Jump to content
st1nki4a

Кражба на капачки на вентили

Recommended Posts

Колеги можете ли да повярвате че през 2011г още се намират идиоти които да крадат капачки на вентилите....Купих си лети джанти на Сивика с нови метални вентили и капачки, спирам си колата пред блока и след няколко дни гледам че вече са ме олекотили с 4 капачки :huh: Много се ядосах защото те не изтраяха и месец даже...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да повярвам , защото и при мен е така. Обикновено "крадците" са деца и нито да ги биеш, нито да им се караш ... то днешната младеж ... прилича на майките си :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, че на мен на първия ден като паркирах колата пред блока ми свалиха емблемата. То е много интересно някои хора у нас как слагат разни специални метални капачки примерно, хондаджийски. Ако не смяташ да го запоиш за винтила това няма как да изкара дълго. Пък ако го запоиш ще си тръгне с винтила...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много познати истории :huh:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гладен този народ ей... ама и много глупав спор няма. Мойте капачки ги бяха свили преди 2-3 месеца :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тва си е честа практика.На баща ми едно време му подариха едни готини капачки метални и той не ги сложи,щото щха да му ги откраднат. Повечето пъти ги крадат деца които са си изгубили капачките на колелата.Като малък и аз съм взел 1 2 капачки от чужди коли.:)

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И моите капачки, с които купих колата, изтраяха точно седмица на мястото си... Минах на пластмасови ;):)П.п: Атом, насълзи ми се очото заради историята ти :P:lol: Ама в пластмаските е истината.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "жертва" на крадците на капачки, купих си ги от Италия, "невероятни" капачки за 1 евро с яката марка Type R, и си мислех кой ще открадне тия боклуци верно алуминиеви бяха и имаха вид но вече ги няма. Незнам деца ли са, мангали ли са, някой комшия ли е,сложих си пласмасови капачки и от тогава (да чукна на дърво) нямам ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина позната история.На мен дори и пластнасовите ми се губят от време на време.На скоро даже и капачката за винтила за зареждане на газ ми изчезна безследно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Децата ги събират и разменят не знам какво интересно виждат. По нащо време бяха Турбо картинки, карти с футболисти и т.н. А мойте метални капачки с емблемата на Хонда не знам кога ще ги слагам и как ще ги вардя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То кой не е жертва на това. Имаше го като бях на 8 и сега го има като съм на 21. Децата ги събират и си ги разменят, едва ли някой ходи и обикаля да събира, за да продава.Можеш да питаш лапетиите пред блока - 100% ще знаят. Ако не ти ги върнат, поне 2ри път няма да ти пипат колата :)

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две решения, които едва ли ще ги спрат:http://mobile.ebay.co.uk/Pages/ViewItem.aspx?aid=120352427248&emvAD=240x320&sv=anti%20theft%20tyre%20valve%20cap&emvcc=0http://mobile.ebay.co.uk/Member/F/ViewItem.aspx?aid=220696659246&emvAD=240x320&emvcc=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познато наистина..като си сложих моите "супер яки" съвсем обикновени алуминиеви капачки за 4лв., изобщо не ми е минало през акъла, че ще ги свалят..на втория ден 2 липсваха, на третия и другите 2 :) да не говорим, че на баща ми на колата свалиха пластмасовите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в нашта махла има диванета дето шетат по колите,крадат на комшийте капачките на винтилите,емблемите свалят ,отпускат гумите ,драскат боята- абе келеши!Мене досега само пластмасовите капачки са ми гепили и толкоз ма и аз не слагам нови,тез капачки в гъза си ли ще ги врат да ги питам ама на .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може да е някаква мутренска групировка която да ги изнася после зад граница... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, хлапетата са, да. Като си купих новите лети джанти с нови гуми, капачките на винтилите бяха едни много яки метални шестостени. Лъскаха отдалече (и за кратко). Отначало ми отмъкнаха една в София - казах си "какво пък, ще си взема пак", отидох до гумаджиите в Казанлък, от които си бях купил джантите, обясних йм, че са ми свили едната капачка, и те ми дадоха нова. Прибрах се вкъщи, легнах на седобедна дрямка и 2 часа след това нямаше нито една капачка - всички бяха свити моментално :lol: Минах пак покрай гумаджиите, дадоха ми 4 пластмасови капачки и вече 3та година си стоят там, никой не иска да ги пипне :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ви дам един съвет понеже и аз имах такъв проблем и си хупих едни клещи които си оставих в колата и с тях си ги слягам и свалям.Стягаш с клещите а децата обикновенно не си носят клещи в джобовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метални ли са дават фера. Аз лично вече 5-6 комплекта слагам и пак изчезват вече съм с пласмаски и си седят.Най много ме хвана яд за първите защото бяха орегинални с джантите Брок ама здраве да е има по важни неща за които да се ядосваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ще е да ги стягаме здраво с клещите ,ама копелетата ще скъсат вентилите да опъват и сучат заради пустите капачки :lol: Ей тез капачки мноо ме изкефиха по-горе със знака на хонда ама как да ги сложи човек-трябва после с пушката наряди на терасата да давам за да ги опазя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да.... те и моите са метални, едни такива никелирани. Та.... от лявата страна ми ги чофнаха и останах само с две. Един гумаджия ми даде две пластмасови и сложих металните на предните гуми а пластмасите на задните че поне да не не влиза ако. :lol:Да видим до кога ще изтраят, щото на предната кола като сменях гумите ми бяха сложили четири вентила с метални стволове и капачки и на сутринта нямах капачки....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ще е да ги стягаме здраво с клещите ,ама копелетата ще скъсат вентилите да опъват и сучат заради пустите капачки !!! Ей тез капачки мноо ме изкефиха по-горе със знака на хонда ама как да ги сложи човек-трябва после с пушката наряди на терасата да давам за да ги опазя!

Леко съм объркал линка ... ето тези ще взимам , въпреки че имам "примоционални" от LiDL :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и при мен вече два комплекта заминаха ,ама пак щеше да е добре ако мизерията е само капачки,какво да кажа като наскоро ми надраха целия преден капак ,е за такива вече ако ги видя не ме интересува деца или който и да е няма да мине безнаказано, нямаше такава гавра !!! .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота сложих пластмасови и два дни по-късно още са там :cool: Явно това е решението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си 3 комплекта капачки за гуми от али( нещо такова бяха)

2 лв са комплекта, вече съм на третия комплект, като последните 2 капачки ги взеха за 6 месеца.

Явно много хора вече са наслагали / или вече не са толкова интересни за колекция.

Редактирано от Deepcool
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...