Jump to content
Rado_Tomov

Газов инжекцион

Recommended Posts

Раздел???? тук??? шегуваш се :) тук нищо не се променя , като в бразилски сериал е все едно и също :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздел???? тук??? шегуваш се :) тук нищо не се променя , като в бразилски сериал е все едно и също :)

Точно така е колега за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Преди няколко поста писах, че ми монтираха ГИ Ловато. Откъм вървеж е супер, но нещо разхода не ми харесва. Смесено на бензин ми харчи към 9/100, а на газ 14/100. Газаджията ми вика, че така се е обучила в момента колата и уж било нормално всичко. Но според мен не е нормално това. Според вас какъв може да е проблема, ако е донастройка някаква какво трябва да се настрои? Той казва, че ако бутне нещо (сега ламбди сонди и всичко си било ок), може да светне чек-а и да имам проблеми? Така ли е наистина или ме баламосва? Мерси предварително на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като ви знам движението в варна сте много близо до софиискина ми се вижда много 14 з атази кола щом преди ти е горяла 9. Вземи пробваи с газ от друга газ станция ко не си го правил и ми кажи как засичаш разсхода. Аз оня ден на Еко сипах на път за софия с 20 литра едва 160 км !!!!! тва никога не е било такъв боклук газ. На връщане сипах пак от Еко на 20 км по магистралата там винаги съм бил доволен от газта и този път не ми изневереи сипах 15 литра до момента съм минал 110 км а имам за още поне 50. демек 160км което пък ще рече под 10 което също не мис е види нормално никога не е горяла така малко :) та искам да кажа че засечките трябва да се базират на няколко резултата от различни газ станции, и на принципа сипваш 20 лева и караш до де свърши .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро засечката се прави по друг принцип.Харесваш си бензиностанция и колонка. Отиваш и сипваш докато спре брояча.После отиваш на около 40-50-80км до някое градче в района на разходка и се връщаш и пак така зареждаш. Обаче си караш както си караш. Вече градското е +30% обикновено, зависи от много работи. Когато се връщаш от разходката, за да си педантичен чакаш колата да си обърне на газ и тогава тръгваш. Но това не трябва да се прави постоянно, защото разказва играта на лещата на бутилката откъм зареждачката. После като се зарежда и подсмръдква на газ известно време.п.п. Съвет от моя газаджия. Не сипвайте на Петрол. Газта скапва инжекторите.На ОМВ е боклук. Шел или Еко :cool:

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като ви знам движението в варна сте много близо до софиискина ми се вижда много 14 з атази кола щом преди ти е горяла 9. Вземи пробваи с газ от друга газ станция ко не си го правил и ми кажи как засичаш разсхода. Аз оня ден на Еко сипах на път за софия с 20 литра едва 160 км Публикувано изображение!! тва никога не е било такъв боклук газ. На връщане сипах пак от Еко на 20 км по магистралата там винаги съм бил доволен от газта и този път не ми изневереи сипах 15 литра до момента съм минал 110 км а имам за още поне 50. демек 160км което пък ще рече под 10 което също не мис е види нормално никога не е горяла така малко :) та искам да кажа че засечките трябва да се базират на няколко резултата от различни газ станции, и на принципа сипваш 20 лева и караш до де свърши .

 

Засега зареждам от Лукойл. Последно заредих 15л. (20лв.) и на 100км, започна да пищи, че няма газ. Ще пробвам от друга станция, да видим..... Редактирано от honest

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Газ се засича от празно до празно!Пълниш празна бутилка до горе и караш докато свърши, след това смяташ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лукойл газта е замьрсена и с масло от копресорите на газколонката. Прецаква филтрите а и задрьства рейката на инжекторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Младост 4 се държи на качеството. За Лукойл става въпрос.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕеее, вие както сте почнали, колегата по-горе казва, че на Петрол, ОМВ е зле газта, други казват Лукйол, трети казва, че ЕКО им е зле газта, е то остана ли газстанция, от която да зареждаме в БГ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колега според мен е малко на късмет аз карам само на Еко и Петрол засега нямам някакви фрапиращи случаи.Не съм разбирач, но да понякога като заредя се возя по малко, Казвам го със сигурност защото въртя само извънградско и ми е по - лесно да я засичам:ph34r: Според мен Шела е най - зле от всички, там не бих стъпил тея нещо шмекеруват, много хора са изгорели там:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че качеството пада от старите инсталации и компресори на определени газстанции, а не от компаниите, които са им собственици.Проба грешка мисля, че един от малкото начини да знаеш къде да зареждаш.Засичането се прави както е казал @ilias

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че качеството пада от старите инсталации и компресори на определени газстанции, а не от компаниите, които са им собственици.Проба грешка мисля, че един от малкото начини да знаеш къде да зареждаш.Засичането се прави както е казал @ilias

Не точно както е казал ilias. Засича се от празно до празно, но не се пълни до горе бутилката, а около 80% от обема и. Taka съветват от Фобос
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, ако ти работи правилно нивомера, до горе значи 80% от обема на бутилката. Ти като отидеш да зареждаш казваш ли им, напълнете я на 80%?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, ако ти работи правилно нивомера, до горе значи 80% от обема на бутилката. Ти като отидеш да зареждаш казваш ли им, напълнете я на 80%?

Колега ти ме утрепа. :worthy::biggrin: Ако не можеш да смяташ в проценти питай бензинаджията. Той ако е завършил 8 клас ще ти ги сметне. Примерна задача: Моята събира 23 литра пълна т.е 100%. Колко аджеба е 80% от тези 23 литра? Ако искаш питай на бензиностанцията или си погледни нивомера и ми пиши в следващия пост какъв ти е отговора. Редактирано от sAsKE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи утрепването е взаимно :lol: :lol: :lol: Сериозно ли пълниш всеки път 80%? Не знам какво са ти казали и какво си разбрал ти но, нищо не си разбрал. Поплавъка на нивомера затаря входа на бутилката когато тя се напълни на 80%. Тези проценти които смяташ или караш момчето на газстанцията да смята вече са заложени, т.е имаш едни около 20% които не можеш да ползваш никога ако ти е наред нивомера.Моята бутилка е 38л. и като отида на колонката казвам "пълниме я", на 30-тия литър пистолета изключва. Колко процента ми е пълна бутилката? За това казваме пълна бутилка или около 80% от нея.Бързо схващаш ама много трябва да ти се обеснява.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи утрепването е взаимно :lol: :lol: :lol: Сериозно ли пълниш всеки път 80%? Не знам какво са ти казали и какво си разбрал ти но, нищо не си разбрал. Поплавъка на нивомера затаря входа на бутилката когато тя се напълни на 80%. Тези проценти които смяташ или караш момчето на газстанцията да смята вече са заложени, т.е имаш едни около 20% които не можеш да ползваш никога ако ти е наред нивомера.Моята бутилка е 38л. и като отида на колонката казвам "пълниме я", на 30-тия литър пистолета изключва. Колко процента ми е пълна бутилката? За това казваме пълна бутилка или около 80% от нея.Бързо схващаш ама много трябва да ти се обеснява.

Пак ме разсмя. Бутилката ми е 28литра. Къде прочете да съм ти писал, че общия обем на бутилката ми е 23 литра? За такива като тебе сам дал за справка сайта на Фобос и по-точно форума им. А сега сметни си на твоите 30 литра 80% и ще разбереш какво съм имал предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако спреш да се разсмиваш и прочетеш какво съм ти написъл ще е най-добре. Пич тези 20% запас са ти заложени, няма смисъл да сипваш още 20% по-малко. От теб просто се иска да отидеш на газстанцията и да кажеш "напълнете я" без да мислиш повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а как ще ми обясниш че в 30л бутилка ми слагат 28 л. газ по колконка и им казвам да спрат че може и още, на различни бензиностанции. Другата крайност лятото повече от 14 -16 литра не могат да ми сложат пак на различни станции. За това им казвам "До горе не повече от 23-4 литра." Така че, това нивомера кога ще реши че е пълна ... божа работа :) Поздрави и не се косете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Смени газстанцията! :D Има случаи в които в бутилка 30л. се наливат 35л. Как става ?! :D Спокойно може да си я пълниш, докато пистолета сам не спре да пълни.Няма нужда да смяташ никакви проценти.Всяка бутилка си има аванс и не може да бъде запълнена на 100%.

Редактирано от Dimiter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като я напълниш 20-30 пъти така и отива лещата м/у зареждачката и бутилка!!! После почва като зареждаш 5-10мин да подсмръдква на газ. Пълни се докато изтрака колонката. И се смята на 2рото зареждане на същата колонка. Всичките са на различни налягания. 8-10бара. Като сипеш на 8бара и стане 9/100 и после на 12/и на такива колонки съм попадал/ и отиваш на 11/100 :o Винаги има разлика от порядъка на 200-300г/100, но това не е фатално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Смени газстанцията! :D Има случаи в които в бутилка 30л. се наливат 35л. Как става ?! :D Спокойно може да си я пълниш, докато пистолета сам не спре да пълни.Няма нужда да смяташ никакви проценти.Всяка бутилка си има аванс и не може да бъде запълнена на 100%.

За това говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм колеги и така и правя до горе с едно на ум обаче. Исках да кажа, че не е много точна наука, различни колонки, различна газ зима, лете пропан-бутан, различна температура.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕеее, вие както сте почнали, колегата по-горе казва, че на Петрол, ОМВ е зле газта, други казват Лукйол, трети казва, че ЕКО им е зле газта, е то остана ли газстанция, от която да зареждаме в БГ?

Ам ще караш на бензин :D шегичкам се бре, на всякъде е божа работа, един път хубава друг път лоша няма угодия, до преди да сменя филтъра на газта имаше много оплакали с еот мръсна газ на ЕКО, аз до тогава само с нея карах и филтъра си беше чист, седа вече 6000км с новия филтър карам предимно на лукоил и скоро ще го видя на къв хал е. Ама нали ви казвам с едно "мръсно" зареждане филтъра може да стане в състояние все едно е на 50 000 км , момчил хубуу си е сложил два филъра аз също се замислям дали да не го направя. А разсход винаги засича, пълня празна бутилка до някъде или пилна и докато свърши газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕеее, вие както сте почнали, колегата по-горе казва, че на Петрол, ОМВ е зле газта, други казват Лукйол, трети казва, че ЕКО им е зле газта, е то остана ли газстанция, от която да зареждаме в БГ?

Ам ще караш на бензин :D шегичкам се бре, на всякъде е божа работа, един път хубава друг път лоша няма угодия, до преди да сменя филтъра на газта имаше много оплакали с еот мръсна газ на ЕКО, аз до тогава само с нея карах и филтъра си беше чист, седа вече 6000км с новия филтър карам предимно на лукоил и скоро ще го видя на къв хал е. Ама нали ви казвам с едно "мръсно" зареждане филтъра може да стане в състояние все едно е на 50 000 км , момчил хубуу си е сложил два филъра аз също се замислям дали да не го направя. А разсход винаги засича, пълня празна бутилка до някъде или пилна и докато свърши газта.
И аз за това говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разсход винаги засича, пълня празна бутилка до някъде или пилна и докато свърши газта.И аз за това говоря. Сега остава и на тебе напишат, че имало 20% в бутилката и как така смяташ разхода. А сега им обясни как става тая работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Малко не разбрах горния пост.Засичането става по следния начин:1) Зареждаш бутилката докато пистолета не изкючи. (Не те интересува дали има 20-40 или 60% аванс)2) Нулираш дневния километраж.3) Караш колкото си искаш (поне 100км)4) Зареждаш пак докато не изключи пистолета. (Аванса ти е същия както и при първото зареждане)5) Записваш показанията от дневния километраж и колонката.6) Смяташ по формулата А/Б*100, където А са заредените литри (показанието от колонката при второто зареждане), Б са изминатите километри (от дневния километраж).ПС: Пускам линк от моя стара тема с калкулатор на гориво (газ) http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=60219&hl=%C3%90%C2%B4%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%B5%C3%90%C2%B2%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%B8%C3%90%C2%BA&st=0Ако някой има интерес да ми пише ЛС да му я пратя на майл, че линка едвали работи вече.

Редактирано от Dimiter
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sAsKE, от горното обяснение ако не си разбрал нищо, направо ще падна от стола :lol:

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега garfi явно си падал още като малък от стола на главата си. Първо Dimiter какви аванси, какви 5 лева? Второ с пистолета не се пълни до пълно, защото бутилката поема различно количество газ в зависимост от температурата и налягането с което работи газ клонката на различните бензиностанции. Трето, с което приключвам да се обяснявам. Приложих в първия си пост цитат от форума на Фобус. Ако ви мързи да прочетете там и ми пишете глупости само да си губите моето и вашето време е друг въпрос. Явно разбирате повече от професионалистите. Пак повтарям за не разбралите. Разход на газ не се мери като разход на бензин. Мери се от празно до празно, като не се пълни целия обем на бутилката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каде е разликата?С обикновената газова като ми забиеше колата съм минавал и по 10км преди да заредя, даже последните 2-3 съм карал на 5та с 1000об/мин и без газ, че иначе глъхнеше :lol: Пълно на една колонка докато изключи. Нулиране на дневния километраж. Каране 40-50км на малка разходка до близко градче и културно и после пак до като изключи на същата колонка. После литрите върху километрите, делени на 100. пример:16л:1.6/160км/=10л/100 разход. Може и докато изтрака колконката, но там има разлика от порядъка на 0,5-0,6л/100км в + или - .След такова засичане си го смяташ на +30% за градско каране и си свиркаш. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега garfi явно си падал още като малък от стола на главата си. Първо Dimiter какви аванси, какви 5 лева? Второ с пистолета не се пълни до пълно, защото бутилката поема различно количество газ в зависимост от температурата и налягането с което работи газ клонката на различните бензиностанции. Трето, с което приключвам да се обяснявам. Приложих в първия си пост цитат от форума на Фобус. Ако ви мързи да прочетете там и ми пишете глупости само да си губите моето и вашето време е друг въпрос. Явно разбирате повече от професионалистите. Пак повтарям за не разбралите. Разход на газ не се мери като разход на бензин. Мери се от празно до празно, като не се пълни целия обем на бутилката.

 

Печелиш златен скункс!!!

Публикувано изображение

 

А къде е цитата от фобос?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разхода на газта го измервам в пари : Като отида от Карлово до София по подбалканския(около 130 км) за под 11 лева се ухилвам доволно. Когато сложих газовата преди 4 години давах 8 и 50 за същия път. Упражнението Карлово - Дупница - Карлово е 440 км. В момента го извършвам за около 37 лева . Колата е сузуки суифт на 25 години. Под 100 не се кара (където е възможно де) , като естествено се спазват ограниченията тук-там. Говоря за нормално каране , а не икономично придвижване от т. А до Б като охлюв с каране по инерция, гасене , не изпреварване и други шмекерии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Преди няколко поста писах, че ми монтираха ГИ Ловато. Откъм вървеж е супер, но нещо разхода не ми харесва. Смесено на бензин ми харчи към 9/100, а на газ 14/100. Газаджията ми вика, че така се е обучила в момента колата и уж било нормално всичко. Но според мен не е нормално това. Според вас какъв може да е проблема, ако е донастройка някаква какво трябва да се настрои? Той казва, че ако бутне нещо (сега ламбди сонди и всичко си било ок), може да светне чек-а и да имам проблеми? Така ли е наистина или ме баламосва? Мерси предварително на отзовалите се!

Същия Здравко слага и моето газово и от бензиностанцията в Аспарухово пак ми даде космически разход ... сипвам само от ЕКО до ЖП Гара и нямам проблеми разхода ми е завиден .. 7.5газ / 100 км (Civic, 6g, D14z2), аз също съм с ГИ Lovato и да чукам на дърво всичко е 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Преди няколко поста писах, че ми монтираха ГИ Ловато. Откъм вървеж е супер, но нещо разхода не ми харесва. Смесено на бензин ми харчи към 9/100, а на газ 14/100. Газаджията ми вика, че така се е обучила в момента колата и уж било нормално всичко. Но според мен не е нормално това. Според вас какъв може да е проблема, ако е донастройка някаква какво трябва да се настрои? Той казва, че ако бутне нещо (сега ламбди сонди и всичко си било ок), може да светне чек-а и да имам проблеми? Така ли е наистина или ме баламосва? Мерси предварително на отзовалите се!

Същия Здравко слага и моето газово и от бензиностанцията в Аспарухово пак ми даде космически разход ... сипвам само от ЕКО до ЖП Гара и нямам проблеми разхода ми е завиден .. 7.5газ / 100 км (Civic, 6g, D14z2), аз също съм с ГИ Lovato и да чукам на дърво всичко е 6
Сега след като покарах повечко и зареждах и от други газстанции, разхода ми идва към 10 газ / 100км (смесено). В началото зареждах от Лукойл-а в Аспарухово, за който и ти говориш и май ще се окаже наистина, че проблема идва от там..... Благодаря ти колега, за отговора, много ми помогна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата garfi. Понеже явно си полуграмотен с компютрите и Интернет специално за теб намерих цитата. Отне ми около 2 мин."Разхода е много разтегливо понятие засичането става само по един начин.При празна бутилка пълните 70% от обема и карате докато свърши, като изпомпвате газта докрай. При скорост 90км" Автор на цитата: Ивайло Вендов, управител на ФОБОС АВТО ООД. източник: ФОРУМ НА ФОБОС АВТО ООД И за разлика от теб колега боравя с проверена информация, а не какво е казала местната врачка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора мен всеки път като оставят да ми пълнят бутилката пистолета се излключва на различни литриБутилката е 20л.някой път се самоизключва на 18 някои път на 19 различноКато се засича се засича от празно до празно с нулиране на километража няма друга опция :)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата garfi. Понеже явно си полуграмотен с компютрите и Интернет специално за теб намерих цитата. Отне ми около 2 мин."Разхода е много разтегливо понятие засичането става само по един начин.При празна бутилка пълните 70% от обема и карате докато свърши, като изпомпвате газта докрай. При скорост 90км" Автор на цитата: Ивайло Вендов, управител на ФОБОС АВТО ООД. източник: ФОРУМ НА ФОБОС АВТО ООД И за разлика от теб колега боравя с проверена информация, а не какво е казала местната врачка

Ако аз съм полуграмотен то ти живееш в каменната ера, защото явно не знаеш, че на една бутилка по закон се монтира клапан който не позволява да я напълниш до горе.Когато моя клапан се беше повредил отидох при въпросния Ивайло Вендов и му казах, че бутилката ми 38л. се пълни до 35л-36л. човека каза, сменяме го гаранционно. Така, че няма какво да ми обясняваш повече :D
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То разликата идва не от клапана, а от налягането на колонките. Някой са на 8 амт, други на 10, трети на 12 ;) Сипва се докато изтропа колонката и после се нулира. Караш колко караш и пак догоре и после смятане. Но пак на същата колонка. И не ги пълнете докато изключи напълно. За 200-300гр ще ви отиде лещата на зареждачката/тази при бутилката/ и после като зареждате гориво ще смърди в колата временно и после 10-20 кинта за нова ако не е гаранционна или си признаете защо е :cool: п.п.Съвет към колегите с Фобос- минете си газовите на "Спортен режим". Така англишманката ми почна да си върви като на бензин и харчи около 300гр/100км по-малко гориво при нормално каране :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Преди няколко поста писах, че ми монтираха ГИ Ловато. Откъм вървеж е супер, но нещо разхода не ми харесва. Смесено на бензин ми харчи към 9/100, а на газ 14/100. Газаджията ми вика, че така се е обучила в момента колата и уж било нормално всичко. Но според мен не е нормално това. Според вас какъв може да е проблема, ако е донастройка някаква какво трябва да се настрои? Той казва, че ако бутне нещо (сега ламбди сонди и всичко си било ок), може да светне чек-а и да имам проблеми? Така ли е наистина или ме баламосва? Мерси предварително на отзовалите се!

Същия Здравко слага и моето газово и от бензиностанцията в Аспарухово пак ми даде космически разход ... сипвам само от ЕКО до ЖП Гара и нямам проблеми разхода ми е завиден .. 7.5газ / 100 км (Civic, 6g, D14z2), аз също съм с ГИ Lovato и да чукам на дърво всичко е 6
Сега след като покарах повечко и зареждах и от други газстанции, разхода ми идва към 10 газ / 100км (смесено). В началото зареждах от Лукойл-а в Аспарухово, за който и ти говориш и май ще се окаже наистина, че проблема идва от там..... Благодаря ти колега, за отговора, много ми помогна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, повечко от година карам HR-V автоматик. За това купе 105hp мисля са малко, или колкото са останали под капака за 100 000км. Ще съм благодарен ако споделите дали на газ ще запазя мошноста, и дали си заслужава главоболията като годишно минавам около 15 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...