Jump to content
Guest Капанеца

искат ми 80 лв.труд за смяна на ремък

Recommended Posts

Guest Капанеца

Здравейте,от скоро карам хонда.При проверка в Плевен се оказа,че ми искат 80лв. труд за смяна на ремъка.Нещо много ми се виждат или е нормална цена?Някой от Плевен ако знае по-евтино моля да пиша. П.П.става дума за сивик 6 ген. D14A3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм със същото ДВГ,работя в сервиз и за ангренаж взимаме около 70-80 кинта за труд,което е нормално,и зависи от гледната точка на клиента разбира се(за някой е скъпо,за други ефтино)Направи си една сметка:1.ангренажен ремък - ?лв2.ролка-?лв3.водна помпа-?лв4.гарнитура на капака на клапаните-?лв и т.н. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Капанеца

Аз си купих ремък и ролка=70лв....за помпата ще преценявам на място дали да я сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм със същото ДВГ,работя в сервиз и за ангренаж взимаме около 70-80 кинта за труд,което е нормално,и зависи от гледната точка на клиента разбира се(за някой е скъпо,за други ефтино)Направи си една сметка:1.ангренажен ремък - ?лв2.ролка-?лв3.водна помпа-?лв4.гарнитура на капака на клапаните-?лв и т.н. :thumbs1:

Изключваме 3 и 4 - как е цената? :rolleyes: П.П. Какво точно бачкаш в сервиза? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 70 лв. ролка и ремак:blink: . успех. дано не сажаляваш скоро време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Капанеца

ремъка беше около 30 и ролката към 40...някакъв японски е,забравих точно марката :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кво водна помпа. Ако не тече за къв ти е да я сменяш. Аз съм на принципа едно нещо ако не е развалено, не се бара. П.П. моя го смених сам. Иначе тук в Плд се намира и по за 40 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях на тоя принцип ако нещо работи не се бара... ама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Капанеца

Кво стана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя ремък не се сменя всеки ден. По-добре дай пари на майстор да ти го смени качествено, от колкото на някой самозван, или сам да си правиш експерименти. Евтиното винаги излиза скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му дадох оферта на колегата, той каза -мерси за предложението. Еми ... успех! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво стана?

Ами аз само помпата и термостата не бях сменил като правих суапа... И след 2-3 месеца помпата прокапа... айде пари за смяна. Сега и термостата май си отива и пак пари за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Капанеца

Днес си го смених.Взеха ми като за приятел 40лв. труд.В сервиза ми казаха,щом си бачка помпата и няма нищо видими да не я барам.Имали са случай чисто нова помпа на 30хил.км. ( на рено) ,и то няква хубава марка била ,да прокапе. Дайко си ремък си сложих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз само помпата и термостата не бях сменил като правих суапа... И след 2-3 месеца помпата прокапа...

Аз ти казах да я смениш :P ама ти не ме послуша- лошо момче .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умният се учи от чуждите грешки а глупавият от собствените си ;) 70 лева за смяна на ангренажен ремък не са хич много,все пак си е играчка :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цЕАНТа е нормална да не казвам дори ,че е евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е съвсем нормална а водната помпа не се сменя като прокапе,ако е външна вече по преценка в сервиза но ако се върти от ангренажния ремък трябва и водна помпа защото е много вероятно да платиш 2 пъти за едно и също нещо и то от глупост, 1-во за ремък после за помпа. Парите са си едни и същи и в двата случая се прави центровка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само, че и 100 лв за водна помпа. И ако нищо и няма за кво да я сменя?

Цената е съвсем нормална а водната помпа не се сменя като прокапе,ако е външна вече по преценка в сервиза но ако се върти от ангренажния ремък трябва и водна помпа защото е много вероятно да платиш 2 пъти за едно и също нещо и то от глупост, 1-во за ремък после за помпа. Парите са си едни и същи и в двата случая се прави центровка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вен_РВ1456ВС, колегата civicgonemad точно като теб разсъждаваше като му сменяхме ремъка и само след 2 месеца му протече и водната помпа ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам твърдението, че ако помпата не тече, значи нищо и няма. Това не може да е критерий за нейното състояние, и по това не може да се определи степента на износването и. Според мен, ако помпата се задвижва от ангренажа, трябва да се смени, и то с качествена такава. После, като прокапе парите за ремонта са същите, т.е. цялата работа излиза х2 поне като труд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука изговорихте една камара простотий :lol: а защо като сменяме гумички на клапаните тъй и тъй сме отворили да не сменим и сегменти и лагери- може някой ден да се прецакат :D щом помпата не капе през фибъра, щом се върти добре и няма луфтове нема нужда да се сменя. вие на всеки ремък ли сменяте и помпа??? случило се на някой да му прокапе помпата и значи всички трябва да сменят.80 лв труд за д14, и то за плевен са много пари. другия път колега се разходи до свищов и ще ти го сменим за 30, и тези, на който им се вийдат малко 80 лв да заповядат, с останалите пари ша си заредят колата, да видим тогава как ще мислят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с д14, втори ремък съм с една помпа. И все още е като нова, не мисля че има смисъл да се сменя щом не и е дошло :D

Редактирано от Десислав Иванов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки си определя цената сам, работата е 2-3 часа :rolleyes: но всичко зависи от наем заплати счетоводство понеже аз ги плащам :blink: немога да се сравня с цени спрямо някой гаражен майстор ....тея 30лв с ддс ли е или без?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиното винаги излиза скъпо.Даваш 60 лв за хубав ремък, оригинален или Gates, на който му дават 150 000.Спестяваш от помпа и след 20 000 теква, даваш отново 80 лв за да смениш помпата, къде излиза крайната сметка ?Сменяш ремъка с хубав за да не сменяш клапани от скапан ремък, сменяш и помпата и ролката с хубави и 150 000 не го мислиш, демек докато я караш тая кола повече не го мислиш.Аз съм на този принцип, веднъж патих с гаден ремък и самозван майстор, не знам кое беше по-лошото ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука изговорихте една камара простотий :lol: а защо като сменяме гумички на клапаните тъй и тъй сме отворили да не сменим и сегменти и лагери- може някой ден да се прецакат :D

Защото гумичките на клапаните ги сменяме без да отваряме .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вен_РВ1456ВС, колегата civicgonemad точно като теб разсъждаваше като му сменяхме ремъка и само след 2 месеца му протече и водната помпа ..

...случват се и такива ситуации,но примерно ако сам си вършиш процедурата по смяната,няма да ти е проблем после да смениш ако се наложи за 2 часа!Някой хора наистина нямат пари да си позволят тази процедура на един път е гледат откъдето може да икономисат ...риск печели риск губи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично рискувах, не само защото нямам парите, а и не вярвам в произхода и качеството на помпите, които се предлагат тука. Междувпрочем редовно си следя разширителното казанче... :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80лв е нормална цена са работещ на светло сервиз!А това дали се сменя помпата при смяна на ремък всеки сам си решава. Не съдете за състоянието на помпата само по това дали тече и дали има луфт. Ако колата е карата само с антифриз има голяма вероятност лопатките да са "изчезнали".Според мен щом има вероятност един елемент да се е износил и в следствие на него да се получи сериозен проблем е добре да се замени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност всеки лагер, сегмент, клапан, делко, скоростна кутия, каре, хидравлична рейка, помпа на съединител, спирачна помпа и т.н. да се е износил и да даде сериозен проблем. Значи ли това, че при първоначално обсл. трябва да се смени всичко това?Защо в сервизните ръководства не го препоръчват заедно със смяната на ангр?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак се напъвате за нищо, и пак говорите глупости. имало вероятност да се износи. кое не се износва. що не си смените всичко по килите всеки месец, че може да се износи. ако работя в сервиз и извън работно време правя коли в гаража си това прави ли ме "кофти гаражния майстор"? или в сервиза ще сменя ремъка по- добре отколкото в гаража си, където имам повече инструмент отколкото на работа.и в двата случая когато клиент си донесе частите гаранция не се дава, така че май няма разлика-освен в цената де :unsure: който каквото иска, такова да сменя, но аз щом съм сменил помпа, няма да я сменя на следващия ремък щото си имам малко акъл в главата. а и дори да не тече, помпата си има симптоми който са ленсно доловими, особенно при заминали лопатки. ама това майсторчетата трябва да си го знаят. и все пак може някой ден да се прецака, нали :lol:п.с.- цената е с ддс и патент. естествено, че всеки сам си определя цената спрямо разходите, които има. ама ние сме в сивата икономика, та да може повече хора с малко средства да си поддържат колите ;)

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато го смениш в гаража и поискаш за това пари те прави обикновен измамник ...кое е толкова сложното да се сетиш?докато има такива хора ще си е караме някак и ще ревем че се нещо не ние наред...айде със здраве

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се на конфронтация отиват нещата :dry: Замислете се малко най-накрая !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...