Jump to content
Moonchild

Препоръки и мнения

Recommended Posts

Здравейте,реших, че е време да се разделя със стария Хондьо (изискан англичанин, 1.6 d16y3) и да си напазарувам по-нов, разбира се от същата марка :)какво мислите за американските модели, по-конкретно ей това : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11266930291403017&f1=detailsплюсове, минуси... всякакви отзиви биха ми дошли много добре. Благодаря ви предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, за тия пари можеш да си купиш 7ген седан. 200 пъти е по-добър от това купе. В смисъл традиционния 7ген. И от към визия е по-добре, а като гледам и като интериор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега аз отскоро се интересувам от Хонда, ама ако имах пари бих купил такава.Изглежда масивен и луксозен автомобил, страхотна е и е Хонда - качество.Успех ти желая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, единствените ядове, които може да имаш са намирането на едрогабаритни части - фарове, стопове, капаци и т.н. Не че няма да ги намериш, но ще чакаш доста за доставка. Механиката е доста сходна с европейските модели, така че там едва ли ще има проблем с чарколяците. Иначе колата си заслужава, но преди да я платиш те съветвам да я прегледат в сервиз, в който имат понятие от Хонда. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е с тези американски варянти много трудно се намират едрогабаритните части а за тези пари ще си вземеш 7ген от европа перфектна :rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, но европейката едва ли ще е с такова ниво на обурудване ;) Освен това караш кола каквато съседа едва ли ще има някога :D Части се намират, кофтито е, че трябва да пътуват през "голямата вода", но пълно шастие НЯМА! :tease::hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Уникална кола колега, ако имаш парите взимай я. Правиш и пълно автокаско и застрахователите да му мислят за частите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, но европейката едва ли ще е с такова ниво на обурудване ;) Освен това караш кола каквато съседа едва ли ще има някога :D Части се намират, кофтито е, че трябва да пътуват през "голямата вода", но пълно шастие НЯМА! :tease::hondarulez:

Ще споделиш ли какво има тоя американски Акорд, което европейския го няма, че ми стана интересно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай офертите за европейски Акорд от тая година и ще видиш, че няма такова ниво на оборудване за тези пари т.е. в случая "уникалното" е цената, а не някоя конкретна екстра.Обаче като се вземат предвид споменатите "недостатъци" тя е напълно реална, дори има мегдан за пазарене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми разгледах и не предлага нищо, което европейската версия да не предлага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е точно така. Първо, този Акорд не е 190 коня както са го написали (не е еквивалентен на 2.4 литровия предлаган за ЕВРО Акорда), а е "само" 163 коня. Второ, за тези пари се намират Евро Акорди и то много в много добро състояние. Кеф му на човек дизели, кеф му бензинки 2.0, има и няколко с 2.4 мотор (190 коня) за под тези пари в мобилето и доста от тях са фул изпълнение Executive (цялостния кожен салон, ел. шоф. седалка, голяма навигация и т.н.). ОК, тези с 2.4 мотора за под 15000лв може да не са с цялостен кожен салон, а да са с полу кожен, но мисълта ми е, че не е особено "супер изгодна" цената на този Американски Акорд, предвид екзотичността му. Цената щеше да е трепач, ако е 10000лв примерно, не 15000. Лично мнение с което никого не ангражирам, доста е грозен на вид (най-вече задницата) спрямо Евро модела, но това е субективно и всеки за себе си преценява.

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Акорд се върти в мобилето поне от 2 години. Тогава беше 23-24 хиляди. Не знам защо не може да се продаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Автомобила като цяло изглежда доста примамливо, нивото на оборудване е високо /както се очаква да е за американският пазар/. Най-важно е реалното му състояние защото на снимка всички изглеждат добре и са на около 100000 км., но в действителността е друга. Наистина американския модел се откроява от Акордите за Европейският пазар, тъй като все още са малко такива в България. Както описаха колегите по-горе проблема с частите не не никак малък, а такъв проблем ще има до тогава докато американските модели са рядко срещани /дори и да се намират части те са значително по-скъпи спрямо тези за масовите модели/. Според мен наистина е по-добре е да се замислиш за Акорд - европейски модел. Лично аз бих се спрял на автомобил с дизелов агрегат, който е достатъчно бърз и доста икономичен /може би по-икономичен от сегашния ти автомобил/. Американеца икономия от гориво не прави /поне до педи няколко години/, а разходите за гориво за период от няколко години /особено на бензин/ в някой случай може да надхвърлят цената на автомобила. С този двигател 2,4 литра малко лошо се получава като иде човек на бензиностанцията - ще му се завие свят при цените на родните горива. В крайна сметка на който и от двата варианта да се спреш, американски или европейски модел и двата ще покрият очакванията ти, ще ти служат вярно дълго време. Както се казва "кефа цена няма". Успех.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Първо, този Акорд не е 190 коня както са го написали (не е еквивалентен на 2.4 литровия предлаган за ЕВРО Акорда), а е "само" 163 коня. Второ, за тези пари се намират Евро Акорди и то много в много добро състояние. Кеф му на човек дизели, кеф му бензинки 2.0, има и няколко с 2.4 мотор (190 коня) за под тези пари в мобилето и доста от тях са фул изпълнение Executive (цялостния кожен салон, ел. шоф. седалка, голяма навигация и т.н.). ОК, тези с 2.4 мотора за под 15000лв може да не са с цялостен кожен салон, а да са с полу кожен, но мисълта ми е, че не е особено "супер изгодна" цената на този Американски Акорд, предвид екзотичността му. Цената щеше да е трепач, ако е 10000лв примерно, не 15000. Лично мнение с което никого не ангражирам, доста е грозен на вид (най-вече задницата) спрямо Евро модела, но това е субективно и всеки за себе си преценява.

В случая съм съгласен, цената се оказва висока за толкова екзотична (разбирайте тегава откъм части) кола. Но пак остава вариантът за пазарлък. Иначе за тия пари аз лично бих се насочил към тази: http://www.cars.bg/u315023Може и друг път да съм казвал, но дизел втора ръка не бих си взел, особено нов внос. Просто има консумативи, които струват хиляди левове и икономията от гориво може и да не покрие тия разходи. Факт е, че бензинките си харчат, аз лично за 25к км съм дал повече пари за гориво, отколкото платих за колата, а е минала има-няма една година откакто я имам. Обаче след първоначалното обслужване на мотора за 500лв нямам други разходи освен за гориво. Абе пълно щастие няма........ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Този модел го имаше в мобиле-то, няколко месеца се въртеше там (от няколко дена гледам я няма вече обявата, понеже я бях добавил в бележника си). Не знам колко му е разхода, но 2.4 - бензинка ми се струва, че бая ще смучи.

Редактирано от Dr.Floyd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , преди малко и аз пуснах подобна тема, но в последствие я видях тази :) А за бензиновият 2.0 155 к.с . какво бихте могли да кажете ?Благодаря за отговорите предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 бона за 8 годишен леген?Аз не бих дал и половината...Първо - този модел не се продава с двигател 190 коня, ето ти линк сам да се убедиш:http://www.cars.com/honda/accord/2004/Най-вероятно двигателят е K24A4 без VTEC 160 коня. Градско ще ти хаби над 15 и няма да върви.Второ, това не е истински акорд, или поне няма нищо общо с акорд 7-ма генерация, който се продава в Европа по същото време.Европейският Акорд се продава в Щатите като Acura TSX и струва едни 30% повече.Ето гледай и сравнявай цени:http://www.cars.com/acura/tsx/2004/Не се подлъгвай под името Accord - този модел в щатите струва колкото Kia или Hyundai от съответния клас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TipoMan, ще ме извиянваш, но това което си го написал:

двигателят е K24A4 без VTEC

...е просто за бисери. Няма К20/К24 който да не е VTEC.Няма такова понятие като "истински" и "не истински" Акорд. Хонда отдавна практикуват модели с едно и също име (Сивик, Акорд) да имат различни дизайни, концепции и различни двигатели предлагани за различни региони. Този модел е правен в и за Сев. Америка, това не го прави "по-малко Акорд" от Акорд 7-а ген. предлаган за Европа (и за Сев. Америка като Acura TSX). Просто от написаното от теб, някой неук и незнаещ какво е това "Хонда Акорд" едва ли не ще си помисли, че колата е менте (реплика, както е модерно да се казва :P ) и не е истинска хонда - няма такова нещо. Просто това е американската версия на Акорд 7-а генерация, това е всичко. Дали е по-хубав/грозен е субективно, дали е по-луксозен или постен като изпълнение спрямо Евро Акорда 7-а ген, това е много относително, защото и от единия модел и от другия има както евтини, така и скъпи (с екстри) изпълнения.Така, че колата си е ОК, просто както казаха по-горе колегите, по-трудно ще е намирането на едрогабаритни части за този модел Акорд, защото официално не е предлаган за Европа, това е всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвал съм се в такъв американски акорд и наблюденията ми са ,че в сравнение с европейския,интериора му е направен от доста по некачествени материали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11305671291885323&f1=detailsколега виж този акорд,на мен лично много ми хареса,особено с тунинга...;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 бона за 8 годишен леген?Аз не бих дал и половината...

Незнам само как прецени колега че Хондите за американския пазар са по-некачествена от тези за европейския. Философията при японските автомобили не е ли че не се прави компромис с качеството, а именно ще си позволи ли компания като Хонда да продава некачествени автомобили в може би най-големия пазар - САЩ. Също така е факт че всички нови разработки се пускат на пазара първо там. И интересно ми е твоята Хонда къде е произведена, едва ли си недоволен от нея?Колега Moonchild взимай каквото ти е на сърце, ти ще си я караш, поддържаш, ще и се радваш и т.н. При всяко положение не може да се прави сравнение между Хонда и Хюндай, а пък въобще с Киа даже и да е на 0 километра. Успех. Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...