Jump to content
yoni

Масла ENEOS какво мислите за тях

Recommended Posts

Скоро ще сменям маслото и се чудя дали да не пробвам с тази марка Eneos казаха ми, че това било най-доброто масло за нашите японски колички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най доброто е.да.но,ако си го вземеш от япония.Енеоса за Европа е рафинирано и няма нищо общо с японското. :blink: друг е въпроса,че и рафинирано е по добро от някои боклуци на нашия пазар.аз се бях засилил да слагам,но си взимам мотул на 54 лева и ме устройва.ето ти link към темата за Енеос в мазда форума.там вече е познато и има отзиви.аз също я следа тая тема :)http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=25&t=20989доста е дълга ,но пък предоставя информация за маслото на нашия пазар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ми дефинирайте "най-добро", че ми стана много интересно. Защо е "най-добро", само защото фирмата е японска ли? :tooth:Иначе да, японска фирма е, но маслото им за Европа се произвежда в Белгия. Някои от маслата на Honda са формулирани/произвеждани от тях в даден период за даден пазар. Сегашните масла на Honda се произвеждат (поне за американския пазар) от Коноко/Филипс, доколкото разбрах:

ConocoPhillips Scores Big with HondaHonda and Acura dealers are now getting word that Honda selected ConocoPhillips for its genuine oil program. This business was formerly supplied by, ExxonMobil, the long time incumbent.Based on JobbersWorld's estimates, this means ConocoPhillips will quickly enjoy roughly 9 million gallons of new business with Honda and Acura dealers. In addition, they have an opportunity to nearly double that volume if they can get all of the Honda and Acura dealers on board for bulk and packaged product.Whereas this is certainly good news for ConocoPhillips, it's also good news for its lubricant marketers. From what JobbersWorld is hearing, its lubricant marketers are already being advised about the new business and what it means for them in terms of buy backs. As we have said in JobbersWorld in the past, ConocoPhillips is the one to watch. This is just another reason why.

Явно са дали по-добра (разбирай ниска) цена и затова на новите бутилки (както стана въпрос в една предишна "маслена" тема) вече не пише "ExxonMobil".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли някои ще каже,кое е най добротоhttp://www.youtube.com/watch?v=VpN-QzjEqnQ&NR=1погледна ли първия пост на колегата в Мазда форумамаслото е много добро,спор няма

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е тука мястото за което се извинявам, но кое масло е най-хубаво за нашите хонди? :unsure:П.П Motul,Total,Castrol,Mobil.....давам пример с тези, защото други незнам :lol:

Редактирано от tisho92

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не каза кое прави ENEOS "най-доброто" масло? Мен това ме интересуваше. Че е добро спор няма, кое го прави"най-доброто"?

:offtopic:

След горния ти отговор просто няма какво да кажа, освен че няма какво да кажа. Ако това са ти критериите... :rolleyes:

Темата в Mazda форума съм я чел отдавна, "мазните теми" неудържимо ме привличат. :) Обаче да използваш за аргумент рекламни клипчета на съответната марка, някак си... Не ми се гледат целите, но на онова с Evo-то не можах да видя (гледах го с превъртане, признавам си) показана марката масло и вискозитета му с която сравняват тяхното. Не знам дали се сещаш, но първото може да е било 10W-60, а после те да са сипали 0W-30 и да "сравняват". Логично е, че с тяхното мощноста ще се повиши, дори и разходът може да падне.

Относно темата в BITOG, ако следиш форума редовно (защото от там има много какво да се научи, за разлика от тук, примерно), щеше да знаеш, че Blackstone (които са правили анализа на маслото (UOA)) не са особено тачени и резултатите им не са много достоверни, а приказките им в най-добрия случай могат да се определят като "общи". Има други сериозни фирми за UOA, но и цената е различна (околко и над $100-$150; това ,ако искаш наистина да знаеш какво се случва с маслото и двигателя), затова масово се ползва Blackstone (там цената беше нещо от сорта на $25-$30). Освен това е много глупаво да се сменят различни марки масла и да се прави анализ след всяка смяна и на тази база да се правят изводи наедро. Пример: моята марка масло там (BITOG) първоначално е била доста оплюта, защото UOA-тата са давали повишено съдържание на всякакви метали. Оказва се, че поради естеството на самото базово масло (група V) то много добре чисти, без да има нужда от допълнителни добавки и със сипването започва да отмива наслагванията останали от предната марка масла (а там анализът е бил наред, просто защото маслото не си е вършело добре работата). С втората и третата смяна нещата вече си идват на местата и UOA-тата стават нормални, защото вече боклуците са отмити при първата смяна. Та има едно правило от онзи форум: Избираш марка масло и, ако (докато) върши работа оставаш с нея, не сменяш марките като носни кърпички. Също така е добре... абе що ли се занимавам... :rolleyes:

Отдавна в мен напира нещо, което ме кара да седна, да систематизирам и преведа всичко, което съм намерил и изчел по "мазните" теми (мотат ми се няколко гигабайта в една папка на диска). Но като се замисля, ще е много времепоглъщащо, а смисъл просто няма да има. Болшинството няма да го прочетат, от прочелите го някои няма да го разберат, а останалите така и така ще си ги знаят нещата и няма да се нуждаят от материaла.

:offtopic:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимал съм точно такова масло, точно от този човек, точно от този форум и останах с добро впечатление. Още повече човека е супер точен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямах предвид наааааи доброто от добрите.исках да му кажа,че по-добрия енеос е в япония и нашите коли няма как да го помиришат. :lol: явно имаш доста инфо.защо не го споделиш. :) темите за маслата винаги будят интерес в един авто-форум

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина доста впечетляващо масло може и да се излъжа да го пробвам, попринцип от Японски продукти лошо не съм видял! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не робувай на марки. Много от участниците в този форум се прехласват по Motul. Аз бих рекъл напълно неоснователно. (*) Силите при повечето марки масла отдавна са изравнени (така и така взимат едни и същи базови масла, с едни и същи добавки (иначе трябва да "кихат" по около $200,000-$300,000, че да минат сертификация)), така че купувай което ти дойде пo на "оферта", стига да си сигурен във вносителя.

Лчино аз, понеже на българи особена вяра нямам, моето си го внасям от Англия. В момента го чакам да дойде, само не мога да разбера 'що го лашкат напред-назад из Париж, а не го качват на аероплана насам. :D

 

Публикувано изображение

 

(*) - Тук мога да пиша много, но вече нямам желание. Не казвам, че са лоши масла, просто са (или поне до преди година (става въпрос за официалния вносител, все му забравям името, но "представителния" им магазин е на ул. "Оборище" №92, ако се не лъжа)) прекалено скъпи за това, което предлагат. Говорим за 6100/8100 серията, 300V са тема на отделен разговор.

 

нямах предвид наааааи доброто от добрите.исках да му кажа,че по-добрия енеос е в япония и нашите коли няма как да го помиришат. :lol:

 

Разбрахме се. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е различното на 300v? Простете невежеството ми :( .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
user много бих искал да знам ти с какво масло караш, като те гледам бая си запознат с тея неща. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък много бих искал да разбера колегата дуфусВТЙ от къде взима Мотул и в каква разфасовка е, за да е на 54 лв, ако искаш може на ЛС да не излезе, че рекламираш нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам въпросното масло.От Япония идват 0в50 и 0в20 другите ги бутилират в Белгия,като пакета фракции пак идва от Япония.Маслото и горивата енеос са ползвани от отборите на хонда във Ф1,митсубишитата излизат с такова,амортисьорите на мн японски коли са пълни с такова.Според впечатленията на клиентите(визирам хора с немски и италиански коли) маслото е мн добро.Висок клас масло с ниска цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

user много бих искал да знам ти с какво масло караш, като те гледам бая си запознат с тея неща. :)

 

Юзър-а има бая матрял изписан за маслата тук. Аз лично много неща съм научил от него. Представя нещата след тестове в разбираем вид. Едва ли ще ти отговори директно /поне на мен не го направи/, но ако се поразровиш в постовете му ще разбереш с какво е карал преди и с какво кара сега.

Аз лично му благодаря за опита и знанията които споделя тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ,наистина откъде е този Мотул за 54 кинта.Аз преди 10 дена го смених и купих туба 4л Мотул 6100 10W40 за 76 и 90,тука от едно магазинче дето уж е представител на проспиид,миналата година го взех от същото място за 74лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни гледах ENEOS - европейски и да кажа не ми вдъхна хич доверие - пък нека пише на етикета че е номер 1 в Japan, пък се опакова в Европа ....май е нещо съмнително ???В магазина цената беше 80 лева !И въобще не беше от Белгия !!! бутилирано ДЕ !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е на 80 китарки в магазина 5в40 или 10?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата е за масла нека и аз да попитам:Ползвам само LIQUI MOLY‎ от този модел http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_1300.html?Opendocument&land=GB&voilalang=e&voiladb=web.nsfКакво ще кажете за него, че гледам никой не го е засегнал?По принцим мога да купувам и Мотул на добра цена но не знам кое е по доброто и защо?Имитации на Мотул появиха ли се вече на пазара? Понеже Мотул 6100 се продава на цени от 55-100+ лева за 5 литра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лики моли са добри продуктите само не ползвай с молибденовия абразив.Мотула да има големи разлики в цените зависи кой от къде го внася масово продажната му цена на 6100 е около 90 китари по магазините.За имитации лично аз не съм срещал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)Аз карам сиввик купе Д16У8 с Motul Synergie 6100+ 10w-40, закупих го на цена 62лв. 5л. туба с дата на пройзводство септември 2011год. и бар кода си е на Франция. За сега нямам никакви проблеми с колата работи тихо, Втек-а си сработва идеално.... доволен съм като цяло. Маслото го поръчах по интернет иначе е внос от Германия. Някой ако го интересува сайта мога да го пратя на ЛС, за да не става реклама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По БМВ форума е пълно с обяви за Мотул на по 62-65лв, чесно казано аз го купих за 57 и за това питам да не би да има вече и не оригинални, но колегата ме успокои :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата е за масла нека и аз да попитам:

Ползвам само LIQUI MOLY‎ от този модел http://www.liqui-mol...voiladb=web.nsf

Какво ще кажете за него, че гледам никой не го е засегнал?

По принцим мога да купувам и Мотул на добра цена но не знам кое е по доброто и защо?

Имитации на Мотул появиха ли се вече на пазара? Понеже Мотул 6100 се продава на цени от 55-100+ лева за 5 литра?

 

Ами точно с това liqui molly карах до вчера и (верно, колата ми не е първа младост - на 280 000 км. е) за 10 000 долях ... 3 литра масло :D. Че колата си ми харчи масло - харчи си. Като карах със Motul 6100 преди да мина на лики-то, доливах между смените 1.5 литра някъде. Веднага след като минах на лики моли се започна голямото доливане. Минах на него 'щото ми излизаше ужким по-евтино на джеба, ама нейсе ... Та така - лично аз не го препоръчвам - след 3-4 000 става на чорба и на студен двигател доста ми чукаха клапаните и там квото има да чука докато загрее. Карам предимно градско и пенсионерската. Извъградско с 90-100 твърдо. Сега от приятел взех Fuchs Titan Pro R 15W50 купено от Англия (демек истинско) за няма значение какви пари, та ще видим с истинско масло (макар и 15w) колко ще доливам. Иначе Motul ако не е менте (естествено!) е добро масло, както и останалите марки, ако са оригинални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До SuN`HiGh

Ами 80 кинта е 5w40.

 

Обаче във форума на Мазда го продават доста по евтино - само че тяхното не знам още къде е пакетирано.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същото място е пакетирано тяхното ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробах какви ли не масла ,за БГ по добро от мотул не съм видял - супер масло!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...