Jump to content
atanasoff

Колко масло е нормално да харчи B16A2

Recommended Posts

VTi-то го карам с MOTUL 15W50 и за 7000км съм долял вече 2 кила и 400 грама ;)Мисля си, че това не е нормално, независимо, че нон стоп колата се кара на прекъсвач? Като се включи VTEC-а колата изпушва отзад веднъж и това е. Не пуши нон стоп на масло, даже никак даже... гледам я отдоло, че няма и течове...Сега изминах 500км извънградско, като преди да тръгна на път долях до половината на щеката и сега го гледам, че не го е пипнала, но не съм я натискал нито веднъж през тези километри извънградско....Колата си има тяга и си дърпа доста, но това горене на масло при настъпване ме притеснява...Какви може да са проблемите, ако има такива или това е нормално като й скъсвам гъза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маслото и ако пак гори отивай на доктор, има вероятност да си за сигменти.При мен беше така и харчех около 2л на 5000км, но само след 5000об/м.И пушилката след витек отзад беше яка :hondarulez: !Вече харчи 1л на 8000км, явно зареди налягането и повечето мощност! ;)И идва новото масълце!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам със Motul 6100 10W40 и го сменям на 5000-6000 км. или на 6 месеца. Това масло не го пипа, независимо как я карам.Бях се излъгал да пробвам Mobil 10W40 и за половин година успя да стигне до минимума на щеката.Така, че 2 литра за 7000км не е нормално... ти все едно си сменил маслото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си за сегменти щом нямаш течове. Аз карам с елф 5W40 и доливам на 3000км. по около 0.200 л. p.s.накарай някой твой приятел да даде гас до прекъсвач ,а ти отзад гледай дали ще изпуши, изпушили работата е ясна сегменти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е най вероятно направо си е сигурно но какво сте се вманиачили да не ви харчи изобщо и чисто новите коли харчат масло а за такива обороти дори и не могат да си мечтаят ако не бъркам прекъсвача е на 8,7к. ами ще харчи не е първа младост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тея Мотули ги сменяйте на 5-6000 км! И тоя мотор като се кара в В-тек си е нормално да харчи масло. Недейте слага дебели масла с цел да предотвратите изгарянето! Карайте с масла които ги дават по каталог: 5W/40 или 10W/40! directora ти си за сегменти! Щом с 15W/50 си долял 2 литра, не ми се мисли ако беше с 5W/40 X-cess!

Редактирано от Doomwisher
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш масло с визкозитет xxW60 ще ти падне още разхода а и май ще е още по добре за двигателя. Пробвал ли си с 10W40 или 15W40 да не се окаже че харчи доста масло и настина не е лоша идея да смениш сегментите а избора на вискозитета на маслото ти е доста добър при такова каране :blink:.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале вие направо ме разорихте :blink:Като се даде газ до прекъсвач на място отзад изпушва веднъж чернилка и тва е. Не е нон стоп да чади синявица... Виждал съм хонди където отзад си вървят със синята пушилка, но мойта не е от тия :huh:Ако наистина са сегменти - дали си заслужава този ремонт. Гледам, че не е много евтин, то по-добре да си доливам по 3-4 литра на 10к км ;)И да кажа... с друго масло не съм пробвал тъй като това са ми първите километри на тая кола и реших с това масло да я карам. Ще мина още 1000км и ще пробвам освен с 10W40 на мотул. Ако и тогава го дърпа толкова... щЪ, не щЪ... ще се отваря мотора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не си писал че изпушва черно, това е на богата смес и няма нищо общо с маслото и едва ли си за сегменти, разхода е прекалено малък освен ако имаш повечко пари.И май се заблуждаваш за гъстотата на маслото. По гъсто масло е това на което цифрата след W е по висока, намери документация за маслата които те интересуват и ще се обидиш. Гледа се вискозитета при 100 градуса. Преминава се например от 10W40 на 15W40 само от икономическа гледна точка защото 2-то е по евтино но е по гъсто при студен двигател което зимата не е желателно за нашия климат, При загрял двигател 2-те са еднакво гъсти както и 5W40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Q8 10w40 наливното. карам си с такова и двете коли и те не е като да не виждат зор. менте масла много, това поне ти гарантирам, че е читаво. Гледам си от София ела до наше село ще ти го смени моя човек и ще черпя по бира :) после вече ако го пие тогава и се угледай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Дел Сол Б16 вече 35к.км колкото доливам ,толкова източвам.Читаво Б16 не пипа масло!Не карам пенсионерската:) Това важи и за СТР-ЕР3 К20А2 мотора п.с.Карам с 5/30 или 5/40

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям policeman читав мотор не близва масло или да речем 100-200грама от смяна до смяна но това не се забелязва.Преди ремонта на моя доливах 1л на 1000км и в ниски не пушеше грам,само във високите.Като отворих мотора се оказа че масленните сигменти бяха запекани яко а компресионните имаха огромни ключове (износени) КОлата преди ремонта се късаше да върви и колеги това не е критерий за читав мотор.Сега мотора го въртя до 9700об и капка масло не доливам :) Опитай колега с друга марка масло може нещо да не го харесва,това е най евтиния вариант :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво караш..дай клип да ги видим тия 9700 оборота :) , че и грам масло не бара...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, доливай си и си свиркай!Като почнеш да не смогваш на масло тогава сменяй сегменти и гумички и приключваш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 5W50(мотоциклетно) не пуши, не пада ниво, и не гори преди 3500км издевателстване (бързо се окислява). Темата заприлича на статистика, не на "помогни другарче" :D15W...не живеем на екватора :D

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това черното, което казах, че изпушва е само при първия прекъсвач... иначе след това не пуши, аз това го приемам за боклуците, които се отлагат по тръбите.@barsi - какво е това масло Q8 10w40 ? Не съм го чувал, но чета по нета, че било добро... Според мен щом гори 15W50, това 10W40 направо ше го гълта рано рано :D Още на 6000 оборота :DНезнам кво да правя... само знам, че мотор не ми се отваря и по-добре да си доливам. То за едни сегменти трябва всичко да се отвори и като сметна разходите... се равняват на има няма 100 литра масло :D Ще има да си доливам ли доливам... :DАко се измери компресията и всичко й е наред - това означава ли, че сегментите не са за смяна?Също така може ли толкова масло да гори от гумичките? Че те са ми малко по-евтиния вариант :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах миналото лято с Q8 F1 10W50 и останах много доволен от това масло макар че не е така известно и утвърдено както останалите ментета в бг.Пълна синтетика е и за лятото е много добър избор според мен за б16ка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карай с друго масло колега а като се кара във втек мисля че е нормално да си дърпа масло мисля че даже колата като не хареса нивото на маслото не пуска втек!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ПРАКТИКАТА МИ КАТО МОНТЬОР, МИСЛЯ ЧЕ ОКОЛО 1 Л. НА 10 000 КМ Е СЪВСЕМ НОРМАЛНО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да сменя маслото преждевременно...От къде може да се намерят тия масла на Q8 ??Нещо по нета не ги виждам :)Ако намеря Q8 F1 10W50 ще си взема 5 литра да видя как ще е... но се съмнявам да спре да го гори :)Днес малко я поразцепих градско и сега ме е страх да дигна щеката... но утре сутринта ще го направя :D Ще пиша до къде е ;)

Редактирано от directora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tака, в наше село мога да ти кажа от къде да си купиш, но не е ф1, а обикновенно. Влизаш в Перник,първата отбивка след колелото. Долу си на дясно. Караш само направо. След 2рия светофар караш по-леко и ще видиш "комплекс В§В" и има гумаджийница. Там си на дясно и се насочваш към старата бензиностанция,заобикаляйки сградата. От задната и страна има автомивка и гумаджийница с масла. Това е твоето място. Даже ако искаш в неделя Пепи работи. Аз почивам 100%. Пиши на лично да ти дам тел и мога да те отведа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво значи преждевременно?7000км мисля че са напълно достатъчни за такъв мотор който е подложен на постоянно натоварване и най вече ако се кара само градско си е направо за смяна маслото.Мое мнение е и не ангажирам никой с това но на големи натоварвания масалцето се сменя по честичко.Q8 F1 10w50 е 5л туба и е идеално за твоя случай ще имаш за доливане :)

Редактирано от rusiq_81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега каквото и да и сипеш почне ли да гори масло яко по добре влизаи в бокса :D До 1-1.5 литра на 10 хил.км е поносимо но след това.......Моята както не го питаше и изведнъж започна да го пие :) Маслото не беше менте ;) ;) Кастрол 10/40 донесох го от Англия ,после и сложих Мотул 15/50 но явно много го хареса и глътна 1.7 литра за 1200 км.(спокойно каране).Вкарах я в бокса и сега съм като нов :cry: с Мотул 5/40 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз мислех на 10к да го сменям. То като съм долял 3 кила все едно, че съм го сменил :)Но ще си намеря едно такова да пробвам, което предлагаш... от къде може да се намери и каква му е цената?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че си долял 3литра не значи че си го сменил, логиката ти е грешна! :ranting: Сменяй си редовно маслото е мойта препоръка на 7 или 8000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те колега. Избъзиках се, тъй като е наистина много :ranting:Ще почна да го сменям на 7к. То това и без това ми е първото масло в мойте ръце, така че тамън :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен щом гори 15W50, това 10W40 направо ше го гълта рано рано :ranting:

...не е така изпитано е от мен бях с 10w40 пробвах после с 15w50 и се върнах на 10w40 след като видях,че еднакво го гори.При мен разхода на масло е около 1.5/1.7л на 10000км имам купени и сегменти нови и лагери,но нямам пари за майстор и си я карам така и доливам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...