Jump to content
Guest Mark Antoniy

Назлобяване до колкото може

Recommended Posts

Guest Iltcho

Илине ти си първия дето ще ми чете номера отзад :D:P

Ехххххх колега, нали знаеш, че мечтите са безплатни :cool::dry::rolleyes: Нямаш проблем и на 400 и на 100 и 1000 метра бих се пуснал с теб ;) , но при едно условие - първо вземи книжка (базикам се Тинко :unsure::cool: ) Иначе и аз напоследък се взех в ръце и карам доста по-бавничко, че ... абе обичкам си машинката и това си е :( П.П. сорка за Офф Топика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Абе и аз мойта ама профилактично си я цеда до 8000 и малко оборота....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_TYPE

Абе и аз мойта ама профилактично си я цеда до 8000 и малко оборота....

хехехе и аз като PARADOX_sf от време на време 7000-7500 зависи до каде 6те ме истрае прекъсвача хехехехе но само за 50-100 метра и после 40-50км/ч 6тото имам опит скоро смених цяла скоростна кутия :D:o;):(

 

пп: аааааа 205км/ч по тракията в неделя като се връщах от ралито може6е и пове4е ама в Сф си сцепих гумата/предна лява/ в една голема дупка отивах на изложението и карах по околовръсното мамка му сега треа пак да си купувам гуми че бяха и KUMHO високо скоростни мноо добри абе късмет ко да се прави;):o:(:offtopic::D;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Ето новият ми "рекорд":

 

Публикувано изображение

 

190 и малко отгоре !

Ето го още по-новият ми:

 

Публикувано изображение

 

196 някъде :tooth::angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ти си ненормален...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

аве има и друга далавера да ви кайжа на някои коли не им рботят правелно километражите,

Иво, с твоята Хонда, ( когато беше още моя) със старите гуми, съ м се засичал на радара до Софиа Ленд ( дето вече го няма ..защо ли ??) та там карах със 100 км/ч според скоростомера на колата а радара отчете 91 ! така че още на 100 км/ч има 10 % грешка ! сега с новите гуми, максималната ти скорост би трябвало да е дори по-ниска( все пак са доста по щироки и с по-голямо съпротивление) . така че тези приказки, кой колко вдигнал , пък как и с колко човека ги вдигнал най -често са врели-некипели !да не говорим , и самите гуми ( тяхната твърдост, налягъне та дори и грайфер са от голямо значение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

ДОЖИВЯХМЕ ТАЗИ ГОДИНА ДА НАПИШЕШ ЕДНО МНЕНИЕ. :) Това е така. И онези калкулатори по които се водите са супер относителни и неверни. Нека някой завършил с математика да смятя за да се убеди в неверноста им. Аз съм ги смятал не е трудно но иска много мислене а напоследък не ми се отдава , мързи ме. 0,2 атмосфери са от значение за гумите . Износени протектори към нови. Всичко това дава големи разлики.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

ДОЖИВЯХМЕ ТАЗИ ГОДИНА ДА НАПИШЕШ ЕДНО МНЕНИЕ. :)

Си е..ло мамата, Тони ! голям гърч настана . само работа и малко спане и това е !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Тук съм опитал да онагледя малко зависимостта на показанието на скоростомера от деформацията на гумите. Дано съм се изразил разбираемо :-)стилизирана схема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Ето за това говорех. Направете си една сметка при 3 мм височина разлика , колко по- голяма е обиколката на окръжноста и съответно колко разлика дава на изминат път. Е при 185/14/60 и 175/13/70 калкулаторите дават 0 км. разлика а това не е така дори и на теория. Да не говорим ,че 175/13/70 се смачква още повече и разликата не е 3 км. при 100 км в час а около 6 км. Таксита са ми разправяли ,че от ДАИ им ги засичат според гумите апарата и ги помпали яко и после спускали на 1,8 например за да навърта малко повече за сметка на по-малко изминат път. Други казват не си заслужавало стотинките та да си изкривиш джантите от по-меките гуми. По тоя повод не си дръжте гумите под 2 отмосфери , че джантите си заминават. А ниско профилните гуми от 2,4 нагоре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

А ниско профилните гуми от 2,4 нагоре!

Тони, по тези "пътища" май джантите с нископрофилни гуми са обречени :-( за съжаление, налага се да се примирим и с този неприятен факт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dechko

Пичове повече от 195-197 км в час не ще да вдигне вече хондата ми от както си сложих скоростна кутия от 1,3! Но пък за сметка на това , в продължение на 100 км. не падна под 190 км. скороста! Дори и при промяна на наклона! Като включа климатика закрепва 180км в час! Разхода при средно 190 км в час ми е 9,5 - 9,8 на 100! Преди с по-дългите скорости вдигаше над 200 ! Но при промяна на наклона (лека промяна) падаше на около 170! Са не пада! За маслото няма да говоря! Реших, че ще ви е интересно да разберете Д15Б2 кво може! Представям си с двувалов V-TEC кво стаа.......  :)

По заводска характеристика D15B2 вдига мах. 190 км/ч D13B2 - 180 км/ч. 1.6 пълна инжекция вдига 200-205 км/ч1.6 витек 125 к.с.- 207 км/ч.1.6 витек два вала 160 к.с. - 220 км/чПри всеки автомобилен производител километражите на големите скорости лъжат с 10-15км/ч. Аз карам хонда 1.6 D16A6 сменил сам колектори, вал, бензинови помпи, и ..... колата варви много приятно на километраж вдига не-повече от 210, 215 мисля че идва много D15B2 и D13B2 да вдигат 200, преди имах 1.5 моно 93г. пред тази е като куц кон но повече от 190 да си скъса гъза не може да вдигне . Особенно на климатик тя става с 8 к.с. по-малко /82к.с./

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

преди имах 1.5 моно 93г. пред тази е като куц кон но повече от 190 да си скъса гъза не може да вдигне . Особенно на климатик тя става с 8 к.с. по-малко /82к.с./

това наистина е така :) Но 190 км ги вдига , може мисля още малко над 190 , но въпроса не е там,може ли не може.Давам пример с вече бившия сивик 5г 1.5 90к.с. със 180км/ч с пуснат климатик и един човек с малко багаж в колата на прав път колата изгоря към 2 литра масло :) което не е много полезно , а сами знаем че хондите се славят и с негоренето на масло :) Представете си ако покарате около 50 км с тази скорост :) Просто щадето повечко старите коли ,давам пример с 3 годишното Лого,със своя 1.3 8клапанов двигател и 65 си коня 180 наистина ги прави без много зор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Ето ви един пример за сверяване на стрелката на скоростомера, защото разликата може да не е от километража а изместена стрелка на скоростомера.Наберете 120 км.в час. по килиметраж , опитайте се да ги задаржите максимално точно по-стрелка, в момента в който щракне цифрата на метрите и се нулира първата цифва от километража , засечете 1 минута точно и трябва да сте изминали точно два километра. Ако не ,стрелката ви сочи повече ако за по-малко от 1 мин. щракне цифричката и отчете, че сте изминали 2 км. значи сте карали по-бързо и следователно отчита по -малко. А километража си го засечете с някакво голямо разстояние ,което знаете колко е. Аз си засякох моя така на дълъг път до Стара Загора. Излиза точно като по картата, а стрелката ако ми дава някаква грешка, не пропорционална та ако на 100 е 1км. на 200 да е 2км., е плюс минус 1 или 2 км. И тъй като имах щастието да пътувам 6 пъти отиване и връщане, на около 197 км. в час колата ми спира да ускорява. По нанадолнище бях и дърпаше яко и в момента в който стигна преди 200 и все едно ми излезна насрещен вятър и дотам. Шибани къси скорости.Скача разхода с литър. Но пък късат 100 коньовите ! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Да и да си наеба километража нали?Много умно да го цъкам при 120.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Да и да си наеба километража нали?Много умно да го цъкам при 120.

Нищо му няма, излъгал те е някой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy
Отговорено (Редактирано)

Кой те кара да нулираш? Не може ли да го засечеш от щракване до щракване ? Не е много трудно да се хванат точно 2 км. И хронометърче. Кат цъкне ,тит ! ????? :rolleyes:ПП: Да не кажа , че всеки път си нулирам от долу километража в движение и още работи!

Редактирано от Mark Antoniy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

аве пи4ове аи стига с тия километражи аз като ви казах 4е дават големи гешки някои километражи не ви казах 4е на вси4ки са развалени ,даваите ясни примери за гонки или нешто от този род нали е назлобване а не накилометражване.аз например в сабота направо у4удих света,пуснах се с едно корадо вр6 200 кс.на 400метра ,и познаите на 1 ва и 2 ра му ги драпнах тва са 100 км/4 после вкарах 3 та ама тя ми е много скапана скорост прави само 135км/4 и тук ве4е ми драпна после вкарах 4 та и представете си запо4нах да го даржа без да дарпа и на финала беше пред мен само с около 7 метра пред мен говоря за разтоянието от неговата задна броня до моита предна .а преди да се пуснем се сабраха от ни6тото адски много семкаджии да зяпат и се 4ужаха разни работи 4е много ще ми се смеят ама после никои не можа да вземе ре6ение за ква сила ставаше дума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

245км/ч днес. Няма душа за повече. Не и с тия валове и скорости. 8200 оборота на 5-та.5-та генерация ВТИ 92-ра. Хетчбек с леко подобрения.

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest civic 1.5 cx

кажи къде ги дигна! не е ли малко опасничко по наште пътища? мене повече от 170 не ми е комфортно някакси. в смисъл сигурно може още ама няма смисъл!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Верно каде ги избаца тия,че е трудно по тия пътища?Ако си документирал въпросното събитие боцни една снимка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

След карулката по магистралата за Пловдив...Еми към 210 ми хрумна да извада ГСМ-а и да прасна една снимка ама някак си ме фана шубето да държа волана с 1 ръка при тая скорост, а с другата да рова по менютата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

парадокс незнам в твота кола ка е но в моя прелюд при тя скорост 210 220 скоро като идвах кам сф с ба6та ми в колата аз си пуснах волана и на права отсе4ка и надигнах бутилката с вода да пия ти си вади изводите за стабилноста а при теб на 250 то 6тот 245 си е толкова направо не ми стига ума как си се 4увстал в сивика а м/у другото и аз да се похваля минах цялата магистрала за 55 мин /170км/като има6е места кадето падах и на 80 заради куките тунели и такива други а бургас сф за 3 4аса и 5 10 мин ааааа вси4ко това при това на гас : :D:D:D:D:D

Редактирано от KATADJIQTA/RAZBIVACH/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Разликата между 210 и 245 е меко казано огромна нищо, че са само 35км/ч...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

е ти нали на 210 каза 4е си искал да го вади6 телефона за да снима6 после а и да ти кажа при мен незнам за теб не сам се ка4вал при теб но при 140 и 220 на магистралата няма никва разлика аз дори си пуснах кормилото и с 2 те раце за малко да видя на тази голяма скорост колата дали 6те драпне на някаде /продалжи си така/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Разбивачо дръж се малко ве пич.....осещай се на какви хора ги разправяш тия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mind_Control

Как ви се струват 3 часа и 30 мин от София до Варна!? Щото миналата събота точно за толкова го взех разтоянието, ама ми се е..а мамата на бъбреците щото много друса по скапаните пътища. А и това постижение го направих с Пежо Експерт HDI 2.0 с турбо, незнам точно колко коня е, май към 120. Та това пежо 180 ги държи по магистралата, а макс вдигна 190- колкото му е киломертажа. За бусче мисля, че доста добре се справя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Пичове радвам се че искате да споделите,но...форума е на Хонда все пак :)Всеки много лични рекорди си е поставял и съм сигурен с най-различни коли....нека не разказва всеки....Това мисля аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mind_Control

Иначе с моето скромно рено 5 1.1 съм правил 150 ама по булевард България надолу, там под моста. И по едно време изкача една кука ама по средата на пътя и ми маха с палката. Обаче на реното спирачките никакви ги няма и докато спра тоя беше 50 метра зад мен, а аз с 70 се движех още. Отдам го гледам в огледалото и викам, а бе я газ... И от там покрай била завих и се прибрах в квартала. Незнам защо, ама не тръгнаха да ме гонят и по- добре де :) После 1 месец бях на тръни да не са ми записали номера...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov

314 km/ч.обаче като дигнах ръцете от волана на 302 и се събудих. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

Разбивачо дръж се малко ве пич.....осещай се на какви хора ги разправяш тия...

кудос кое по то4но ти се стружа нежероятно 4е така реагира6 много ме 4удо 4е колата немойе да ка4и тази скорост или 4е не се усе6та на магистралата 6тот аз за нея говоря а м/у другото на 17 тоз месец 6те ходя пак в сф и ако иска6 мойе да 4укнем едно бас4е Редактирано от KATADJIQTA/RAZBIVACH/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Кудос е от Варна приятелю,а ти пак си ела до София де.Още смехории и тъпотии имате ли да пишете или т,ва беше за месеца.Пак почнахте да си ги мерите по двойки,ако и тройка заформите ще избиете рибата.

Mind_Control Публикувано на Nov 9 2004, 07:29 PM   Как ви се струват 3 часа и 30 мин от София до Варна!? 

Имам спечелен бас за 1000 лв. на тая дистанция колега преди 3 год. с CRX-ZC и полицай в колата от ДНСП за безпроблемно преминаване.Далече си от истината особенно с тва-HDI,но щом така ти харесва...............Сметни си само средната скорост която си поддържал за да се усетиш какво си написал.Предлагам ви всеки да брои до 10 преди да постне мнението си. Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maddog

Ей,много сте готини!Ама как я видях толкоз късно тая тема(напоследък нямам много време за форума...сори).Абе що ви е страх да ги карате тия бегачки?Ми то аз с подводницата взимам Стара Загора-Варна за няма и час,ако не спирам да пикая... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mind_Control

Имам спечелен бас за 1000 лв. на тая дистанция колега преди 3 год. с CRX-ZC и полицай в колата от ДНСП за безпроблемно преминаване.Далече си от истината особенно с тва-HDI,но щом така ти харесва...............Сметни си само средната скорост която си поддържал за да се усетиш какво си написал.Предлагам ви всеки да брои до 10 преди да постне мнението си.

Hronos, не разбрах от твойте обяснения какъв точно бас си спечелил? за колко време си го взел разтоянието? А другото което е защо да съм далече от истината? Средната скорос се получава 125-130 някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ще си позволя да кажа още нещо за лада!2105 с 4,1 или 3,9 диференцял прави 120 км.в час на втора!!!!Спирам с ладите , не ми се спори със СВЕТНАТИ хора по въпроси на които съм очевидец и много токива наричайки я "ферари " губеха басовете също толкова убедени колкото MUGEN-POWER!А за Хонда, мога да ти кажа,че мойта Д15Б2 със старата ми скоростна кутия изглеждаше положението по- следния начин:Разлика с 14" 185/60/регинерат/ и 13" 175/70 на 3-та предавка съответно 155км. и 160 км. изключвател!За другите предавки при 185/60/14 летни:1-ва - 60/61-2 км.2-ра - 101/102 км.3-та - 153/155 км.4-та - ./непомня точно да ми е изключвала/ с 175/70/30 5-та - НЕЗНАМ на 130 мили /209/ км. не изключваше!С новата ми скоростна кутия:1-ва - 53/54км.2-ра - 90/93 км.3-та - 139/140 км.4-та - 190/192км.5-та - НЕЗНАМ на 195-197 не изключва!ПП: За неверни данни нося отговорност по член..... :)

Малко късно пиша, но не бях чел темата.Марк, аз съм с D15B2 седан 5-a ген., знаеш. Та с оригинална скоростна кутия, оригинални джанти и гуми 13'....всеки ги знае размерите са ми следните данни:1-ва - 50~552-ра - 90~3-та - 135~4-та - 176 засечено точно, по километраж на 180, но реално 176 (отчетени)5-та - не съм вдигал макс. Подкарвал съм до 190км по километраж, можеше още, но не съм душманин. Някой път може и да пробвам ;) 200 със сигурност ще ги направи, усещаше се.Прави ми впечатление, че посочваш втората скоростна кутия като не оригинална за модела и даваш моите резултати на предавките. Сигурен ли си, че километража ти отчитал вярно, то и сега може би не можеш да си сигурен с новата кутия. Но в интерес на истината с 14'/185/60 не дават отклонение при скорост 100 км/ч. спрямо оригиналните 13'/175/70Или другият варянт е седанът 5-а генерация да е с различна скоростна кутия от предшественика си Civic като твоя със същия мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Не съм съгласен с това че няма разлика на 140км/ч и 210 , не съм съгласен че е безопасно да се кара с такава скорост по магистралите в БГ...все пак имам същата кола, макар че съм вдигал такава скорост и с доста по - нови и големи коли от нея.п.п.Ако нещо не си съгласен с мен по-добре да поспорим в IRC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

кудос прав си има разлика само 4етя е в 6офиора някои при тая скорост изпитват страх а други удоволствие така 4е има един лаф КАТО ТЕ Е СТРАХ ОТ МЕ4КИ НЕ ХОДИ В ГОРАТА таи 4е 6том те е страх да кара6 барзо маи си сбаркал модела е там е разликата в прелюда сас 140 и 210 приятелю а за тва за магистралите никои не е казал 4е е безопасно ти само безопасни работи ли вар6и6? :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest neshto

а така хора с prelud, някой от вас в София ли е да ми даде да направя едно кръгче? вие ако си взеимате нова кола какво бихте предпочели - civic hatchback, del sol или prelude-то?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Здравейте!Разбивачо, ти като си толкова добър и безстрашен шофиор, не си ли се замислял, че и аз както се "влача" с моита хонда с 140 стиснал волана /на 2 и 10 :) / и си треперя от страх, мога да реша да изпреваря и понеже не ги разбирам тия неща може да не те видя в огледалото и да ти засеча пътя както си се носиш с 210!!! :) Мислил ли си какво правим тогава?!?!? Ами ако не съм аз че да не мреш сам ами е някои камион на които хич не го ебе че ще му се отбележиш на ремаркето??? ;) Мисли човече, прочети пак началната статия и виж какво може да ти се случи или да причиниш! Не сме безсмъртни!Аз също съм фен на високите скорости, ама се надявам да ми е дошал акъла и да не карам никога като теб с 210! Аиде PEACE! ;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Повече от това, на равен участък - НЕмога :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...