца за неписане. :o Не ме интересува как е в Оффроуд форума (аз там и без друго само чета :D). Идва някой новичък и има специфичен проблем по който няма писано нищо във форума. Като пример мога да дам темата на колегата с DPF филтъра на CR-V 2010. И к'во, да чака 3 месеца ли? Мислете малко, преди да се изказвате така крайно бе, хора. Вярно, че е неприятен спамът, но пък чак да не могат да пишат... Не е добра идея всички да са под общ знаменател.

Който е решил да върти далавери ще се регистрира и профилът ще "отлежава", даже може да започнат търговия с такива стари профили от които да може да се пускат обяви. Най-смислено ми се струва да е определен брой мнения плюс даден период от време време, като - ако чак толкова много държат - през този период могат да пунат един SMS за някаква дребна сума (примерно 2.40 лв. с ДДС) и да се "вихрят" един месец в отделен раздел или в същия като по някакъв начин обявите им да се различават от на останалите участници.

Също така не е лоша идея съдържанието да започне полека-лека да се систематизира и да се появят теми за отделните "породи" Хонди, където да се опишат положителните и отрицателните страни на модела, ориентировъчни цени на консумативи (това периодично ще се обновява) и т.н. Вътре в такива теми дискусии да няма, информацията да се проверява от поне няколко източника и да може да се използва като препратка на въпрос "Смятам да си купя такава и такава Хонда, използвах търсачката, но не мога да открия нищо." Обикновено отговорът (първият в темата) е нещо от сорта "Има изписано доста, потърси." Обаче това "много изписано" обикновено е и много разхвърляно, несистематизирано, а понякога и противоречащо си.

Не знам дали не е и добра идея "Общи" да се поразчисти от подобни питания, а те да се пренасочат в нов раздел, например "Покупка на нов автомобил и представяне." Там да са темите с плюсовете и минусите, хората да си ги четат, а ако има нещо, което го няма описано да създават нова тема и да питат, като евентуални отговори се добавят в "темата справочник". И пак там да се пренасочат темите "Ето я новата ми Хондичка." и подобни, със съответните "Да ти е честито, със здраве да си я караш." и т.н.

И един нов раздел "Алтернативни горива" също не би бил лоша идея. Там може да се събере информацията коя газова какви проблеми има, кой от колко километра кара на газ и има ли проблеми с клапани, да речем. Има ли смисъл от различни свещи и масла при каране на газ и т.н. Всичко събрано и систематизирано, защото сега е много зле. А така и така голяма част от форума вече карат на газ, докато друга част са все още в размисъл и би им било полезно.

От делене на подфоруми по модели не виждам смисъл, поне не и тук. Прекалено сме малко за да може такова разделение да е ефективно и да спомогне с нещо. Виждах го вече в един алтернативен форум, :P не ми харесва. Иначе има много Хонда форуми, където това е направено, с разделение даже между генерациите на един модел, но там влиза много народ, за разлика от тук. Прекалено сме малко за да се делим.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава предлагам като се регистрират 3 месеца да не могат да пускат обяви в раздел продава се.За друго не се сещам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с двата лева го забих ей така - да се поскръндзят "бизнесмените" и да се откажат. Ама сега като се замисля :ermm: ... те така и така с друго няма да помогнат, поне с техните пари да си избием примерно линейка (или поне част от нея) по НС-та.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А-а-а! Аз не съм съгласен да има такова ограничение от 3 месеца за неписане. :o

Аз даже предлагам да заключим форума и кой писал- писал, останалите само ще четат и ще търсят .. :D След като има такива изказвания

За мен всеки , който прави проблем за въпросните 50 мнения може да се счита като потенциален търговец - е Форума от търговци няма нужда - има нужда от фенове :hondarulez:

Което звучи като "форумът това съм аз и нямам нужда от търговци" какво да говорим повече ..Ми феновете от които има нужда форума Тино, като им се развалят колите, къде другаде да търсят части, ако не тук във форума ..Като ги вземе от други сайтове като мобиле, карс и т.н. ако има нещо нередно, на кой ще се оплаче после ? На Арменския поп ли ? :) Нали уж този форум е за взаимопомощ, а предлагането на части на съфорумци си е един вид помощ ..Ми като ви е омръзнало от такива теми, намалете ги тези постове на 20 примерно, защо трябва да се четат 50 поста- плява ..Човек и от 5 поста може да се разбере що за стока е . Редактирано от mar_tod
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...