Jump to content
gamencerista

Пукнатина на челното стъкло

Recommended Posts

Колеги реших да си прибера колата в гаража и какво да видя, точно под лепенките за ГО и ГП се е оформила пукнатина. Сега се колебая дали трябва да сменям цялото стъкло, или по други форуми четох за майстори, дето с някакви полимери оправяли пукнатини. При мен ситуацията е че тръгва от долния ляв ъгъл навътре към центъра и след 4-5 см, прави завой към левия край, точно под стикерите.И още един въпрос, понеже четох че в Кобра доста е паднало качеството, дали да не търся някъде 2ра ръка ама поне да знам че е оригинално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук. Освен пълнене на климатици, човека се занимава с автостъкла и е много точен. Закарай я и се консултирай на място :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм ходил при хора, които да ми залепят предни стъкла и винаги съм бил доволен. Колега, ако не те дразни самата пукнатина, мисля че е по-добре да го залепиш. Ако вземеш друго стъкло и не го монтират като хората, ще видиш зор. УСпех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С тия размери на пукнатината почти е сигурно, че си за ново стъкло. Обикновено има продължение цепнатината, което не се вижда.

Редактирано от nuddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На Сивика имах теч от антената и изглежда се е стичало по рамката на стъклото и самата тя беше започнала да ръждясва отдолу. Резултатът беше пукнатина от 4-5см, която започваше от долния десен ъгъл на стъклото и за няколко дни достигна 30тина сантиметра. В Кобра ми смениха стъклото и ми казаха, че са обработили язвата. Карах колата още около година преди да я продам и нямах проблеми. Сложих "европейско" стъкло.

Редактирано от ogo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само още един жокер - в долния ляв ъгъл са стикерите за ГО и ГТП - Ако не го оправиш, при всяко спиране за проверка ще те рекетират, че ще ти спират колата от движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах такава пукнатина в долен десен ъгъл и за един час отиде до другия край,но тогава беше студено.И аз познавам хора които са доволни от въпросното лепене на спуканото,аз мислех така да мина но мойто не устиска.Сега си търся втора ръка стъкло но да ти кажа е малко зор няма никъде стъкло за Хонда поне в Плевен.А въпросното ново "европейско" стъкло доколкото разбрах се произвежда в Испания и май на него ще скоча за Акорда е 150 лева без монтажа за теб незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес не можах да отида до майстора на Крис Барнс че ми е доста в другия край на София, но няма да откажа да ми препоръчате и друг майстор :)Утре ще сложа снимка на пункатината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещаните снимки :http://www.picvalley.net/u/1674/6101732109887357401304663555JZdm7l36ecArWWSq1os4.JPGhttp://www.picvalley.net/u/1670/732669782650709761304663558uGEs4AoSdHfuMuCpw3Sp.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте,знам че темата може би не е най подходяща ама не е за нова тема.Два поста нагоре бях писал че предното стъкло ми се спука,и най накрая преди два дена го смених във Мустанг.Та искам да кажа че въпросните "майстори"от Мустанг в Плевен са големи мурдари.Не стига че са ми изпочупили половината щипки които държат пластмасовата маска между стъклото и капака,и съответно като ги попитах къде са най нагло ми казаха че въобще ги е нямало.Днес се качвам в колата в която от тогава не съм се качвал и кво да видя огледалото се клати като на дърт коч м....те.Е направо полудях,като карам вибрира имам чувството че ще падне.Клати се от самата основа която е залепена за стъклото,а преди това си беше стегнато и без какъвто и да е луфт.Въпроса ми е може ли нещо да са счупили или сменили знам ли за да стане така,и има ли начин да го оправя някак.Ако някой има проблем със стъкло в Плевен не ходете там пак казвам големи са мурдари,и в понеделник ще ходя да се разправям с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта има точно на средата на предното стъкло пукнатина откакто я взех!Умувах умувах и вече четвърта година я търкалям и не се разрасна пукнатото,тъй че ако нямаш мноо кинти чакай да видиш кво ше стане и тогава действай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто стькло се спука и то. Сутринта паркирах колата и беше здраво и като си трьгвах от работа гледам пукнатина от 30 см която стига до основата. Така и не ми стана ясно как стана защото нямаше люспи ама здраве да е. Обадих се в кобра и ми казаха че има китайски стькла с тьмна ивица в горния край по 150 лв и турски стькла за 212лв. Незнам кое по малкото зло от двете стькла?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто го удари камък. Три дни никакъв проблем (каране 100-тина км. по м/уселски гаден път). На четвъртия ден без да съм я карал беше я напекло слънцето следобяд и гледам тръгнала цепка. На следващия ден се сцепи хубаво от край до край и си сложих ново турско - 190лв. с труд (тонирано е и със сенник отгоре). Легна си идеално и засега съм доволен. Не си струва втора употреба според мен, защото може да не видиш някоя "цъфка", от която да тръгне цепка по-нататък ..... и пак ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги реших да си прибера колата в гаража и какво да видя, точно под лепенките за ГО и ГП се е оформила пукнатина. Сега се колебая дали трябва да сменям цялото стъкло, или по други форуми четох за майстори, дето с някакви полимери оправяли пукнатини. При мен ситуацията е че тръгва от долния ляв ъгъл навътре към центъра и след 4-5 см, прави завой към левия край, точно под стикерите.И още един въпрос, понеже четох че в Кобра доста е паднало качеството, дали да не търся някъде 2ра ръка ама поне да знам че е оригинално.

Ако намериш втора употреба,без забелешки,не се чуди.Лепенето винаги личи и провери ,колко ще струва,защото зависи от пукнатината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Баси, днес и аз забелязах същата като на колегата пукнатина..баси!Тва от студеното ли? Беше има няма 0 градуса на сивика от подписа.Знае ли някой къде лепят около Велико Търново?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При положение, че пукнатината ти е до края на стъклото, и се крие под гуменото уплътнение, както става ясно и от снимките, едва ли ще могат да го залепят. Спторед мен си за смяна на стъклото. Още повече, че на това място пукнатината ще бъде забелязана при всяко спиране от КАТ и ще ти правят проблеми. А къде да го смениш, не знам.Моето се пукна лятото, в най-големите горещини, и го смених в един сервиз на ул. Житница в София, от самото стъкло съм доволен, и цената беше по-добра от тази в Кобрата, но при монтажа не залепиха добре уплътнението на едно място, ходих пак и уж го оправиха. Сега обаче точно от това място ми капе вода от време на време, и все не ми остава време да отида пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми на пасата за 20 лв я залепиха перфектно ,дори тия казаха ,че колко по-скоро забележиш пукнатината толкова по-добре ще я направят защото няма да се е разпространила толкова . Иначе с времето ще се сцепи стъклото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми на пасата за 20 лв я залепиха перфектно ,дори тия казаха ,че колко по-скоро забележиш пукнатината толкова по-добре ще я направят защото няма да се е разпространила толкова . Иначе с времето ще се сцепи стъклото

Taka e. Аз засега го залепих. В края на лъчите пробиха дупчици, за да не могат да растат, и сложиха лепилце.За съжаление си личи.. а е точно до винетката. Ще тр да го замаскирам с нещо... предложения? Редактирано от dima78

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...